New Posts New Posts RSS Feed - Brojanje kalorija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Brojanje kalorija

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Brojanje kalorija
    Posted: 15 Lipanj 2014 at 19:12
Pozdrav!

Trebala bih pomoc, u vezi prehrane...
Ful pazim da se hranim zdravo, trcim barem tri puta tjedno, kod kuce radim bodyweight trening (cucnjevi, iskoraci, trbusnjaci, plank, dipsevi, sklekovi - nemam opreme pa se snalazim kako znam sa pokucstvom :D )

Ali... uvijek taj ali... kile nigdje... Celulit jos uvijek postojan, i slicni problemi...
Sto se tice hidratacije, mislim da vode pijem i previse :D i jos popijem koju salicu zelenog caja

63kile na 167cm
BMR ispada oko 1400 kcal
Pisem sve sto jedem i vecina dana pojedem oko BMR. A mozda podcijenjujem kal. vrijednost? E zato tu trazim vasu pomoc...

1.Meni
D: Banana, pola jabuke, 150g posnog, 50g zobenih, saka oraha - 500kcal
R: 200g piletine, cvjetaca, tikvica, lanene - 500kcal
MO: Orasi - 200kcal
V: 100g sardine, rajcica - 250kcal
TOTAL: 1450
2.Meni
D: Jabuka, 150g posnog, saka grozdjica, 40g zobenih, lanene - 500kcal
R: Pastrva, tikvice - 350kcal
MO: Orasi - 200kcal; Salata od krastavaca i posnog (100g) - 100kcal
V: 100g posnog, orasi - 250kcal
TOTAL: 1400
better sore than sorry
Back to Top
fitlegs View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitlegs Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2014 at 19:24
Koliko minuta trčiš?
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2014 at 19:34
Ovisi, navecer ili pola sata (4.5km) pa jos sat vremena brzog hodanja ili sat vremena (8.5km); ujutro po pola sata.
better sore than sorry
Back to Top
fitlegs View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitlegs Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2014 at 19:44
Vidi malo na ovom linku plan prehrane i treninga za ženu od 165 cm koja je bila na mršavljenju Tu ste negdje po visini. Plan su radili treneri iz HitchFit-a. Ona se spustila sa 70 kg na 54 kg na ovom režimu. Samo da vidiš za usporedbu unos i potrošnja pa ćeš moći sama otprilike procijeniti gdje griješiš. Nadam se da će pomoći. Pozz.. 

http://www.bodybuilding.com/fun/body-transformation-brandi-lost-the-post-pregnancy-pounds.html
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2014 at 19:48
Odlicno, hvala! :)
better sore than sorry
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2014 at 22:31
Bruna, celulit stoji jer nema dovoljno miški, a sad je pitanje zašto - radi nedovoljno intezivnog treninga, premalo hrane ili kombinacije  Wink Ovako jedeš uglavnom svaki dan, uh ujutro i poslije ništa osim povrća? Koliko puta tjedno radiš ove vježbice, pratiš li progres?

Je li ti ovo početna kilaža ili si već nešto skinula? 


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 07:18
Probaj malo rekombinirat namirnice. Ubaci u svaki obrok 10g ekstra djevičanskog kokosovog ulja, i ako misliš da je previše kalorija, izbaci ekvivalentan broj kalorija iz drugih izvora.
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 16:16
Ne sjecam se kad sam se zadnji put vagala, ali pomaka ima. Vidi se da se tijelo zategnulo, ali meni su vise problem noge i guzica nego gornji dio tijela.
Ova dva menija su onako kako se uglavnom hranim, da. UH samo ujutro, rijetko kad za rucak heljda, jecam, quinoa kao prilog...
A sto se tice vjezbi, pretpostavljam da nisu dovoljno "teske", ali eto, di cu jos u ova vremena i na teretanu izdavajat (odnosno zicat starce i za taj izdatak). Kad trcim, onda ih ne radim, znaci 3-4x tjedno max, po 45min, nekakav kruzni trening - prvo trbuh pa ruke i noge.
better sore than sorry
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 16:20
Goranchero - cemu tocno to kokosovo ulje?
better sore than sorry
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 18:44
~60% kokosovog ulja su trigliceridi srednjeg lanca. Oni se probavljaju malo drugačije nego ostale masne kiseline. Energetski su efikasniji od ugljikohidrata, ne aktiviraju inzulin i ubrzavaju metabolizam. Proguglaj si malo 'Medium-chain triglycerides'. No, da ne razbijaš previše glavu, odi lijepo u trgovinu zdrave hrane, ili tu na webshop i kupi jednu teglicu i probaj dnevno unositi 30g grama. Mislim da bi već u tjedan dana trebala ostvariti pomak. Ako ne primjetiš razliku i ne ostvariš mjerljiv rezultat, vrati se na staru strategiju ili pokušaj nešto novo.

