New Posts New Posts RSS Feed - Cheesecake s posnim sirom (M)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Cheesecake s posnim sirom (M)

 Post Reply Post Reply
Author
Scarlet_Letter View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarlet_Letter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Cheesecake s posnim sirom (M)
    Posted: 11 Ožujak 2011 at 02:18
  Imamo dvije (mislim, zapravo kak se zeme, možemo imat i više) varijante gore narecenog. Jednostavniju... I manje jednostavnu.

KOLAc OD POSNOG S VOcEM (finija varijanta, zbilja lici na cheesecake)

6 jaja
š mjerica wheya od vanilije
3-4 velike žlice posnog
2 žlice smeđeg šecera, stevije, zaslađivaca, kako god
šalica voca (može šumsko, ja volim višnje i tak...)


Upaliti pecnicu na š60C. Na dno pecnice staviti neku vatrostalnu posudu punu vode, da u pecnici bude pare.

Odvojiti žumanjke i bjelanjke. Žumanjke tuci sa žlicom šecera, a zatim im kad postanu svijetli i pjenasti dodati posni sir. Dobro izmiksati pa dodati mjericu wheya. Kad se sve dobro prožme dodati pola šalice šumskog voca i dobro promiješati.

Istuci bjelanjke s drugom žlicom šecera. Lagano umiješati snijeg u prvu smjesu. Izliti smjesu u kalup.  Po površini pobacati voce. Peci oko pola sata na š60C.



JEDNOSTAVNIJA VARIJANTA

Mislim da ce ova više razveselit decke

300 g posnog
4 jaja
2 žlice smeđeg šecera
kokos
voce
mjerica wheya od vanilije

Izmiješajte sve sastojke. Možete preskociti kokos. A možete preskociti i voce. Dakle, dovoljna su samo jaja s posnim + neki dodatak. Ok je i breskavama. Samo sad nemam sliku.

Ubacite u pecnicu na š60C. Povremeno piknite vilicom jer se može malo napuhati.



Dum spiro, spero.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2011 at 12:56
Ovo se definitivno mora probati! 
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Scarlet_Letter View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarlet_Letter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2011 at 13:00
 Drago mi je da ti se sviđa Super je i sa suhim šljivama. Možda cak i najbolji, ali izbjegavam ih zbog velike kolicine šecera.
Dum spiro, spero.
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2011 at 14:04
Originally posted by Scarlet_Letter Scarlet_Letter wrote:

  Imamo dvije (mislim, zapravo kak se zeme, možemo imat i više) varijante gore narecenog. Jednostavniju... I manje jednostavnu.

KOLAc OD POSNOG S VOcEM (finija varijanta, zbilja lici na cheesecake)

6 jaja
š mjerica wheya od vanilije
3-4 velike žlice posnog
2 žlice smeđeg šecera, stevije, zaslađivaca, kako god
šalica voca (može šumsko, ja volim višnje i tak...)


Upaliti pecnicu na š60C. Na dno pecnice staviti neku vatrostalnu posudu punu vode, da u pecnici bude pare.

Odvojiti žumanjke i bjelanjke. Žumanjke tuci sa žlicom šecera, a zatim im kad postanu svijetli i pjenasti dodati posni sir. Dobro izmiksati pa dodati mjericu wheya. Kad se sve dobro prožme dodati pola šalice šumskog voca i dobro promiješati.

Istuci bjelanjke s drugom žlicom šecera. Lagano umiješati snijeg u prvu smjesu. Izliti smjesu u kalup.  Po površini pobacati voce. Peci oko pola sata na š60C.



JEDNOSTAVNIJA VARIJANTA

Mislim da ce ova više razveselit decke

300 g posnog
4 jaja
2 žlice smeđeg šecera
kokos
voce
mjerica wheya od vanilije

Izmiješajte sve sastojke. Možete preskociti kokos. A možete preskociti i voce. Dakle, dovoljna su samo jaja s posnim + neki dodatak. Ok je i breskavama. Samo sad nemam sliku.

Ubacite u pecnicu na š60C. Povremeno piknite vilicom jer se može malo napuhati.



 meni se ova druga dopada jer je brzo gotova.. nego i u drugoj varijanti stavis posudu sa vodom?
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2011 at 15:27
  Nice... Trebalo bi se probati ali ja ne koristim whey... Valjda može i bez toga ali super izgleda... Jel znaš cca. koliko kalorija ima sveukupno?
hm
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2011 at 15:44
Originally posted by Anita25 Anita25 wrote:

  Nice... Trebalo bi se probati ali ja ne koristim whey... Valjda može i bez toga ali super izgleda... Jel znaš cca. koliko kalorija ima sveukupno?
 dalo bi se izracunat.. odokativno bacam da ima cca 900kcal
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
Scarlet_Letter View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarlet_Letter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2011 at 16:15

 Da, ide do 900 kcal, ovisi kolko voliš kokos, jel stavljaš voce... U ovoj drugoj ti posuda s vodom ne treba je je smjesa dosta kompaktna. U prvo više lici na neku biskvit pjenicu pa zato.  

I naravno da može bez wheya. Ja sam u pocetku stavljala malo arome od vanilije, dok se nisam navikla na okus posnog.



Edited by Scarlet_Letter
Dum spiro, spero.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.