New Posts New Posts RSS Feed - Bol u bicepsima
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bol u bicepsima

 Post Reply Post Reply
Author
MK22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Rujan 2016
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MK22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bol u bicepsima
    Posted: 22 Lipanj 2017 at 16:01
Imam 15 godina. Kao sto se moze saznati iz naslova imam problema s bicepsom. Kako je ljeto pocelo odlucio sam poceti s treningom te sam odlucio trcati 4km ujutro i raditi snagu. Snaga mi se sastoji od 3 serije bodyweighta (chin ups, pull ups, dipsi laksa i standardna verzija, skelkovi, australski pull upsi) i treninga sa utezima, takoder 3 serije (biceps curls, hammer curls... ostale vjezbe nisu za biceps, a i neznam ih imenom). Nakon dva dana takvog treninga osjecao sam se odlicno, ali sam nakon 2. dana osjecao uzasnu bol u bicepsu... Nemogu ispruziti ruku, kad dodem do kuta od 160 stupnjeva cca osjecam bol u donjem dijelu bicepsa (dio koji se nalazi kod mjesta preklapanja ruke...) Uzasno boli, a zelim nastavit s treningom. Neki savjeti kako ubrzati oporavak i sto raditi? Cijenio bih svu pomoc. Oprostite zbog loseg opisa...

P.S. koristio sam 6 kg za utege, a kad nisam mogao vise zgibova radio bih negativne. 

Unaprijed hvala na pomoci, ugodan dan!





Edited by MK22 - 22 Lipanj 2017 at 16:03
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2017 at 19:30
Jesi li aktivno u treningu vec neko vrijeme,
ili si tek krenuo?

Moguce samo da je snazna snazna upala, koja ce proci kroz nekoliko dana.. =)
Ili druga opcija da si bas istegnuo tetive, ali vjerujem da je samo ovo prvo, tim vise ako si pretjerao sa treningom.
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2017 at 22:22
Volumen vježbanja ti je visok. Povećavaš time šansu za ozljedom. Vježbe s vlastitim tijelom su ti sasvim dovoljne ili su ti utezi dovoljni,ali ja bi išao s vlastitim tijelom jer su prirodnije za ljude i funkcionalnije su. Samo moje mišljenje.

Pitanje koliko dugo ćeš moći izdržati takav tempo...puknut ćeš psihički kad-tad,a ako ne psihicki,fizicki. I eto,biceps te već boli.

Možeš raditi jedan dan : vertikalni potisak + nožni potisak + vertikalno dizanje pa odmoris jedan dan pa onaj tamo dan radis horizontalni potisak povlacenje i jednonozni potisak.

Zlatno pravilo ti je: ako nemožeš nastaviti s tim tokom cijelog života,ne vrijedi to prakticirati jer nije izdrživo.
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
MK22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Rujan 2016
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MK22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2017 at 23:12
Nisam imao organizirani trening, ali sam tu i tamo otisao na igraliste i vjezbe neke odradio... Mogu napraviti par zgibova i to tako da nisam bas pocetnik, ali nisam ni sada nesto previse bio u workout. Ah, okejj, samo jedno pitanje, smijem li ja vjezbati s tim bolovima u bicepsu?

Edited by MK22 - 22 Lipanj 2017 at 23:13
Back to Top
MK22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Rujan 2016
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MK22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2017 at 23:18
Hvala na odgovoru, prijatelj mi je vjezbao sa svojim tijelom i nije dobivao neke ozbiljnije pomake u izgledu misica (u snazi je), a kada je s utezima poceo vjezbat dobio je puno bolje rezultate... Znam da necu moci ovako dugo, pogotovo kad krenem u skolu opet necu imati toliko vremena za vjezbanje, ali sada kada je ljeto zasto ne iskoristit svoje vrijeme produktivno? :) 


Istina boli biceps, ali no pain no gain? :D   


Probat cu ovako koliko mogu, a ionako psihicki se puno bolje osjecam trceci vjezbajuci nego sjedeci kod kuce i gledajuci serije/filmove ili igrajuci igre...
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2017 at 13:08
Nije dobivao na misicnoj masi ili radi prehrane ili zbog toga što je ganjao jako visoki broj ponavljanja koji jednostavno nisu bili dovoljni za bilokakvu hipertrofiju ili jer nije dao dovoljno vremena tijelu. Budi snažan i imaj manju razinu tjelesne masti,izgledat ćeš mrak! Budi funkcionalan. 

No pain no gain nije uvijek najbolji pristup jer početnici zamijene zamor tijela koji nije uzrokovao dovoljno razdiranje misicnih vlakana sa pravom hipertrofijom. 

Ako ganjaš visok volumen,moraš raditi visok broj ponavljanja,ali onak strašno visok. Kad se nemozes vise dici s poda onda si uzrokovao hipertrofiju s takvim visokovolumenskim treningom,tak da,ne preporucam to. Treniraj snagu,zahtijevnije vjezbe,gdje te umore i pruzaju zamor misica na manjim ponavljanjima,jer mislim da ces puknuti.


"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
MK22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Rujan 2016
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MK22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2017 at 16:59
Hm, donekle sam shavtio sto zelite reci s time, ali sto onda konkretno preporucujete da radim u ovom slucaju?

I zaboravio sam reci da odmaram srijedom i nedjeljom
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.