New Posts New Posts RSS Feed - cikliranje ugljikohidrata - makronutrijenti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

cikliranje ugljikohidrata - makronutrijenti

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2014 at 18:21
Ono što je najveća pogreška..i što sam se par puta opekao je sigurno naglo rezanje i naglo dizanje kalorija...

Možda funkcionira koji dan...ali tijelo osjeti taj šok nakon nekog vremena...ne znam različiti smo....ali ja znam da je bilo dobro jedan određeni period...ali odjednom izgubiš previše..ili dobiješ previše...normalno ono čega ne želiš izgubiti niti dobiti....

tako da bolje se držim polako lagano...postepeno skražćivanje...ili makar ako sjećeš kcal odradi punjenja :P

ali sumnjam da sve to već ne znaš :)

Što se tiće ovoga koliko sam potrošio jedan dan..koliko drugi..mislim da je to toliko glupo sa moje strane ...jer sve je to individualno... preporučio bih ti da se en zamraš koliko čega trošiš....i samo odrediš si dane u kojima ćeš koliko raditi kcal...

mo ti je savjet..3-4 dana skrati 1000 kcal... 5ili 4 dan punjenje.... od 1000 kcal...

ovako ćeš se samo iživcirati... i čudan mi je malo program .. zašto ramena posebno?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2014 at 19:59
ma TDEE se odnosi na normalan dan. Koliko dugo ovako radis sad vec? ne bi mi sad bas imalo smisla dizat kcal ali bi mi imalo smisla malo smanjit kardio od 50 minuta. Svaki ovaj kardio sto si naveo je 50min? Mozda da ubacis intervale od 20ak min 2 put tj i 2 put radis low cardio od 40ak min? Kad si prenisko s kcal kardio moze utjecat na misicnu, narocito ako je predug
cookies are for pussies
Back to Top
šašavica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: split
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote šašavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2014 at 13:31
Evo podigla sam sve za cca 150-200 kcal. Low dan mi je na oko 1500 (od čega 400 iz UH-a) a High oko 1900(od čega oko 900 iz UH-a)?

Bi li tribala ić još gori?

Kako ovaj način prehrane trpi voćne jogurte (konkretno djetna Milbona zaslađena Splendom)?
Da li da stvarno brojim ugljikohidrate samo iz škrobastog, korijenastog povrća?

Integralni tost (8g vlakana na 100g) - je li prihvatljiv ponekad umisto kruha? Ili da se držim raženog kruha, fitness kruha i sl.?


Edited by šašavica - 09 Travanj 2014 at 13:32
TIRURIRU
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2014 at 13:54
Originally posted by šašavica šašavica wrote:

Evo podigla sam sve za cca 150-200 kcal. Low dan mi je na oko 1500 (od čega 400 iz UH-a) a High oko 1900(od čega oko 900 iz UH-a)?

Bi li tribala ić još gori?

Kako ovaj način prehrane trpi voćne jogurte (konkretno djetna Milbona zaslađena Splendom)?
Da li da stvarno brojim ugljikohidrate samo iz škrobastog, korijenastog povrća?

Integralni tost (8g vlakana na 100g) - je li prihvatljiv ponekad umisto kruha? Ili da se držim raženog kruha, fitness kruha i sl.?

ja nisam za tost inace sadrze jako malo hranljivih stvari... radije se drzi razenog...taj fitness ne znam sastav, ja jedem proteinski kruh tako se zove koji ima 5 g uh  i 4 g proteina po jednoj kriski, zavisi od sastava...


Edited by Zoki - 09 Travanj 2014 at 14:12
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2014 at 14:16
Originally posted by šašavica šašavica wrote:

Evo podigla sam sve za cca 150-200 kcal. Low dan mi je na oko 1500 (od čega 400 iz UH-a) a High oko 1900(od čega oko 900 iz UH-a)?

Bi li tribala ić još gori?

Kako ovaj način prehrane trpi voćne jogurte (konkretno djetna Milbona zaslađena Splendom)?
Da li da stvarno brojim ugljikohidrate samo iz škrobastog, korijenastog povrća?

Integralni tost (8g vlakana na 100g) - je li prihvatljiv ponekad umisto kruha? Ili da se držim raženog kruha, fitness kruha i sl.?
 
400 g UH na low dan je previse, a tek 900 g UH u jednom danu na definiciji i za musko, a kamol za zensko.
Trebas to preracunat opet.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2014 at 14:18
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Ono što je najveća pogreška..i što sam se par puta opekao je sigurno naglo rezanje i naglo dizanje kalorija...

Možda funkcionira koji dan...ali tijelo osjeti taj šok nakon nekog vremena...ne znam različiti smo....ali ja znam da je bilo dobro jedan određeni period...ali odjednom izgubiš previše..ili dobiješ previše...normalno ono čega ne želiš izgubiti niti dobiti....

tako da bolje se držim polako lagano...postepeno skražćivanje...ili makar ako sjećeš kcal odradi punjenja :P

ali sumnjam da sve to već ne znaš :)

Što se tiće ovoga koliko sam potrošio jedan dan..koliko drugi..mislim da je to toliko glupo sa moje strane ...jer sve je to individualno... preporučio bih ti da se en zamraš koliko čega trošiš....i samo odrediš si dane u kojima ćeš koliko raditi kcal...

mo ti je savjet..3-4 dana skrati 1000 kcal... 5ili 4 dan punjenje.... od 1000 kcal...

ovako ćeš se samo iživcirati... i čudan mi je malo program .. zašto ramena posebno?
 
