New Posts New Posts RSS Feed - Bezuspjesno mrsavljenje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bezuspjesno mrsavljenje

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
newcarriebradshaw View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote newcarriebradshaw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2011 at 23:18
Ovsene su zitariceSmile
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2011 at 00:01

Originally posted by newcarriebradshaw newcarriebradshaw wrote:

Ovsene su zitariceSmile

tocnije zobene, po srpski ako se ne varam

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2011 at 00:29
Originally posted by newcarriebradshaw newcarriebradshaw wrote:


Upravo to krenem na dijetu pa jedem 7 dana dobro pa onda par dana lose pa tako stalno


:) Prvo tijelo natjeraš da povjeruje da gladuje, usporiš si metabolizam i pobrkaš si malo hormone, da biš onda naglo poduplala dozu i napravila frku u sistemu....tijelo skuži da je napokon dobilo hrane i sad to sprema u strahu da opet ne dođe do gladi...ono te u biti želi spasit, sacuvat ti život...budi mu zahvalna na tome Smile..... i tako u krug...gore dole...cikliranja veceg i manjeg unosa hrane su odlicna stvar ali kad se zna što se radi, a ne kad se brljavi :)

Originally posted by newcarriebradshaw newcarriebradshaw wrote:


 a sta ne valja sa treningom ?


Pa....imaš li ti samo donju polovicu tijela? T&#šš1;ngue To što višak kg imaš u donjem dijelu nikako ne znaci da moraš samo noge radit - masno tkivo ne odlazi sa tijela lokalizirano, ono odlazi sa cijelog tijela, a otkuda ce prvo, a otkuda zadnje ovisi o puno razloga, uglavnom genetskoj podlozi....

S obzirom da si pocetnik u teretani trebala biš 3x tjedno radit cijelo tijelo, bilo bi dobro u obliku kružnog treninga, vježba za vježbom bez pauze, 3 -4 kruga, 3 za pocetak. Imaš kakvog trenera tamo, ikoga ko bi ti mogao pokazati kako i što da radiš?

Vozi ti slobodno bike ujutro...45 minuta minimum... navecer bi ti za pocetak preporucila taj kružni, s kojim spajaš i vježbe snage i croban trening...nije sve u kardiu, treba malo i miške probudit Smile
Vidit ceš kolko ceš više moc papat i kako ce ti se tijelo pocet oblikovat malo pomalo...uostalom sama si svoj kipar - gledaš di šta ne valja i kreiraš Wink Mene su utezi preporodili....



Originally posted by newcarriebradshaw newcarriebradshaw wrote:

Moze li ovo :
Sobni bicikl 45 min na prazan zeludac
D:ovsene+jogurt+voce
U:posni + salata
R:piletina/puretina/riba+salata
U2:posni + salata ( jel moze ovo biti obrok prije treninga u teretani )
trening:bicikl,traka,steper ili orbitrek 45 min,
V: tuna + salata


cemu toliko salate? C&#šš1;nfused A povrce? Lisnato..ikakvo drugo..mahunarke?

E sad, sve ovisi kakvi ce ti treninzi bit...nije isto radiš li trening snage, LI kardio (duži kardio umjerenog tempa), HIIT kardio (kraci i  intezivniji, tipa sprint..)... Ako radiš neki trening snage ja bi ugljikohidrate pustila za jutro i nakon treninga kada tijelo najbolje na njih reagira....znaci u tom bi slucaju u veceru nakon treninga ubacila recimo raženi kruh uz tunu uz neko lisnato povrce ili obicnu salatu. Ako je to bio neki više kardio trening, laganiji..onda bi pustila ovako samo još dodala neke zdrave masti (maslinovo ulje, laneno, lanene sjemenke, bademi...) umjesto ugljikohidrata....ako te ulovi glad prije spavanja ubaci još malo posnog i/ili jogurta...

Jedeš još šta od ugljikohidrata ili samo pahuljice?



Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

ne moze obrok biti samo P. uvijek je kombinacija P+UH ili P+M. UH unosi za dorucak i prije treninga utezima ili prije HIIT-a, te naravno nakon treninga utezima o obliku dekstroze (grozdjani secer - imas za kupiti u dm-u 500g za š3kn) i mjerice proteina ili nekog drugog proteina, ako nemas whey, jedi nes drugo (pileca prsa npr. ili jaja, ali samo bjelanjke, jer zumanjak je pun M).

i, kaj su to ''ovsene''?!?


Nebi joj ja još preporucila šecer nakon treninga, ne treba joj, a ni whey,  nek dovede tu prehranu i trening u red prvo.

I ovsene su zobene Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2011 at 01:11
barem 25-30g dexa mora da zaustavi katabolizam (koliko god misica malo ili puno imala). 
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2011 at 08:24
Bolje kruti p + uh obrok nakon treninga, ne treba joj glukoza s obzirom na to kakva je njezina inzulinska osjetljivost Wink
Back to Top
petra2011 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2011
Location: Sjedinjene Drľa
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra2011 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2011 at 09:53
Jasam probala ovo i pomoglo mi je:
Više o tome imaš ovdje:
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2011 at 10:14
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Bolje kruti p + uh obrok nakon treninga, ne treba joj glukoza s obzirom na to kakva je njezina inzulinska osjetljivost Wink


I ne samo zato, pitanje je i kakav trening ce odradit, sumnjam da ijedan pocetnik u teretani odradi takav trening nakon kojeg mu dekstroza treba. Vecinom je to sjedenje po spravama, pogotovo ako se o curama radi,  imam trogodišnje iskustvo gledanja Smile

Odmah na taj nesretni katabolizam hehe...sprijecit ce ga i s normalnim obrokom s kojim nece bit toliko u opasnosti da joj taj šecer skrene di ne treba. Uostalom njoj masti samo cekaju da budu sagorene i to joj je primarni cilj..mišici nisu toliko ugroženi da mora na svaku minutu pazit. Misliš da bi trebala nakon cca sat vremena kardia, vjerojatno LI kardia i nekih 20-ak minuta pimplanja po spravama, vjerojatno izolacijskim, popit whey sa dekstrozom? I što smo onda napravili? ;) Ako si mislio na neki normalan, jaci trening, takvog još ne radi T&#šš1;ngue

Btw. cemu svakom pocetniku turat taj whey i dekstrozu? Mislim ljudi još ne znaju ni složit neki normalan trening a vec srcu to cim se maknu sa zadnje sprave da slucajno nebi katabolirali....a pol ih ni ne zna što to znaci uopce, samo su tako procitali... Ne znaju što tocno žele, ne znaju kako ce doc do toga, ne znaju ni jest pravilno...ali whey ce sve za njih napravit.

Netko sa viškom kila prvo treba sredit svoje navike. Ocistit jelovnik od junka, uvest dovoljno proteina, povrca i nešto voca, dobro tajmirat ugljikohidrate (u vrijeme kad ih tijelo najbolje tolerira) i pravilno rasporedit obroke. I zajedno s tim nac nekoga ko ce složit jedan dobar trening namijenjen samo njemu. I kretat se, kretat se, kretat se,,,, to je baza, drugo su finese.


Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2011 at 10:33
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Bolje kruti p + uh obrok nakon treninga, ne treba joj glukoza s obzirom na to kakva je njezina inzulinska osjetljivost Wink


I ne samo zato, pitanje je i kakav trening ce odradit, sumnjam da ijedan pocetnik u teretani odradi takav trening nakon kojeg mu dekstroza treba. Vecinom je to sjedenje po spravama, pogotovo ako se o curama radi,  imam trogodišnje iskustvo gledanja Smile

Baš, više tracaju i brbljaju nego što vježbaju LOL
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2011 at 11:25
Big smile Ma ne mora ni to bit, ako dođu same gledaju zamišljeno kroz prozor i/ili u tv i valjda broje minute dok ne izlete van :) Sve je to normalno na pocetku, problem je kad netko i nakon godinu dana treninga radi iste greške.

