New Posts New Posts RSS Feed - Boot cam umjesto klasicne teretane?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Boot cam umjesto klasicne teretane?

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Jane Fonda View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jane Fonda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Boot cam umjesto klasicne teretane?
    Posted: 16 Studeni 2011 at 17:28
Pozdrav!

Imam pitanje,nakon 2 mjeseca teretane,u kojoj sam provodila 6 puta tjedno,prebacila sam se na Boot camp vježbe! Da li mi je taj potez dobar? Nažalost,u teretani treneri nisu bili toliko strucni,i to mi je pomalo smetalo. A na ovom programu u jednom fitness klubu je odlicno. Sat vremena bez prestanka + strucna osoba vodi treninge. 

Htjela bih cuti vaše mišljenje Big smile

Hvalaaa!
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2011 at 17:56
a boot camp je tocno što?
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2011 at 19:16
Možda svi treneri u toj teretani nisu nestrucni nego njihovo je samo da ti pokažu osnove korištenja sprava i usmjere te. Da bi ti netko tocno rekao što , kada i na koji nacin trenirati i voditi te kao što te vode na boot campu za to treba dodatno platiti.

Tako da ako ti je cilj nekakav gubitak kg i malo jacanja bez nekih vecih zahtjeva onda je svakako bilo kakav vođeni program bolji od nasumicnog obilaženja sprava koje se uglavnom svode na nožnu adukciju i abdukciju , trbušnjake i slicno........
Back to Top
Jane Fonda View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jane Fonda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2011 at 10:28
Da,cilj mi je skidanje kilograma i hvala na odgovoru! Bio je samo jedan trener u toj teretani,no to nije sada relevantno. Ostajem pri boot campu,znojim se ko' luda i to je too,ja sretna Wink
Back to Top
ruzohr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Rujan 2011
Location: Split
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ruzohr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2011 at 12:31
I ja sam na boot campu i nakon 2 miseca osjecam se preporođen. Kako sam prošli petak zbog utakmice propustio trening, otišao sam u subotu odradit jedan kružni trening. Trcao sam više nego prije boot campa, a na svim spravama sam radio sa 20% vecim težinama nego nakon 6 miseci same teretane.
Ja imam samo rijeci hvale za ovaj trening. Struk sam suzija, a mišici su se lipo oblikovali tako da kilaža nije išla dolje (cak sam i dobija škg od pocetka treninga)
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2011 at 12:50
a boot camp je što, i kakav je trening??
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
ruzohr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Rujan 2011
Location: Split
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ruzohr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2011 at 14:53
Trening zasnovan na super serijama. Girje, zgibovi na rucama, sklekovi, iskoraci, cucnjevi, mrtvo dizanje i još more vježbi za sve grupe mišica povezani u jedan jako dinamican i ubitacan trening. Nakon sat vrimena imam osjecaj da me je vlak pregazija.

Inace, cili taj princip vježbanja je preuzet iz vojske. Od tu i naziv boot camp.
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2011 at 15:05
drugim rijecima, varijacija funkcionalnog treninga...
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2011 at 15:23
Originally posted by alpinist alpinist wrote:

drugim rijecima, varijacija funkcionalnog treninga...


što je to funkcionalan trening i kako bi izgledao onda nefunkcionalan trening?
Back to Top
Jane Fonda View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jane Fonda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2011 at 16:02
Baš to,imam feeling da me vlak pregazio :) Ali osjecam se super,toooopim se :) Danas imam trening i ne mogu docekati!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2011 at 16:33
Originally posted by Jane Fonda Jane Fonda wrote:

Danas imam trening i ne mogu docekati!


Pa treniraj sama dalje ak ti se neda cekati novi termin treninga.......Sad kad si vidla kakav bi trebao biti intenztet treninga   da bi imao svrhe i ucinkovitost onda nije nikakav problem napraviti i duplo bolji trening u teretani i još ga više individulaizirati (jer ono je za mase, nije pogodno za svaciju razinu i zahtjeve)
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2011 at 17:11
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by alpinist alpinist wrote:

drugim rijecima, varijacija funkcionalnog treninga...


što je to funkcionalan trening i kako bi izgledao onda nefunkcionalan trening?
pod funkcionalni ne mislim da je funkcionalan, nego da se zove funkcionalni... i upravo to i ja pitam, što je boot camp? još jedan marketinški naziv za isto prežvakano treniranje kao i funkcionalni trening i hrpa istih takvih koje netko nazove drugim imenom i smisli dobru kampanju...
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2011 at 17:17
Originally posted by alpinist alpinist wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by alpinist alpinist wrote:

drugim rijecima, varijacija funkcionalnog treninga...


što je to funkcionalan trening i kako bi izgledao onda nefunkcionalan trening?
pod funkcionalni ne mislim da je funkcionalan, nego da se zove funkcionalni... i upravo to i ja pitam, što je boot camp? još jedan marketinški naziv za isto prežvakano treniranje kao i funkcionalni trening i hrpa istih takvih koje netko nazove drugim imenom i smisli dobru kampanju...


Tocno, to, kakva vojska, cizma u guzicu  i te šprehe LOL, to su izmišljotine ......
Funkcionalan trening, funkcionalan trening........nervira me taj izraz pa sam pomislio na trenutak  da si ti  funkcionalni trening  promovator pa reko da mi objasniš razlike LOL
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2011 at 17:19
Možda je bilo al ak nije LOL

http://www.youtube.com/watch?v=oxs6YkXKVpc
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2011 at 17:21
ma znam kaj si mislio. Vidim, vec si bio spreman na raspravu... Smile
inace, mislim da netko odradi trening kakav zaista imaju po nekim specijalnim jedinicama, da ne bi tak' brzo ponovno trenirao...
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
ruzohr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Rujan 2011
Location: Split
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ruzohr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2011 at 08:25
Pa naravno da jedan pocetnik nece moc odradit terning kakav imaju specijalne jedinice.

Niste baš  pravu. Vecina onih sta odustanu od teretane, odustanu jer im postane monotono svakodnevno ponavljanje istih vježbi. Ovako je svaki trening drugaciji i uvik radis neku drugaciju varijaciju vjezbe. Trening je gotovo individualiziran jer ne rade svi iste vježbe i jaci trening od ovoga ja ne mogu odradit. Ne ismijavajte odma ovakve stvari.
Pokusaj jedan trening odradit Crossfit. Garantiram ti da neces dovrsit 3 ponavljanja serija po 2š/š5/9 ponavljanja na 5 vježbi. Nakon sta pokusas, ismijavaj.

Ja osobno vidim ogroman napredak. U samoj teretani nikad nisam osjetija toliku eksploziju snage pa cak ni nakon 3 puta dužeg vremenskog razdoblja treniranja.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.