New Posts New Posts RSS Feed - Bodyweight trening i mrtvo dizanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bodyweight trening i mrtvo dizanje

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2014 at 22:20
pa da, kao progresiju da imaš nešto za osnažit deadlift, inače vježba je strašno teška tako da će ti dugo trebat dok dođeš a po onome što pišeš deadlift treba samo tehniku usavršit i ići će to opasno gore

ovo što iver kaže, moram se složiti, treba jasno odrediti cilj i prilagoditi trening tome, smisli se, iskoristi domaće namirnice i baci se na posao, to je to
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2014 at 22:28
Sviđa mi se i Wendlerov 531,uzeo bi mozda od njega dan za deadlift...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2014 at 22:30
Jedino sto nisam siguran koje dodatne vjezbe uzet iz njegovih programa...posto pokusavam izgubiti par kg sala bilo bi bolje da idem sa sto manjim volumenom posto sam u deficitu...
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2014 at 01:26
dizao si 170kg x5 prije dva mjeseca,a snaga za 2 mjeseca na padne toliko,Tu je po formuli bio oko 192kg repmax. Ali što hoćeš, sirovi powerlifter progrsm ili kao teškoatletski program? za drugu verziju je bolji od Dave Tate-a, ima i aero i anaerob,ako se dobro sjećam ima i 9 mjeseci progresije. Mislim da ga zove tree phase
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2014 at 07:56
3 mjeseca sam bio bez ikakvog treninga...a i dok sam dizao 170x5 to je bio dano 1 set postosam radio stronglifts,i jos sam radio mixed grip i imao magnezij...ovih 10x3 osjetim da mogu vise dignut ali treba odradit svih 10 setova...a sipka i ruke postanu klizave a radin samo obicni nathvat....sto se mojih ciljeva tice,ne planiram se natijecat niti ista slicno,samo zelim dobru progresiju za deadlift,da ojacam donji dio leđa,ne planiram se natjecat...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2014 at 12:25
Markane,pošto si spominjao GHR kao vježbu koju bi dodao u ove bodyweight dane a pošto ipak nemam potrebnu opremu za radit pravi GHR,malo sam razmišljao o tome i došao na ideju da dodam one leg romanian deadlift u taj program,pošto imam kratku olimpijsku šipku i preko 100kg ploča mogao bi to radit,mislio sam radit isto kao progresije ostalih vježbi u programu,znaći krenut sa 3x4(4,4,4) pa dignut sljedeći trening na 3x5(5,4,4) pa onda 5,5,4 i tak dok ne dođem do 3x8(8,8,8),vjerujem da kužiš kak to funkcionira,dok bi došao do 3x8 sa tom kilažom povećao bi kilažu za 2,5 kg i opet krenuo sa 3x4(4,4,4) i tako ukrug...htio bi radit tu vježbu jer sa njom dosta dobro pogodim zadnju ložu a i dosta mi radi što se stabilnosti tiće pošto pokušavam radit progresiju do pistola a fali mi stabilnosti,a ni visina mi baš tu ne pomaže...
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2014 at 23:02
@Markane, hvala, ali ne moraš se složiti, no bolje je ovako :)))

