New Posts New Posts RSS Feed - Bolovi ili grcevi u listovima
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bolovi ili grcevi u listovima

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bolovi ili grcevi u listovima
    Posted: 07 Sijecanj 2011 at 00:03
Pozdrav svima.

Nova sam u svijetu tjelovježbe a vec imam neke probleme...
Pocela sam vježbati prije 3 tjedna, idem 5x tjedno, treninzi se sastoje jedan dan crobni a drugi stanicni. Problem je u onom crobnom nakon oko 20 min trcanja (minuta trcanja - minuta hodanja) ili bicikla pocnu hvatati grcevi i bolovi u listovima, što dalje sve više boli, zadnja dva treninga su prošla s grcem na licu. Pokušavam udisati na nos ispuhivati na usta, piti vode ali moji listovi se i dalje grce ako to ima veze s opskrbom kisika u listovima.  Da li se to i vama događa? što uciniti? Da li nešto krivo radim? Svaki savijet je welcome!
hm
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2011 at 10:11
Probaj popiti magnezij prije, za vrijeme treninga , mogao
bi pomoci oko grceva.Ja ih nikada nemam pa neznam iz
prakse, ali puno ljudi veli da pomaze bas kod toga.....
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2011 at 11:20
Magnezij svakako, potom provjeri dali unosiš dovoljno soli! na kraju probaj popiti š gram taurina prije treninga! što se tice rehidracije, od vode je bolje malomasno mlijeko no i važno je da piješ dovoljno vode kroz cjeli dan

znaci provjeri unos soli, kupi magnezij ( 300 mg bi trebalo raditi kako spada) , stalni unos tekucine, pa tek onda taurin
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2011 at 15:56
  Hvala na savjetima!
Pa vi sve znate, odlicno...
Probat cu s magnezijem jer vode kroz cijeli dan unesem dovoljno a na teningu znam nekad cijelu litru popiti...
što se tice soli neznam kolika je normala ali izbjegavam jako slano jer mi se skuplja voda oko gležnjeva znaju jako nateci, Trnutno stanje gležnjeva je zadovoljavajuce neznam da li ta voda utjece na bolove u listovima, vidjet cemo veceras...
što je najbolje na svom tjelu sam jedino zadovoljna nogama a one ne slušaju...
hm
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2011 at 16:10
Ma neznamo ali pokušavamo ici prema tome

javi kako je prošlo s magnezijem
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2011 at 16:18
  Ok ja se nadam najboljem...

Samo u kojem obliku magnezij da kupim?
I koliki vremenski razmak treba biti između uzimanja magnezija i teninga, neznam koliko tijelu treba da to raspodijeli i da se apsorbira tamo gdje treba?
hm
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2011 at 16:27
2 puta dnevno po 400 mg recimo bi trebalo biti dovoljno
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2011 at 21:22

najjeftinija opcija ti je u dm-a 300 tableta 50-60kn tako nesto,ali pakiran je u bocici, a ima i magnezija pakiranog u kutijama samo je skuplje

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 20:34
  gle... ja sam muku mucila s grcevima i nije mi ni magnezij pomogao ni puno vode ni nikakvi preparati, ni plivanje ni vježbanje , ni istezanje, ni anatomski ulošci za stopala...

nego jednostavno manja minutaža treninga i adekvatna sportska obuca... smijala sam se curama koje dolaze vježbat u teretanu u lacoste tenisicama, kao da su moje najkice bile bolje... pa sam kupila shoxice i pljunula malo više novaca, i dobila neocekivano....
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 20:51
Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

 
gle... ja sam muku mucila s grcevima i nije mi ni magnezij pomogao ni puno vode ni nikakvi preparati, ni plivanje ni vježbanje , ni istezanje, ni anatomski ulošci za stopala... nego jednostavno manja minutaža treninga i adekvatna sportska obuca... smijala sam se curama koje dolaze vježbat u teretanu u lacoste tenisicama, kao da su moje najkice bile bolje... pa sam kupila shoxice i pljunula malo više novaca, i dobila neocekivano....


jesi probala sve ovako kako smo mi rekli?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 20:55
Moje rješenje za grceve je bio magnezij i slana voda!
LiveStrong
Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2011 at 22:31
E ovako...
Trcimo po mekanoj podlozi koja lagano amortizira tako da mislim da nije u tome problem, probala sam i bosa ali ista stvar...
Danas sam prvi put probala sa magnezijem ali još uvijek bole i grce se listovi. E sad danas je bio udarnicki tening 80min trcanja, 2min trcimo jednu hodamo. Tako da mislim da je to bilo previše za mene obzirom da sam nova u tome (3 tjedna) i nije ni cudno što su me bolili listovi (još uvijek su ko kamen jedva cekam krevet)
Uzimat cu i dalje magnezij pa u petak javim jel pomogao (mislim da ipak treba neko određeno vrijeme uzimati da bi bilo ikakvog ucinka)

što se tice slane vode... Koliko soli na koliko vode? Probat cu i to...

P.S. Nije ni loše kad bole listovi dok trciš, kad staneš onda tek pocinju pravi grcevi i najviše boli, tako da te to sprijecava da odustaneš od trcanja...

Ekipa hvala svima!
hm
Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2011 at 22:11
Vecer.

Magnezij mi je pomogao hvala svima na savjetima...
Ali moj problem je izgleda puno veci... Kada su grcevi prestali zapravo sam shvatila da imam ozljeđenu desnu nogu toliko sam forsirala i mislila da su to samo grcevi i došla do situacije da nemogu uopce trcati sada sam na biciklu dok ne odem doktoru.
Toliko sam se rastužila jer nemogu trcati ali necu odustati makar trcala na jednoj nozi tj. skakala. U totalnoj sam depri stalno mislim o toj nozi...
hm
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2011 at 22:42
? Koji tocno cilj želiš postici trcanjem? To ti je samo
hobi ili se profesionaalno baviš tim?
Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2011 at 13:54
  Cilj je mršavljenje oko š0kg trebam. Na pocetku sam puta, idem tek mjesec dana na taj program, smršavila sam 2 kg do sada, tijelo mi se vec dobro oblikovalo, samo treba još puno truda i znoja ali ide, posebice nakon trcanja osjecam se predobro, mislim da mi trcanje najviše pomaže. Idem 5x tjedno po š.5h, jedan dan je crobni a drugi na spravama... U biti htjela bih kad smršavim nastaviti s tjelovježbom možda ne tako cesto... i svakako želim kad dođe lijepo vrijeme izaci iz dvorane i trcati na zraku, ali ako ova noga ne ozdravi ništa od toga. Nadam se da nije neka ozbiljna ozljeda možda sam preforsirala ili se probudila stara ozljeda (istegnuce ligamnata- mjesec dana u longeti prije oko š0 godina) tko ce znati
Dalila ako imaš kakvog iskustva s tim ili prijedlog slobodno komentiraj.
Hvala.
hm
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2011 at 14:33
Ne mislim odgovarati umjesto dalile, no, jesi probala sa vožnjom bicikla?

p.s koji su ligamenti bili istegnuti?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.