New Posts New Posts RSS Feed - Bol i težina u nogama
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bol i težina u nogama

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
tejchi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tejchi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bol i težina u nogama
    Posted: 20 Lipanj 2013 at 15:15
Pozdrav
Vec par puta mi se znalo dogoditi da nakon jaceg treninga osjecam težinu u nogama. Idem na aerobic 3 puta tjedno. Evo jucer sam odradila trening u teretani na sobnom biciklu za zagrijavanje, al sam stavila neki fat burn program koji je bio dosta zahtjevan na nekim dijelovima. Kasnije samo jednu vježbu za noge i ostalo za trbuh i ruke.
Danas osjecam takvu težinu u nogama i kao da me mišici bole, ali to nije klasicna bol od upale... Jedem navecer proteinsku hranu. Mislila sam da je možda od nedostatka proteina, ali ne znam. Da li je tko imao takav slucaj i što bi mogao biti uzrok?
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 18:08
Da li naticu? Moze za stvarno svasta biti. Da li si na dijeti?
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 18:12
imaš li možda problema s venskom cirkulacijom u nogama? (proširene vene)
Back to Top
tejchi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tejchi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 22:04
Nisam na dijeti nikakvoj, jedem kvalitetno i više puta dnevno. Ujutro zobene, raniji i kasniji rucak koji je najcešce neko varivo i za veceru uvijek biram proteine. Ne osjecam to uvijek, samo nekad kad odradim jaci trening za noge i ako radim 2-3 dana za redom. Nema naticanja, samo bolni mišici...
Ne znam dal imam problem s venama, nisam nikad radila nikakve pretrage za to. Al mama mi ima probleme s tim pa je moguce da imam nešto genetski.
Trudim se navecer pojest proteine, al možda mi to hranom nije dovoljno pa je zato ta težina?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 22:07
Možda se forsiraš previše,slicne stvari se znaju i meni desiti...ako radim cešce noge kod skakan ja cucnjeva...probaj se više istezati pri kraju vježbe...ako to ne radiš kojim slucajem :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 22:11
težina u nogama, oticanje i vrlo cesto pecenje nogu su simptomi insuficijentne venske cirkulacije i obicno se pojavljuju ovako kada je vruce.
No u tvom slucaju vezano je uz prethodni trening i bez oticanja tako da vjerovatno nije od vena.
Bolni mišici? možda je ipak neka varijanta upale mišica ako se javlja iskljucivo nakon treninga nogu ili više treninga bez pauze.
A da probaš raditi trening - dan pauze, trening - dan pauze pa da vidiš hoce li biti bolje kad daš tijelu više vremena da se oporavi.
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 22:12
tako je i istezanje:))vrlo bitna stavka dobro ti mett kaže
Back to Top
tejchi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tejchi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 22:50
drugaciji je osjecaj nego klasicna upala mišica, baš kao da su jako umorni i teško se pokrecu. uvijek se istežem, al ocito cu morat malo više te mišice nogu istezati ubuduce jer ipak mi oni najviše rade.
danas sam se istezala još i osjecam da su zategnuti, cak malo osjecam i neku tvrdocu na njima koje inace nema. kao da su jako napeti...
Back to Top
tejchi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tejchi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 22:52
i danas sam pauzirala od bilo kakvog treninga, odlazak na posao na biciklu (10 min u jednom smjeru) i šetanje po stepenicama par puta dnevno mi je bilo previše, a kamoli kakav trening :p
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 23:24
Moguce da si istegnula mišice :) Nekako mi vuce na to...ma samo polako :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
kokodak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokodak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 23:56
Evo i mene isto to zahebava zadnjih dana,cisto sumnjam da je to obicna upala.Ja i inace imam slabu vensku cirkulaciju,ali  otkad je pocela ova vrucina noge su mi ko drvene Confused i cim sam malo duže na nogama,samo se pogorša,pogotovo mi je težina u zglobovima.Odmaraj nogice što više možeš i drži ih na povišenom,to dosta smanji tu težinu.Baš gledam,preporucuje se da se leži i odmara,aj barem nešto pozitivno od togaLOLležacinaHeart
Mi mislimo da živimo u svijetu,fizickoj sredini,a zapravo živimo u svojim umovima.Fizicka sredina se oblikuje prema slici iz našeg uma da bi se napravila ravnoteža,svemir.svemir je u našem umu.
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2013 at 00:04
Za vene da ležanje i hodanje je preporuka.
Ne dugotrajno sjedenje i ne stajanje na jednom mjestu.
Pomogle bi carape za vene ili zavoji (treba ih znati kako treba zamotat), ali je toliko vruce da to rade samo oni koji zbilja moraju:))
Probajte kupiti i piti magnezij mogao bi pomoci osim toga hepan ili hepatrombin gel (lagano i hladi dobro dodje) za namazati nožice:))
Back to Top
tejchi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tejchi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2013 at 21:51
A imam takav posao da vecinom sjedim, iako se barem 10 puta ustajem i penjem na drugi kat i natrag, na posao idem pješice ili biciklom, al opet sam vecinu dana u sjedecoj pozi. Al ovo mi je definitivno od treninga.
Jucer nisam vježbala, danas sam popodne odmarala s nogama u zraku. Malo se smirilo. Navecer sam otišla na trening i onda tek osjetila koliko nemam snage u mišicima nogu, jedva sam odradila trening. Sad barem 2 dana odmora, istezanja i masaže...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2013 at 22:05
Uzmi si odmora :) biti ce bolje , Mišici ti trebaju oporavak ....pogotovo znam koliko sam imao u pocetku problema sa nogama bolovi...sjecam se idem na tada probni rad kao konobar...i odradio sam trening nogu ajme...mislio sam da ce mi pozlit...na žalost nisam dobio posao...tj nisam ni priliku dobio no ne važno da ne skrecemo sa teme....odmaraj se i polako nemoj se siliti ...:) Ovo za vene je dobar savjet što je scarpetta rekla...otac mi ima stime problema :) Vrlo koristan savjet
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
tejchi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tejchi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2013 at 16:33
Ovih dana pijem magnezij i odmara, nisam od petka odradila trening :(. Mislila sam danas otici ali sam ipak odustala. Za danas dovoljno 2x30 min šetnje. Još uvijek mi je užasna težina u nogama i osjecaj pecenja mišica pa nisam htjela riskirat s treningom da mi bude još gore. Sutra idem doktorici, mislim da bi mogla i krvnu sliku napravit za svaki slucaj. Moguce da je stvar i vena, vidjet cemo što ona misli. Nadam se samo da ce što prije proc da mogu napokon odradit trening...
Back to Top
marty84 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marty84 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2013 at 15:02
kad smo vec kod oticanja nogu... imam i ja jedan problem, pa ako netko ima kakav pametan savjet bila bi mu zahvalna. Dakle, vjezbam redovito, koliko toliko zdrava prehrana i do sada koji god posao da sam radila bio je na nogama. Prije mjesec dana sam se zaposlila malo ozbiljnije i pocela 8 sati sjediti... Noge mi toliko oteknu da se ne vidi ni gdje je zglob, a cipele su mi tjesne kad se vracam kuci... Bolova nema, osim tog lošeg osjecaja drvenih nogu... Nisam do sada nikad imala takvih problema, pa pretpostavljam da je od sjedenja.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.