New Posts New Posts RSS Feed - Borilacki sportovi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Borilacki sportovi

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Borilacki sportovi
    Posted: 28 Travanj 2009 at 22:21
Razmišljah da upišem neki borilacki sport pa bih volio cuti vaša mišljenja, savjete i preporuke.

Ono što mi je za sada interesantno: tajlandski boks ili ninjutsu.
Cilj je nauciti vještine samoobrane te tehnike udaranja.
Pošto imamo toliku snagu, idemo u gym, da znamo i to na pravi nacin iskoristiti.
šalim se naravno.

Kakva iskustva vi imate? Sve mi recite.
Znam da Illy trenira karate, ako se ne varam. Illy budi aktivan u ovoj temi.




Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Travanj 2009 at 23:24
  ..been there, done that - i nisam se baš proslavio!

prijatelj me cijelo ljeto nagovarao da odem s njim na kickbox, zvucalo oke: treninzi 3 puta tjedno u vecernjem terminu od 8 - š0, kombinacija kickbox i teretana, ne forsira se neki sparing toliko, nego kvalitetno tehnika i vrece...

'ajde napokon jedan mjesec - zašto ne. i uclanim se u klub.

odradio prva dva, tri treninga: trener stvarno odlican, mlad decko, pun volje i ljubavi prema onome što radi.
ekipa relativno normalna i ok, prostor pomalo zagušljiv dok traje zagrijavanje i trckaranje, ali cim se pređe na vrece malo se to sredi.
recimo da su uvjeti za treniranje bili sasvim zadovoljavajuci , ali u cijeloj prici me je trening sam po sebi najviše razocarao.

borilacki trening kao borilacki trening, na drugome nisam ni bio da bih se pravio pametan, nije dosadno ali meni je falilo "nešto".
također, ona kombinacija koju mi je prijatelj reklamirao "kickbox i teretana" me najviše razocarala, jer je to bilo nešto kao sat i po treninga u dvorani, pa š5 (petncst) minuta gore na sprave, nešto proizvoljno kako mi se sprdne, pa onda š5 minura istezanje..

nakon 2 tjedna sam se vec poceo bedirati jer osim nešto malo u nogama, u ta 2 tjedna nisam niti jednom osjetio upalu mišica - bez cega mi jednostavno nema tog gušta dan nakon treninga.


vjerojatno bih i sebe i prijatelja i duže zavlacio, ali nakon jedno 3 tjedana sam bio primoran odluciti hocu li nastaviti s treninzima i naruciti opremu za 500injak kuna, ili adios amigos.

najbolja alternativa bi ustvari bila da sam išao paralelno u svoju teretanu i kickbox, ali pošto je to najprije financijski neizvedivo, ja sam bome put pod noge, i vratio se na fitness


za Kickbox u XXLu, i trenera Frkija svakako imam samo rijeci pohvale i nekoliko puta sam ih preporucio onima koje zanima, ali mene više ne..


..ionako za ovih par trenutaka godišnje kada je vani vatra nisu toliko preusdni middlekick i uppercut, vec koji baja je manje namazan, ima vecu ekipu ili naposlijetku - brže noge




A moja guzica se jednostavno navikla da dolazi na trening kada ja to hocu, isto tako i odlazi s njega, da sam sebi kreiram što cu i kako raditi i ono najdraže, da nakon svakog treninga vidiš promjenu pa se onda ufuraš ko Heraklo.


PS. jesam li spomenio da iz nekog razloga mrziiiim trenirati bos



Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2009 at 14:14
ja se bavim savate boksom,i odlicno je za kondiciju mišice
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2009 at 21:40
pa ti si stvarno vrisnio 
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2009 at 01:05
Originally posted by niXa niXa wrote:

ja se bavim savate boksom,i odlicno je za kondiciju mišice


Decko jel ti uzimaš kakve nedozvoljene supstance?

Daj malo više rijeci o savate boksu..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2009 at 11:21
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Originally posted by niXa niXa wrote:

ja se bavim savate boksom,i odlicno je za kondiciju mišice


Decko jel ti uzimaš kakve nedozvoljene supstance?

Daj malo više rijeci o savate boksu..


