New Posts New Posts RSS Feed - Bodyweight trening i mrtvo dizanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bodyweight trening i mrtvo dizanje

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bodyweight trening i mrtvo dizanje
    Posted: 15 Listopad 2014 at 12:37
Radim inaće ovaj program http://www.startbodyweight.com/p/start-bodyweight-basic-routine.html
Autor inaće preporučuje dodavanje mrtvog dizanja na početku ovog treninga u 3x4-8 rep shemi,šta mislite o tome,da li je to ok ili da ipak odvojim posebno dan za mrtvo?Za sad sam radio odvojeno tj. radio sam taj trening 3x tjedno i još 2x mrtvo,jedan dan obično a jedan dan pomoćne vježbe(rumunjsko mrtvo,mrtvo na jednoj nozi i suitcase deadlift)...problem mi je što mi se zadnjih par tjedana dešavalo da radim dosta posla na građevini i zadnjih par dana i na poljoprivredi pa mi je to malo puno treninga...mislio sam i dalje onda radit 3xtjedno taj bodyweight ali bi u ponedjeljak dodao na početku treninga obični deadlift,u srijedu rumunjski a u petak na jednoj nozi...vaše mišljenje?
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 13:31
ako radiš puno posla koji uključuje iste mišiće kao i deadlift a pošto poto želiš zadržat vježbu uvijek možeš jako smanjit volumen i povećat kilažu i radit jednom tjedno (po meni je to sasvim dovoljno za teški deadlift)

radiš 5x2 ili 3x3 ili čak 1x3 ili teške jedinice, znači zadržavaš snagu i malo drmneš živčani sustav po glavi i samo svaki puta promijeniš vježbu

ako možeš s tim treningom radi ali ja znam da su mi zgibovi totalna koma kad odradim mrtvo jer jako koristim latove :S

možeš ovaj rumunjski i jednu nogu odradit ostala 2 dana ali ne s velikim kilažama, fokusiraj se na tehniku s njima jer ako povećaš kilažu opet volumen drastično raste

inače super mi je taj lik ali deadlift radit 3x4-8 je po meni lakdrija, ako ćeš radit deadlift odradi ga kako spada s jednom ili 2 teške radne serije i malo volumena i to je to inače si spržiš živčani sustav i u komi si za sve drugo (jer skoro svi mišići rade u deadliftu, meni sve odumre osim prsa)
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 13:53
Idem pročešljat malo od Pavela power to the people,kolega mi je rekao da ima tamo neki dobar deadlift program...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 14:27
Naletio sam na ovo i izgleda mi ok http://www.t-nation.com/training/simple-deadlift-program
Šta kažete?
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2014 at 10:12
Mislio sam uzet ovaj program iz posta iznad ovog i to radit utorkom a ove pomoćne vježbe vježbe(rumunjsko mrtvo,one leg deadlift i suitcase deadlift) radit po jednu svaki dan kad radim onaj full body bodyweight program kao prvu vježbu u danu...radio bi 3 seta po 5-8 ponavljanja za rumunjsko i na jednoj nozi a suitcase bi radio 3x5 pošto se ta vježba baš ne preporučuje veći broj ponavljanja...šta mislite o tome?
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2014 at 18:02
ako želiš radit te pomoćne vježbe programiraj ih kako se preporučuje uz jedan trening teškog mrtvog dizanja, zdravlje koljena je jako važno samo nemoj pretjerat, mislim da su ti te dvije varijacije dosta i sa 3x5, ako su lakše težine onda možeš 3x5-8, mogao bi napravit jedan trening samo s mrtvim dizanjem

jesi možda u mogućnosti raditi glute ham raise, to je isto jako dobra vježba i možeš s njom podizati snagu i to ti može biti potez vučenja za kukove i koljena a onda u subotu radiš mrtvo dizanje s pomoćnom vježbom rumunjskim mrtvim dizanjem i za kondiciju odradiš suitcase deadlift u kombinaciji s farmerovim hodom (krug desna ruka pa spustiš pa krug lijeva i neke intervalie ili na fiksnu udaljenost) jer to mu je zapravo prava funkcija

inače ghr je po meni fenomelna vježba i da imam uvjete ja bih ju radio 3 puta tjedno a poseban trening bi radio pravo mrtvo dizanje

imaš videa na youtube-u za glute ham raise (na spravi) i za natural glute ham raise (na improviziranom postolju ili švedskim ljestvama)


P.S. pogledaj si i jefferson deadlift, zanimljiva stvar ;)

Edited by Markan1989 - 18 Listopad 2014 at 18:03
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2014 at 18:13
Nemam gdje radit ghr nazalost...ove pimocne sam mislio radit jednu kilazu i krenut sa 5 repsa i svaki tjedan dizat jedno ponavljanje dok ne dodem do 8...onda dok dodem do 8 povecam kilazu za 2,5 kg i opet krenem sa 5...uglavnom te pomocne vjezbe nebi previse forsirao kilazu...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2014 at 18:16
Mozda bi i mogo radit mrtvo po ovom Krocovom programu i poslje toga odradit jos ove 3 pomocne sve 3x5...stvarno neznam...
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2014 at 18:37
poanta je da je deadlift sam po sebi izuzetno zahvalna vježba ako se radi pravilnom tehnikom ali također iscrpi apsolutno sve što imaš iz tebe i treba ti tjedana dana za oporavak

