New Posts New Posts RSS Feed - bubuljice
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

bubuljice

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
newworldorder View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Listopad 2007
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote newworldorder Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: bubuljice
    Posted: 26 Listopad 2007 at 19:14

 interesuje me samo jedno:

Da li postoji neki suplement koji mogu da koristim a da od njega, kao nus pojavu dobijem bubuljice ? Pitam ovo jer vec imam malih problema sa bubuljicama (na licu samo). Ne mislim uzimati steroide, vec nesto kao kreatin. Da li bi od njega dobio bubuljice (pogorsao stanje).?

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2007 at 16:20
 Ja stvarno nemam iskustva s tim tako da ti ne mogu pomoci....
Back to Top
Cockzilla View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Studeni 2007
Location: United States
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cockzilla Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2007 at 09:40
Sta ima jarane? ako imas jos taj problem, bolje idi u solarijum (tanning bed) 2 puta sedmicno,  kupaj se svaki dan, pij vode uvijek. Ako ti nevolis ici u Solarijum. Onda idi kupi tablete za bubujice zove se ' Accutane '  Ja, neznam dali to Ima kupiti tamo, probaj otizi tamo u apoteku (pharmacy store or drug store) i provjeri dali oni to imaju. Ako nema tamo kupi ti onda moras ici svoj doktoru da ti napise prescription papir za Accutane tablete da bi mogao dobiti u Apoteku. Probaj i vidi kako ide..Javi nama i reci kako ide

Take care bro! :)
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2007 at 11:13
Joj, ne bih bas tako olako preporucila tablete za rjesavanje bubuljica.

Prvo vazno pitanje je koliko godina ima pokretac teme?

Ako ima manje od 20, moguce je da su bubuljice jednostavno dio puberteta (decki malo kasnije izlaze iz tog razdoblja). I sama sam u to doba imala problema s bubuljicama i proslo je sve i bez ljekova. Ako se radi samo o pristicima i miteserima, mozda ce kvalitetno sredstvo za ciscenje i kvalitetna krema biti dovoljni da rijese problem. Svakako preporucam ljekarnicke marke - Avene, Uriage i sl. Najvaznija je redovita higijena lica!

Ako se radi o upaljenim aknama, potkoznim pristevima u velikom broju i sl. najbolje se obratiti dermatologu.

U starijoj dobi, "ozbiljniji" pristevi mogu ukazivati na neki drugi problem (hormonalni, probavni, razne skrivene upale, npr. probleme sa sinusima itd.). Ako se pak radi o pokojoj bubuljici, moguce da se lice jednostavno previse masti, a pore lako zacepljuju. Tu opet moze pomoci pravilna i redovita njega, kozmeticar s vremena na vrijeme i tak.


Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2007 at 22:35
Originally posted by Signorina Signorina wrote:

Joj, ne bih bas tako olako preporucila tablete za rjesavanje bubuljica.

Prvo vazno pitanje je koliko godina ima pokretac teme?

Ako ima manje od 20, moguce je da su bubuljice jednostavno dio puberteta (decki malo kasnije izlaze iz tog razdoblja). I sama sam u to doba imala problema s bubuljicama i proslo je sve i bez ljekova. Ako se radi samo o pristicima i miteserima, mozda ce kvalitetno sredstvo za ciscenje i kvalitetna krema biti dovoljni da rijese problem. Svakako preporucam ljekarnicke marke - Avene, Uriage i sl. Najvaznija je redovita higijena lica!

Ako se radi o upaljenim aknama, potkoznim pristevima u velikom broju i sl. najbolje se obratiti dermatologu.

U starijoj dobi, "ozbiljniji" pristevi mogu ukazivati na neki drugi problem (hormonalni, probavni, razne skrivene upale, npr. probleme sa sinusima itd.). Ako se pak radi o pokojoj bubuljici, moguce da se lice jednostavno previse masti, a pore lako zacepljuju. Tu opet moze pomoci pravilna i redovita njega, kozmeticar s vremena na vrijeme i tak.




