New Posts New Posts RSS Feed - Cikliranje UH-a
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Cikliranje UH-a

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Cikliranje UH-a
    Posted: 08 Prosinac 2014 at 19:51
POzdrav....


imam jednu nedoumicu i voljela bih cuti misljenje vas koji imate vise iskustva,,,


Danas sam procitala na nekom fitness site-u da ukoliko se smanji unos UH-a na jako nizak,
recimo 50 grama (sto za nekog znaci ketoza) da u tom slucaju kortizol se luci previse,
i zbog toga nije moguc gubitak sala na trbuhu...

ovo pitam iz razloga sto vec dugo pokusavam izgubiti salo na trbuhu. U zadnje vrijeme ne jedem
ispod 100 grama UH cak ni kad ne vjezbam, a vjezbam vise, 5 puta tjedno (3-4 puta cross fit-nakon toga
plivanje 1 km, 1-2 puta cardio 50 minuta), i primjetila sam da mi trbuh izgleda bolje,
mada i ja mislim da tu ima raznih faktora, i stres i mjesecnica (pred menstrualni sindrom) dosta utjecu na mene.

Inace visoka sam 180 cm, imam 77 kilograma, vaga je pokazala 23,7% body fat, cilj je skinuti ovo
na 20% u naredne 2-3 godine.

Eto zahvaljujem se, nadam se da ima nekih koji bi me posavjetovali.

Pozdrav
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 19:53
I jos me zanima vase misljenje, sto vi mislite za ovaj postotak body fat-a (imam 23 godine)?

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 20:23
Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:

I jos me zanima vase misljenje, sto vi mislite za ovaj postotak body fat-a (imam 23 godine)?


...dan kad je samo cardio ajde ispod 100g...kad su vježbe snage ne daj ispod 100g...i nedilju se opusti pojedi sve šta voliš...ketoza ti je ispod 20g a nekome i 50g a moš je osjetit jer se stvori okus metala u ustima.
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 20:26
iskreno meni ja osjetim ketozu i na 60 grama...imam uzasne bolove u glavi i cudan zadah...
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 20:59
Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:

iskreno meni ja osjetim ketozu i na 60 grama...imam uzasne bolove u glavi i cudan zadah...

...  ...ako ti kažem  koliko triba dodat grama....odmah će me FIt moderatori banirat.... jer puno računam u gramima



Edited by dena75 - 08 Prosinac 2014 at 21:00
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 22:00
Hmmmm a jesi li sigurna to za 23 posto BF? Nesto mi to deluje mnogo visoko obzirom na stepen tvoje aktivnosti...Gde si se merila?
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 22:06
Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:

POzdrav....


imam jednu nedoumicu i voljela bih cuti misljenje vas koji imate vise iskustva,,,


Danas sam procitala na nekom fitness site-u da ukoliko se smanji unos UH-a na jako nizak,
recimo 50 grama (sto za nekog znaci ketoza) da u tom slucaju kortizol se luci previse,
i zbog toga nije moguc gubitak sala na trbuhu...

ovo pitam iz razloga sto vec dugo pokusavam izgubiti salo na trbuhu. U zadnje vrijeme ne jedem
ispod 100 grama UH cak ni kad ne vjezbam, a vjezbam vise, 5 puta tjedno (3-4 puta cross fit-nakon toga
plivanje 1 km, 1-2 puta cardio 50 minuta), i primjetila sam da mi trbuh izgleda bolje,
mada i ja mislim da tu ima raznih faktora, i stres i mjesecnica (pred menstrualni sindrom) dosta utjecu na mene.

Inace visoka sam 180 cm, imam 77 kilograma, vaga je pokazala 23,7% body fat, cilj je skinuti ovo
na 20% u naredne 2-3 godine.

Eto zahvaljujem se, nadam se da ima nekih koji bi me posavjetovali.

Pozdrav

 
Salo se ne može lokalno gubiti. Znači ne možeš izgubiti salo samo na trbuhu. Salo se donekle ravnomjerno gubi u tijelu, negdje malo više, negdje malo manje, ali neznatna razlika. To je problem onih koji rade trbušnjake po cijele dane misleći da će izgubit salo na trbuhu LOLLOLLOL

Druga stvar, nemoj se puno zamarati ovim vagama i uređajima što pokazuju postotak masti. Odraz u ogledalu je najbolji pokazatelj. Ove vage i uređaji za mjerenje rade na principu slabe struje koja prolazi kroz tijelo. Znači oni uređaji koji se drže u rukama tijekom mjerenja nemaju toliku snagu da izračunaju %bf-a u nogama, a ove vage ne mogu izračunati u gornjem dijelu tijela. Nemoj se zamarati ni kilogramima jer nije isto imati 50 kg sala i 50 kg mišića. Ako kilogrami i dalje stoje to ne mora značiti da ne napreduješ. 

