New Posts New Posts RSS Feed - D: 5 izvora veganskog proteina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: 5 izvora veganskog proteina

 Post Reply Post Reply
Author
zizi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zizi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: 5 izvora veganskog proteina
    Posted: 18 Travanj 2012 at 02:18
da li netko zna gdje se u zagrebu moze kupiti dobar tempeh? ili tofu?
Back to Top
GOSPODIN B. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 123
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GOSPODIN B. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2012 at 02:40
Jesi gledala u Bio bio? 
Back to Top
black-purple View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote black-purple Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2012 at 16:46
da, Bio&Bio ima sve to... ;)
Back to Top
Demetra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 105
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Demetra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2012 at 20:36
tofu vidjeh i u konzumu....eto ga opet.....nemam nikakve bio pa sam osudjena na supermarkete :(
Back to Top
jetra View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jetra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2012 at 13:46
Leca je bogata proteinima otprilike kao i pileca prsa. Velika prednost nad nabrojanim (osim graha) je i cijena.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2012 at 14:03
Originally posted by jetra jetra wrote:

Leca je bogata proteinima otprilike kao i pileca prsa. Velika prednost nad nabrojanim (osim graha) je i cijena.


I jednako tako nepotpuna i neusporediva sa pilecim prsima zbog nedostatka ili slabog udjela odredjenih aminokiselina.Dakle sama za sebe je nedostatan izvor proteina.Dakle treba ju kombinirati sa ostalim žitaricama, no tu je opet velika kolicina UH koje bi morao unjeti da zadovoljiš potrebu za proteinima. Tako da je bedasto usporedjivati namirnice životinjskog porijekla i žitarice


Edited by The Phoenix - 26 Travanj 2012 at 14:16
Back to Top
veljko78 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote veljko78 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2012 at 14:37
Interesantno, samo nedostupno vecini koji ne zive u velikim gradovima....ima li nesto na tu temu sa ''standardnim'' namirnocama? (izuzev graha...bas crnog :))
Back to Top
jetra View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jetra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2012 at 22:27
@the phoenix: Tema se ne bavi mesom, utoliko sam naveo lecu kao izostavljenu a ne piletinu, tunu ili neki treci bb klišej, Usporedio sam je s piletinom radi slicnog postotka proteina, ne kao zamjenu za piletinu. Ne shvacam što je tu bedasto
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2012 at 23:33
Originally posted by jetra jetra wrote:

@the phoenix: Tema se ne bavi mesom, utoliko sam naveo lecu kao izostavljenu a ne piletinu, tunu ili neki treci bb klišej, Usporedio sam je s piletinom radi slicnog postotka proteina, ne kao zamjenu za piletinu. Ne shvacam što je tu bedasto



Naravno da se ne bavi mesom, ti si taj koji je spomenu meso , a ne ja Wink i usporedio meso i bilje , ja ga spomenuo nisam Wink
I izravno si rekao da je jendako bogata proteinima kao i meso...... što je netocno jer nije potpun sastav esencijalnih aminokiselina, i da ima prednost cijene nad istim............dakle opet usporedjuješ kruške i jabuke......
Back to Top
jetra View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jetra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2012 at 18:10
1. ne jednako vec otprilike 2. ja sam spomenuo lecu, ne meso. 3. usporedio sam je cjenovno s namirnicama iz clanka. 4. ovo prelazi dobar ukus u komunikaciji i ulazi u sferu srednjoškolskog ega. 5. pokušaj malo s kruškama i jabukama, možda je majka priroda pametnija od "dorucka šampiona". :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.