Ma mislim da on nije pitao za ljekove protiv bubuljica, nego dali ce mu uzimanje nekih suplemenata dodatno pogorsat stanje  sa bubuljicama.

Znaci proizvodi tipa creatin i sl.

Ja osobno pijem whey protein i od njega nikad nikakvih problema s bubuljicama, a kreatin sam popio samo jednu turu (koju sam dobio na poklon ) i isto nije bilo nikakvih problema.

To su moja iskustva, e sad neznam , vjerojatno to moze bit i individualno, zavisi kako kome.




 

Edited by Ive_ri
Mozda Bog zeli da upoznas mnogo pogresnih osoba prije nego sto upoznas pravu i na tome ces mu, kad se to bude dogodilo, biti zahvalan.
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Prosinac 2007 at 17:38
Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:


Ma mislim da on nije pitao za ljekove protiv bubuljica, nego dali ce mu uzimanje nekih suplemenata dodatno pogorsat stanje  sa bubuljicama.
 


Da, on nije pitao za lijekove, ali Cockzilla mu je iznad mene preporucio tablete Accutane, sto bi moglo biti ekvivalentno Roaccutaneu kod nas, a s time se nije za igrati, pa sam se na to nadovezala.
Back to Top
lost View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lost Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 20:43
 
  bok! ja sam novi ovdje i molio bih vas za jedan savjet
 
  sada preko zime se jako malo znojim tako da poslije izlaska subotom i " vrucih i zagušljivih " klubova ,odma mi se pojave neke sitne akne,,,mislim da mi nastaju od znojenja u prljavom okruženju. Pa me zanimalo imate li neki pametan savjet protiv toga i da li bi mi bilo bolje kad bi vjezbao sa kucnim biciklom u sobi da se preznojim i tako dam koži da diše iako ce mi opet poslije znojenja neka iskociti. Tako da ni sam ne znam. MOLIL vas za iskusne savjete.hvala
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 20:54
 Tjelovježba je uvjek dobra, no ono što bi ti ja preporucio je da redovito cistiš lice, gelom za pranje lica.. jednostavno opereš s tim lice ujutro i navecer da ocistiš  prljavštinu iz pora
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 22:58


Nadovezat cu se na Illyja

Apoteke su prepune jako kvalitetnih preparata za tzv. necistu i masnu kožu lica-od krema do gelova i pjenica za cišcenje.
Mislim da samo izbijanje prištica najviše ima veze, kako rece Signorina, s hormonalnim promjenama u bilo kojoj dobi.


Vrlo su korisni preparati na bazi termalne vode (npr. Uriage, Avene i Vichy)pa se raspitajte opet- u apoteci.


Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 23:08
Samo ovi preparati koje si ti navela su poprilicno skupi, ja savjetujem da prvo proba s obicnim gelom za pranje lica, meni je recimo bio odlican nivea young - plavi onako 
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2009 at 00:08
  Pitanje za naše cure:

Vec neko vrijeme koristim Neutrogenu Visibly clear svako jutro i vece.. i ne znam što bih mislio o njoj

Dojam je da dobro uklanja mitesere i mini bubuljice, ali upaljene akne (npr. na celu) kao da samo još bolje "potpali".




Ima li neka od vas iskustva s ovim, ili neki/e bolji/e proizvod/e da preporuci ?

(Inace mi je koža OK, samo se s dekstrozom borim!)
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2009 at 07:31
što se mene tice,najvecu ulogu u cistoci lica su imali
losioni. (gelovi 0 bodova )

meni je ovo jaako pomoglo: (i za isušivanje i sprecavenje
svakakvih prištica i da mi iz masne kože dođe do normalne
kože);
               
http://www.pharmazon.gr/images/cleanance_purifying.jpg

p.s. ima 2 sloja-bijeli i prozirni (bijeli je za
matiranje,a prozirni za cišcenje)

Edited by evica
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2009 at 11:45
Originally posted by Lega Lega wrote:

  Pitanje za naše cure:

Vec neko vrijeme koristim Neutrogenu Visibly clear svako jutro i vece.. i ne znam što bih mislio o njoj

Dojam je da dobro uklanja mitesere i mini bubuljice, ali upaljene akne (npr. na celu) kao da samo još bolje "potpali".

