New Posts New Posts RSS Feed - Crveno meso
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Crveno meso

 Post Reply Post Reply
Author
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Crveno meso
    Posted: 10 Studeni 2013 at 13:35
Koliko je dobro jesti crveno meso?

u petak sam na akciji kupio svinjski but bez kosti za 34 kune po kili. Cisto meso, nema trunke masti. Danas sam si to pekao s krumpirima u pecnici bez kapi ulja i super je ispalo. Prvo sam u vodi zapekao krumpir i luk i kad je voda isparila dodao tanke šnite buta (oko 200 grama).

Vidim da i meso od buta uopce nije jako kaloricno. ima od 150-190 kalorija na 100 grama što je samo nešto više od pilecih prsa. U srijedu ce biti na akciji i junece svježe meso pa i to planiram kupiti barem kilu. Mislim da je u svakom slucaju kvalitetnije i bolje ovo meso nego da kupujem konzerve tune koje su pune žive i ko zna cega sve, a o cijeni da i ne pricam ili tamo neku brazilsku piletinu koja je šopana pitaj boga cime.

Osim toga u kili svinjskog buta imam najmanje 5 kvalitetnih obroka što me izadje manje od 7 kuna po pobroku.  kakvo je vaše mišljenje o tome, jer vidim da skoro svi jedu iskljucivo pileca prsa.
Never give up
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2013 at 14:31
što se tice crvenog mesa jako je zdravo i kvalitetan je izvor vitamina, i piletina je zdrava, poanta je da treba sve jesti umjereno i nemaš problema ;),samo ti jedi crveno meso ali jedi i sve ostalo :D
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2013 at 15:01
ok, hvala na odgovoru. Star
do sada sam jeo uglavnom piletinu i to najcešce pileca prsa. sad kad malo razmislim teleci but se može naci vrlo cesto na akciji, a cijena mu je oko 40 kuna po kili. to mi je 5 dobrih obroka po 200 grama uz neki prilog(riža,krumpir,tjestenina) a po obroku me izadje samo 8 kuna. jeftinije skoro nego pileca prsa jer pilecih prsa bez 350 grama ne mogu ni pocet jest.
 a meso od buta uopce nije kaloricno, jer ima vrlo malo masti a masu proteina l-carnitina i željeza.
tuna mi je postala preskupa. mislim davati 12-13 kuna za 100-tinjak grama ribe koja izgleda ko da ju je poplava izbacila. od sad umjesto tih konzervi i pocet cu kupovat svježe meso od buta (teletina/svinjetina) koje cu kombinirat s piletinom i ribom koja se isto može cesto naci na akciji.
recimo neki dan je bio morski pas za 25 kuna po kili što je super niska cijena a ukus mu je strava, pogotovo u odnosu na konzerve.
 jest da ce trebati malo više truda da se hrana pripremi al ovo mi je i jeftinije i ukusnije. : )
Never give up
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2013 at 15:32
crveno meso ima svojih kvaliteta i slažem se sa svim gore navedenim, ali je jako povezano s karcinomom debelog crijeva - tako da nemoj baš sve izbaciti i zamijeniti s njim.
Nemoj me pogrešno shvatiti ja isto jedem (i volim) crveno meso ali umjerenost u svemu
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2013 at 15:42
ma nisam ni mislio potpuno izbaciti svo drugo meso. naprotiv, obožavam meso i bijelo i crveno i divljac...

samo izbjegavao sam govedinu i svinjetinu u zadnje vrijeme upravo zbog toga što sam mislio da je 5 puta kaloricnije od piletine i zecetine. ali po ovim tablicama vidim da je razlika skoro zanemariva (naravno pricam o cistom mesu od buta), a da ne pricam koliko me svinjetina i teletina bolje zasiti i manje mi treba da se najedem nego piletine. planiram barem 2-3 puta jesti crveno meso, a ostale dane bijelo meso i ribu. mislim, glupo mi je kupovati neku brazilsku piletinu ili 100 godina staru tunu u konzervi kojoj je cijena paprena samo zato jer ne netko rekao da je to "zdravo". po cemu bi to bilo zdravije od cistog teleceg buta.

hvala na odgovoru.Beer
Never give up
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2013 at 15:44
tako može:)) i opet se slažem
kažem ja isto klopam crveno meso (cca 2x tjedno)
danas je na rasporedu gulaš od junetine s domacim njokima mljac
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2013 at 17:25

zeusko - svinjetina + brokule i parmezan preko brokula....moja povremena radost na P+M dane, kojih ima sve manje LOL 

Širite vidike, raznolikost i umjerenost prije svega Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2013 at 17:42
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


zeusko - svinjetina + brokule i parmezan preko brokula....moja povremena radost na P+M dane, kojih ima sve manje LOL 

Širite vidike, raznolikost i umjerenost prije svega Wink


da znaš da hocu : ). veliki sam gurman i ne mogu si dopustiti da se trpam samo piletinom i zecetinom pored sve te mesine. Approve

ne vidim ništa loše u tome da se povremeno konzumira i crveno meso bez masti jer je i ono zdravo i vrlo hranjivo.
meni ce ovo biti uglavnom P+Uh obrok jer je teleci ili nemasni svinjski but samo neznantno kaloricniji (oko 170 kalorija) od pilecih prsa i smatram da nema razloga da izbjegavam ugljikohidrate s tim obrokom.
ili bih možda trebao? napominjem da meso pecem bez kapi ulja a meso je samo od sebe vrlo suho, slicno piletini
Never give up
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2013 at 17:51
Ma nego što ;)

