New Posts New Posts RSS Feed - Bolno koljeno
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bolno koljeno

 Post Reply Post Reply
Author
Zabrinuta123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zabrinuta123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bolno koljeno
    Posted: 26 Travanj 2013 at 23:57
Pozdrav svima!
Stalni sam posjetitelj ovog foruma, ali eto nikako se registrirati.
Medjutim, sada mi treba vaša pomoc, tj. mišljenje i savjet, pa ako je netko raspoložen odgovoriti mi, bilo bi mi jako drago.

Prije nekoliko dana pocela sam vježbati s Jillian Michaels i njezinim programom 30 day shread, medjutim zadnja dva dana jako me boli koljeno. I to ne oba, nego samo jedno, što me dovodi do zakljucka da sam vjerojatno neku vježbu krivo izvela/izvodila.
Jucer me još nije bolilo toliko strašno, ali danas baš boli i kad hodam i kad sjedim i ne micem ga. Jumping jacks koje sam jucer mogla izvesti uz malu bol, danas su mi bili neizvedivi...

Znam da ne umirem i da mi nije ništa strašno, ali zanima me mislite li da trebam prestati potpuno s vježbama dok mi se koljeno ne oporavi ili trebam samo nastaviti dalje? Ne znam, možda mi koljeno mora ojacati ili nešto...
Svjesna sam da vam je možda ovakvo pitanje glupo, ali pocetnik sam, i to potpuni, i ne bih si htjela uništavati zglobove od pocetka ako baš ne moram...

Hvala na pažnji

Edit: bol se javlja samo pri jumping jacks i jump rope, kod ostalih vježbi s Levela 1 koji ukljucuju i koljena ništa...

Edited by Zabrinuta123 - 27 Travanj 2013 at 00:07
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2013 at 08:50
svakako bi trebala stat s vježbanjem ovog programa neko vrijeme ako se javlja bol. Posebno s vježbanjem gdje se skace kao što su j.jackovovi. Možda si ozlijedila koljeno pri izvodenju neke vjezbe, a mozda je problem od prije. u svakom slucaju trebas otici provjeriti kod doktora da vidis u cemu je problem. Nije nateklo? što se tice "jacanja" koljena to se svakako ne postize ovakvom vrstom programa kao sto je J.Michaels vec jacanjem kvadricepsa i zadnje loze u teretani. No svakako prije pocetka ikakog daljnjeg treninga trebas otici doktoru
pozdrav i sretno
cookies are for pussies
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2013 at 09:10
Ja sam 3tj. vukla bolove u koljenima..i dok nisam dobro odmorila..nije niti prestalo boljeti..
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2013 at 09:47
Slazem se da trebas stati dok god osjecas bol u koljenu. A onda si trebas dati tjedan dana vremena da postepeno pojacavas intenzitet i testiras koljeno. Greska je nastaviti s vjezbanjem jer ces spontano poceti raditi mikropokrete kako bi sparala koljeno. To uzrokuje promjenu kompletne mehanike izvodjenja vjezbe. Drugi dijelovi tijela preuzimaju opterecenje koje ne bi trebali trpiti. I tu nastaju sekundarne ozljede. Zato,,, zalijeci prvo koljeno.
Back to Top
Zabrinuta123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zabrinuta123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2013 at 10:02
avangarde, ne, nije nateklo, samo me boli.. doduše kad sjedim i hodam ne neizdživo, ali kod bilo kakvih pokreta koji ukljucuju skakanje da.
probat cu za zalijeciti mirovanjem i stavljam leda prvo, jer mislim da nije toliko strašno da bih trebala odmah lijecniku...

Hvala vam svima na odgovorima i savjetima :)

I samo još jedno pitanje.. ako izbacim iz njezinog programa jumping jack i jump rope, koljeno me ne boli pri izvodjenju drugih vježbi.. znaci li to da bih mogla nastaviti s programom, samo bez ovih vježbi? doduše, onda bih morala ubaciti neke druge vježbe za taj cardio dio....
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2013 at 10:14
Samo budi oprezna.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2013 at 10:28
Originally posted by Zabrinuta123 Zabrinuta123 wrote:

avangarde, ne, nije nateklo, samo me boli.. doduše kad sjedim i hodam ne neizdživo, ali kod bilo kakvih pokreta koji ukljucuju skakanje da.
probat cu za zalijeciti mirovanjem i stavljam leda prvo, jer mislim da nije toliko strašno da bih trebala odmah lijecniku...

Hvala vam svima na odgovorima i savjetima :)

I samo još jedno pitanje.. ako izbacim iz njezinog programa jumping jack i jump rope, koljeno me ne boli pri izvodjenju drugih vježbi.. znaci li to da bih mogla nastaviti s programom, samo bez ovih vježbi? doduše, onda bih morala ubaciti neke druge vježbe za taj cardio dio....


nisam bas detaljno upoznata s ovim programom ali ako te kod vjezbi snage(ako take postoje) ne boli koljeno radi ali oprezno. Sto se tice kardio dana po programu mozes ga zamijeniti voznjom bicikla ili duzom setnjom, dode ti na isto a opterecenje na koljeno je minimalno. Ipak, i dalje mislim da trebas odmorit koljeno bar tjedan dana. Takoder, mozes probati s jednom super vjezbicom za rastercivanje koljena i stvaranje siluvijalne tekucine koja ga podmazuje. Sjednes na rub stola i mlatis nozicama jedno 10 min svaki dan vrlo efikasnna vjezbica..probaj
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.