New Posts New Posts RSS Feed - buci-buci: metamorfoza
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

buci-buci: metamorfoza

 Post Reply Post Reply Page  <12345 13>
Author
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2010 at 18:54
Slažem se s dalilom i phoenixom.. samo ti trenkaj, i prilagođavaj program usput..

Komentar na ovaj program -
š. istezanje se radi na kraju treninga.. pretpostavljam da si se krivo izrazila, i da se zapravo mislila na neko zagrijavanje/razgibavanje - što nije isto kao i istezanje..
2. ok su to vježbice za pocetak, updejtaj nas
obavezno ubaci iskorake i cucnjeve..
možeš još ubacit i leđnjake, dobro ce ti doci...
svašta se da smislit s tim vježbama po doma, kad ti ponestane ideja, i kad se navikneš na ovo, javi
XXL-Zagreb
Back to Top
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2010 at 19:39
Originally posted by buci-buciš buci-buciš wrote:

  ovako, prvo radim zagrijavanje - rastezanje: vrat, ruke, noge, leda (5-š0 min) .............i na kraju istezanje (5-š0 min).


*ve - mislim da nisam pobrkala nista

a naravno da cu ubacivati nove vjezbice, to svakako.

p.s.:danas sam bila toliko nabrijana da sam popodne mislila odradit jos jedan ovaj svoj ''trening'' , ali mislim da bi to bilo forsiranje...
Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2010 at 19:47
Originally posted by buci-buciš buci-buciš wrote:

*ve - mislim da nisam pobrkala nista

a naravno da cu ubacivati nove vjezbice, to svakako.

p.s.:danas sam bila toliko nabrijana da sam popodne mislila odradit jos jedan ovaj svoj ''trening'' , ali mislim da bi to bilo forsiranje...


omg, pa ja sam luda pocinjem vidjeti stvari kojih nema, super
smiješ ti odradit više ako želiš, zašto ne   nadam se da ce te držati entuzijazam
XXL-Zagreb
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2010 at 19:59
Originally posted by *Ve* *Ve* wrote:

možeš još ubacit i leđnjake, dobro ce ti doci...


kakve tocno leđnjake?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2010 at 21:09
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by *Ve* *Ve* wrote:

možeš još ubacit i leđnjake, dobro ce ti doci...


kakve tocno leđnjake?

mislila sam na one najobicnije koje možeš radit doma.. one na podu - legneš na trbuh i kontrolirano podižeš ruke i noge, malo zadržiš..
XXL-Zagreb
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2010 at 21:12
Originally posted by *Ve* *Ve* wrote:

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by *Ve* *Ve* wrote:

možeš još ubacit i leđnjake, dobro ce ti doci...


kakve tocno leđnjake?

mislila sam na one najobicnije koje možeš radit doma.. one na podu - legneš na trbuh i kontrolirano podižeš ruke i noge, malo zadržiš..


da, a ima još dosta varijacija na temu, s tim da joj je to super pozicija za leđnjake s obzirom i na sadašnju težinu, kondiciju, a i navedeni nalaz na kralježnici, stoga je dobro ubaciti leđnjake....
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2010 at 21:25
Originally posted by dalila dalila wrote:


Originally posted by *Ve* *Ve* wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by *Ve* *Ve* wrote:

možeš još ubacit i leđnjake, dobro ce ti doci...


kakve tocno leđnjake?
mislila sam na one najobicnije koje možeš radit doma.. one na podu - legneš na trbuh i kontrolirano podižeš ruke i noge, malo zadržiš..
da, a ima još dosta varijacija na temu, s tim da joj je to super pozicija za leđnjake s obzirom i na sadašnju težinu, kondiciju, a i navedeni nalaz na kralježnici, stoga je dobro ubaciti leđnjake....


neznam... povela se neka rasprava na fitness kongresu ove godine ( u kojoj smo se svi složili) kako je bolje erektore trenirati statickom kontrakcijom tip-a dl i slicno ( s obzirom da je takva i funkcija erektora - da se odupiru promjeni stanja) nego ponavljanjem hiperekstenzije, s obzirom da nije prirodno stanje erektora niti kralježnice - za razliku od uspravnih leđa, jeli
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2010 at 21:51

 vi tamo ste svi bili treneri....a terapijski pristup je ipak malo drugaciji i kad jednom i ako budeš radio sa ljudima koji imaju ozljede... ili neka bolna stanja... budeš vidio da stojeci nceš dobiti ništa dok ga ne nauciš na ležeci, dok ima kralježnicu u zaštitnom položaju, štoviše..kod jako bolnih leđa, preko agdominalne preše kreceš i najprije na taj nacin dobivaš mišice leđa...a do vertikalizacije treba proci vremena.... Neko sa problemima...i zdrav... nikako ne mogu se gledati jednako niti se vježbe mogu raditi na isti nacin.....

 

I ne možeš nekoga tko ne može ni ležeci raditi leđnjake, tjerati da ih radi stojeci, to je njima izuzetno teško i skoro pa nemoguce... uostalom..pogledaj kako se beba pocinje ustajati... kako krece njen razvoj... nešto slicno može se primjeniti i sa ljudima koji imaju ozljede, probleme, slabost.... Uf...baš sam se raspisala... možda je ovo za neku drugu temu....

