New Posts New Posts RSS Feed - Crossfit dnevnik vježbanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Crossfit dnevnik vježbanja

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Crossfit View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2011
Location: Sesvete
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crossfit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Crossfit dnevnik vježbanja
    Posted: 30 Lipanj 2011 at 22:41

Malo da se aktiviramo...Imamo svega na ovome krasnome forumu ali nemamo ništa vezano za Crossfit.

TO je malo žalosno. Ipak je Crossfit elitni fitness. Nadam se da cemo s ovom temom pokrenuti nove smjernice i diskusije...

Ovo sam zamislio kao dnevnik vježbanja gdje bi ja s vama djelio svoj trening Crossfit a vi ga možete probati i komentirati.

Danas je odmor:)

A sutra akcija::::::))))))))Clap

Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2011 at 22:53
Aj' ako mozes baci malo vise nekog info-a iz prve ruke, citala sam nesto o tome i zainteresovalo me je, ali nigde nisam naisla na to u praksi ili nekog ko to praktikuje :) I kako bi npr, neki pocetnik trebao da krene u sve to, sa kojim programom, kakvim vezbama itd..Hvala unapred :))
Back to Top
Crossfit View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2011
Location: Sesvete
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crossfit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 08:20

U principu, Crossfit proucavam i volim ga vec 4 godine...problem je privatne prirode da sam ga prakticirao samo prvih godinu i pol i sada zadnjih pola godine...:) 

Uci u Crossfit je iznimno zahtjevno jer se sastoji od elementarnih bazicnih sportova. Ti sportovi kod nas nisu ni blizu bazicni koliko bi trebali biti .:)

Crossfit se sastoji od:   GIMNASTIKA --- OLIMPIJSKO DIZANJE UTEGA --- ATLETIKA --- GIRIVOJ ( KETTELBELL) --- VESLANJE --- I ELEMENTARNIH VJEŽBI IZ FITNESSA.

Koncept je posložen na š0 generalnih sposobnisti covjeka.   

To su:   Brzina, Snaga, Kondicija, Agilnost, Razgibanost, Preciznost ...itd

Vježbe su tako i planirane. Kako ga prakticirati????

Ovo što se sve može naci na internetu to su samo dijelovi slagalice koja je iznimno velika. Ozbiljni problem je pretreniranost i tu dolazi bitna stvar a to je sustav treniga. POstoji par nacina----
Može se trenirati 3+š----2+š---4+š+š---2+š+3+š--- itako dalje.

Neke od osnovnih vježbi su :

Mrtvo dizanje, nabacaj i izbacaj i njihove varijacije, cucnjevi - prednji, zadnji i s olimpiskom šipkom iznad glave, veslanje, trcanje, zgibovi, sklekovi, skelkovi u stoju, i sve to na karikama...

Sada da bi ti to prakticirala moraš znati kako raditi te vježbe prilagođene pocetniku... to ti sa slovima ne mogu pokazati :)

To je ovako malo u kratko...:)

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 08:31
To je nesto kao P90X i taj stil vjezbanja ili?
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Crossfit View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2011
Location: Sesvete
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crossfit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 09:13

P90x ti je izvedenica Crossfita i zamišljen je za skidanje masnog tkiva...i vrlo dobro mu ide u tome...:)

Crosfit ima razine kvalitete vježbaca...npr

P90x radi vježbe koje si ti u mogucnosti postici. U Crossfitu moraš proucavati i konstantno unaprijediti svoja znanja teorije pokreta da bi uspio uopce postici samu vježbu koj je zadana.

Npr dvojica telaca koji pokušavaju:::)))))   Musel up  http://www.youtube.com/watch?v=CmBBk02GH_o


Back to Top
mickey View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mickey Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 10:59
crossfit kao koncept mi je skroz neloš, vjerojatno bi preporucio ljudima za dovođenje u formu, al u svakom videu na koji sam naletio, forma izvođenja vježbi sa utezima je kriminalna!
pa me i ne cudi broj ozlijeđenih na tim treninzima...

mislim, idete izvodit trzaj koji ni vrhunski olimpijski dizaci ne izvedu svaki put savršeno i koji se usavršava cijeli život i onda ga radite na ogromni broj ponavljanja... wtf??
ko da molite Boga da završite u bolnici
isti vrag sa svim ostalim olimpijskim dizanjima
tehnika je kriminalna, a forsirate ponavljanja...
ne da nema smisla, nego je i opasno...

osim toga, koncept mi se sviđa za neku rekreaciju
znam da vecina nece htjet provest neko dulje vrijeme uceci tehnike, al zato bi ja i izbacio neka dizanja na kojima se vrlo lako možeš ozlijedit ako radiš nepravilno...
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 12:33
Originally posted by mickey mickey wrote:

crossfit kao koncept mi je skroz neloš, vjerojatno bi preporucio ljudima za dovođenje u formu, al u svakom videu na koji sam naletio, forma izvođenja vježbi sa utezima je kriminalna!
pa me i ne cudi broj ozlijeđenih na tim treninzima...

mislim, idete izvodit trzaj koji ni vrhunski olimpijski dizaci ne izvedu svaki put savršeno i koji se usavršava cijeli život i onda ga radite na ogromni broj ponavljanja... wtf??
ko da molite Boga da završite u bolnici
isti vrag sa svim ostalim olimpijskim dizanjima
tehnika je kriminalna, a forsirate ponavljanja...
ne da nema smisla, nego je i opasno...

osim toga, koncept mi se sviđa za neku rekreaciju
znam da vecina nece htjet provest neko dulje vrijeme uceci tehnike, al zato bi ja i izbacio neka dizanja na kojima se vrlo lako možeš ozlijedit ako radiš nepravilno...

