New Posts New Posts RSS Feed - Cikliranje ugljikohidrata-cilj gubitak masti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Cikliranje ugljikohidrata-cilj gubitak masti

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Cikliranje ugljikohidrata-cilj gubitak masti
    Posted: 14 Listopad 2013 at 09:47
Ukratko visina 198cm,težina oko 95 kg,borim se sa onom šugavom masti na donjem dijelu trbuha vec dugo i nikako da dodjem do tih plocica...treniram 5 puta tjedno(Pon,Uto,Cet,Pet u teretani i Sri cardio na bicu 45-60min),radim na pocetku turkish get up pa onda density(trening bez pauze) te vježbe za core i kondiciju na kraju(program mi je od Extremefita),za njega vjerovatno znate...sad me zanima kako da još poboljšam to prženje masti...da li da idem 3 dana nisko ugljice pa onda jedan dan visoko i tako ukrug ili imate neki drugi prijedlog...inace sam endo i imam stvarno savršenu prehranu,jedem puno sirovog povrca(zelje,luk,paradajz,paprika),kuhanog(brokula,mrkva,cvijetaca,kelj pupcar),jedem i dosta gljiva,špinata,blitve...jaja jedem domaca,sireve samo ove kvalitetnije,Džiugas i kozji sir iz Lidla,oba bez laktoze(znaci nema dodatnih šecera),od ugljikohidrata jedem smedju rižu,slanutak,grah,quinou,amaranth,proso,heljdu,batat,jedem puno orašastih plodova,sjemenke bundeve,od voca jedem banane,jabuke,jagode,maline,breske,svaki 2-3 dan pojedem 25 g crne cokolade...jedem vecinom na warrior nacinu,preko dana šaku orašastih ili vocku,protein konoplje ili malo zelene salate i par kuhanih jaja,navecer jedem VELIKI obrok,koji je poslije treninga...to je to ukratko,sad dajte svoje mišljenje i iskustva o cikliranju...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2013 at 11:05
Koliko si dugo vec na warrioru?

Znaš li koliko cega unosiš otprilike? Koliko proteina uguraš kroz dan do tog obroka navecer i je li svaki dan tako?

Jesi vec izgubio neke kg-e do sada na tom pristupu?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2013 at 11:34
Kalorije pazim,to sve brojim(dnevno sam u deficitu od 200-500 kalorija ovisno o danu),proteine ne brojim,ali unosim ih vjerovatno dosta,dnevno pojedem 6-7 jaja,barem 150 g masnijih sireva,hrpu brokule,cvijetace,orašastih,vjerovatno unosim nešto više od 1g/kg,prije sam unosi preko 2,5g/kg i nikakvu razliku ne vidim(osim što uštedim dosta novaca),u 2 mjeseca sam izgubio 4,5 kg,vjerovatno samog sala jer sam u treningu samo napredovao što se snage tice...inace na warrioru sam neki 7-8 mjeseci mislim...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 13:16
Vidim da brojiš P iz svih izvora?

Ako ti je ostalo samo na tom dijelu malo, morat ceš zapesti malo žešce za to zadnje. Možda biš i mogao probati sa nekom varijantom cikliranja ( sa malo vecim deficitom na low dane), neka promjena ti sigurno treba.

Vidim da unosiš dosta masti, pitanje je da li ti to baš tako odgovara i da li je premalo UH-a na dnevnoj bazi....vjerujem da bi ti upravo zato to cikliranje sa povremenim high danima donijelo neki pomak, možda metabolizmu fali i malo reseta. Vjerojatno je tijelo vec naviknuto na isto i treba mu neki novi izazov.

Redovitiji obroci ne dolaze u obzir? Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 13:54
Koliko cesto ideš na wc?Ako si endo,po meni ti baš i nije pametno biti na warrioru.Probaj piti i whey.Probaj cim se digneš doruckovati.Trening mijenjaj,a ja ti preporucujem više cardio vježbi ako želiš izgubiti to salo na trbuhu.Naravno cardio da daš maksimum od sebe,tj. kad završiš da se osjecaš kao da te pregazio vlak.Možeš i HIIT metodu.Jedi više cistog mesa.Izbjegavaj ugljikohidrate.Iz onoga što si napisao pretpostavljam da pretjeruješ sa kolicinom orašastih koji su krcati kalorijama.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 14:10
Pazim kalorije,važem sve šta jedem,nema nikad da prekoracim,na wc idem jednom dnevno i to ujutro,dorucak otpada i konstantno jedenje preko dana jer mi to ne odgovara,nakon dorucka sam uvijek bio pospan a sa tim stalnim malim obrocima uvijek bio gladan i nije mi pasalo,zato sam i prešao na warrior,puno bolje odradjujem treninge koji su stvarno jako teški na prazan želudac,a dok dodjem sa treninga mirno jedem...Budem probao par dana low carb pa onda jedan dan povecat pa cu vidjet kako ce tijelo reagirat...javit cu rezultate nakon mjesec-dva...
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 14:25
bio sam ja dosta dugo na warrioru a sad sam isto na if-principu i za mene nema razlike, ako natucem kalorije previsoko ile idu gore ako pazim idu dolje al sad jedem 2 puta dnevno (rucak i vecera) i cikliram i ide to s tim da trenkam ujutro, možeš probati tako (jer te vjerojatno inzulin muci ako si endo) i možeš probat rucak sa 25 % kalorija pa nakon 3-4 sata trening pa nakon toga vecera 75% kalorija, to je neki leangains princip, meni pali s treningom ujutro a ti moraš vidjet kako ti odgovara
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2013 at 12:16
Da vas pitam,vi koji prakticirate cikliranje za gubitak masti,koliko uzimate UH na high dane a koliko u low,te kako rasporedite te dane,da high budu na dane težih treninga ili?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2013 at 12:22
Nije loše znat tudja iskustva ali pusti to.... morat ceš malo eksperimentirat ;)

