New Posts New Posts RSS Feed - bazalni metabolizam
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

bazalni metabolizam

 Post Reply Post Reply
Author
anel89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2014
Location: xxxx
Status: Offline
Points: 110
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anel89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: bazalni metabolizam
    Posted: 07 Veljaca 2015 at 20:56
ako je bazalni metabolizam 2000kcal to je potrebna energija da bi organizam funkcionisao . zasto je potrebno racunati tdee ? zasto se ne radi oduzimanje od bazalnog metabolizma ?  tdee od 2000kcal  je 2400kcal . jos sam stavio da onu oznaku neaktivnost. moze li neko pojasniti ove stvari malo bolje , ja sam ovo mozda nekad i znao al sad nikako ne kontam 
Back to Top
anel89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2014
Location: xxxx
Status: Offline
Points: 110
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anel89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2015 at 20:58
sve ovo pisem i pocinjem traziti jer je prijateljica isla nutricionisti koji joj je napravio deficit na bazalni a ne tdee ? :S i nista mi nije jasno 
Back to Top
HeXzo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2015
Location: Mostar
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HeXzo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2015 at 21:35
Jednostavno ako hoce smrsati nek na bazalni metabolizam oduzme 200-400 kalorija ,a ako hoce da se udeblja neka doda 400-500. TDEE je za za povecavanje mase
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2015 at 22:01
nisam sigurna da je ovo 100% točno, ali ako je bazalni 2000kcal, znači toliko tijelu treba za funkcioniranje, doslovno da apsolutno ništa ne radiš u danu. Ako ne uneseš toliko kalorija tijelo više ne funkcionira kako treba: usporava se metabolizam, a da ne govorim o daljnjim posljedicama. TDEE je onoliko kalorija koliko tijelu treba u skladu s njegovom aktivnosti da bi pravilno funkcioniralo i održavalo se takvim. Čak i kad staviš neaktivnost (što podrazumijeva da nema treniranja, pretežito sjedilački život) TDEE je nešto veći od bazalnog jer ipak nešto radiš. Prošetat ćeš, ako ništa do wc-a, razmišljanje, stajanje... sve to zahtjeva energiju i zato je TDEE i kod neaktivne osobe veći od bazalnog.
No, trening čini bitnu razliku, pa zato postoje opcije kad treniraš 2 puta tjedno, 3-5, itd.
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
anel89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2014
Location: xxxx
Status: Offline
Points: 110
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anel89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2015 at 01:20
Originally posted by HeXzo HeXzo wrote:

Jednostavno ako hoce smrsati nek na bazalni metabolizam oduzme 200-400 kalorija ,a ako hoce da se udeblja neka doda 400-500. TDEE je za za povecavanje mase


pa sad mi tek nista nije jasno , otvori moju temu proteinska dijeta gdje meni pisu da unosim 2000kcal a tako nekako mi bazalni ... 
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2015 at 15:32
Originally posted by trip-to-fit trip-to-fit wrote:

nisam sigurna da je ovo 100% točno, ali ako je bazalni 2000kcal, znači toliko tijelu treba za funkcioniranje, doslovno da apsolutno ništa ne radiš u danu. Ako ne uneseš toliko kalorija tijelo više ne funkcionira kako treba: usporava se metabolizam, a da ne govorim o daljnjim posljedicama. TDEE je onoliko kalorija koliko tijelu treba u skladu s njegovom aktivnosti da bi pravilno funkcioniralo i održavalo se takvim. Čak i kad staviš neaktivnost (što podrazumijeva da nema treniranja, pretežito sjedilački život) TDEE je nešto veći od bazalnog jer ipak nešto radiš. Prošetat ćeš, ako ništa do wc-a, razmišljanje, stajanje... sve to zahtjeva energiju i zato je TDEE i kod neaktivne osobe veći od bazalnog.
No, trening čini bitnu razliku, pa zato postoje opcije kad treniraš 2 puta tjedno, 3-5, itd.



Mislim da je ovdje sve lipo objašnjeno.
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
anel89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2014
Location: xxxx
Status: Offline
Points: 110
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anel89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2015 at 17:56
Clap
Originally posted by trip-to-fit trip-to-fit wrote:

nisam sigurna da je ovo 100% točno, ali ako je bazalni 2000kcal, znači toliko tijelu treba za funkcioniranje, doslovno da apsolutno ništa ne radiš u danu. Ako ne uneseš toliko kalorija tijelo više ne funkcionira kako treba: usporava se metabolizam, a da ne govorim o daljnjim posljedicama. TDEE je onoliko kalorija koliko tijelu treba u skladu s njegovom aktivnosti da bi pravilno funkcioniralo i održavalo se takvim. Čak i kad staviš neaktivnost (što podrazumijeva da nema treniranja, pretežito sjedilački život) TDEE je nešto veći od bazalnog jer ipak nešto radiš. Prošetat ćeš, ako ništa do wc-a, razmišljanje, stajanje... sve to zahtjeva energiju i zato je TDEE i kod neaktivne osobe veći od bazalnog.
No, trening čini bitnu razliku, pa zato postoje opcije kad treniraš 2 puta tjedno, 3-5, itd.

Clap

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.