New Posts New Posts RSS Feed - cikliranje ugljikohidrata - makronutrijenti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

cikliranje ugljikohidrata - makronutrijenti

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
šašavica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: split
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote šašavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: cikliranje ugljikohidrata - makronutrijenti
    Posted: 05 Travanj 2014 at 16:07
Složila sam si sama odnose P/UH/M nekako otprilike sljedeći smjernice tipa držite unos proteina konstantnim, neka na high carb day UH čine pola unosa sveukupnih kcal i slično..
Problem je sta na netu ima stvarno previše informacija i negdi kazu 3,3 h UH/kg, negdi kad minjas količinu UH minjaj i masti I proteine.. Ne znan vise sta je ispravno..
Ovako to izgleda zasad:

177cm, 67kg

BMR: 1520
TDEE: 2200

LOW CARB DAY:
P - 130g - 520 kcal
UH - 40g - 160 kcal
F - 70g - 630 kcal
Ukupno: 1310 kcal

MODERATE CARB DAY:
P - 130g - 520 kcal
UH - 120g - 480 kcal
F - 50g - 450 kcal
Ukupno: 1450 kcal

HIGH CARB DAY:
P - 130g - 520 kcal
UH - 210g - 840 kcal
F - 35g - 315 kcal
Ukupno: 1675 kcal


Išla bi low na ona dva dana koja ne treniram,
high na jedan upper i jedan lower day
i moderate na preostala 3 dana (jedan upper, jedan lower i jedan cardio)

TIRURIRU
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 10:31
Trebas to preformulisat.
Sa TDEE od 2200 kalorija, ti ides na 1300 kalorija. To je deficit od skoro 1000 kalorija dnevno, sto je bas previse. Trebas to nagurat na 1700-1800 kalorija da bi to islo fino, zdravo i kako treba.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 12:29
Ma i ja sam isao na samo 100 kcal iznad BMR i djeluje.. glavno da nije ispod BMR..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 13:17
neka te ne brine što ti kažu neki tamo, uh i masti se na cikliranju određuju po ciljevima npr:

high carb dan

proteina cca 15%-25% TDEE (obično bliže 25% ako se trenira)
masti     cca 20%-30% tdee (obično 20% na low carb dan)
ostalo sve iz uh jer je cilj high carb dana zadržavanje ili izgradnja mišića i puno zelenog povrća

low carb dan
proteina isto kao i na high carb dan (znači 25% tdee)
masti 30% od tdee
tu se računaju uh tako da s njima dođeš do iznosa bmr-a (ako imamo 25% proteina i 30% masti ostane još cca 15% tdee-a za ugljikohidrate (3 treninga tjdno) s tim da se na low carb dane ugljikohidrati unose iz vlaknastih izvora i orašastih plodova da ne dolazi do skokova razine inzulina)

ili ako želiš preskočit svu ovu priču jednostavno uzmeš ovaj kalkulator i uneseš što god znaš

Kalkulator

P.S. što se tiče medium dana on po meni nije potreban osim ako ubacuješ i neke kardio treninge u dane kad ne radiš utege ili uzimaš smao jedan high carb dan na dan kad je najvažniji trening, u ostale dane treninga medium a sve drugo low

poz
Back to Top
šašavica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: split
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote šašavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 17:13
A ako jedem samo zdravu spizu ne mogu pojest više od 1500-600 kcal.
Npr. Markanov Kalkulator kaže:
Rest Day Calories1,647 kcal
Training Day Calories2,588 kcal
i šta da čovik sad misli hhh

Šta se cikliranja tiče, imam još neke nedoumice tipa LISNATO POVRĆE;
ulaze li UH iz lisnatog povrća u sveukupan zbroj?
broje li se uopće kcal iz lisnatog povrća?
da li je stvarno dozvoljeno u neograničenim količinama?