Zoki, jesi ti procitao ovaj moj post gore? o kickboxu


Edited by Lega
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2009 at 11:51
Originally posted by Lega Lega wrote:


Zoki, jesi ti procitao ovaj moj post gore? o kickboxu


Jesam.
Ne možeš ocekivati neki hard gym trening na boksu. To im je nekako dodatno i fokus je na tehnikama, treninzima, sparinzima - to je moj dojam. Bar u pocetku..

Idealno bi bilo borilacki sport + teretana posebno (odvojeno).
To bi bila prava stvar. Istina je da se nema vremena za oboje.
Borilacki sport zahtjeva cca. 3 treninga tjedno + onda ubacimo teretanu sa strane koliko se stigne.

Frend ti je i dalje nastavio ili?

 

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2009 at 16:05
Originally posted by Zoki Zoki wrote:


Originally posted by niXa niXa wrote:

ja se bavim savate boksom,i odlicno je za kondiciju mišice
Decko jel ti uzimaš kakve nedozvoljene supstance? Daj malo više rijeci o savate boksu..
bavim se vec jednu godinu , smrsavio sam deset kilograma,to je francuski box,dozvoljene tehnike rukama i nogama
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2009 at 16:08
evo vam pa citajte http://www.nokaut.com/forum/viewtopic.php?f=š5&t=2244š
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2009 at 16:50
Originally posted by Zoki Zoki wrote:


Originally posted by niXa niXa wrote:

ja se bavim savate boksom,i odlicno je za kondiciju mišice
Decko jel ti uzimaš kakve nedozvoljene supstance? Daj malo više rijeci o savate boksu..
evo ti link pa gledaj http://www.youtube.com/watch?v=GNVmflH4v4Y&feature=related
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2009 at 21:20
Originally posted by niXa niXa wrote:

evo ti link pa gledaj http://www.youtube.com/watch?v=GNVmflH4v4Y&feature=relat ed


Zanimljivo zgleda. Koliko dugo vec treniraš? U kojem klubu treniraš?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2009 at 22:10
Originally posted by Zoki Zoki wrote:


Frend ti je i dalje nastavio ili?
 


frend je nastavio i vec dosta dugo trenira. ali on i ja imamo sasvim razlicite prioritete

on te vjerojatno može zveknuti nogom tako da se ne digneš

a ja..

nemam pojma, zamnom se ljeti cure okrecu
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2009 at 22:53
Hmmmm... moje iskustvo nije nešto veliko pošto sam trenirao smao karate, ali nekih š3 godina.. sad nestižem zbog posla i priprema za faks..

Trenirao sam shotokan karate, no volio bih i preporucio bih ovako jacim momcima kyokushin karate! On je full kontakt i poprilicno brutalan!

što se ostalih borilackih vještina me privlaci judo, jiu-jitsu i tako par nekih, ninjitsu mi je isto super!

Uvjek više volim borilacke vještine nego sportove jer mi imaju neku dubinu i mentalni trening što sportovi imaju u kudikamo manjoj mjeri!

Tako da.. veliki sam ljubitelj borilackih vještina pogotovo istocnih
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2009 at 09:59
Originally posted by Zoki Zoki wrote:


Originally posted by niXa niXa wrote:

evo ti link pa gledaj http://www.youtube.com/watch?v=GNVmflH4v4Y&feature=relat ed
Zanimljivo zgleda. Koliko dugo vec treniraš? U kojem klubu treniraš?
treniram š godinu ,u klubu GYM Kneginec odlican sport

Edited by niXa
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2009 at 20:22
Originally posted by niXa niXa wrote:

Originally posted by Zoki Zoki wrote:


Originally posted by niXa niXa wrote:

evo ti link pa gledaj http://www.youtube.com/watch?v=GNVmflH4v4Y&feature=relat ed
Zanimljivo zgleda. Koliko dugo vec treniraš? U kojem klubu treniraš?
treniram š godinu ,u klubu GYM Kneginec odlican sport


oprosti, možda nije moja stvar da ti za to prigovaram, ali nervira me ovo izvlacenje iz tebe ko na kapaljku
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2009 at 20:47
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.