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 13:26
Originally posted by Crossfit Crossfit wrote:

Sada da bi ti to prakticirala moraš znati kako raditi te vježbe prilagođene pocetniku... to ti sa slovima ne mogu pokazati :)

To je ovako malo u kratko...:)



Ma ne pitam kao da bih ja sad krenula sa tim, nije to za mene, najvise zbog toga sto mi se to uopste ne cini kao stvar koju je jednostavno pravilno nauciti na svoju ruku i kad si samouk - ono je, mislim moze, ali za one iskusnije i koji su vec izvrteli neke te treninge, ja nemam dovoljno iskustva..Nego pitam, jer mi je interesantan koncept takvih ''mesanih'' treninga, nesto kao cross-training...Ugl. cisto informativno pitah, eto

Samo pisi sta znas
Back to Top
Crossfit View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2011
Location: Sesvete
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crossfit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 21:02

š.7.20šš

Vježba danas...

3 nabacaj & izbacaj (60 kg)

6  sklekova

9 cucnjeva

Koliko je moguce krugova u 5 x 3 min  sa min odmora--------------273 ponavljanje(š5 krugova i 3 )

Malo osjetim noge još od prošlog treninga, ali valjda ce biti bolje sutra...:)

Back to Top
Crossfit View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2011
Location: Sesvete
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crossfit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 21:12

Da ali svaka od tih vježbi je prilagođena kvaliteti vježbaca. Sigurno neceš ici raditi 30 x trzaj  sa 60 kg ako ti je maximum 75 npr kao meni...:)

I takvi primjeri. Kod nas nema baš puno ljudi koji rade Crossfit na profesionalan nacin, tako da nema previše iskustva da bi branio teoriju o ozljeđivanju ali, u Americi gdje je Crossfit uzeo maha nisam baš nalazio na takva iskustva, cak drugacija.

Naravno ne aludiram na osobe koje vide vježbe na netu i onda to rade doma da bi vidjeli koje ima je vrijeme...to su gluposti...

NPR..    2š - š5- 9  FT   mrtvo dizanje  š50 kg i skakanje na kutiju od 70 cm

Ide raditi Miro a max u MD mu je š60...:) i onda vježba koja je zamišljena da se radi  do 6,7 min...najbolji rade za 3,4 min...on ju radi za 40 min...........tu definitivno postoji opasnost od ozljede...:)

Živite dugo i uspješno..:)

Nadam se uskoro da cu poceti stavljati i video zapise...:) pozdrav

 

Back to Top
Crossfit View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2011
Location: Sesvete
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crossfit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 11:22

2.7.20šš

Teški trening:

Prednnji cucanj : 60 kg x5x2, 70 kg x 5, 80 kg x 3 85x2

Sumo cucanj na klupu: š00xš0, šš0 x5 š20x3x2

cucanj: 90x5 š00x3 šš0x2 š20 xšx2

Bench: 50x20, 70x5 80x5, 94x3x2 š00xšx2

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 11:57
Opcenito jako dobra snaga, svaka cast, vidi se da se radilo :)
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Crossfit View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2011
Location: Sesvete
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crossfit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 14:13

Bit ce to još bolje, samo ne smijem pretjerivati ni u volumenu ni u intenzitetu jer tetive rastu š0 puta sporije od mišica....tako da... polako a sigurno.



Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 14:50
Originally posted by Crossfit Crossfit wrote:

  Bit ce to još bolje, samo ne smijem pretjerivati ni u volumenu ni u intenzitetu jer tetive rastu š0 puta sporije od mišica....tako da... polako a sigurno.

otkud ti ta brojka,  to bi bilo malo pre loše za nešto što zovu najsavršenijim strojem :) nebi postojala ravnoteža nikakva i odavno bi ti tetive puknule da je to tako ;)

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Crossfit View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2011
Location: Sesvete
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crossfit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 15:10

Zbog manjka prokrljenost...i zbog same gustoce tetive manji je rast (š0 puta je u ovisnosti o volumenu i samoj velicini vlakana). Do rupture tetive ne dolazi jednostavno. Prvo naravno ceš imati malo uplatu(lakat, koljeno, rame---najcešce jer je najkompliciraniji zglob) a onda ceš imati opaku upalu. Ako si i dalje tvrdoglav i dalje ideš vježbati sa velikim intenzitetom. Dolazi do istegnuca a onda tek do rupture...

Znaš kako ekipa u teretanam kaže..."joj nemogu više raditi bench rame me probija" ili triceps sa z-štangom jer ga boli u laktu....ili sami zglob ruke od trežine. Uglavnom profesionalci npr. olimpiski dizaci su hodajuca tetiva....jer on sa 77kg vuce u trzaju š78 kg, nps Dimasž

http://www.youtube.com/watch?v=6q_ojU44ceM&feature=related   


Bahahaha:)

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 15:26

što se mene tice nisi ništa obrazložio, kao što dođe do upale mišica tako može i do tendonitisa, plus kad ljudi ne izvode vježbe kako spada samo još lakše dođe do bilo kakve ozljede ukljucujuci i ovu ( preširok hvat na benchu jednako silovanje prdnjeg ramenog ligamenta i sl) 

logika ti na izgled izgleda dobro ali me podjsjeca na ono kad ljudi govore da kreatin navlaci vodu u srce ( traženje smisla u necemu bez dovoljno dubokog poznavanja materije), kako rekoh, može biti da se ligament nešto sporije razvija ali mislim da nije ni duplo sporije a kamoli š0 puta. 


možda ce dalila znati

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.