New Posts New Posts RSS Feed - Bezuspjesno mrsavljenje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bezuspjesno mrsavljenje

 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
newcarriebradshaw View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote newcarriebradshaw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2011 at 15:22
Hvala ti puno GYm girl na ovako iscrpnim tekstovima.
 E sad,sto se tice mojih " nozica"LOL izgledam kao da je sva tezina u njima,imam ravan stomak,nema sala na njemu ,ali zato noge su dzinovske.
A sto se tice treninga sinoc sam prvo na traci trcala š0 min, zatim orbitrek 30 min i steper š5 min.Onda istezanje,sto sam naucila na crobiku,i onda po spravama sam bila 30 min a ovo je redoslijed:  radila sam prvo vjezbe za ruke 2 serije po š5 ponavljanja  na spravi  kojoj ne znam ime,vidjecu veceras kao se zove,uglanom vjezeb za biceps i triceps( tako mi je rekao trener ),onda za struk rotiranje lijevo i desno,za noge,legg press( zapamtila sam bar jedno ime Smile),legg extenssion-valjda se tako zove i za unutrasnju i spoljasnju stranu butina,onda lezeci na stomaku podizanje nogu i na kraju opet istezanje. A radila sam na svakoj spravi na opterecenju 30 to je najmanje. Nadam se da ce te shvatiti sta sam napisalaSmile,potrudicu se ubuduce da zapamtim imena sprava.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 11:40
Nema na cemu Wink

Aha, znaci jesu li noge onda stvarno jake ili bi bilo bolje reci da se malo masnih naslagica skupilo na njima? ;)

Ocito je genetika takva da sav višak kupiš u donjem dijelu. Znam kako je Big smile Nije da tu puno toga možeš promijeniti u smislu da zaustaviš skupljanje masnih naslaga u tom dijelu kad se udebljaš - da staneš sa treningom, povecanim kretanjem i papaš više nego što trebaš uvijek ce tako biti. No, ono što možeš promijeniti je - promijeniti way of life. Znaci - navike u prehrani, navike u aktivnostima. Moraš što više zapošljavati noge. Hodajuci, trceci, vozeci bicikl....bilo što što zahtijeva veliku potrošnju energije kroz rad nogu koji su veliki potrošaci energije. Druga stvar je održavati sada lagani kalorijski deficit koji ce omoguciti topljenje tih masnih naslaga - dok ne dođeš do željene kilaže. Tu bi onda možda trebalo ubaciti i neke periode laganog održavanja pa opet na deficit..al sad je to neka druga prica..
Treca stvar je pokrenuti ukupni metabolizam tijela - a to ceš napraviti sa treningom cijelog tijela i ubacivanjem što osnovnijih vježbi koje ukljucuju što više mišicnih skupina kako biš trošila što više energije i omogucila da i nakon treninga, što je najvažnije, tijelo ubrzano radi kako bi se obnovilo. Moraš postat mašina za topljenje masti 0-24 Big smile

što se treninga tice, ono što mogu sad prokomentirat (bez brige, sve sam pohvatala što se naziva vježbi tice) - kardio ubaci na kraj. Možeš se eventualno zagrijat do š0 min na nekoj kardio spravi, onda odradit trening snage i na kraju 30-45 min kardia (ako je HIIT, iako ne vjerujem da je, onda  bi trebalo i krace).

A vježbice.....hmmmm....hehe..reci mi, jel ti svaki put izgleda tako ili se trener sjeti da imaš leđa, ramena, prsa i ostalo? :))




Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
newcarriebradshaw View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote newcarriebradshaw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 12:48
Ma jake noge je moj drugi naziv za debele i da posto sam vrijedno skupljala masne naslage nekih 5 godina,to su sad one najtvrdokornije masne naslge,celulit ...A te vjezbice sam radila jer sam citala neke programe treninga a trener mi je samo pokazao kako koja sprava radi ( a ne mogu ga ni kriviti sto ne moze svakom da se posveti malo vise jer teretana ima oko 400 clanova a jos rade i kao  osobni treneri)a posto trening osmisljavam sama,potrudicu se da radim svaki dan drugu  grupu misica (procitala sam da treba takoSmile) ,skinula sam i neke dvd-e Jillian pa  cu nekad ujutro raditi to a nekad bicikl.