Pogotovo što se tice tempiranja high dana - negdje ceš naci da ih namjestiš da dane žešcih treninga, nekad na one dane kad radiš nešto što treba napredovat, nekad na off dane, da se pravilno napuniš......probaj sve pa vidi ;)




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2013 at 12:26
A dobro,možda da idem danas low(ispod 100g),pa sutra odem na 150-200 pa u srijedu 300...jel to previše za mene?
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2013 at 21:48
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

A dobro,možda da idem danas low(ispod 100g),pa sutra odem na 150-200 pa u srijedu 300...jel to previše za mene?


idi na 50-60 kad si low, a sutra 150, a svaki cetvrti 300...tako sam ja pocela raditi (180 cm, tezina 74 kg)...bila sma na cikliranju...vise ne funkcionira kao na pocetku tijelo se naviklo...sad idem tu metodu svaki cetvrti
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 17:32
od kada sam na cikliranju-veoma niskom unosa UH-a recimo oko 70-80 grama dnevno kada ne vjezbam,
primjetila sam pojavu glavobolje i mucnine...je li netko mozda imao ovakav problem?

je li ovo moze biti povezano sa malim unosom UH-a?

sto da radim?  Confused
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 17:53
Motivation tako ti je i meni otprilike, dobro, nemam baš mučnine i glavobolje al ono...
Danas sam npr oko 60-70g, nemam treninga, a ležim cijeli dan bez trunke snage. Sad ja neznam jel mi to zbog niskog unosa UH ili zbog toga što sam cijeli tjedan po čitave dane na nogama 0-24 skoro...
Zato mi je danas 100% dan odmora - ne planiram pomicanje ikakvo osim do kuhinje i nazad.
Ali ima i veze niskim unosom UH...
Uh su tijelu gorivo, potrebni su za energiju, normalno da kad mu ih uskratiš da poludi.... Dali bar pojačaš masti na low dan?
Kakvi su ti bili zadnjih par dana (mislim jel su bili medium/high)?
Glavobolja i mučnina su također neki od pokazatelja ulaska u ketozu... Tako da moguće ako si zadnjih par dana ispraznila glikogen (treninzima i nekim medium danima) i danas si još na low danu budeš na toj nekoj granici ketoze.
Sad će netko reći da nije moguće ući u ketozu na 70-80g UH - ali ništa nije zapisano u kamenu, i nismo svi jednaki.
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 17:56
I da, što da radiš - pojačaj masti - po mom mišljenju.
Odmaraj, pij puno vode i nekako preživi.
Ja sam se navikla i izdržim više - manje bez problema.
Ili si dodaj još malo UH. Mislim - 80g ili 100g - nitko neće umrijeti radi 20g UH,a možda će ti tako biti lakše...
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 18:23
hm...da kuzim...u u petak mi je bio high dan-oko 350 grama UH...jucer oko 100 jer nisam izdrzala, danas evo 90, morala sam pojesti sad integralnog hljeba i evo prestala me glava boljeti, pokusacu sutra isto ovako al vec od jutra cu uzeti 2 zlice kokosovog ulja i kroz dan cu jos povecat masti da vidim kako reaguje organizam...
mislim da je moj jako osjetljiv na UH. I da, osjecam da mi mokraca ima cudniji miris, moguce da sam u ketozi.

Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 18:35
I to je jedan od znakova.
I skroz je moguće da se ulazi u ketozu s toliko UH. Tj. budeš na toj nekoj granici ulaska gdje nastaje mučnina, glavobolja itd. - dok se tijelo ne prebaci na trošenje masti kao goriva.
Kod mene ima dana kad mogu bez problema bez UH, a ima i dana kad poludim bez njih, sve ovisi.
Ja jedva čekam punjenje sutra
Kruh od zobenog i integralnog brašna se upravo hladi
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.