New Posts New Posts RSS Feed - D: Jednom i zauvijek: Ne skidajte kilograme  dugotrajnim, laganim trca
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Jednom i zauvijek: Ne skidajte kilograme dugotrajnim, laganim trca

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
milehund View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote milehund Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Jednom i zauvijek: Ne skidajte kilograme dugotrajnim, laganim trca
    Posted: 26 Travanj 2012 at 09:23
Covjek koji ima 10 god iskustva, umjesto da ih opiše, odnosno da se pozove na relevantna nezavisna istraživanja, koristi zdravoseljacka naklapanja,bez ozbiljne argumentacije, za koja bih ja po svakoj tocki mogao bez problema napisati podjednako "jake" kontra-argumente da mi se da zafrkavati. Clanak na nivou TopShop reklama, vjerovatno prepisan s nekog americkog sajta za americke poluidiote.
Back to Top
svinjcez View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote svinjcez Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2012 at 20:58
Hehehehehhe slažem se u potpunosti ( ALI TO JE MOJE MIŠLJENJE) da je trcanje na duge staze MONOTONO, DOSADNO DO BOLA! A sad.. Možda bi i povjerovala u ove argumente da se laganim trcanjem ne skida salo samo da sama nisam skinula 10 kila 30 minutnim trcanjem skroz niskog intenziteta ( jer drugacije nisam ni mogla) i to u 2 do 3 mjeseca a i znam druge osobe koje su isto skinule dosta sala trcanjem... :P
Back to Top
avalon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avalon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2012 at 19:11
Vecu glupost nisam procitala u zivotu!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2012 at 20:16
Mislim da su vam komentari malo pre bahati (avalon) s obzirom na kredibilitet koji vjerojatno nije ni na približnoj razini kao od g. Sadibašica. Ja se slažem da je inferioran nacin, naspram mnogih drugih, ukljucujuci trening snage, razlicite intervalne metode, i slicno.

A ti milehund ocito ne shvacaš za koga je pisan clanak i da dosta ljudi ne zanimaju znanstvena istraživanja, plus nisu uvjek neznam kakakv dokaz a i cesto se krivo tumace. I ja kad pišem clanak za opcu populaciju ne stavljam uvjek istraživanja.

A sad, da cujem, tko ste, što znate o treningu, koga ste trenirali i što postigli, kad ste takve face s komentarima   Tongue
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2012 at 21:45
Ljudi još uvijek ne razumiju razliku izmedju weight lossa i fat lossa...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2012 at 22:05
ja bih se mjenjala ako netko hoce- nudim 57 kg i 23% body fat-a za 65 kg i 15% bf..svi zainteresirani neka se slobodno jave :)
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2012 at 22:17
Skinny fat syndrome :)

Back to Top
Cana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2012 at 19:56
Mislim da je ovo totalna glupost, ja trcem laganim tempom 40 ak min dnevno i mogu reci da se osjecam 100 puta bolje, a da ne govorim o krvnom tlaku kojega sam popravio 100 posto, i usput, skinuh 6 kg u 8 mjeseci....
Back to Top
DTH View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DTH Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 14:11
Slažem se da što je intenzitet veci sagorjevamo više . . . ali nije dosadno ni monotono, trcanje na duge staze je super!
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 18:26
Pitam,ne radi provokacije nego znatizelje, koji je intensity u long distance trcanju? Konkretno me zanima u mojem slucaju. Tjedno pretrcim 80km a svaki vikend trcim polumaraton s ciljem obaranja personal best recorda (bilo na utrci bilo na treningu). I tako godinama. Volio bi sve koji bez rezerve tvrde da je trcanje low intensity staviti u moje tenisice na 5 zadnjih km utrke pa da mi kaze kakav je intensity.

Naravno, razumijem da 90% ljudi trci rekreativno, samo bi volio da ljudi nisu toliko iskljucivi.
Back to Top
rojha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rojha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2013 at 15:55
pojma ti nemas : )
Back to Top
rojha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rojha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2013 at 15:56
prvi put da procitam ovako nesto..
Back to Top
dado56 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Prosinac 2015
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dado56 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2015 at 23:27
trcim svaki dan 30min laganim tempom, ovo sto sam gore procitao je lose napisano gotovo zvuci nestvarno skoro i neozbiljno , svaka kalorija se broji i kad se trosi i kad se konzumira, cardio trening umjerenog intenziteta je najbolji za opcu kondiciju optimum tezine i balans organizma , nakon duzeg vremena ima fantasticne ucinke na zdravlje , na psihu , na krvozilni sustav tlak i ostalo, osjeca se energija organizma koja je stalno prisutna, po ovom gore lezanje na kaucu je zdravije od trcanja ...daljnje pisanje je suvisno
Back to Top
Archie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2016
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Archie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2016 at 23:01
Interesantno izlaganje i pristup treningu. Iskljucivost i argumenti protiv dugotrajnog i laganog trcanja su presentirani na nacin koji ostavlja veoma malo prostora za diskusiju ,iskljucuje i diskriminira ostale metode treninga. Sto nije dobro cak i u slucaju da je "pisac" clanka i potpunom pravu sto u ovom slucaju naravno nije. Ucinkovitost dugotrajnog i laganog trcanja je dokazano evidetirana u velikom broju "istrazivanja " sto opet ne iskljucuje niti negira ucinkovitost HIT,metode,Tabata metode ili slicnih visoko frekvetnih, intenzivno- djelucih oblika kretanja ili vjezbi statickog ili dinamickog naporezanja muskulature skeleta i CNSa.Istina je da u gore napisanom tekstu veliki broj argumenata opravdan i nije u suprotnosti sa naucnim saznanjima i da nevedene metode imaju vecu ucinkovitost u slucajevima gdje pojedinac sa jakim,zdravim i relativnio mladim kardio.vaskularnim sistemom i skeletom uspjesno savladava motivacione   i fizicke barijere i na taj nacin efikasno "ubrzava" kompletan metabolizam sistema "sagorjevanja masti" ili "izgradnje"misicnog tkiva,regenracije zglobova ili jacanja strujture kosti i samim time kao posljedicu jacanje mentalne i psihofizicke osobenosti pojedinca.Evidentno je da je "pisac teksta " znalac i da nije lajik koji lupeta gluposti ipak na njegovom mjestu iz postovanja prema ostalim metodama treninga,postovanju prema ljudinma ljudima koji ih sa zadovoljstvom i uspjesno odradjuju i postovanju prema vlastitoj struci ...ostavio malo vise prostora "predlozima" a nesto manje prostora "preporukama" .
Ugadan i prijatan dan zelim.....
Back to Top
Tatianna View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2017
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tatianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2017 at 15:30
Da je to tako, nitko ne bi trcao maratone i nitko ne bi joggirao jer bi svima to bilo jako dosadno.Mnogi ljudi trce jer to vole, jer se nakon toga osjecaju bolje i zdravije, a ti si napisao ovaj clanak za vecinu posjetitelja ovog portala koji svaki dan provode sate u teretani, važu hranu, gutaju proteine i klanjaju se vlastitom tijelu. I uistinu je clanak prepametan i prenapuhan.
Back to Top
nikoleta11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nikoleta11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2018 at 22:19
Gluposti.Postoje ljudi koji uzivaju u trcanju.Hodanje je dosadno. Da clanak je bas prepametan i prenapuhan. Umjesto da se ljudi vesele sto uopce mogu trcati ovi neki jos ne nemojte.Strasno.Gluposti.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.