New Posts New Posts RSS Feed - Bazalni metabolizam
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bazalni metabolizam

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
mala View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2007
Location: Cyprus
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bazalni metabolizam
    Posted: 29 Ožujak 2007 at 20:42
   Ako je moj BM 980kcal, znaci 49kg x 20, koliko bi ja dnevno trebala unositi kalorija po nekoj strucnoj racunici; radim sjedilacki posao 9 sati dnevno, i 3 puta tjedno sigurno vjezbam po sat i pol?
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2007 at 21:55

 teska si 49 kg,20godina .....koliko  si visoka?.............nesto mi je nizak taj tvoj bazalni metabolizam???  ako si visoka jedno š68 cm onda je taj tvoj  BM =š333

 sa tolerancijom +- š5................ako treniras redovno nekoliko puta sedmicno  broj kalorija koje su tebi potrebne za odrzavanje tog bazalnog metabolizma bio bi

š999.5 kalorija



Edited by emilio
Back to Top
mala View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2007
Location: Cyprus
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2007 at 07:30
Imam 26god, visoka sam š59...  bm se racuna kgx20, ne kgxgodine.


Edited by mala
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2007 at 08:35

Originally posted by mala mala wrote:

Imam 26god, visoka sam š59...  bm se racuna kgx20, ne kgxgodine.
 

Bazalni metabolizam je po nekoj definiciji minimum energije koja je potrebna organizmu da bi dnevno odrzavao njegove tjelesne funkcije u stanju kad spava,sjedi ,miruje to jest odmara se......

BM=655+(9,6*KG)+(š,8*CM)-(4,7*GODINE),,,,,,,,Dobijena brojka BM se mnozi sa š,2 ili š,5 ili š,9 u zavisnosti od aktivnosti

                                            MALENA,,,,,,,,Tvoj bazalni metabolizam je š289,4 a ne 986 ....,,,,,,visoka si š59 cm,tezina ti je 49 kg a starost 26 godina..........

 Da bi odrzavala taj bazalni metabolizam pri stanju tvoga tijela koje je srednje ili na neki nacin umjereno aktivno,treniras 3 puta sedmicno..........

       vasoj cijenjenoj osobnosti je potrebno š934,š kalorija dnevno...........(dobijeni BM multicipliras sa š,2)

ako netreniras ,najvise sjedis ili treniras ponekad onda ti je potrebno š546,8 kalorija (dobijeni BM multiciplras sa š,5)

ako si ´dosta aktivna,treniras puno,intezivno,kreces se  puno onda je i potreba za kalorijama veca  2449,8 kalorija (dobijeni BM multicipliras sa š,9)

tvoj ´BODY INDEX (index tjelesne tezine )  je . š9. (pothranjenost,premda si blizo idealne tezine---((20-25-idealna tezina))......................

 

 

 

 

           

Edited by emilio
Back to Top
mala View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2007
Location: Cyprus
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2007 at 10:06

 What??? Da ja toliko pojedem preko dana za dva dana bi dobila 2 kile, bez zezancije!!!!! Imam relativno brzi metabolizam, ali kalorije se vole ljepiti na guzu, bokove, trbuh i ostalo!!!!  

I molim te, objasni mi tvoju formulu!



Edited by mala
Back to Top
Zoran89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoran89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2007 at 14:09
i meni se isto cini malo previse kalorija da je to :-).....

vise bih rekao da je tvoj bazalni metabolizam oko š000 kcal....a ne 2000 :-)!!!


najbolje ti je da sama vidis koliko treniras, jedes, debljas se....nikakve formule tu nisu od nekakve prevelike koristi!!
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2007 at 15:29
Ma ja isto mislim da se ne treba opterecivat toliko s tim formulama, nego jednostavno slusat svoj organizam i osjetit ces kako njemu najbolje pase, mislim da ove formule bas i nemaju smisla previse toliko 
Back to Top
Zoran89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoran89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2007 at 14:53
jooooooooooojjjj...........puknut cu....jojjjj......tanjur krumpira, bijelo meso, torta, krempitaa, gumeni bomboni, 2 litre cedevite, 2 limunade i pizza....

ovo mi nije trebalo...imam osjecaj kao da sam se najeo kamenja...


i sto mozemo zakljuciti iz ovog primjera???

jedi vise nego sto mislis da trebas, a manje od onoga sto mozes makismalno :-)...

ko puls....jedi 75% od svog maksimalnog kapaciteta :-)!!!
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2007 at 18:27

Originally posted by Zoran89 Zoran89 wrote:

jooooooooooojjjj...........puknut cu....jojjjj......tanjur krumpira, bijelo meso, torta, krempitaa, gumeni bomboni, 2 litre cedevite, 2 limunade i pizza....

 

uh, svaka cast..... treba ovo pojesti...

Back to Top
Zoran89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoran89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2007 at 20:19
treba i imati 96 kg :-)
Back to Top
mala View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2007
Location: Cyprus
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2007 at 10:59

 Zna li itko koliko bi ja sa svojim kilazom trebala dnevno unositi grama masti, koliko ugljikohidrata a koliko bjelancevina da bi odrzala svoju kilazu ili maybe malo se oblikovati i smrsaviti do ljeta? Jednom sam na netu naletila na jedan kalkulator tih omjera, ali stvarno vise ne znam na kojem siteu je to bilo.

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2007 at 17:02
Evo, ja ti imam jedan kalkulator, imas kalkulatore za tri razlicita cilja
š. izgubiti mast
2. izgubiti mast i dobiti misicnu masu
3. velicina i snaga

Evo ti link pa si pogledaj

http://www.atpsport.co.yu/home/kalkulatori/kalorije_calc.htm

Nadam se da ti ovo pomaze u tvojim nastojanjima!


 

Edited by Ive_ri
Back to Top
mala View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2007
Location: Cyprus
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2007 at 06:56
UPRAVO SAM TO TRAŽILA   puno hvala, to je stranica na koju sam i onda naisla samo sam potpuno zaboravila na nju. Hvala!
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2007 at 13:34
Nema na cemu, ja sam na to isto bio naletio vec prije
Back to Top
mala View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2007
Location: Cyprus
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2007 at 09:58
 Eto jos jednog laickog pitanja za nekog strucnog: Da li je moguce u nekih mjesec dana istopiti, ali ISTOPITI tri kile sala ako se vjezba po š sat 3 puta tjedno i ako se pridrzava odredjene dijete koja je normalna, bez izgladnjivanja ali postoje mala pravila, izbjegavati slatko, masno i ostala smeca koja stete liniji i zdravlju?
Back to Top
Zoran89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoran89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2007 at 15:11
TJEDNO je uz pravilnu prehranu moguce istopiti š-2 kg sala bez da se izgubi misicna masa....
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.