New Posts New Posts RSS Feed - Bazalni metabolizam
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bazalni metabolizam

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2007 at 16:20
Tri kile na mjesec je moguce istopiti, ali moras znat da se najprije gubi voda, to ti je onih prvih par izgubljenih kila 
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2007 at 17:55

@mala:

sve se svodi na to koliko kalorija dnevno unosis. ako zelis tijelo iz snova, prebaci se na selektiranu prehranu i kalorijsku restrikciju.

ako jedes "dobre" namirnice i ravnomjerno ih rasporedis na 5-6 obroka dnevno, i ako unosis manje kalorija od bazalnog metabolizma, izgubit ces kile, to je sigurno.

izbjegavaj "masnu" hranu, ali nemoj izbjegavat hranu bogatu nezasicenim masnim kiselinama: biljna ulja, orasasti plodovi, masline i riba (takva hrana je zdrava za srce i krvotok)
Back to Top
mala View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2007
Location: Cyprus
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2007 at 07:41
Originally posted by Zoran89 Zoran89 wrote:

TJEDNO je uz pravilnu prehranu moguce istopiti š-2 kg sala bez da se izgubi misicna masa....


Ovaj odgovor me privukao... da li to ukljucuje neke specijalne treninge u teretani? Ja vjezbam doma, sobni bicikl, bucice itd... Imas li kakav odredjeni program vjezbanja za predloziti?
Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2009 at 14:39
imam pitanjce (uvijek sam puna pitanja )

izracunala sam da mi je BMR š530, TDEE pošto idem 3xtj.u teretanu mi je 2372 hm..

e sad,ja nemoram skidati kile vec ostati na ovoj kilaži , koliko bi onda trebala unositi ?? nikako s tim cal unosom na zelenu granu...

Nekako mi je prreeeeviše ti 2372cal,,,


Jel ima netko( od cura ofkors) da unosi toliko??
kako izgleda jedan takav jelovnik??
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2009 at 19:28
kako se sad hraniš?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2009 at 22:46

Originally posted by dianna dianna wrote:

imam pitanjce (uvijek sam puna pitanja )

izracunala sam da mi je BMR š530, TDEE pošto idem 3xtj.u teretanu mi je 2372 hm..

e sad,ja nemoram skidati kile vec ostati na ovoj kilaži , koliko bi onda trebala unositi ?? nikako s tim cal unosom na zelenu granu...

Nekako mi je prreeeeviše ti 2372cal,,,


Jel ima netko( od cura ofkors) da unosi toliko??
kako izgleda jedan takav jelovnik??
 

ma cemu se zamarati time? Jedi normalno, ako vidiš nakon nekog vremena da ti kilaža raste, to ti je znak da trebaš malo smanjit kalorijski unos, a ako ti padne da ga moraš povecat. Nađi si sama neku sredinu, bez tog brojanja. Ja vec otprilike znam koliko cega moram pojest da budem sita i ostanem na istom.

Ti kalkulatori su dosta neprecizni, nece svi trošiti isto niti toliko na treningu. To između ostalog ovisi i o intenzitetu treninga koji vjerujem nije uvijek na istoj razini :)

Takav jelovnik je lako složit ako pratiš tablice kalorijskih vrijednosti, nađeš što misliš papat i zbrajaš

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2009 at 07:23
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

kako se sad hraniš?


svakako pogledaj na jelovnicima, tamo pišem šta i koliko jedem
Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2009 at 11:43
Originally posted by dianna dianna wrote:

imam pitanjce (uvijek sam puna pitanja )

izracunala sam da mi je BMR š530, TDEE pošto idem 3xtj.u teretanu mi je 2372 hm..

e sad,ja nemoram skidati kile vec ostati na ovoj kilaži , koliko bi onda trebala unositi ?? nikako s tim cal unosom na zelenu granu...

Nekako mi je prreeeeviše ti 2372cal,,,


Jel ima netko( od cura ofkors) da unosi toliko??
kako izgleda jedan takav jelovnik??



netko??
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.