New Posts New Posts RSS Feed - D: Karnitin - prijenosnik masnih kiselina i oksigenator
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Karnitin - prijenosnik masnih kiselina i oksigenator

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
medeni View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2012
Location: Kutina
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medeni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 11:17
da ali zasto se sa karny duplo vise znojim nego bez njega....je da i prehrana je najbitnija tu ali osjetim rush sa karnitinom
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 11:32
znojenje nema veze sa gubitkom masti. Znojenje je samo rjesavanje prevelike temperature tijela. po tome bi boravak i lezanje u sauni bilo najucinkovitije.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 11:34
ako vec trazis nesto onda bolje kofein, to je jedan od rijetkih suplemenata koji dokazano ima neki ucinak,a jeftin je


Edited by The Phoenix - 19 Studeni 2012 at 11:38
Back to Top
medeni View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2012
Location: Kutina
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medeni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 13:54
probat cu jednom jer je jeftin
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 14:21
dupla cista kava na tašte prije treninga i to je to. nikakve tablete ni ostale gluposti
Back to Top
medeni View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2012
Location: Kutina
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medeni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 14:30
nemogu si to priustit jer popijem 2 salice ujutro i jos 2 bi bile 2 much...ostajem kod svojih dodataka bcca itd
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 14:45
Originally posted by extremefit extremefit wrote:

dupla cista kava na tašte prije treninga i to je to. nikakve tablete ni ostale gluposti


Može i kava, no nema isti ucinak, daleko je manje "potentna" u svrhu poboljsanja izvedbe i beneficijama kofeina. .Ja kombiniram jedno ili drugo ( iako preferiram kavu radi drugih korisnih tvari u njoj), ovisno o osobnoj procjeni dal mi treba jaci ili manji boost, te ovisno kaj cu raditi na treningu, jer ipak budim se u 6 za trening posto treniram iskljucivo rano ujutro.Nekad mi niti ne pase kava na prazan zeludac tak da tablete kofeina uvijek imam pri ruci ako zatrebaju.
Naravno najbolje mi je kad ne trebam nista. I ne racunam na to kao neku pomoc kod gubitka masti, nego samo poboljsanju izvedbe , jer ne smatram nista vrijedno uzimati za "fat burn" posto su to sve mizerne ,zanemarive beneficije ako gledamo ulogu dobrog treninga i prehrane,


Edited by The Phoenix - 19 Studeni 2012 at 14:48
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 16:05
Ne slazem se da nema isti ucinak, ali dobro svako ima pravo na svoje misljenje. Kofein je prvenstveno stimulans za um. Svako zna sta njemu pase kao sta sam rekao i u blogu samo treba malo otvorit um i isprobat na sebi sve da bi znao. Studije puno puta nisu relevantne.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 16:16
Originally posted by extremefit extremefit wrote:

Ne slazem se da nema isti ucinak, ali dobro svako ima pravo na svoje misljenje. Kofein je prvenstveno stimulans za um. Svako zna sta njemu pase kao sta sam rekao i u blogu samo treba malo otvorit um i isprobat na sebi sve da bi znao. Studije puno puta nisu relevantne.



Ne moras se slagati, ali to su cinjenice koje ne mozes osjetiti..A osim one osjetne tu su druge koje ne mozemo subjektivno bez lab testova provjeriti i govoriti o osjecaju. ovo ne govorim samo na bazi osjecaja nego o debelo proucenoj cinjenici i dokazanoj stvari milion puta testiranoj u praksi sa sportasima u svrhu podizanja sposobnosti, a stoji i u svakoj literaturi o sportskoj prehrani i ergogenim sredstvima ta napomena uz kofein da kava nema isti ucinak kao suplementacija cistim kofeinom niti u stimulaciji oksidacije masti, tako ni povecanju izdrzljivosti , za sto za razliku od ostalih suplemenata ima cvrsto dokazano uporiste, te je u odredjenim kolicinama (ne znam koja je najvisa dopustena) smatran dopingom..


