New Posts New Posts RSS Feed - Cheat day
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Cheat day

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
joleto View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote joleto Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Cheat day
    Posted: 05 Studeni 2013 at 12:02
Lijep pozdrav! Imam nekoliko pitanja u vezi cheat daya. Zanima me dali ga je nužno provodit? Inace nemam neku veliku želju i potrebu da jedem slatko itd., ali mi je kolega rekao da trebam nekad nešta pojesti od junka. Zanima me dali je to istina? Ako je...Koliko cesto da ga provodim te koliko tada trebam pojesti? Inace sam u fazi skidanja suvišnih kila, pa ne znam dali je to pametno si priuštiti?! eto nadam se da cete mi pomoci oko ove nedoumice
Back to Top
Mjauk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjauk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2013 at 12:06
Slatke muke :).Svakako mislim da se ne trebas siliti da pojedes nesto nezdravo ako ti se to bas ne jede.Zivio
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2013 at 13:13
nepotrebno je da se trpaš slatkim ako nemaš potrebu za tim.
svrha cheat obroka je da si malo olakšaš dijetu. to ti dadne motiv za daljnje skidanje kilograma i poticaj da odradiš još jaci i žešci trening. osim toga time ubrzavaš i metabolizam jer se organizam kad mu dugo uskracuješ hranu uspori i pocne skladištiti sve što uneseš kao masti jer se boji da ce ostati bez goriva. 
Never give up
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2013 at 13:29
Nije nužno, a pogotovo ako imaš puno kg za skinuti - onda se radje posveti postepenom stvaranju dobrih navika i treninzima.

Uvršavanje cheat dayeva prebrzo i nepotrebno može donijet više štete nego koristi. Što imaš više masti za skinut, to je takva praksa nepotrebnija - pogotovo ako ti se ništa od toga ne jede, još bolje, posveti se kvalitetnoj hrani i aktiviraj se ako još nisi ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
joleto View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote joleto Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 07:48
U pitanju su kile za koje doslovno moras stisnuti zube da bi ih skinuo, dakle one s trbuha me muce. Idem u teretanu 3-4 puta tjedno ovisi zbog posla. Drago mi je da ga nije nužno provoditi jer taman kad sam odolio curinim i maminim kolacima (mjesec i pol) dodje netko i kaže da moram jesti junk :D
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 08:06
Ponekad je cheat ok,samo treba biti planiran,najbolje je cheat poslije treninga(cheat sa puno ugljikohidrata),ima dosta tu fore sa hormonima,leptin i grelin,procitaj si malo o tome,ja npr. imam cheat meal svakih 3 tjedna(cheat za koji vjerujem da malo ljudi može pojest u jednom obroku i uspiješno gubim salo),samo treba odraditi to planski a ne ic bezveze...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 09:04
Zadnje kile? E onda bi ti dobro došlo Big smile

Ali sve ti ovisi o tome koliko ti uopce tijelo traži, kako inace jedeš i da li uopce stagniraš. Po meni nema smisla nekome kome se nešto ne jede naguravati mu to jer je to kao nužno. Dobro dodje, radi resetiranja psihe i tijela ali ti Uh-e i kcal možeš svako malo dignut i iz cistih izvora. Bitno je da ne iscrpljuješ tijelo predugo sa deficitom, pogotovo sa manjkom Uh-a (uz intezivne treninge), ali taj junk free obrok/day može lijepo poslužit kako biš ostao normalan :)


Evo, mi cemo ti samo reci da ne moraš uvijek odolijevati kolacima Wink samo to odradi planski kako kaže Tancho....iako...i neplanski nekad može jako dobro ispast Smile Igraj se malo Wink



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fitnessmogul View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 456
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessmogul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 09:56
Ako imaš za skinut kile ne treba ti nikakav cheat day,slušai ove forumaše što ti govore,meni bi trebao svaki dan jedan cheat  i onda bi se kile dignule.Imam malo kila na svoju visinu i ovih par tjedana sam imao više cheata nego zdravije hrana ,bila je i zdrava al opet kile stoje i stoje 
Back to Top
eXpertise View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 200
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eXpertise Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 10:59
stoje zato što krivo radiš non stop + imaš sjebanu genetiku da ti se fakat ne prima nikoji k (trebo bi jest duplo više nego koliko sad jedeš i bitno je što jedeš, nebi ti se trebala bazirat prehrana na šugavim napolitankama nego pravoj hrani, a napolitanke nekad radi gušta pojest + za dodatne kalorije)
Back to Top
fitnessmogul View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 456
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessmogul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 11:10
Originally posted by eXpertise eXpertise wrote:

stoje zato što krivo radiš non stop + imaš sjebanu genetiku da ti se fakat ne prima nikoji k (trebo bi jest duplo više nego koliko sad jedeš i bitno je što jedeš, nebi ti se trebala bazirat prehrana na šugavim napolitankama nego pravoj hrani, a napolitanke nekad radi gušta pojest + za dodatne kalorije)

Ma trpam ja sve u sebe 
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 11:10
Originally posted by fitnessmogul fitnessmogul wrote:

Ako imaš za skinut kile ne treba ti nikakav cheat day,slušai ove forumaše što ti govore,meni bi trebao svaki dan jedan cheat  i onda bi se kile dignule.Imam malo kila na svoju visinu i ovih par tjedana sam imao više cheata nego zdravije hrana ,bila je i zdrava al opet kile stoje i stoje 


Zašto ne bih na definiciji smila osoba imati cheat day ? :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 12:26
Ja sam na programu za fat loss i imam svakih 3-4 tjedna cheat obrok od kojeg bi se najelo nekoliko ljudi(i to krupnih ljudi) pa i dalje gubim mast...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 12:44
Pa naravno,  i ne znam zašto bi to bilo nekome cudno, radi se o svakih 3-4 tjedna i to još jednom jedinom obroku pa sad ti pogledaj širu sliku ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 12:59
Naravno da i taj obrok uvijek ide iza treninga,uvijek ga tako planiram,vecinom dane kad u densityu ima mrtvo i military press...iako taj obrok sadrži sigurno x kalorija(necu ni rec broj da me ne razapnete),ne vidim da me nešto sputava(iako sam teški endo),valjda zato što inace jedem 100% cisto bez ikakvih i najmanjih grijeha,možda nekome tko nema baš perfektnu prehranu bi poremetilo,treba eksperimentirati na sebi...
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 17:57
nece vam ništa biti da pojedete ne znam kakav cheat i 2-3 puta tjedno. naravno ako je u granicama vašeg dnevnog kalorijskog unosa.

provjereno na vlastitoj koži...Strong

Never give up
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 18:03
Vjerujem,ipak su kalorije najbitnije...iako kod mene to ne funkcionira,meni je glupo cheatat po malo,nema mi tu nikakvog zadovoljstva...ja radije jedem svaki dan 100% cisto duže vrijeme i onda jedan dan veliki cheat obrok...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.