New Posts New Posts RSS Feed - D: Amaranth - na vrhu piramide zdravih žitarica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Amaranth - na vrhu piramide zdravih žitarica

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
GAZDA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GAZDA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2013 at 07:25
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

Ja bi prvo volio da nam dragi Gazda koji se samo stvorio na forumu i svima poceo dijeliti svoje savjete, mišljena itd. predstavi u prikladnoj temi da znamo s kim uopce komuniciramo jer ovako mi nema neke osnove za slušat takvu osobu a da ne znamo ni tko je. (bez uvrede)

Nemam neku želju posebno se predstavljati, jer ne smatram da kredibilitet dolazi iz jednostavnog posta inrodukcije na forumu. Ono što ja mogu reci je da sam u poslu vec 5 godina, djelio sam iskustva sa poznatim i uspješnim body builderima, da ih ne imenujem to su decki koji treniraju u Zagrebu u FC-Jump ukljucujuci i vlasnika. Svako od njih je ostvario rezultate na svjetskoj razini od powerlifta do strongmana i samo dijelim ono što sam zakljucio iz njihovih primjera i prehrane.

Da ti pocnem pricat kako P.K jede ili kako jede jedan od naj izdefiniranijih arm wrestlera u Hrvatskoj zacudio bi se vjerojatno, no jedno je sigurno a to je da se svi baziraju na regionalnoj prehrani i nokom ne pada na pamet jesti Amaranth ili takve prozvane "superfoodse" od strane amerikanaca.



Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Bas ste navalili na covjeka :) Ne znam ni ja tko je , ali zasto je to bitno da bi poslusal covjeka White?
Titule, skole i sl. cesto ne znace puno ili daju laznu sliku o kompetenciji, tak da ne mora biti nutricionist i sl da kaze nesto na ovu temu.
Sto se tice tih danas popularnih namirnica s kojima nas bombardiraju, namirnica kojima ne mozemo niti izgovoriti ime i koje moraju zvucati egzoticno i uvijek reklamirane od industrije kao zdrave i superfood je nista drugo nego jos jedno mazanje ociju i pokusaja da vam zavuku ruku u dzep.
Slazem se da ne postoji bolje za covjeka od regionalne prehrane i one na koju je covjek navikao i prilagodio se . Znaci domaca sezonska hrana bi trebala biti okosnica prehrane i vjerujem da je istina da ne mozemo u potpunosti iskoristiti nutrijente pojedine hrane na koju nismo navikli.
Citao sam za takve primjere za odredjenu hranu i ljudski organizam kako je reagirao kada bi jeli domoroci nesto i ljudi kojima to nije domaca hrana. Ako nadjem poslat cu.
Osim ovoga kaj je Gazda rekel kod nas ima toliko udomacene, nazivom prostih da nam zbog te industrije nije atraktivna, a nutritivno bogate hrane da je to cudo......... proguglajte jednu obicnu šljivu, heljdu koju u kopnenim krajevima dio tradicionalne kuhinje i sl........ako zelite naci cete hrpu "superfooda" iz obicnih namirnica ako krenete istrazivat, a raste sviježa, nije prošla 25 brodskih kontejnera punih štakora i sredstava protiv moljaca , žižka i svega ,cak ima toliko zapuštenih vocnjaka u svakom selu i eko voca za branje koliko želite. Može li jedna goji bobica iz zanzibara stigla u kontejneru brodom biti zdravija od ovog sto imas doma pod rukom , uz malo truda nespricano i netaknuto iz jos uvijek nezagadjenije prirode nego u mnogo zemalja

Ovo je sasvim tocno i istinito i drago mi je da je neko informiran, tko je citao istraživanja potvrdio moj stav. Nema boljeg od regionalne prehrane i onog na šta su nas preci pripremili. I ako vec jedemo regionalnu hranu super je, a pogotovo ako je ona organski uzgojena, onda smo sigurni u optimalnu ishranu.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2013 at 09:37
Ja neznam zašto vi stavljate amaranth u skupinu nekakvog superfooda?...zapravo koji k je taj superfoood,ja na to gledam kao još jedan izvor dobrih ugljikohidrata kao što je i riža(crvena,divlja,smedja,jasmin...),quinoa(sve vrste),graha,slanutka,prosa,heljde...nažalost nemam baš vremena za raspravu pošto mi je došlo novih 10m grabovih panjeva i moram ih iscijepat,nadam se da cu moci jer sam tokom ovog tjedna pojeo oko 300g amarantha,nadam se da nece utjecati previše na posao...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2013 at 10:54
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Ja neznam zašto vi stavljate amaranth u skupinu nekakvog superfooda?...zapravo koji k je taj superfoood,ja na to gledam kao još jedan izvor dobrih ugljikohidrata kao što je i riža(crvena,divlja,smedja,jasmin...),quinoa(sve vrste),graha,slanutka,prosa,heljde...nažalost nemam baš vremena za raspravu pošto mi je došlo novih 10m grabovih panjeva i moram ih iscijepat,nadam se da cu moci jer sam tokom ovog tjedna pojeo oko 300g amarantha,nadam se da nece utjecati previše na posao...


ako si preživio javi se
cookies are for pussies
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2013 at 14:37
Originally posted by GAZDA GAZDA wrote:

Nemam neku želju posebno se predstavljati, jer ne smatram da kredibilitet dolazi iz jednostavnog posta inrodukcije na forumu.


Kao što rekoh, bez uvrede, a introdukcija je upravo to introdukcija.
Bok svima taj sam i taj otuda i tuda bavim se tim i tim xy mjeseci-godinama došao sam se pridružiti ekipi vidimo se na forumu. Jel to neki kredibilitet? Nije, al svejedno je nešto.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2013 at 16:20
Evo da se ja javim...drvca su riješena,malo je bilo teško u pocetku pošto je u Bjelovaru dobrih 35 supnjeva ali uspio sam se prilagoditi dosta brzo...pošto sam može se reci na nekom warrior nacinu prehrane(iako mi je glupo to tako predstavljati),istina je da nemam veliki dorucak i da ne jedem puno preko dana,baš zbog toga jel stalno imam nekog posla preko dana pa ne stignem,a i glupo mi se siliti da jedem ako nisam baš gladan a pošto sam veliki žderovanja radije preko dana kad imam puno obaveza ne jedem puno pa se mogu najest ko covjek navecer,tako da možete ocekivati danas navecer ili sutra tokom dana da postavim slike svoje vecere...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.