Zbog svih tih razlika u nacinu treninga je i teško davat neke konkretne savjete. Netko dođe sa par pitanja iz kojih se ne može složit kompletna slika. Kako da ja znam koliko dobro netko odradi trening? Možda taj misli da je odradio, a ustvari je samo lamatao bezveze, više šetao i sjedio nego trenirao...druga je stvar da se osoba prati na licu mjesta, da ga se ispravlja i motivira da zapne. Al šta je tu je, dajemo savjete na slijepo pa onda bar da izvucemo što je više podataka moguce, iako ni onda nije sigurno da je to tako Smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2011 at 11:40
Btw. da ne bude zabune,. nisu sve cure takve, ali su cesta pojava, nažalost Big smile
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2011 at 11:57
Naravno Wink

I sve je to posljedica neznanja i malo straha, srama....razumljivo i rješivo Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
newcarriebradshaw View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote newcarriebradshaw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2011 at 15:08
Hvala svima na odgovorima,evo ja sam danas pocela i ne mislim odustajati obecavam i sebi i vamaBig smile
Jutros sam vozila bicikl 50 min
potom dorucak::
zobene/ovsene (kako godWink) 40 g + š80 ml jogurta 0,5% mm + soljica sumskih jagoda (9h)
U:izmiksala sam posni i opet jagode  i ponijela u grad (to sam pojela oko š2h
R: ( sad odo da jedem)  kuhani spinat i pilece bijelo meso š komad
U: ovo je obrok prije treninga mislila sam pojesti tunu i zelenu salatu to bi bilo oko š8h

Trening je oko 20h
V: posni  vecera ne moze prije 22hQuesti&#šš1;n

Back to Top
newcarriebradshaw View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote newcarriebradshaw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2011 at 22:24
Jedno pitanje,citala sam na forumu iskustva nekih forumasa u vezi insanity programa i cini mi se da je Theia rekla da je puno napumpala noge od toga,pa me zanima sta vi mislite da li bih ja to trebala raditi s tim da su mi noge i sad previse jake.
A inace odradila sam 3 treninga insanitiy-a,i na cardio circuit-u sam mislila da cu umrijeti Big smile
Back to Top
Mariya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mariya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2011 at 22:34
Mišljenja sam da trebaš prvo smršaviti i poboljšati kondiciju, a tek onda probati s Insanityjem. Insanity je težak i za ljude koji su u stvarno dobroj formi i bez ikakvih kilograma viška. Radije se sad usredotoci na neku drugu vrstu kardio treninga - ima na netu dosta vježbi (tipa DVD-i Jillian Michcls) koje bi ti bile korisnije od Insanityja.

Ali to je samo moje skromno mišljenje. Smile
Jedini dio svemira koji moľemo promijeniti smo mi sami.
Back to Top
newcarriebradshaw View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote newcarriebradshaw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2011 at 10:35


S obzirom da si pocetnik u teretani trebala biš 3x tjedno radit cijelo tijelo, bilo bi dobro u obliku kružnog treninga, vježba za vježbom bez pauze, 3 -4 kruga, 3 za pocetak. Imaš kakvog trenera tamo, ikoga ko bi ti mogao pokazati kako i što da radiš?
[/QUOTE]

Eh trenera imaju 3 ali mozes ih pitati samo ako npr.ne znas upalit traku za trcanje ili tako nesto,za sve ostalo,da ti osmisle trening ili tako nesto trebas im platiti 200 eura mjesecno.Tako da moram sama.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2011 at 11:09
Originally posted by newcarriebradshaw newcarriebradshaw wrote:

Hvala svima na odgovorima,evo ja sam danas pocela i ne mislim odustajati obecavam i sebi i vamaBig smile
Jutros sam vozila bicikl 50 min
potom dorucak::
zobene/ovsene (kako godWink) 40 g + š80 ml jogurta 0,5% mm + soljica sumskih jagoda (9h)
U:izmiksala sam posni i opet jagode  i ponijela u grad (to sam pojela oko š2h
R: ( sad odo da jedem)  kuhani spinat i pilece bijelo meso š komad
U: ovo je obrok prije treninga mislila sam pojesti tunu i zelenu salatu to bi bilo oko š8h

Trening je oko 20h
V: posni  vecera ne moze prije 22hQuesti&#šš1;n



Ne moraš nama ništa obecavati, vjeruj mi procitali smo puno takvih obecanja, zapravo što netko više obecava, to prije nestane Big smile  Rađe ti to sebi obecaj, lako za nas Wink

Daj mi reci prije nego što prokomentiram drugi dio dana kako ti je izgledao trening?

Btw. nema veze kada vecera pada ako je nakon treninga, tijelo ne zna da li je 2š ili 22h, zna samo da je teško radilo ;) a sad koliko teško to bi voljela znati Wink I da..samo posni nije dovoljan...ovisno o treningu tu bi trebali ici ili ugljikohidrati ili neke masti... ja bi prije ugljikohidrate ubacila tu, tipa malo raženog kruha sa tim posnim...znaci negdje oko 200 g posnog i  50-š00g kruha...ali ako je trening kako spada. Znaci da radiš neku vrstu kružnog, cijelo tijelo u jednom treningu...i to da miške osjete da se nešto dešava :) I naravno, taj jelovnik ne mora biti iz dana u dan jednak, korigiraš si hranu prema aktivnostima.
Bit je da si ugljikohidrate tempiraš u vrijeme kad ih tijelo najbolje može iskoristiti. Ako namjeravaš sjediti cijeli dan nece ti biti toliko potrebni Wink Zapravo i da sjediš možeš ih jesti umjereno, ali tako da opet ostaneš u granicama svog potrebnog kalorijskog unosa, odnosno deficita. Bitno je samo da ne provociraš inzulin konstantno i da ostaneš u deficitu.  Gledaj da recimo š00 g pašte ima skoro 400 kcal, a za to možeš pojesti brda i brda povrca kojeg uostalom ni nebiš uspjela pojest u jednom obroku, pa ni u svih 5 valjda :) i definitivno biš bila sitija.

Dok si na nekom smanjenom režimu prehrane bitno je da si stvoriš iluziju punog tanjura :) Znaci, da si nađeš hranu koja ce zapuniti prostor sa malo kalorija. Povrce je idealna stvar za to, sa naravno nekim izvorom proteina. Vidjet ceš s vremenom kako ce to jednostavno postat kad malo nauciš o hrani.

Da se vratim na trening....

Ako radiš vecinom kardio na treningu, i to dugi umjerenog intenziteta onda bi ja to napravila ovako... prijepodne bi ubacila ugljikohidrate - znaci ujutro da ostanu zobene i za rucak si dodaj nešto, a onda bi u vrijeme oko treninga ubacila masti uz proteine + povrce, znaci i prije i poslije treninga. Naglašavam, ako je u pitanju dugi kardio umjerenog inteziteta gdje ti je glavno da ti je inzulin miran i niža razina šecera u krvi kako biš što brže pocela iskorištavati energiju iz masti.

Ako se radi o nekom HIIT treningu ili o klasicnom treningu snage stvari se mijenjaju...zato mi je bitno znati kako tocno treniraš.

Sad sam se malo raskokodakala, nadam se da si pohvatala Smile

I da..insanity...nebih ti rekla ni ne ni da, dosta je tu skakanja i svega toga...al opet godinu dana si bila na crobiku, valjda je ostala neka izdržljivost :) Mislim da to je za malo utreniranije, sa manjim viškom kg tako da bi ti prije preporucila klasicni kardio + vježbe snage za sad. I opcenito što više usputnih aktivnosti.

Još nešto u vezi nogu...kako misliš da su ti jake, što znaci to da su ti jake? Smile



Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.