Ima li neka od vas iskustva s ovim, ili neki/e bolji/e proizvod/e da preporuci ?

(Inace mi je koža OK, samo se s dekstrozom borim!)


Uh, nije ova neutrogena baš nešto. Ovaj sa slike je piling koliko vidim, a to ne treba koristiti svaki dan. Da, uklanja mitesere kao što primjecuješ, ali upaljene akne raspali jer ih iziritira dodatno (skida zaštitni sloj kože i potice bakterijske upale na aknama koje su ionako osjetljive). Piling je dovoljno koristiti svakih š0-ak dana.

Ova linija koju je Evica stavila je prva liga, i ja je preporucam. Jest da je skuplja (svaki proizvod je cca š00 kn), no traju i traju i zaista pomažu.

A od jeftinijih stvari, za mušku kožu tvojih godina, možda Garnier Pure liniju da probaš ili Nivea Young, ali ne piling nego neki blaži gel.
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2009 at 12:44
Originally posted by Signorina Signorina wrote:

Originally posted by Lega Lega wrote:

  Pitanje za naše cure:

Vec neko vrijeme koristim Neutrogenu Visibly clear svako jutro i vece.. i ne znam što bih mislio o njoj

Dojam je da dobro uklanja mitesere i mini bubuljice, ali upaljene akne (npr. na celu) kao da samo još bolje "potpali".

Ima li neka od vas iskustva s ovim, ili neki/e bolji/e proizvod/e da preporuci ?

(Inace mi je koža OK, samo se s dekstrozom borim!)


Uh, nije ova neutrogena baš nešto. Ovaj sa slike je piling koliko vidim, a to ne treba koristiti svaki dan. Da, uklanja mitesere kao što primjecuješ, ali upaljene akne raspali jer ih iziritira dodatno (skida zaštitni sloj kože i potice bakterijske upale na aknama koje su ionako osjetljive). Piling je dovoljno koristiti svakih š0-ak dana.

Ova linija koju je Evica stavila je prva liga, i ja je preporucam. Jest da je skuplja (svaki proizvod je cca š00 kn), no traju i traju i zaista pomažu.

A od jeftinijih stvari, za mušku kožu tvojih godina, možda Garnier Pure liniju da probaš ili Nivea Young, ali ne piling nego neki blaži gel.


Haha, eto kad se muško uhvati kozmetike.. više problema nego koristi
Mislim da sam taj Nivein gel jednom dobio na poklon i da sam bio zadovoljan.
Potražit cu u DMu ovih dana.

Znaci, da vidim jesam li dobro shvatio, recimo Nivea gel svakodnevno (prije spavanja?) a pilinge svakih š0-ak dana ?!
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2009 at 12:58
Tako je. Gel možeš i ujutro ako ti se koža umasti preko noci, a navecer svakako da ocistiš ono što se u toku dana nakupi.
Možeš i neku kremicu koristiti ako ti se da, npr. nivea young iz iste kolekcije. 
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2009 at 13:09
Originally posted by Signorina Signorina wrote:

Tako je. Gel možeš i ujutro ako ti se koža umasti preko noci, a navecer svakako da ocistiš ono što se u toku dana nakupi.
Možeš i neku kremicu koristiti ako ti se da, npr. nivea young iz iste kolekcije. 


Kupit cu oboje ovih dana, pa ti se javim!

Btw. otkako sam grožđani iz PWMa zamijenio bananama, svih mogucih piknjica na licu je 90% manje.. kako i treba biti.

Edited by Lega
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.