New Posts New Posts RSS Feed - buco treba savjete :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

buco treba savjete :)

 Post Reply Post Reply
Author
buco17 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buco17 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: buco treba savjete :)
    Posted: 05 Veljaca 2012 at 20:59
Pozdrav svima!
Eto, i ja sam se odlucio zdravo hranit i zivjet. Nakon 3 tjedna proucavanja i pretrazivanja po forumu i webu, mislim da sam dosta toga naucio o zdravoj hrani i vjezbanju, te sam si sam slozio plan prehrane i  vjezbanja, pa sam se odlucio ovdje javit i zatrazit vasa misljenja,prijedloge i savjete. Dakle imam 17 godina, visok 175cm i 80kg, BMR 1921. Cilj mi je skinut masne naslage na trbuhu te malo ojacat ruke, prsa i trbusni zid. Prije 10 dana sam poceo sa zdravom hranom i laksim vjezbanjem i sljedeci tjedan planiram krenut ozbiljnije i narucit whey proteine,no jos nisam siguran kad i kolko wheya bi trebo uzimat( znam da dnevni unos mora bit 1-2g/kg i najbolje uzimat ujutro i odmah nakon vjezbanja ),no svejedno trebam vase misljenje o ovome:
plan prehrane:
D (6.30h): 150g zobenih pahuljica + whey 30g + 3dl mlijeka
M1 (10h): sandvic od razenog kruha + pureca šunka + povrce
R (14h): piletina/puretina/ribe + riza/krumpir + povrce
M2 (17h): voce (najcesce banana i jabuka)
V (19h): 100g posni sir +   ljesnjak/bademi
Te nakon vjezbanja mlijeko + whey + ljesnjak/bademi. Sto se tice vjezbanja, ne idem u teretanu jer sam sa sela i najbliza teretana mi je predaleko. Ono sto imam su 2 bucice s promjenjivim utezima do 10kg, sobni bicikl i sipka za zgibove. Vjezbam od 19-21h i to kruzni trening te vjezbe sa bucicama ( za ruke i prsa) i nakon toga brzo hodanje i trcanje vanka ili sad dok je hladno sobni bicikl oko sat vremena.

Hvala svima koji su ovo procitali i izgubili svojih 2minute, a jos bi bio zahvalniji onima koji bi rekli jos neki prijedlog ili savjet :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2012 at 21:20
Pozdrav

Okvirno prehrana izgleda OK, jedino bi ja npr jos u taj medjuobrok s vocem ubacio 100g posnog ili, ne znam o kojim kolicinama mesa, krumpira, rize se radi u ostalim obrocima , ali mozda bolja opcija je da te vocke ubacis za M1 i rucak, mrvicu manje rize pojedi i ubaci jednu vocku npr......a u taj medjuobrok ubaci npr jaja i povrce ili nedjto tipa vecere, dakle obrok proteini plus masti....

Daj napisi kako ti izgleda kruzni trening........
Back to Top
buco17 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buco17 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2012 at 21:59
pa za rucak pojedem oko 200g mesa i otprilike 2-3 kuhana krumpira srednje velicine ( za sad onako od oka)... s obzirom da sam se prije stalno napucavo sa svinjetinom,burekima i pizzom,te sam skroz nenavkinut na ovo imam jos koji dodatni meduobrok, tad si uzmem par ljesnjaka ili oraha, no svaki dan napredujem i imam sve manje tih miniobroka :)... sto se tice gore navedenih meduobroka oni ovise kad sam u skoli, jer sam jedan tjedan od 7-14h, drugi od 13 do 20h, pa mi je bed iz torbe izvadit posni i banane, tak da kad sam u skoli jedem ovaj sandvic...mislim da sam shvatio sto si zelio rec, te cu malo promjenit jos taj plan... sto se tice kruznog radim zgibove,cucnjeve,sklekove,trbusnjake,iskorak i ledjnjake (po clanku programa kruznog treninga ovdje na fitness.com.hr) radim u serijama te ih svakih par dana povecavam s obzirom da sam u jako losoj kondiciji, ili slab? :) 
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2012 at 22:03
E da, zaboravio sam dodat, pwm poslije treninga ne idu bademi , ljesnjaci niti masti, uzima se protein sa UH viseg glikemijskog indexa, znaci whey  plus grozdjani secer npr..........
Daj mi reci, ove vjezbe radis s opterecenjem, dakle sa tim bucicama kaj imas?
Back to Top
buco17 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buco17 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2012 at 22:15
pa ovaj kruzni trening ne radim s bucicama... prvo radim taj kruzni i nakon toga radim neke vjezbe s bucicama za biceps,triceps i prsa ( po ovome : http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/ :)  ) i to radim dok se ne srusim na pod... i zasad ih radim u pon,uto,cet i pet

i hvala za ove gore savjete :) i pls... jel mozes prevest PWM? to pokusavam saznat al nikako... cak mi ni google nije pomogo 


Edited by buco17 - 05 Veljaca 2012 at 22:16
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.