Edited by The Phoenix - 19 Studeni 2012 at 16:18
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 16:25
Preduga je to tema da bi tu raspravljali, ja znam zasto sam to rekao, kao i sve ostalo s razlogom. Al dobro nek proba svako i tablete i kavu pa ce nam znat rec ;)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 16:50
Slazem se da je duga tema, no nisam spomenuo niti tablete kofeina niti kavu, nego savjetovao s obzirom da vec trazi i zeli koristiti neka ergogena sredstva, kofein umjesto L-car. koji je jeftinija i prije svega dokazano ucinkovita za razliku od L-carnitina za koji smatram da je bacanje love. Osim toga nekome kava ne sjeda  dobro, netko ne pije kavu uopce  i ne valja mu (ja :) ) , i ako ako zeli maximum iz kofeina i picajzlit onda nije svejedno kava ili tableta.Ta dupla kava ce imat nikakve ucinke kod poboljsanja oksidacije masti , a njega to zanima vise od stimulativnog dijela, koji ce opet biti bolji kofeinom nego L-carn. (bilo kava, bilo tableta)
Inace daleko od toga da smatram da su potrebni i bilo kome preporucujem ikakve dodatke u svrhu "pospjesivanja topljenja masti" jer smatram kak sam rekel da su to nebitne komponente od kojih vise stete nego koristi i prazniji novcanik.
Back to Top
medeni View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2012
Location: Kutina
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medeni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 17:11
ali ja cu sa veseljem nastaviti sa l-car :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 19:06
Originally posted by medeni medeni wrote:

ali ja cu sa veseljem nastaviti sa l-car :)


Hehehehe Big smile. Ma sam ti koristi kaj mislis da ti odgovara, to je samo  bio savjet iz iskustva i saznanja.
Back to Top
medeni View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2012
Location: Kutina
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medeni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 19:18
je da nego pase mi...ali nevalja ni u neznanju zivjet..interesantne su mi spike od profica kad svaki al svaki podrzava l-car i ja sam ga probao i kod mene sljaka a sad jedino cu uzet mozda neki pre-workout mix iako dosad freak nisam bio na tome..dok ga i djeca koriste
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 23:08
Ja sam rekao bih prilicno osjetljiv na stimulanse, stvaraju mi neku nelagodu i kao anskioznost, al sam kofein nekak prihvatio.
Inace ti pre workout mixevi su ti uglavnom puni kofeina i stimulansa, velim s obzirom na to da si rekao da zbog kava tokom dana nebi nas uzimao dodatni kofein.
Meni z asada taj kofein odlicno djeluje (doze 100-200mg) i kad sam najneraspolozeniji za trening ili pospan odmah me digne i dobim volju, tak da ne razmisljam o pre-workout mixevima posto su puni svega, a i kofein je 50 kn za 90 tableta od 200 mg (koje nekad i prepolovim) , a jedan prevorkout kosta 200-300 kn za kojih mjesec dana.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 23:15
Da, u stotinama studija i knjiga se spominje da carnitine ne utjeca na sagorijevanje masti i povecanje performansi na bilo koji nacin, no ne znam i nisam vidjeo na kakvim ljudima tj populaciji su se ta istraživanja radila, a i protivnik sam suplemenata, sve dok nema zdravstvenih potreba. No, nismo svi isti, i kod nekih zadravstvenih poremecaja neki oblici carnitina lcarn...pa acetyl ... itd, mogu utjecati na zdravstveno stanje i medicina ga u takvim slucajevima preporuca i prepisuje, neke oblike oralno, neki put intravenozno. A ako u tim slucajevima popravi zdravstveno stanje, vjerojatno može utjecati i na druge tjelesne procese (krauses food and nutrition care process - biblija za medicinsku dijetetiku od 1952 godine, najnovije izd.2012 ako nekoga ozbiljno zanima prehrana maksimalna preporuka). Znaci, ništa nije sveto pismo, ni crno bijelo. Tablete kofeina su naravno koncentriranije nego kava kao napitak, ali je široki raspon djelovanja kod raznih ljudi, od povecanja endurance performansi do potpune neosjetljivosti kod nekih sportaša, i doping komisija je propisala ogranicenja samo zbog mogucih efekata. Ujedno, postoji i grupa ljudi(još zdravih) cija je jetra je slicno osjetljiva na kavu kao neki drugi na alkohol(ali drugaciji mehanizam djelovanja) pa je oni trebaju izbjegavati. Dio ovih navoda je iz Essentials of Sports Nutrition and Supplements, urednik Jose Antonio, etc, mada ako nekoga zanima tema, ova knjiga ne bi trebala biti prvi izbor, jer je urednik ujedno i savjetnik nekih proizvodjaca suplemenata, i jasno da nece rezati granu na kojoj sjedi. A istraživanja, ima ih milijun, ne znace puno za sve skupine ljudi, kao što mnoga(vecina) istraživanja nisu ni prihvacene kao cinjenice, nego se u znanosti navode kao moguci efekti, no ne nužni. Spoznaje o prehrani se mijenjaju jako brzo, ali je i dalje malo toga sigurno, i skoro ništa za sve skupine ljudi. Zanimljiva knjiga na temu suplemenata je Alan Aragon "Girth Control", tu je popis svih suplemenata i science review-a na teme, sa subjektivnim komentarima autora o njihovoj efektivnosti, no izdanje je 2007, a mali je nedostatak još što su pogledi uglavnom sa sportske strane zdravije populacije, a to je vec nepotpuna slika.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.