Jedni kažu da, drugi kažu ne, svak ima neku svoju teoriju i kako onda znat šta je uopće istina :SS




TIRURIRU
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 18:37
ovako, zdrave hrane treba jako puno pojest da se pogode kalorije i to se oduvijek zna ali sto tako se zna da je to način da mišić raste :D, ne znam kako si naštimala al vjerojatno CUT sustav (nebitno koliko si stavila grama proteina al to je manje bitno). 1600 kcal se bez problema pogodi na low carb dan (al treba jest puno orašastih i mesa ili jaja i sira), 2600 kcal meni na high carb dan je mačji kašalj ali s druge strane ja sam u stanju pojest 250g riže u jednom obroku dok drugi nisu ali treba jako puno pojest pa ako si spremna toliko zdrave hrane pojest samo naprijed i ne boj se zdrave hrane, to sad i curi kažem: dok zdravo jedeš ne možeš se prejest jer te zasiti i nema skrivenih kalorija (inače ako fali kalorija lako se natuku sa smoothijima od voća i maslacem od nekih orašastih (koji su inače moje omiljeno oružje hehe)

inače se uh iz lisnatog povrća ne broji ali se iz korjenastog broji ali manje je to bitno, bitno je da zdravo jedeš i rezultati će doći jer će to pomoći puno drugih stvari (od stabilne razine inzulina do hormonalne ravnoteže)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 20:28
ok su omjeri, ali idi na moderate dan bar na 1600-1700kcal da kasnije imas iz cega spustati kad dode do zastoja, a na low dan jedi onda 1500
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2014 at 09:23
Ja sam isto na cikliranju, i super mi ide sto se tice skidanja sala, doslovno se topi.
Al stvar je u tome da imam osjecaj i da mi ode dosta misica koje sam se toliko mucio da dobijem.
Prehrana sredjena, treninzi dobri i jaki, kardio umjeren, ne pretjerujem, junk ne jedem... Ne znam u cemu je problem.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2014 at 09:31
Originally posted by tare tare wrote:


Ja sam isto na cikliranju, i super mi ide sto se tice skidanja sala, doslovno se topi.
Al stvar je u tome da imam osjecaj i da mi ode dosta misica koje sam se toliko mucio da dobijem.
Prehrana sredjena, treninzi dobri i jaki, kardio umjeren, ne pretjerujem, junk ne jedem... Ne znam u cemu je problem.

na koliko si kcal manjka? kako znaš da gubiš mišić? mjerio si necim ili?
cookies are for pussies
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2014 at 09:33
Originally posted by tare tare wrote:


Ja sam isto na cikliranju, i super mi ide sto se tice skidanja sala, doslovno se topi.
Al stvar je u tome da imam osjecaj i da mi ode dosta misica koje sam se toliko mucio da dobijem.
Prehrana sredjena, treninzi dobri i jaki, kardio umjeren, ne pretjerujem, junk ne jedem... Ne znam u cemu je problem.


ja bih prije rekao da su mišići "prazni" pa si kako bi se na engleskom reklo "flat" prije nego što je manje mišića pošto i sam kažeš kako su treninzi dobri (to meni bar znači da nema pada u snazi pa isto tako vjerojatno nema gubitka mišićne mase) tako sam se i ja osjećao al s druge strane ja volim taj flat look, svakom njegovo
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2014 at 09:40
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by tare tare wrote:


Ja sam isto na cikliranju, i super mi ide sto se tice skidanja sala, doslovno se topi.
Al stvar je u tome da imam osjecaj i da mi ode dosta misica koje sam se toliko mucio da dobijem.
Prehrana sredjena, treninzi dobri i jaki, kardio umjeren, ne pretjerujem, junk ne jedem... Ne znam u cemu je problem.

na koliko si kcal manjka? kako znaš da gubiš mišić? mjerio si necim ili?
 
Na high carbs day idem na odrzavanje (3500 kalorija) - od toga 200 g proteina, 550-600 g UH, ostalo masti. Na moderate carb day (2700 kalorija) idem na 200 g proteina, 200-250 g UH, ostalo masti. Na low carb day (2700 kalorija) - 200 g proteina, 50ak grama UH, ostalo masti. BMR 2500 kalorija, TDEE 3500 kalorija.
Rekao bih opticki da idu i misici.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2014 at 09:41
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

Originally posted by tare tare wrote:


Ja sam isto na cikliranju, i super mi ide sto se tice skidanja sala, doslovno se topi.
Al stvar je u tome da imam osjecaj i da mi ode dosta misica koje sam se toliko mucio da dobijem.
Prehrana sredjena, treninzi dobri i jaki, kardio umjeren, ne pretjerujem, junk ne jedem... Ne znam u cemu je problem.