Ja sam na dijeti od listopada, uz travnju i svibnju mi se gubitak kilograma bio dosta usporio, na cca 2kg/mjesecno. Zadnjih 10 dana sam izbacio poslijednje žitarice i majonezu iz prehrane i uveo kokosovo ulje. 1,3kg u 7 dana, a mislim da će i vaganje slijedeću nedjelju pratiti trend. Nisam htio pokretati temu o MCT i kokosu za sada, dok nemam malo konkretnijih rezultata, tj, barem mjesec dana u režimu prehrane. No, trenutno sam totalno nabrijan na kokos, osjećam se super, pun energije i svako jutro osjećam napredak. Stvari idu onako kako želim, a sve u svemu napravio sam trivijalnu preinaku jelovnika.

-----------------------------------------------------

Makronutrijenti su dosta općeniti, nisu to samo ugljikohidrati, proteini i masti, sve troje su vrlo široke skupine, kao što saharoza, fruktoza i složeni ugljikohidrati imaju vrlo različit učinak na metabolizam, isto je i kod masnih kiselina.

Moja pretpostavka je da u prehrani imaš nepovoljan profil masnih kiselina. Previše omege 6 iz oraha, slabo iskoristivu omegu 3 iz lanenih. Malo više zasićenih masnih kiselina iz životinjskih izvora bi ti bolje funkcioniralo, plus magični kokos.

Također, razmisli i o promjeni profila ugljikohidrata, sezona je bobičastog voća. Maline, tayberry, uvijek se stigneš vratiti na banane i jabuke.


-----------------------------------------------------

Finalno, nisam nutricionist, i svi moji savjeti o prehrani možda  ne vrijede više od onog koliko si ih platila. :P
Jedino što iza toga stoji su moja osobna iskustva, broscience s interneta i pokušaji, pogreške i uspjesi do sada.
Kako god, sretno!
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 19:20
Ja sam zapamtila orahe kao dobar izvor omega 3, zato ih i jedem (uz to su mi i prefini :D )

Probala sam koristiti kokosovo mlijeko, ali kupila jednom, ubacivala malo u dorucak; probala s piletinom u obliku nekakvog umaka ali mi previse preuzeo okus i miris... Bojim se da ce tako bit i s uljem? Znala sam doma mami malo ukrast onog kokosovog brasna (koji ona za kolace koristi) pa ujutro u zobene ili s jajima...
Kako ga ti konzumiras?

Jagode su sad vec zavrsile, nazalost, imali smo domace; slazem se da bih trebala tu malu promjenu ubacit...

Hvala naravno na pomoci, i tebi i curama :)


Edited by bruna369 - 17 Lipanj 2014 at 19:21
better sore than sorry
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 19:30
Ja kokosovo ulje ubacim u proteine odmah ujutro u 06:00, onda u kavu poslije ručka i navečer poslije treninga ponovno u proteine. Ekstra djevičansko kokosovo ulje ima miris na kokos, super ide s čokoladnim proteinima. Rrafinirano je bez okusa i mirisa. U teoriji je ekstra djevičansko bolje, trebalo bi imati više mikronutrijenata i manje degradirano proizvodnim procesom, no u praksi mislim da nema razlike.

Orasi, 39g omega-6, 9g omega-3, i tih 9g je ALA od koje se samo 5% može konvertirati u EPA i DHA. Te dvije ti trebaju a njih ima u ribi i mesu.
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 19:42
Ups za orahe, trebala sam malo vise guglat...

Ok, uzet cu u obzir i kokosovo ulje. A sto se tice EPA i DHA, odnosno omege 3, to sam planirala kupiti riblje ulje; pa cemo onda rezati lanene sjemenke i orahe iz prehrane...
better sore than sorry
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 11:12

Originally posted by bruna369 bruna369 wrote:

meni su vise problem noge i guzica nego gornji dio tijela.



Što točno radiš za taj dio i koliko intezivno? Vjerujem da je više problem u treningu nego u prehrani.

Ja ti preporučujem da ih staviš na 1. mjesto u treningu, ako im već treba extra pažnja daj im ju ;)


I ne moraš rezati lanene zbog toga, imaju one i druge korisne svrhe :)


Edited by Gym_girl - 18 Lipanj 2014 at 11:13
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 13:53
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Originally posted by bruna369 bruna369 wrote:

meni su vise problem noge i guzica nego gornji dio tijela.



Što točno radiš za taj dio i koliko intezivno? 


Uglavnom radim brzim tempom, ali ne prebrzo jer se mora pazit i na formu... A od vjezba - cucnjevi, uglavnom po 100, u serijama po 20 (pauza - prosecem dva tri koraka, istresem noge); iskoraci ili iskoraci sa skokom, donkey kicks (po 4min svaka noga s par pauza od 30-40sec)
Nedovoljno intenzivno da se promijeni situacija, ocito...

Probat cu s vise cardia, uz trcanje i bicikl ubacit...
better sore than sorry
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 14:00
Ako napraviš 20 čučnjeva, a možeš još 20 nako toga nisi napravila ništa :)

Imaš nešto što bi ti poslužilo kao opterećenje? Radiš uvijek iste verzije čučnjeva i iskoraka? 

Ne više kardia, treba ti bolji trening.


Edited by Gym_girl - 18 Lipanj 2014 at 14:00
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.