New Posts New Posts RSS Feed - Celulit - kako ga se riješiti? (Gl. tema)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Celulit - kako ga se riješiti? (Gl. tema)

 Post Reply Post Reply Page  <1234 8>
Author
tona24 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Travanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tona24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2008 at 14:24

jedna mala-de reci koliko kosta taj fucus( nikad cula za njega) i gdje se moze nabaviti.  sta je to kao caj ili sirup ili...?!ako valja uzela bih ga i ja

Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2008 at 15:21
Originally posted by Theia Theia wrote:

Originally posted by petra petra wrote:

 

Theia...ta masaza je bila obicna masaza ili neka posebna anti-celulitna?

 

 

 

Obicna. Zelim samo reci poticanje cirkulacije cini cuda. Bar meni, ali ja nemam problema s viskom kila nego s celulitom kojeg moja streberska guza stalno stvara!

 

E pa upravo je to i moja dijagnoza. Ni ja nemam problem s kilama, full sam aktivna, ali nekad streberska, a po novom poslovna guza ju stvara :)

Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2008 at 20:48
Originally posted by tona24 tona24 wrote:

jedna mala-de reci koliko kosta taj fucus( nikad cula za njega) i gdje se moze nabaviti.  sta je to kao caj ili sirup ili...?!ako valja uzela bih ga i ja

 

to ti je alga vadjena iz mora u obliku sirupa.. to kaj ja pijem, a inace ju imas i u obliku tableta.. svi ju hvale sto se celulita i skidanja kila tice.. inace ona se stavlja i u anticelulitne kreme.. tablete inace kostaju cca 30 kn, a taj sirup - ciste alge fukus š30kn.. u zg-u je imas samo u ljekarni u petrinjskoj - biljna ljekarna lavanda.. presla sam cijeli grad dok ju nisam nasla, a u tabletama skoro pa u svim biljnim ljekarnama.. sirupov proizvodjac ti je SIPF..to imas i preko neta za naruciti po istoj cijeni..

inace na nekoj emisiji na htv-u je bila prica o celulitu.. pricali su o tome kako se treba uciniti nesto za tijelo iznutra i da je dobro uzimati tu algu.. oni su imali upravo tu algu u tom obliku sirupa.. pije se š zlicica u pola litre vode prije podne i ista takva doza poslije podne.. ili ako ti vise pase uzmes 2 zlicice u litru vode i to pije tokom dana..

ukoliko imas problema sa stitnjacom nije ti preporucljivo to uzimati jer moze ubrzati njen rad i moze ti nateci stitnjaca... iz razloga sto sadrzi jod...

fukus inace ima antioksidanska svojstva i ubrzava rad metabolizma djelujuci preko stitnjace.. kad ga uzimas topi ti masne naslage.. preporucljivo ga je uzimati cca mj i pol i onda napraviti pauzu. s tim da su mi u nekim ljekarnama rekli da nista nema ucinka ako se ne uzima manje od 6 tj i da bi fukus ako se zelim rijesiti celulita trebala uzimati 6 mj... e sad, to se jos malo moram raspitati i po netu malo traziti o toj algi..

Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2008 at 20:52

 e da zaboravih napisati sto se tice ovog u emisiji da bi uz to se bilo dobro mazati  ljesnjakovim uljem pomijesanim sa etericnim uljima limunskog eukaliptusa i himalajskog cedara.. dovoljno je mazati samo šx na dan i kad se namazete treba drzati noge na povisenom cca ak se dobro sijecam pola sata.. kako bi ta ulja iz limfe izvukla vodu i vjerojatno potakla cirkulaciju - ne sijecam se sad tocno - al tak je neki razlog bio..

ako koga zanima omjer tih lja nek kaze.. imam negdje zapisano koliko kapi jednog i drugog etericnog na koju koliciu ljesnakovog..

Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2008 at 05:43
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:


ako koga zanima omjer tih lja nek kaze.. imam negdje zapisano koliko kapi jednog i drugog etericnog na koju koliciu ljesnakovog..




mene zanima! ti se sastojci svi nabave u biljnoj ljekarni jel?nema drugog mjesta??
Back to Top
tona24 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Travanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tona24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2008 at 14:50

 da u zg, ja sam u okolici os tak da tko zna jel ima to kod nas. probat cu potrazit u tim biljnim ljekarnama.koliko znam nemam problema s  stitnjacom. neznam jel moguce da kad krenem piti to da mi se jave problemi...sta cu onda??!  ako znas stranicu na netu gdje bi to mogla naruciti- napisi.

tnx

 

Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2008 at 19:58

 evo danas je moja majka kupila fukus u tabletama koje kostaju 70 kn i sadrze cca 60% fukusa.. mogu se piti od 2- 4 na dan.. tog bi vjerojatno trebalo biti u tvojim ljekarnama.. jedino je sirup full tesko nac.. sad ti pronadjem stranicu pa ubacim..

 

Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2008 at 20:01

 http://www.centarcedrus.hr/mirisniducan/shop.asp?cat=š3

ovdje na ovoj stranici inace imas i ona etericna ulja i ulje ljesnjaka za naruciti...

 

evo i neki clanak o fukusu:

http://www.centarcedrus.hr/include/pdf/smrsaviti_prvo_volja_ pa_fukus.pdf

Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2008 at 02:09
e da ja zakljucim za sebe sto je najbolje za otklonit celulit-penjat se puno po stepenicama(najucinkovitije!!! Prije sam zivjela u kuci-nema stepenica,a sada na petome katu,bez lifta tako da znam iz prve ruke) pit puno vode bez obzira sto studije govorile,ja znam po sebi da mi dobro cini,i tusirat se hladno.toplo...super procirkulira kozu i totalno se ugodno osjecam iza! To je recept , bar za mene  

Edited by šparogica
By:©parogica:)
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2008 at 08:19
@ sparogica
valjda ako to radis cijeli zivot,postajes imun na to...
Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2008 at 15:25
hmmm...mozda takvi koji su imuni na to moraju k baki na selo...pa da vidis kad upregne 
By:©parogica:)
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2008 at 16:56
kaj mislite o ovome-palo mi je na pamet da uzmem anticelulitnu kremu i umasiram je pomocu onih elektricnih  masazera! (oni koji se inace koriste za bolove u vratu) bas samga nabavila za nogu,ali mi se cini da bi mogao djelovat...anyway-krecem sa testiranjem! 
Back to Top
sogancic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Travanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sogancic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2008 at 22:24

 ej ljudi, ja sam ovdje nova, pa ako zapnem, ocekujem pomoc :)

e ovako, koliko znam protiv celulita je : izbjegavanje velike kolicine soli, pijenje gaziranog pica, da se ne nose jako uske farmerke... pomaze masaza (kupila sam plasticni masazer, i svako tusiranje se masiram po guzi i butinama dok mi koza ne pocrveni), jer bitno je da se aktivira cirkulacija, za smanjenje celulita su dobre i masaze vodom, prvo jako vrucom, potom hladnom, i cula sam da talog od kafe, ako se utrljava u dijelove sa celulitom, smanjuje isti jer sadrzi kofein koji je glavni sastojak svih krema protiv celulita.

Eto, toliko od mene za prvi put :)

Neka dodje sve sto ima doci, i najgoreg ce dana sat i vrijeme proci...
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2008 at 15:22
koliko bi dugo trebalo taj talog utrljavati? ja sam probala 2-3x sa tim talogom i sav mi "iscuri"! jel ga treba cekam da se skrutne pa onda utrljati ili...?? 
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2008 at 20:43
mazem se vec nekoliko dana 2x dnevno sa anticelulitnim kremama i jos tu i tamo sa onim masazerom i primjetila sam da me taj celulit (rupice tocnije) boli!
konkretnije-navecer se izmasiram (uuuuu......hahaha) a ujutro,prije crobnog,me boli!
jel bi to trebalo znaciti da ide celulit dolje ili??
ideje?
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2008 at 20:36
vise ne boli boljelo je samo 2-3 dana) i sada ga opet ima jedva! 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 8>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.