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2010 at 22:05
mislim da nije kriva tema :P

nego.. se tu radi o nekoj ozljedi? nisam vidio?

i zbunjuje me ono o tjeranju na stojece leđnjake :S bio bi problem nekome dati dvije lagane bucice u ruke i da radi straigh leged deadlift? naravno, varijacije na temu ( range of motion i sl) ovisno o stanju
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2010 at 22:12

 Ima cura problem sa kralježniscom, plus šš4kg, plus nikakvu kondiciju.... nije lako njoj držati leđa ravno i raditi DL ni bez bucica...vjeruj mi....

 

 Ja sam imala susreta sa ljudima koji do DL trebaju barem 2mj "treninga" bez opterecenja, u bilo kojem opsegu pokreta... a jednom kad kreneš raditi sa širokom populacijom rekreativaca, a takvih najviše dođe do trenera...vidjet ceš kakve ceš sve varijacije na temu raditi.....

 

I još... nebi rekla da leđa uopce ne koristiš u ležecoj poziciji.... tako da... bez obzira... nije loše malo istezati leđa i odraditi malo leđnjaka i ležeci (ne sa istim ciljem kao u DL, no.... vjeruje da nekad i manje i bez opterecenja je puuuunoooo )

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2010 at 22:19
Originally posted by dalila dalila wrote:

I još... nebi rekla da leđa uopce ne koristiš u ležecoj poziciji.... tako da... bez obzira... nije loše malo istezati leđa i odraditi malo leđnjaka i ležeci (ne sa istim ciljem kao u DL, no.... vjeruje da nekad i manje i bez opterecenja je puuuunoooo )



nisam ja nikad ni rekao da leđa ne koristi u ležecoj poziciji

cek, znaci bolje ležece leđnjake u njenoj situaciji nego nešto kao dl? just askin.. ti bolje znaš

naravno, slažemo se oboje, da je najbitnije skinuti kile sad, nadam se
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2010 at 22:27

 da, jer nemam pojma kakvi su njeni mišici sada... mislim da je ok da dosta toga radi u ležecoj poziciji, što se tice jacanja, dok ne ojaca malo mišice i onda da krene sa cetveronocnom pozicijom, pa polako do stojece... iako ne kažem da ne radi ništa stojeci....

Ok..imaš pravo... rekao si da ih je bolje trenirati statickom kontrakcijom tipa DL.... šta možda i je...tebi, meni i slicnima.... no nekome su i leđnjaci na podu dovoljan napor...i jaca ih... mislim da ona ulazi zasad u ovu kategoriju di su joj i lakše varijante teške....

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2010 at 22:54
Originally posted by dalila dalila wrote:

Ok..imaš pravo... rekao si da ih je bolje trenirati statickom kontrakcijom tipa DL.... šta možda i je...tebi, meni i slicnima.... no nekome su i leđnjaci na podu dovoljan napor...i jaca ih... mislim da ona ulazi zasad u ovu kategoriju di su joj i lakše varijante teške....



ma kužim ja tebe, nego je meni nekako u glavi da su ležeci leđnjaci teži od dl bez utega
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2010 at 23:02
a, nista ne kontam ove strucne termine....

budem sutra uzela enciklopediju i rijecnik, prevela sve pa se javim

dalila, ti si medicinska seka ili tako nesto? da, u zadnje vrijeme imam problema sa donjim djelom leda i nekim cudnim trncima u glavi i pritiskom na tjemenu, pa sam radila neke nalaze gdje je utvrdeno nesto kao pocetna regenerativna promjena na vratnoj kraljasnici ili nesto tako, ne znam bas strucno...

pa eto, ako bi mogla samo opisati kako da radim te lednjake ili link ili nesto tako, bila bih zahvalna


Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2010 at 12:18

 Nisam ja seka....  Fizioterapeut sam.

 E super ti je linkove stavila Kate u temi vježbanje, vježbe za kralježnicu da se ja ne ponavljam..

 Ono što ti ja mogu savjetovati dodatno je da paziš kako držiš vrat, znaci da bude ravan, da se ne kriviš, kod trbušnjaka da ne "vuceš" rukama gllavu, nego da se koncentriraš da se "dižeš" iz trbuha, nemoj raditi trbušnjake na nacin da se podižeš u sjedeci položaj, bolje je ovako :

http://http://www.youtube.com/watch?v=E6wNiUtINCk

http://www.youtube.com/watch?v=YUnAWuDVDHA&translated=š

 

UI evo ti i par prikaza za leđa :

http://www.youtube.com/watch?v=Kw7wvs92KY4

s tim da prvu možeš krenuti najprije naizmjence suprotnu ruku i suprotnu nogu odizati od poda, i da nije bitno koliko se visoko podižeš vec da osjetiš mišice i ne smije biti boli...

evo malo sam (nadam se) pomogla...

 

 

 

 

Edited by dalila
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2010 at 12:26
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

Ok..imaš pravo... rekao si da ih je bolje trenirati statickom kontrakcijom tipa DL.... šta možda i je...tebi, meni i slicnima.... no nekome su i leđnjaci na podu dovoljan napor...i jaca ih... mislim da ona ulazi zasad u ovu kategoriju di su joj i lakše varijante teške....



ma kužim ja tebe, nego je meni nekako u glavi da su ležeci leđnjaci teži od dl bez utega
 

Ma nije, a i u ležecoj poziviji je kralježnica sigurnija, manje sila djeluje na nju i lakše je držati leđa ravnima... dok u dl svašta rade i koji nemaju problematiku, a kamoli kad imaju.... prvo nauciti kontrolu mišica, pa onda nadogradnja....

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 13>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.