Najbolje ti je radi mjerenja krojačkim metrom, slikaj se i kasnije uspoređuj stare i nove slike i mjerenja..

Očekivanja su ti realna i vjerujem da ćeš ih ostvarit.. Samo naprijed Smile

Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 23:55
Originally posted by Morrighan Morrighan wrote:

Hmmmm a jesi li sigurna to za 23 posto BF? Nesto mi to deluje mnogo visoko obzirom na stepen tvoje aktivnosti...Gde si se merila?

Mjerila sam se u teretani na vagi...
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2014 at 23:57
Originally posted by Fortitudo Fortitudo wrote:

Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:

POzdrav....


imam jednu nedoumicu i voljela bih cuti misljenje vas koji imate vise iskustva,,,


Danas sam procitala na nekom fitness site-u da ukoliko se smanji unos UH-a na jako nizak,
recimo 50 grama (sto za nekog znaci ketoza) da u tom slucaju kortizol se luci previse,
i zbog toga nije moguc gubitak sala na trbuhu...

ovo pitam iz razloga sto vec dugo pokusavam izgubiti salo na trbuhu. U zadnje vrijeme ne jedem
ispod 100 grama UH cak ni kad ne vjezbam, a vjezbam vise, 5 puta tjedno (3-4 puta cross fit-nakon toga
plivanje 1 km, 1<span style="line-height: 1.4;">-2 puta cardio 50 minuta), i primjetila sam da mi trbuh izgleda bolje,</span>
<span style="line-height: 1.4;">mada i ja mislim da tu ima raznih faktora, i stres i mjesecnica (pred menstrualni sindrom) dosta utjecu na mene.</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">Inace visoka sam 180 cm, imam 77 kilograma, vaga je pokazala 23,7% body fat, cilj je skinuti ovo</span>
<span style="line-height: 1.4;">na 20% u naredne 2-3 godine.</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">Eto zahvaljujem se, nadam se da ima nekih koji bi me posavjetovali.</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">Pozdrav</span>

 
Salo se ne može lokalno gubiti. Znači ne možeš izgubiti salo samo na trbuhu. Salo se donekle ravnomjerno gubi u tijelu, negdje malo više, negdje malo manje, ali neznatna razlika. To je problem onih koji rade trbušnjake po cijele dane misleći da će izgubit salo na trbuhu LOLLOLLOL

Druga stvar, nemoj se puno zamarati ovim vagama i uređajima što pokazuju postotak masti. Odraz u ogledalu je najbolji pokazatelj. Ove vage i uređaji za mjerenje rade na principu slabe struje koja prolazi kroz tijelo. Znači oni uređaji koji se drže u rukama tijekom mjerenja nemaju toliku snagu da izračunaju %bf-a u nogama, a ove vage ne mogu izračunati u gornjem dijelu tijela. Nemoj se zamarati ni kilogramima jer nije isto imati 50 kg sala i 50 kg mišića. Ako kilogrami i dalje stoje to ne mora značiti da ne napreduješ. 

Najbolje ti je radi mjerenja krojačkim metrom, slikaj se i kasnije uspoređuj stare i nove slike i mjerenja..

Očekivanja su ti realna i vjerujem da ćeš ih ostvarit.. Samo naprijed Smile




Sve mi je jasno...znam da ne mogu samo s trbuha izgubiti salo...ali poslije svega pitam se sta je zapravo najbolje za mene...izbalansirana prehrana i jaci trening ili smanjiti uh...
To me muci vec duze vrijeme ne znam sto je najbolje za napraviti...
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2014 at 21:15
[email protected]što sam ti ja na forumu zadužen za brojeve i grame....a vidim da voliš brojati kao i jaBig smile.... i vidim još nisi dobila odgovor....ja ću ti odgovoriti...na tvoju kilažu i visinu i tvoje aktivnosti: P=160g   UH=200g  M=70g ... to je 2000kcl a tvoj TDEE: je 2500kcl znači 500 si u deficitu

Edited by dena75 - 09 Prosinac 2014 at 21:21
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2014 at 21:38
Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:


Sve mi je jasno...znam da ne mogu samo s trbuha izgubiti salo...ali poslije svega pitam se sta je zapravo najbolje za mene...izbalansirana prehrana i jaci trening ili smanjiti uh...
To me muci vec duze vrijeme ne znam sto je najbolje za napraviti...