Back to Top
newcarriebradshaw View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote newcarriebradshaw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 23:28
Pozdravcic,imam jedno pitanje,citala sam temu na forumu "Moj dnevni /tjedni jelovnik" pa me zanima mogu li ja iskoristiti nesto od tih jelovnika ili to nije za mrsavljenje?Questi&#šš1;n
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2011 at 01:42

Pa ako su ga pisale osobe koje pokušavaju mršaviti, onda možeš, a dobre šanse su da jesu :)

S druge strane, ako su proucila FAQ, znat ceš možeš li ili ne ;)

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
newcarriebradshaw View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote newcarriebradshaw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2011 at 10:17
Ok hvala ti,bacam se na citanjeBig smile
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2011 at 15:44
@ Gimka

Napokon sam naletio na nekoga tko razmišlja na totalno isti nacin kao ja, nevjerovatno, al svaki post kao da sam ja napisao xD
Vidi se da pravi endomorfi razmišljaju na isti nacin, i sviđa mi se što ukljucuješ logiku i iskustvo a ne samo šablonske stvari i ono kaj se procita u knjigama Big smile
Rijeąeno na PM.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2011 at 16:41
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

@ Gimka

Napokon sam naletio na nekoga tko razmišlja na totalno isti nacin kao ja, nevjerovatno, al svaki post kao da sam ja napisao xD
Vidi se da pravi endomorfi razmišljaju na isti nacin, i sviđa mi se što ukljucuješ logiku i iskustvo a ne samo šablonske stvari i ono kaj se procita u knjigama Big smile

koliko sam ja zapazio u svojoj dosadašnjoj karijeri po forumima i real life-u, nekako su endomorfi ti koji najviše znaju, najviše se trude i postižu odlicne rezultate
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2011 at 17:00
Na strani znanje koje imam i nemam (kako o cemu) i ja se osjecam kao da sam postao endo :) ovo kad sam se približio 90 kg i sad skidao me bome izazavalo fizicki i psihicki, ali clean eating i puno aktivnosti uvjek upali 
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2011 at 21:49
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

@ Gimka

Napokon sam naletio na nekoga tko razmišlja na totalno isti nacin kao ja, nevjerovatno, al svaki post kao da sam ja napisao xD
Vidi se da pravi endomorfi razmišljaju na isti nacin, i sviđa mi se što ukljucuješ logiku i iskustvo a ne samo šablonske stvari i ono kaj se procita u knjigama Big smile

koliko sam ja zapazio u svojoj dosadašnjoj karijeri po forumima i real life-u, nekako su endomorfi ti koji najviše znaju, najviše se trude i postižu odlicne rezultate


Pa baš zato šta se moraju najviše trudit da bi došli do nekog cilja Wink


Rijeąeno na PM.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2011 at 01:23
 
SmileWink
 
Cijeli život sam mrzila to svoje tijelo na koje se sve lijepilo al...brate mili, šta sam danas sretna što ga imam Big smile Iskustvo, da.....prođeš toliko faza da tocno znaš šta drugi prolaze. Dobro ne baš tocno, nikad nije isto al ajde, tu negdje se svi osjecamo :)) Da sam se rodila kao ektic sigurno bi danas bilo puno teže shvatit neke stvari, razumijet ljude...kada jedeš sve i svašta u bilo koje vrijeme otkad znaš za sebe kako možeš shvatit nekog ko drhti nad komadicem pizze :) A i da...sve me to natjeralo da jako rano steknem jednu veliku disciplinu i jedno znanje o svom tijelu što je jako teško stjecat u kasnijoj dobi kada lampica zasvijetli.
 
Mršavljenje je jednostavna stvar. Nije lagana, ali je jednostavna. To što ljudi od toga rade komplikaciju je vec nešto drugo. Oslanjaju se na takve sitnice na koje nebi ni trebali mislit prije nego što pocnu dosezat neke svoje limite. Neki još ni ne srede prehranu kako treba, o treninzima da ni ne govorim ali glavno da je glavna dilema dal smiju pojest kruh sa cijelim jajima recimo jer su citali da M i UH baš i ne idu skupa.. :) Da ne govorim o raznoraznim termogenicima, tabletinama i ostalim cudesima nastalim na ljudskoj potrebi za što bržim  rješavanjem problema koji su se gomilali godinama...
 