Pa gledam uvijek da na kraju sedmice budem u kalorijskom deficitu od 3500-4000 kalorija. Program takav mi trenutno pase, dugo sam trazio kako mi godi i ovakav raspored mi trenutno najvise godi.
Mislim, skino sam ja dosta sala, al cini mi se da i misici idu, mozda se i varam...
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2014 at 14:19
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

ma TDEE se odnosi na normalan dan. Koliko dugo ovako radis sad vec? ne bi mi sad bas imalo smisla dizat kcal ali bi mi imalo smisla malo smanjit kardio od 50 minuta. Svaki ovaj kardio sto si naveo je 50min? Mozda da ubacis intervale od 20ak min 2 put tj i 2 put radis low cardio od 40ak min? Kad si prenisko s kcal kardio moze utjecat na misicnu, narocito ako je predug
 
Ovo radim vec mjesec dana otprilike. Da, svaki kardio je 50ak minuta...
Back to Top
šašavica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: split
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote šašavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2014 at 14:25
Ma govorim o kcal koje dolaze iz UH!
Na low day je 400kcal-50g UH, a na high day 900kcal-225g UH :))
TIRURIRU
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2014 at 14:38
Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

ma TDEE se odnosi na normalan dan. Koliko dugo ovako radis sad vec? ne bi mi sad bas imalo smisla dizat kcal ali bi mi imalo smisla malo smanjit kardio od 50 minuta. Svaki ovaj kardio sto si naveo je 50min? Mozda da ubacis intervale od 20ak min 2 put tj i 2 put radis low cardio od 40ak min? Kad si prenisko s kcal kardio moze utjecat na misicnu, narocito ako je predug

 
Ovo radim vec mjesec dana otprilike. Da, svaki kardio je 50ak minuta...


da, ja bi smanjila kardio tj zamjenila i radila 2 puta intervalno iza treninga 20minuta max i ostavila dva dana te setnje na posao po 50min. Probaj tako pa vidi iako kazem nemora uopce znaciti da ti je opala misicna masa
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2014 at 14:41
Originally posted by šašavica šašavica wrote:

Ma govorim o kcal koje dolaze iz UH!
Na low day je 400kcal-50g UH, a na high day 900kcal-225g UH :))


da, uredu je, cak na low mozes i na 60-70. Bitno da si kcal malo dignila i to je to integrani tost mozes, zasto ne, ali bi ja ipak izbacila vocni jogurt i dodavala voce radije u obicni + whey + voce + stevija
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2014 at 18:06
Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Ono što je najveća pogreška..i što sam se par puta opekao je sigurno naglo rezanje i naglo dizanje kalorija...

Možda funkcionira koji dan...ali tijelo osjeti taj šok nakon nekog vremena...ne znam različiti smo....ali ja znam da je bilo dobro jedan određeni period...ali odjednom izgubiš previše..ili dobiješ previše...normalno ono čega ne želiš izgubiti niti dobiti....

tako da bolje se držim polako lagano...postepeno skražćivanje...ili makar ako sjećeš kcal odradi punjenja :P

ali sumnjam da sve to već ne znaš :)

Što se tiće ovoga koliko sam potrošio jedan dan..koliko drugi..mislim da je to toliko glupo sa moje strane ...jer sve je to individualno... preporučio bih ti da se en zamraš koliko čega trošiš....i samo odrediš si dane u kojima ćeš koliko raditi kcal...

mo ti je savjet..3-4 dana skrati 1000 kcal... 5ili 4 dan punjenje.... od 1000 kcal...

ovako ćeš se samo iživcirati... i čudan mi je malo program .. zašto ramena posebno?
 
Pa gledam uvijek da na kraju sedmice budem u kalorijskom deficitu od 3500-4000 kalorija. Program takav mi trenutno pase, dugo sam trazio kako mi godi i ovakav raspored mi trenutno najvise godi.
Mislim, skino sam ja dosta sala, al cini mi se da i misici idu, mozda se i varam...

3500 kcal do 4000 je odlično po tjednu.... ako si siguran da je točan omjer :)

a pazi.... ne možeš izbjeći gubitak mišića...To prirodnjaku je normalno...samo se truditi što manje izgubiti...tj očuvati mišiće....

Možda takva faza pogotovo ako si na početku sumnjam da si počeo ih gubiti :)

Pazi da ne gubiš puno dovoljno određenih nutrijenata imaš.... naravno kilaže iste...iliii pokušati više ako možeš što bi bilo super....vesel svaki dan i to je to :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
šašavica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: split
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote šašavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 14:13
Dala sam si truda i sastavila si nekakav plan za iduca tri dana, po jedan low, medium i high dan...

Imate li kakvih savjeta, koje namirnice dodat, koje izbacit, ovo je sad samo okvirno, piletinu bi nekad minjala ribom, manistru rizom, krumpirom, i slično..

TIRURIRU
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.