Tancho, ne bi vjerovao, ipak toliko imam iskustva u treningu da mi je jasno kako se ne spremaš za natjecatelja sa ovakvim treninzima periodizacijom i programom. :))
   Dugoročno, za jačanje i stabilizaciju leđa, a još više za dugoročno zdrava leđa, su unilateralne vježbe, od kojih si spomenuo npe jednonožni dedlift,dizanje kovčega, varijacije farmers walka, su bolje od klasičnog. Za sve kojima nije osnovni cilj dizanje utega, od olimpijskog do powerliftinga. Nužnost za teškim dedliftima i čučnjevima u treningu, za ostali svijet, to jest prosječnu populaciju a i većinu sportaša, je po meni proizvod marketinga i loših trenera. Vjerovao ili ne, često sam vidjeo sportaše koji u životu nisu radili klasičan dedlift, a u nekim "životnim" situacijama su bili snažniji ili isti kao powerlifteri iste tjelesne težine. Npr nošenje termoakumulacijske peći od 340kg u uskom stubištu. Dedlift je vježba u kojoj se tijelo kreće samo u jednoj ravnini, a u životu su većina pokreta u više ravnina, pa... Ovo je duga tema, ne bih se ni sjetio sve primjere nabrojati koje sam osobno vidjeo. No ako nastaviš sa klasičnim DL-om, sa zdravstvene strane, a i za napredovanje, DL radi izrazitu kompresiju kralježnice, i trebaš raditi dosta suplemetarnih vježbi koje bi opustile, zadržale umjerenu mobilnost(jer lumbo-sakr. regija inače nije premobilna) i dekompresiju. Ovo nije stvar teorije, nego iskustva, i ima nas sve više koji tako mislimo, najpoznatiji je sigurno Mike Boyle. A i jako dobar prijatelj, koji diže preko 2 desetljeća i usput je kondicijski trener nekih najpoznatijih MMA boraca, se napokon slaže sa mnom, krenuo na jogu i sretan kako mu puno pomaže. Za razliku od nekih gurua ovdje na forumu koji nikad nisu nikog trenirali, ali misle da je joga za pusije, jer su nedovoljno obrazovani da shvate kako je to odličan suplement teškoatletskom treningu. GHR se može u dobroj mjeri zamijeniti sa dosta vježbi. No ne da mi se više na ovu temu, ti izvuci pouku ili potraži negdje, prouči, ako imaš pitanje, odgovorit ću. Ja nisam tvoj trener, ali bar nemoj slušati sve gluposti sa neta. Ponavljam, ovo je iskustvo ostvareno na teškoatletskim sportskim rezultatima,ali ne modelima kao bbilderi. Šteta da ne dođe neki guru pa da izmijenimo argumente teorije i što je dokazano u praksi.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2014 at 06:59
@iver

ja se jednostavno dobro osjećam kad odradim deadlift i kad ga radim leđa me ne bole što naravno ne mora biti slučaj kod svakog ali meni pomaže (bar zasad)

@ tancho

izvuci iz deadlifta najbolje što možeš, ne moraš dizati teško, pogotovo ne treba puno volumena ali tehnika je prebitna, kad se dostigne neki cilj u deadliftu (tipa 2xbw) onda se ta snaga može kanalizirati za druge stvari, npr nošenje peći kako kaže iver, i kad imaš toliko razinu snage i radiš sve te različite stvari automatski postaješ jači u deadliftu pa ga možeš raditi svaka 2 tjedna i iznenadit ćeš se

ako voliš bw drži se toga, možeš ubacit suitcase ili rumunjca sa željenim volumenom, samo pazi na tehniku i ne zamaraj se toliko nebitnim stvarima
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2014 at 08:23
Mene obicno malo "drzi" u leđima nakon obicnog deadlifta...a cesto mi se desavalo da nakon dana deadlifta ili cak isti dan par sati nakon dizanja moram ic npr. skidat i stavljat kotace na neki auto...pa sam morao ic nosit V6 motor iz garaze u supu...pa je bilo situavija kad sam nosio siceve od Renault Safrane Baccare na tavan...a sicevi teski uzasno...puni elektronike...jastuci za podesavanje za kicmu su u njima...posto se stvarno ne mislim natjecat mozda da se bolje drzim ovih jednonoznih deadliftova,suicase i farmers walka...barem da nisam ploce i sipku bezveze kupovo...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2014 at 08:55
Onda cu od sljedeceg tjedna ubacit one leg rdl kao prvu vjezbu u bw treningu sa istim nacinom povecavanja ponavljanja i kilaze kak radim i bw...to je valjda ok...iver,Markane sta vi mislite o tome?Vidim da ste puno pametniji od mene(a i od mnogih pisaca na forumima i fitness stranicama) pa bi rado cuo vase konkretno misljenje o tome...a sto se tice suitcase deadlifta,farmers walka te vjezbe bi isto htio nekak ukomponirat...mozda u poseban dan posto radim dosta slicnih pokreta...dizem i nosim akumulatore,kotace,karnistere a sve ukljucuje pokret kao kod suitcase deadlifta pa mislim da bi mi ta vjezba bila od koristi ako bi se pravilno dozirala...radio sam ju 3x5 i nije bilo nikakvih problema...
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2014 at 10:11
ne bih se baš složio da sam pametniji, možda sam više interneta uspio pročešljat, bolje reći informiraniji, ali iver ti je tu tata mata, programiraj rdl kako želiš, ako ti neće odgovarati lako ćeš promijeniti, samo se drži toga 2 mjeseca (jer je to nekakav period u kojem možeš vidjeti jel valja ili ne tj ima li napretka ili ne)