...a sve je matematika....
 
Ne sviđa mi se ovo što viđam po ulici zadnje vrijeme...sve više dostupnih informacija, a sve više debelih ljudi...možda je problem što su svi od svih tih silnih informacija zaboravili na tu jednostavnost.
 
 
Originally posted by newcarriebradshaw newcarriebradshaw wrote:

Ma jake noge je moj drugi naziv za debele i da posto sam vrijedno skupljala masne naslage nekih 5 godina,to su sad one najtvrdokornije masne naslge,celulit ...A te vjezbice sam radila jer sam citala neke programe treninga a trener mi je samo pokazao kako koja sprava radi ( a ne mogu ga ni kriviti sto ne moze svakom da se posveti malo vise jer teretana ima oko 400 clanova a jos rade i kao  osobni treneri)a posto trening osmisljavam sama,potrudicu se da radim svaki dan drugu  grupu misica (procitala sam da treba takoSmile) ,skinula sam i neke dvd-e Jillian pa  cu nekad ujutro raditi to a nekad bicikl.

 
Znam ja to, zato i pitam hehe, ali razlika postoji ne? Veelika ;) Nije to samo tvoj naziv, mnoge ga koriste Wink Btw. i ja sam se dicila svojim jakim nogama dok ih nisam osušila i skužila da sam ustvari puno puno tanja nego što sam ikad mislila da mogu bit :) I sad tek te nogice idu prema jakima kada rade kako trebaju Wink
 
što se treninga tice...svaki dan drugu grupu mišica....pojasni mi/nam to malo..koliko puta tjedno i koje sve grupe na kojem treningu?
 
Cijelo tijelo ti je bolje radit na pocetku...nikakvi splitovi još nisu za tebe..eventualno na gornji i donji dio tijela...al ja mislim i vjerujem da se i drugi slažu, da ti je bolje za pocetak radit lagano na cijelom tijelu..i to 3x tjedno za pocetak, drugo nek ti bude kardio...


Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
newcarriebradshaw View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote newcarriebradshaw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2011 at 14:08
Pa mislila sam svaki dan raditi jedan dio tijela,npr, jedan  dan noge,guza,drugi ruke,....Ali ipak cu raditi cijelo tijelo i to ponedeljak srijeda petak subota kardio,ujutro i navece,a ostala 3 dana ujutro kardio a navece teretana-utezi.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2011 at 16:20
I bojala sam se takvog rasporeda po jednoj mišicnoj skupini Smile U cijelom treningu radit samo ruke nema smisla ni objašnjavat zašto ne. Slabo mi je kad muške vidim da to rade, a kamoli tek cure Smile

što više mišica zaposliš u treningu, pogotovo velikih mišicnih grupa, dobit ceš bolji metabolicki i hormonalni odgovor tijela, a to je ono što ti treba. Zato se drž cijelog tijela kako si rekla, bar prvih mjesec-dva..

Ako želiš podijeli s nama program kojeg si mislila radit...ako si ga isplanirala...ovako ugrubo mi se cini ok...jedan dan si obavezno ostavi za odmor, i od kardia i od treninga...možeš samo šetat malo, znaci obavljat neke usputne aktivnosti...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
newcarriebradshaw View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote newcarriebradshaw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2011 at 12:01
Pisem program cim naucim imena svih sprava Smileima ih i previse,ove nedelje radila sam teretanu 2x i kardio 4x a danas odmaram.A promijenila sam i vrijeme odlaska u teretanu kad radi jedan trener koji cijelo vrijeme bude pored  mene dok radim (za pocetak dok ne naucim).Ishrana mi je jos uvijek problem moram se tjerati da jedem 5 puta ali znam da je tako ispravno pa se trudim da bude 5 obroka.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2011 at 12:39
 Na spravama se manje više nema što uciti, ali su zato i inferiorne vježbama s utezima, vlastitim tjelom i ostalim rekvizitima  
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
newcarriebradshaw View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote newcarriebradshaw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2011 at 10:26
Hello,imam jdno pitanje cijelo jutro pokusavam izracunati kalorije za cjelodnevni jelovnik ali mi nikako ne ide jer nigdje ne mogu naci koliko  š jaje ima grama,tj.ja npr,pojedem 3 bjelanjka i kako onda to da izracunam?Embarrassed
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.