također ako lagani kardio (tipa hodanje ili lagano trčanje) pomažee oporavku mišića nogu nakon čučnjeva (bolja cirkulacija bez prevelikog zamora samim time bolji oporavak) tako i tebi te varijacije mogu pomoći u oporavku od deadlifta ali tu bi trebalo radit s postotcima a ne s podizanjem kilaže jer ćeš se kad tad premorit, znači uzmeš koliko si digao od deadlifta i probaš pronaći neki postotak od najteže radne serije s kojim ćeš radit ove ostale vježbe i tako pomoć regeneraciju

sjećam se da sam jednom napravio pauz od deadlifta 2 tjedna i podigao sam 10 kila više bez problema s tim da sam u međuvremenu opterećivao mišiće leđa i gluteuse s drugim vježbama aktivno (zgibovi, veslanje, čučnjevi) ili pasivno (stojeći potisak)

možda ako ima netko da nešto kaže na tu temu oporavka jer ja nisam dovoljno istraživao
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2014 at 21:54
Mozda da sad za pocetak ni ne radim nista drugo osim deadlifta po tom programu da vidim kako ce tijelo reagirat i kako cu se oporavljat...
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2014 at 22:02
jednom tjedno teški deadlift ne bi trebao bit problem, smao odvoji dan za njega i dovoljno spavaj, kod deadlifta je bitnije da se cns odmori, mišići se prije oporave ;)
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2014 at 22:03
Neznam kak bi bilo najbolje testirat taj 1RM...kojim redom da se idem zagrijavat dok ne dodem do maxa...nisam jos ni siguran da radim taj max samo sa nathvatom ili da idem kombiniranim hvatom i magnezijem...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2014 at 08:26
Malo sam gledao i "ramping" setovi mi se čine ok za radit,početnik sam pa nebi previše komplicirao...pošto sam nakon pauze(više od 3 mjeseca) kreno sa 90kg 3x i sad mogu 120kg 10x3 napravit mislio sam radit npr. postepeno zagrijavanje ovako:
60kgx8
80kgx6
100kgx5
120kgx3
Sljedeći tjedan bi samo povećao ovu zadnju seriju za 5kg,tako nebi radio previše serija pa bi mogao ubacit još one leg RDL i suitcase deadlift da malo poradim na stabilnosti i jačini gripa i bočnih trbušnih...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2014 at 08:45
Markane,što se GHR tiće,mogao bi to radit ovako pošto imam šipku i ploče
http://www.youtube.com/watch?v=dt0YcFf1E8E
Da li si to mislio da radim u ove dane kad radim ovaj bodyweight program ili?
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2014 at 17:36
Tancho, je...m ti, pa tko će te razumjeti i pomoći kad sam sebe zbrljaš. Sad si početnik, i vršna serija ti je 120x3, 8.8 si pisao da dižeš 170kg x5 ponavljanja. Pa si pisao da u jednom obroku pojedeš i 10.000 kalorija, a pitaš koliki je problem ako propustiš uzeti žlicu omega 3, mama ti kuha zdravu hranu, a ti sve na kokosovom., imaš vibram 5fingers negdje u ormaru, itd... :)) Još ti samo fali prah od testisa peruanskog sivog miša, a umrijet ćeš u teškim mukama bez omega3 i kokosovog ulja. Zezam se naravno, ali da sam na mjestu tvog starog uzeo bih ti džeparac da ne trošiš na ... za toliko potrošene love si mogao dobiti upute od dobrog trenera. Što ti hoćeš postići, koji ti je cilj, ja više ni to ne kužim, priznajem. Mlad si, nadam se zdrav, koliko shvatih imate poljoprivredno imanje i ne moraš jesti sranja, neka ti netko napravi dugoročni program za vježbanje, a kad kopi paste-aš nešto sa neta bog zna koliko je to za tebe ok. Za toliko potrošene love, tj puno manje, si mogao kupiti programe Bulletproof athlete ili HPT od Cressey-a koji su na netu među boljima, doduše još uvijek ne personalizirani, ali ako si dobar sa engleskim i tu ti pomaže, a dobiješ progresiju za 4 mjeseca ili više, umjesto da ovdje tražiš savjet od nekoga tko te nikad nije vidjeo, blage veze nema što je za tvoju konstituciju i trenutne sposobnosti, koje su slabosti na kojima trebaš poraditi, i hrpa toga još. Ovdje, i općenito na forumima, sa onima u sličnim cipelama možeš razmijeniti iskustva, ali nitko tko te ne zna ili bez osnovnih testnih podataka, ti ne može reći što je najbolje za tebe, ili što je loše. Već si 2 godine član foruma, i na ovaj način ni za 5 godina nećeš stići nigdje, osim što će te sa 30-40g sve boljeti. Za rezulte treba vrijeme, a i za trening progresija. Ne lovi se za pizd...ije, utjecaj i potrebe niti jedne namirnice ili suplementa nije isti za razne ljude, razne životne dobi i povijesti tjelovježbe i prehrane,genetskog nasljeđa, itd... Ako se dobro sjećam, prije godinu dana sam ti rekao da si svoj najveći neprijatelj, vidim da se to nije promijenilo :( Naljuti se sad, ili pamet u glavu :)))

Edited by iver - 20 Listopad 2014 at 17:37
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2014 at 18:09
Ne ljutim se,šta bi se ljutio...dizao sam 170kg dok sam išao u gym,prije pauze...
Nemam imanje,imam mali vrt gdje imam nešto svog povrća a ostalo dobivam od ujaka sa sela...što se đeparca tiće,ne dobivam đeparac,ne izlazim subotom pa mi ne treba,za ovo šta trebam zaradim kod starog u garaži,on je električar,ja radim mehaniku,pošto ne mogu naći posao u struci,a bome ni izvan struke da je koliko toliko pošteno plaćeno...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.