što se suitcase deadlifta tiče mislim da ga lako spojiš s farmers walkom u funkcionalni finisher zajedno sa pushpress-om da pogodiš u tom finisheru apsolutno sve (hodaš držeći uteg u jednoj ruci pa u drugoj i onda na kraju hoda spustiš aktovku i uzmeš šipku i odradiš 5 ponavljanja da ne bude jako monotono) ali to je na tebi i napravi kako TEBI odgovara (o tome se ovdje zapravo i radi)

sretno i nemoj se ozlijedit
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2014 at 11:53
Budem vidio još,farmers walk mi je sad malo problem radit kad treniram doma,nemam mjesta gdje hodat kad pada kiša...Eventualno napravit neki programčić gdje bi radio suitcase deadlift i još neke vježbe za core i nešto za grip...
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2014 at 16:04
@markane, ja i nisam tvrdio da se ne smije raditi dedlift i da je loš, nego da nije nužan, i teorije za 3 big lifta su za određenu populaciju, ne za svakoga. Ponavljam se, ali svaka vježba treba biti dozirana u pravo vrijeme, i pravoj količini, na pravi način, kao lijek, tu misao su mudri ljudi govorili prije 2000 godina :)) Pod način sam mislio i na obavezne prateće, dodatne vježbe.

@Tancho, kao što rekoh, ne poznajem te, i bio bih moron kad bi ovako tvrdio što je za tebe dobro. Imaš tisuće vježbi za mišiće oko kralježnice, svaka je za nekoga dobra i potrebna. Drži se progresije, nemoj grlom u jagode. Evo npr jedne vježbice za koju mislim da bi tebi s obzirom na konstituciju koristila, probaj pa reci tripod Kao što Markan reče, čuvaj se, prije svakog nošenja se malo zagrij, izbjegavaj rotaciju, torziju pod opterećenjem, a Safrane Baccara sam i sam nekad davno htio kupiti :))
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2014 at 18:50
Zagrijavam se uvijek dobro prije svakog treniranja ili težeg rada,barem 15-20 minuta...budem probao radit taj one leg romanian deadlift u dane sa ovim bodyweightom,pošto mi je ta vježba super za stabilnost...za suitcase ću vidit još šta ću,vjerovatno napravit poseban dan sa njim i još nekim vježbama za jačanje gripa...još ću razmislit uglavnom...ako slučajno budeš kad išao za Bjelovar,javi se,imam doma jednog Safrana Baccaru,i to ne običnog nego Bi-turbo verziju pa da te malo provozam...
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2014 at 21:19
Tancho, kad sam se zapleo, da nastavim, mada mrzim objašnjavanje preko foruma, gore je nego "gluhi telefon", a i uvijek nešto izostane. Čak i nisam siguran koliko ovakve priče mogu i naštetiti nekom pa može biti i loše umovanja... NE samo romanian nego i one legg deadlift, u početku sa dvije ruke, a poslije progresija jednoručno, kontralateralno, znači suprotna ruka-noga,viseća ruka, pa bih na kraju sa ispruženom rukom, zgodno zbog dijagonalnosti fascije.Varijanti je mnogo. I kod ovog tipa vježbi, znaš ili ne pojma nemam, nije bit na broju ponavlj.ili do otkaze ili ne, ovo nije bbilding. Bit je da kralježnicu držiš ravnu, a i vodoravnu crtu zdjelice isto fiksno, počni sa 15-20 ponav pa nakon par treninga možeš povećat opterećenje, ali čim pomakneš pri izvođenju zdjelicu ili izgubiš ravninu kralježnice, serija je GOTOVA, jasno? Loše ponavljanje je zabranjeno, zbuni neurologiju i motoriku. Odvratno je teško sam to raditi, jer mali broj ljudi ima osjećaj pri izvođenju, a i nikakav "jubitu" ne može zamijeniti nekog tko te gleda i instruira. Hvala na pozivu za vožnju, bilo bi bolje da ti vježbe pokazujem, ali trenutno me vozi Nissan 3.5 V6 :)))

@markane, tek sad vidjeh, hvala na komplimentu, ali s obzirom na to koliko imam godina, trebao bih znati dosta više, ali ipak ne živim od ovog faha :(
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2014 at 22:25
Znaci bolje da za pocetak radim dvorucno sa velikom olimpijskom sipkom pa tek da kasnije predem na onu kratku jednorucno?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.