New Posts New Posts RSS Feed - Bazalni metabolizam i skidanje masti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bazalni metabolizam i skidanje masti

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2019 at 09:14

Znam, odrasla sam s njima LOL I sad me znaju posjetiti pa im se cerim u facu, dolijali mi Clown

Nisi tudum, samo nastojiš razumijeti što se dešava i to je ok. Svi smo nekad imali ista pitanja i tražili odgovore. 

Šta si jeo za večeru sinoć?


Edited by Gym_girl - 17 Srpanj 2019 at 09:16
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2019 at 09:16

I koliko sam skužila za doručak jedeš samo zob i eventualno chiu? I to je tako svakodnevno? 100g zobi i koliko chie?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2019 at 09:37
Vidimnsamo na mailu odgovor.Da doručkujem većinom 100 grama zobenih sa jušnom žlicom chia.Danas zobene sa whey.Jučer sam večerao 500 grama posnog i komadić kruha jer kao brojim kalorije.A sa 900 jučer of 4 i 30 do 14 sam se tresao(svi simptomi gladi)napisao sam sve jučer,pa te molim da pročitaš)Očigledno mi treba pomoć
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2019 at 10:08

Hrana nije samo gorivo, nije samo izvor energije Smile pa tako pogled sa kalorija skreni malo i na ono što se u toj hrani nalazi jer je to ono što djeluje na puno toga što osjećaš, između ostalog i glad.

Glad se vrlo moguće pojavila jer si u doručku imao previše škroba u odnosu na proteine što ti je utjecalo na povećanje šećera u krvi, i zajedno sa 2 banane napravilo još veći drmež na isto. Nije bilo proteina da uravnoteži cijelu stvar i zasiti te. Nije bit u 900 kcal, nego u onome što si tom hranom dobio - a dobio si previše šećera u odnosu na sve ostalo.

Večera ti je nasuprot tome bila krcata proteina (pola od tog sira je moglo biti u doručku), a sa ništa vlakana i to nešto malo kruha i to te opet ostavilo gladnim jer ni volumenom, a ni sastojcima nije bilo dovoljno da te zasiti. Ako si imao trening prije toga, tim gore. A i mliječni proizvodi se isto tako znaju igrati sa inzulinom što onda povuče šećer naglo dolje nakon nekog vremena...i bum - glad preko noći.

Imaš li kada praksu imati kuhane obroke navečer, nešto povrća i meso/ribu/jaja npr? Drži se povrća, zasitit će te volumenom i vlaknima, a o ostalim benefitima za zdravlje da ne govorim.

Nadam se da će ti ovo malo otvoriti oči, sad idem trenirati pa se odjavljujem Wink Zapamti samo - kalorije su samo dio priče, nutrijenti iz hrane su pravi igrači, ono što nas čini sitima/gladnima, zdravima/bolesnima, aktivnima/ljenima, pozitivnima/depresivnima...

Maknimo se malo od šturih kcal, ok? Nismo strojevi Smile




Edited by Gym_girl - 17 Srpanj 2019 at 10:10
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2019 at 11:06
Ne vidim sve osim na maila,aj kad pročitaš mi samo objasni to sa vlaknima ja sam mislio da ih ima dovoljno u zobenim i chia.sa povrćem sam slab a vidim da ih ima i u povrću.Nemam pojma
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2019 at 11:56
Iskreno uhvati sam se proteina i zobenih,na žlocu slabo.Pomagaj šta da jedem i odlučio sam ostati ću na ovih 83,84 kilograma za koje mi treba oko 2800 kalorija ali o drugop pojma nemam.Oprosti na tlačenju.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2019 at 20:13

Ima ih poprilično u zobenim i chia, ali ti ih treba još kroz dan. Na početku dodavanja tih vlakana, odnosno promjene prehrane je ok postepeno ih uvoditi da se probava navikne ali brzo se tijelo prilagodi i onda ih možeš jesti i više, a pogotovo iz povrća koje će te zasititi i volumenom, sa jako malo kcal, i puno nutrijenata...

To povrće bi ti savršeno sjelo u ručak i večeru, dakle da ga imaš u barem 2 obroka. Salate su isto super izbor, pogotovo za večeru ako ti se neda kuhati tako kasno ili nemaš naviku jesti kuhano u večernjim satima.

Vlakna iz povrća su super jer im nije pridruženo toliko škroba kao kod zobenih, ili masnoća kao kod chie pa je lakše regulirati unos kcal...

Ja pokušavam pomoći Smile ali ovaj forum je zbilja prepun savjeta, pogotovo u zadnjih mjesec dana....stalno recikliramo iste temeljne principe. I iako je ključ u individualizaciji, to je malo teže na ovom mjestu i zahtijeva puno puno više rada i osobnog kontakta....to je jedna sasvim druga priča.

Ovdje priča ide ovako - uradi sam, a mi ćemo ti uskočiti Wink


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2019 at 20:27
Puno si mi pomogla i shvatio puno toga nastavljam sa treningom,oko prehrane sam ouno naučio ako gdje zapne javim se.Večera 100g salate,300g posnog i 100 grama palente.imao sam trening?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2019 at 20:41

Puno bolje Wink i salatu ne moraš vagati, slobodno poduplaj, potruplaj....Star
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2019 at 20:46
😊,hvala na svemu,dakle nastavljam sa treningom i učiti se hraniti.Hvala puno si mi pomogla i stručno i ljudski.izbacujem maciato to mi nosi 300 cal dnevno.Ako zapne javim se😊
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2019 at 09:23

Hug

Nema na čemu, samo se ti javi ako šta bude trebalo Smile Aaaa macchiato može iznositi svagdje drukčije ovisno o količini dodataka i veličini, tako da je teško ostati na jednom broju. U svakom slučaju, ako ti je to nešto čega ti se teško odreći ja bih pustila još neko vrijeme i igrala se s ostalim obrocima. Kreni korak po korak....