Jedi slobodno, ja sam imala malo drukcije kombinacije Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2013 at 20:24
zeusko, teorija i praksa jedenja bijelog mesa je stara prica nekoliko desetljeca. Kad je nastajao fitness pokret, neki gurui su prepisali jelovnik bodybuildera iz faze pripreme za natjecanje, a i ondašnja istraživanja su osudjivala zasicene masnoce. Subjektivna percepcija fitnesa, vidiš i ovdje na forumu, nema baš nikakve veze sa stvarnom definicijom fitnessa. Ali je bilo dobro za privuci klijente, vidiš da ni na reklame ne stavljaju fotke nekog polumišicavog olimpijskog pobjednika, koji je btw više fitt od bilo kojeg BB. I da je crveno meso masnije, ne treba bježati od njega, ako si zdrav i vježbaš. Osim ako nisi u fazi da želiš 7% tjelesne masnoce, ali to vec opet sa zdravljem nema nikakve veze. Ono što je Scarpetta napisala za rak debelog crijeva, veci je problem kad bi jeo hranu bez vlakana, a ne crveno meso, pa ne zaboravi da je osnova zdrave prehrane povrce, voce, pa onda ostalo. Dok suplementi nisu bili svima dostupni, i BB su jeli ogromne kolicine crvenog mesa, a sjecam se i jednog BB prvaka bivše države koji je bio uzgajivac pajceka, pa pogodi koja mu je bila osnovna namirnica :) Sasvim drugo je pitanje kvaliteta današnje industrije mesa, a i osobno baš ne znam što znaci pojam "svježe meso" u shoping centru, ali to i nije dio tvog pitanja. Na glavno si i sam odgovorio, još uvijek bolje od bilo kakve konzerve koje se kod nas mogu kupiti, pa i konzervirane tune iz uzgoja. Ovo za kombinaciju sa UH, ako nemaš veci višak masnoca, nije problem. Ni osobno ne mogu zamisliti u pecnici peceno meso bez krompira, a ono što si ti kombinirao, kuhanje pa pecenje krompira, tad i da ima masnoca, puno manje upija, savršena kombinacija.
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2013 at 21:19
Originally posted by iver iver wrote:

zeusko, teorija i praksa jedenja bijelog mesa je stara prica nekoliko desetljeca. Kad je nastajao fitness pokret, neki gurui su prepisali jelovnik bodybuildera iz faze pripreme za natjecanje, a i ondašnja istraživanja su osudjivala zasicene masnoce. Subjektivna percepcija fitnesa, vidiš i ovdje na forumu, nema baš nikakve veze sa stvarnom definicijom fitnessa. Ali je bilo dobro za privuci klijente, vidiš da ni na reklame ne stavljaju fotke nekog polumišicavog olimpijskog pobjednika, koji je btw više fitt od bilo kojeg BB. I da je crveno meso masnije, ne treba bježati od njega, ako si zdrav i vježbaš. Osim ako nisi u fazi da želiš 7% tjelesne masnoce, ali to vec opet sa zdravljem nema nikakve veze. Ono što je Scarpetta napisala za rak debelog crijeva, veci je problem kad bi jeo hranu bez vlakana, a ne crveno meso, pa ne zaboravi da je osnova zdrave prehrane povrce, voce, pa onda ostalo. Dok suplementi nisu bili svima dostupni, i BB su jeli ogromne kolicine crvenog mesa, a sjecam se i jednog BB prvaka bivše države koji je bio uzgajivac pajceka, pa pogodi koja mu je bila osnovna namirnica :) Sasvim drugo je pitanje kvaliteta današnje industrije mesa, a i osobno baš ne znam što znaci pojam "svježe meso" u shoping centru, ali to i nije dio tvog pitanja. Na glavno si i sam odgovorio, još uvijek bolje od bilo kakve konzerve koje se kod nas mogu kupiti, pa i konzervirane tune iz uzgoja. Ovo za kombinaciju sa UH, ako nemaš veci višak masnoca, nije problem. Ni osobno ne mogu zamisliti u pecnici peceno meso bez krompira, a ono što si ti kombinirao, kuhanje pa pecenje krompira, tad i da ima masnoca, puno manje upija, savršena kombinacija.


100 posto tvrdim  da je ovo meso koje kupim u mesnici sigurno zdravije i kvalitetnije od bilo kakve tune ili ne znam kakve konzerve.  prošlu tunu kad sam otvorio smrdjelo je po crkotini, a platio sam je 13 kuna i osim toga nije neki no name nego je to bila poznata marka koja je vec dugo na našem tržištu. rekao sam sebi zašto da dajem 13 kuna za neku crkotinu koju ni ne znam što je kad mogu jesti teleci ili svinjski but za 8 kuna po obroku. osim što je  5 kuna jeftinije tu je još i zdravije, ukusnije i bar vidim što jedem.

ne znam meni se od neki dan smucio život kad sam otvorio tunu i mislim da je više nikad necu jesti.  još imam traume od tog odvratnog smrada.Ouch problem konzumiranja ribe riješit cu isto tako kupovanjem svježe ribe, a konzerve od sada izbjegavam u širokom luku
Never give up
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.