New Posts New Posts RSS Feed - Bol u ramenima
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bol u ramenima

 Post Reply Post Reply
Author
tomori View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tomori Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bol u ramenima
    Posted: 24 Prosinac 2011 at 01:55
Pozdrav, da objasnim svoj problem. Prije godinu dana aktivno sam se bavio teretanom, radio sam na masi, sve je bilo super LOL, i tu je stalo, nastao problem, ozlijedio sam se. Kako sam imao povredu stao sam sa treniranjem, došlo je do povrede ramena(I to više desnog nego lijevog), kako sam radio na masi i forsirao kilaže, tako sam se i povrijedio i to na vojnickom potisku sa šipkom iza glaveSmile. Bio sam kod doktora, ali znate kako je to, zezanje po bolnicama, jakoo velika cekanja, živa zhajebancija, pomirio sam se da moram prestati. Bio sam u posjeti jednoj fizoterapeutkinji i po njenoj procjeni iscašio sam ramena, ali ništa se ne može utvrdit bez snimanja i rengena. Bol se pojavljivala u svim vježbama za ramena i u benchu. Prošla je godina i pol i želim opet trenirati, bol je prestala, ali me strah da rame nije ozdravilo, jer i sad osjecam laganu bol pod vecim kutem(ili je to psiha i strah, pa umišljamBig smile). Inace pod ovih godinu i pol nisam imao nikakvu prevenciju ni terapiju, pa bi vas molio za svijet ako ste imali slicnih problema, jer ako rame nije ozdravilo mogu još i zakomplicirat stvar, a strah me doktora, jer ne želim cut ono, "e necete se više moci baviti aktivnim sportom" haha zvuži ironicnoSmile, ali eto, inace sam iz rijeke, pa ako neko zna neke dobre fizoterapeute, molio bi za savjet! Hvala SmileSmileSmile


Edited by tomori
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Prosinac 2011 at 20:07
Tomori,
problemi s ramenima su obicno povezani (kao i mnoge druge sportske ozlijede) s lošom mobilnošcu. Po ovome što zakljucujem iz tvog posta rekao bih da je upravo (ne)mobilnost uzrok tvojih problema...
Vjerovatno nisi trebao raditi gotovo ništa s rukama i utezima iznad glave, a ni bench ti nije pomogao...jednostavno nisi bio spreman za takvo što. Ono što se sada, pretpostavljam, događa jest da latovi (veliki i mocni leđni mišici) povlace ramena prema tijelu i time uzrokuju "impingement" pri podizanju nadlaktice...
Javi mi se slobodno na PM pa da se nađemo i to probamo rješiti.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2011 at 15:49
U ovom slucaju je krivac iskljucivo rađenje nepotrebnih i loših vježbi i zapravo ništa cudno što se ozljeda desila, jer svaka podizanja, povlacenja i potisci iza glave su neprirodni za rame i dovode ga u krajnji nestabilan položaj i samo su potencijalna ozljeda koja ceka da se dogodi.Koristi specijalnih od tih vježbi nema i jednostavno rizik je daleko veci od koristi.
Svakako nađi dobrog fizioterapeuta i odradi rehabilitaciju kako spada jer je s obzirom da znam dosta ljudi koji su se ozljedili prilikom istih vježbi postoji dosta velika šansa da si nešto jace sredio i zaradio nestabilnost ramena i..............jel te presjeklo nekaj u ramenu ili ti je i "propalo" rame?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.