Ja bi radije izbalansiranu prehranu i jači trening. To je moje mišljenje Wink


Edited by Fortitudo - 09 Prosinac 2014 at 21:40
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2014 at 21:39
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

.motivation@..pošto sam ti ja na forumu zadužen za brojeve i grame....a vidim da voliš brojati kao i jaBig smile.... i vidim još nisi dobila odgovor....ja ću ti odgovoriti...na tvoju kilažu i visinu i tvoje aktivnosti: P=160g   UH=200g  M=70g ... to je 2000kcl a tvoj TDEE: je 2500kcl znači 500 si u deficitu

Vidi se da su svi u školi od tebe prepisivali matematiku LOLLOLTongue
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2014 at 21:54
Originally posted by Fortitudo Fortitudo wrote:

Originally posted by dena75 dena75 wrote:

.motivation@..pošto sam ti ja na forumu zadužen za brojeve i grame....a vidim da voliš brojati kao i jaBig smile.... i vidim još nisi dobila odgovor....ja ću ti odgovoriti...na tvoju kilažu i visinu i tvoje aktivnosti: P=160g   UH=200g  M=70g ... to je 2000kcl a tvoj TDEE: je 2500kcl znači 500 si u deficitu

Vidi se da su svi u školi od tebe prepisivali matematiku LOLLOLTongue
 matematiku...je je...istinaBig smile jedino šta znam izvadit korijen...kupusaLOL



Edited by dena75 - 09 Prosinac 2014 at 21:57
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2014 at 21:57
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

Originally posted by Fortitudo Fortitudo wrote:

Originally posted by dena75 dena75 wrote:

.motivation@..pošto sam ti ja na forumu zadužen za brojeve i grame....a vidim da voliš brojati kao i jaBig smile.... i vidim još nisi dobila odgovor....ja ću ti odgovoriti...na tvoju kilažu i visinu i tvoje aktivnosti: P=160g   UH=200g  M=70g ... to je 2000kcl a tvoj TDEE: je 2500kcl znači 500 si u deficitu

Vidi se da su svi u školi od tebe prepisivali matematiku LOLLOLTongue

LOLLOLLOL...misliš da sam ozbiljan na tu rečenicu šta si zamastijaLOL....a za matematiku...je je...istinaBig smile jedino šta znam izvadit korijen...kupusaLOL


hahahahaha naravno da ne Tongue
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2014 at 21:59
Originally posted by Fortitudo Fortitudo wrote:

Originally posted by dena75 dena75 wrote:

Originally posted by Fortitudo Fortitudo wrote:

Originally posted by dena75 dena75 wrote:

.motivation@..pošto sam ti ja na forumu zadužen za brojeve i grame....a vidim da voliš brojati kao i jaBig smile.... i vidim još nisi dobila odgovor....ja ću ti odgovoriti...na tvoju kilažu i visinu i tvoje aktivnosti: P=160g   UH=200g  M=70g ... to je 2000kcl a tvoj TDEE: je 2500kcl znači 500 si u deficitu

Vidi se da su svi u školi od tebe prepisivali matematiku LOLLOLTongue

LOLLOLLOL...misliš da sam ozbiljan na tu rečenicu šta si zamastijaLOL....a za matematiku...je je...istinaBig smile jedino šta znam izvadit korijen...kupusaLOL


hahahahaha naravno da ne Tongue
..drago mi jeThumbs Up..inače se volim šprdat na svoj račun...Wink
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 01:51
Te vage uglavnom puno fulaju. Ako imas vise vode ili soli pokazuje drugacije, kad izbacis vodu pokazuje drugacije, kad se prije vaganja najedes pokazuje drugacije, nakon treninga opet drugacije, nemoj to opce uzimat u obzir jer za isti BF, a razlicite uvjete kaze sa dosta velikom razlikom. Ako hoces tocan BF odi na kinezioloski fakultet, tamo ti mogu precizno izmjeriti i intepretirati ali kosta oko 180 kn. BF mozes skinuti puno brze od ocekivanog. Ja sam 24 na 16 dosao za malo manje od 4 mj i to bas smanjenim unosom UH i naravno treningom uz minimalan kardio, 1-2 puta tjedno lagano trckaranje 8km/h 20-25 min. Prvo keto 30 dana, pa dalje cikliranjem 120, 80, 50 UH dnevno i tak u krug. E da, cure obicno imaju veci BF nego decki :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.