ja bih prije rekao da su mišići "prazni" pa si kako bi se na engleskom reklo "flat" prije nego što je manje mišića pošto i sam kažeš kako su treninzi dobri (to meni bar znači da nema pada u snazi pa isto tako vjerojatno nema gubitka mišićne mase) tako sam se i ja osjećao al s druge strane ja volim taj flat look, svakom njegovo
 
Snaga mi nimalo nije opala. Sinoc bas trening prsa- bench press ravni i kontrakosi nimalo smanjio nisam kilazu nego kad sam radio na masi, i bez ikakvih problema odradim kako treba.
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2014 at 09:48
Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

[QUOTE=tare]
Ja sam isto na cikliranju, i super mi ide sto se tice skidanja sala, doslovno se topi.
Al stvar je u tome da imam osjecaj i da mi ode dosta misica koje sam se toliko mucio da dobijem.
Prehrana sredjena, treninzi dobri i jaki, kardio umjeren, ne pretjerujem, junk ne jedem... Ne znam u cemu je problem.


ja bih prije rekao da su mišići "prazni" pa si kako bi se na engleskom reklo "flat" prije nego što je manje mišića pošto i sam kažeš kako su treninzi dobri (to meni bar znači da nema pada u snazi pa isto tako vjerojatno nema gubitka mišićne mase) tako sam se i ja osjećao al s druge strane ja volim taj flat look, svakom njegovo
 
Snaga mi nimalo nije opala. Sinoc bas trening prsa- bench press ravni i kontrakosi nimalo smanjio nisam kilazu nego kad sam radio na masi, i bez ikakvih problema odradim kako treba.


ok znaci ako jedem premalo moguce je da gubim snagu...
ne znam kako al jedva namaknem 1500 kcal a kamoli 2500 koliko mi treba na dane treninga...Confused
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2014 at 10:18
Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

Originally posted by tare tare wrote:


Ja sam isto na cikliranju, i super mi ide sto se tice skidanja sala, doslovno se topi.
Al stvar je u tome da imam osjecaj i da mi ode dosta misica koje sam se toliko mucio da dobijem.
Prehrana sredjena, treninzi dobri i jaki, kardio umjeren, ne pretjerujem, junk ne jedem... Ne znam u cemu je problem.


ja bih prije rekao da su mišići "prazni" pa si kako bi se na engleskom reklo "flat" prije nego što je manje mišića pošto i sam kažeš kako su treninzi dobri (to meni bar znači da nema pada u snazi pa isto tako vjerojatno nema gubitka mišićne mase) tako sam se i ja osjećao al s druge strane ja volim taj flat look, svakom njegovo
 
Snaga mi nimalo nije opala. Sinoc bas trening prsa- bench press ravni i kontrakosi nimalo smanjio nisam kilazu nego kad sam radio na masi, i bez ikakvih problema odradim kako treba.
 
Samo da nadopunim - treninzi mi izgledaju ovako.
pon - prsa, tricpes
utorak - ledja, biceps
sri - LI cardio (setnja s posla do kuce_
cetvrtak - ramena
petak - LI cardio
sub - ujutru cardio LI, popodne noge
nedjelja - ujutru LI cardio
 
Treninzi s utezima mi se uglavnom vrte oko compounds vjezbi, malo izolacijskih vjezbi, duzina oko 80-90 minuta.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2014 at 10:50
koliko dugo traje low kardio? jesi odmah krenio s 2700 na medium i low dane ili si dosao do toga postepeno rezajuci?
cookies are for pussies
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2014 at 11:21
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

koliko dugo traje low kardio? jesi odmah krenio s 2700 na medium i low dane ili si dosao do toga postepeno rezajuci?
 
Li kardio oko 50 min, brzo hodanje, nista vise od toga. Prije toga crna kafa, vitamin C i jedan iscjedjen limun, BCAA. Odmah sam srezao na 2700 kalorija.
Al sto ne razumijem je - u dane kada ne radim trening utezima, kako dodjem na TDEE a ne treniram. Dakle, tu je bolja orijentacija BMR + 200-300 kalorija na osnovno kretanje i taj LI kardio, a to nije bas 3500 kalorija? Ili se TDEE odnosi na prosjecan dan, dakle 7-dnevni nivo aktivnosti i onda podjeljen na 7 dana da se dobije prosjecan dan.
Frustrirajuce bi bilo da izgubim sve misice, a cijelu proslu godinu sam proveo radeci na njima.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.