A ako ti je svejedno i piješ više iz neke navike....probaj izbaciti pa vidi Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2019 at 07:23
Opet ja,izgubio sam na sisama 3 cm ali me ta vaga ubija,u subotu 83,5,jučer i danas 84,5,sa prehranom kakvu ste mi prgeporučili,salata i ostalo zdravo,unesem ili kalorija za održavanje ili deficit.koliko zapravo imam kila.Jučer cijeli dan zobene,whey poslije treninga,ručak junetina i salata,međuobrok kikiriki slani pečeni 50g.večera tuna,svježi sir 500g,mješana salata,popio 4 litre vode cijeli dan.Zanima me daki je to voda ili šta je sa centimetrima sam zadovoljan ali vaga kaže da sam u 2 dana dibio kilu.Koliko imam kila?Hvala
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2019 at 12:03

Tvoja vaga zna bolje od mene Novak, koliko imaš kila Big smile

Izgubljeni cm ti idu u prilog, vaga je sekundarna, a o razlozima njene fluktuacije sam već govorila. Ako tijelo u ogledalu i po odjeći ide u pravom smjeru, sve što se drugdje događa nije bitno. S obzirom da te to toliko frustrira ja bih se ostavila vaganja i okrenula se ovim drugim pokazateljima.

Kako rekoh - mi nismo strojevi. Kad u auto utočiš gorivo, znaš dokle s njim možeš stići. S nama je malo drukčije - bitnije od goriva (kalorija) koje unesemo je ono što na kraju krajeva absorbiramo i iskoristimo. To je kod svakog drukčije i to ne samo kod pojedinaca nego i kod svakog od nas ovisno o periodima i svim faktorima, zato ti deficiti, održavanja i suficiti mogu biti iluzija kad ih ovako vadimo iz kojekakvih formula. Mučiš se bezveze brojeći.....uzmi to samo kao okvir, pa kad tijelo ne odgovara kako treba - mijenjaj.

Koliko intezivno treniraš Novak, koliko puta tjedno i kojim intenzitetom?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2019 at 12:50
Hej,najbolje će biti da je maknem,sve mi ide u prilog drugi kažu(žena) da sam izgubio i šlaufe a i sam osjetim ne prelivaju se preko hlaća,prsa 3 cm manja,podlaktice šire.Ali me frustrira vaga.Neznam dali malo treniram(3 puta tjedno), napravim 1.5,1.7,trčanja na traci i onaj početnički program.Noge,prsa,leđa,trbuh,biceps,tricèps.Podigao sam kilaže i dižem ih do maksimuma(smješne ali ja ih dižem koliko mogu).Kako da mi vaga bude smjer🙄,ako mi stalno pokazuje drugačije?Što se tiče prehrane da pojedem manje bio bih gladan i dizao bi se po noći kao sinoć,išao sam spavati sa 2100 i probudila me glad pojeo sam malu tunu iz konzerve i bananu.Možda mi se i mišići stvaraju?Što a ako radim loše ii može li se poboljšati?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2019 at 17:11

Vrlo je vjerojatno da se mišići stvaraju, tako je Smile I to je klasični efekt kod ljudi koji počnu sa treningom - kompozicija se tijela mijenja u korist miš. mase. Sudeći po centimetrima, ženinom mišljenju i feelingu u hlačama masnoće se polagano tope, a mišići zauzimaju njihovo mjesto :) i to je prava stvar i ono što i je potrebno za pravilno gubljenje na kilaži, nema te što brinuti.

Fluktuacije na vagi ti se mogu dešavati i ovisno o hrani koju jedeš pa ćeš tako primjetiti da nakon dana sa malo više ugljkohidrata ( i soli) ćeš imati nešto povećanu kilažu ali to je do fluktuacije vode i do povećanih zaliha ugljikohidrata u tijelu. Tijelo se tako sprema za novi trening na kojem trebaš biti još jači nego na prethodnom :) i to je sve ok i normalno.

Brže gube na vagi ljudi koji ne treniraju jer nemaju takve metaboličke prilagodbe, pa je zato dojam gubitka na kilaži malo drastičniji, ali neka te to ne zavarava. Ti radiš pravu stvar - gubiš masnoće, a čuvaš/gradiš mišiće koji su metabolički aktivni i rade puno toga dobroga u tijelu. Netko može izgubiti i 5 kg u tjedan dana ali to apsolutno ništa dobroga ne mora značiti - pogotovo ako ne zna kako dalje nakon tog inicijalnog povećanog gubitka vode.

Ne bih ti preporučila da jedeš manje s obzirom na sve, prije bih razmislila jedeš li dovoljno :) Tijelo je sklono zadržavati vodu kad osjeti manjak energije pa i to može biti jedan od uzroka ludovanja vage. Tako da bi trebalo detaljno istražiti da li je ta količina i kvaliteta hrane dovoljna za tvoje dnevne potrebe. 








"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2019 at 17:33
Kada sam na 2800 kalorija ne budim se po nići(pokušavam ih brojati),i svaki put kada se dignem,probudim vaga pokazuje više.Sad idem marendati i sutra trening,hvala od ❤.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.