New Posts New Posts RSS Feed - Atkins dijeta već 15 dana, a rezultati??
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Atkins dijeta već 15 dana, a rezultati??

 Post Reply Post Reply
Author
ManuelaLuna View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ManuelaLuna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Atkins dijeta već 15 dana, a rezultati??
    Posted: 18 Lipanj 2012 at 16:20
Bok svima!
Vec duze vremena citam ovaj sajt,al sam konecno danas resila da pisem...Svaka cast za sajt,zaista mislim da ste najbolji u svom domenu,sve pohvale...
E sad da se malo pretstavim...Prvo da kazem da sam iz Makedonije,pa bi vas zamolila da mi ne zamerite na jazicne pogreske,pre svega mislim na padeza
Ovako,jas sam ti gotovo ceo zivot sa varijacijama u kg,kao dete sam bila bas ono bucka,pa u 8 razred,tacnije bas krajem 8 razreda,sam bas cvrto resila da skinem kg,i u tome sam uspela tada sam smrsala oko 12-13 kg ( za oko 2 meseca),na visine od oko 171 imala sam 62 kg....e od tada do danas stalno variram s kilama,tako da na visinu od 173.5 imala sam od 60 do 74 kg,(najduze sam imala 63-64 kg)...E sad posto sam cesto isla u Italiji,zadnjih godina ( zadnji put sam bila leto 2009),kako je hrana tamo vrh i kako sam hedonista i gurman,i kako sam bila bas ljena ljena, i obavezno s opstipacijom,vracala sam se s 5 kg viska na momentalnu kilazu,koju sam uspevala zaradit za samo 2 nedelje (zamislite ), ali s druge strane sam big esteta po prirodi,i nakon vracanja kuci,sam za nekih 2 meseca vratiti se na moju prvobitnu kilazu,sve do taj zadnji put,kada sam cak i prilepila kila i dosla do maksimalnih 74 kg , i to sam glavno zaradila jedenjem na psihickoj bazi i najvise slatkisa i grickalica,pa i testenina ,da napomenem da fast food i ne volim...
Inace da napomenem da sam do negde sretna da mi se masti skupljaju tipicno zenski,na bokove,guzu ,kolena ,noge,al kad sam vec iznad 68 kg i stomak,ruke,vrat,sruk,su mi ono bas tanke i garciozne,tako da kad me vidite iz gore delujem vitko
E sa da KONACNO predjem na konkretno
Danas mi je 15 dan kako sam na ATKINSA ,kad sam pocela bila sam negde 70.5 maksimum kg,4 dan sam bila 69,6 dan 68 kg,nakon toga 8 dan 68,5 ,10 dan 69,i danas sam se merila ( uvek nakon budzenja) , opet 69!!! Pritom sam se strogo pridrzavala,ne shvacam u cemu ja to gresim....Prvih par dana osecala sam se uzasno,krvni tlak koji je i onako nizak,bio je jos nizi, ( 90 sa 60),losilo mi se,cak sam se i uplasila,da napomenem da sam imala i opstipacije ,pa sam uzela sumplementi kako bih se resila.Zatim mi se malo poboljsalo ,pa opet malo palo energetsko nivo.Od 10 dan sam uzela sumplemant na bazi zen-sena i ginsenga ( VITASENG ),a inace iz prvog dana uzimam Magnezijum ,B vit,i Zink!Od kada uzimama VITASENG osecam se znatno bolje cak i nemam problem s opstipacijom!Imam nekoliko pitanja:
1. Dal se u prvoj fazi sme uzimat whey protein ( imam ALL WHEY od ALLMAX),ima ukupno 4 g carbs od kojih 3 gr su seceri) i 25 gr proteina
2. 10 dan sam bila ceo dan vanka i pojela sam protein bar (36 gr proteina,2 gr secera,5g masti)!Jer sam tu pogresila?
3.Sme li se uzimat zvake bez secera,evo konkretno Orbit?
4.Prvih dana uzimala sam magnezijum 300 direkt koji po kesici sadrzi 0.005 g proteina,0.1 gr uh,te 0 gr. masti, u sebi sadrzi zasladivac sorbitol, zasladivaci (aspartam,natrijum ciklamat)!Dali mozda je to zasmetalo nesto u procesu ketoze?
5. Smije li se uzimat koketeli iskljucivo iz povrca?
6. Sta tacno se moze uzimat iz povrca ?
7. Sme li se uzimati senf?
8. Zasto sam izgubila toliko malo kg,i dali ce mozda nakon neko vreme,kg s brzijem intezitet
opadati,jer kako vidim iz dr, primera ovo mi je zaista premalo
9. Supice ( kocke) idu li u obzir?
10. Sutra je maldi mesec,pa sam mislila da istrpim taj dan na vode!Hoce li se prekinut proces ketoze ( ako ga vec i imam) ako uradim to?
Inace u cm nisam se merila,ali osecam napredak i osecem se lakse,ali ipak kg....Ovog vikenda sam pocela ne totalno raditi program Beachbody Brazil Butt Lift. Da napomenem da cu ostati u tu prvo fazu do kraja i da mi jako ,jako treba misljenje drugih jer sam mnogo toga istrpela do ovog 15 dan,pa mi JAKOOOOOOOOOOOOO TREBA MOTIVACIJA! Da napomenem i da mi je ovo ZADNJA DIETA u mom zivotu, cim postignem cilj,menjam nacin zivota, prehrane i fiz. aktivnost (vezbala sam 4 mesece fitnessa ,mesec ipo pauza, vracam se kad smanjim kg)
UNAPRED HVALA,HVALA,HVALA NAJVISE !!!
P.S I molim vas sto brze za odgovore!!!
P.S. S Izvinite na toliki prostor, ali htela sam biti sto detaljnija!!!
Back to Top
ManuelaLuna View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ManuelaLuna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 16:26
Inace imam 28 godina!:)
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 16:43
Draga, mogu ti bit podrška! Prošla sam i probala sve! Atkins zna iscrpit maksimalno, znam to jako dobro. Pazi da ti ne fali masti i vlakana uz te proteine i daj si vremena...Ne odustaj. Uvijek gledaj onu prvu sliku i neka te ona motiviše (kad si bila najdeblja). Ja sam srezala ugljice na tri tjedna i vratila svoju kilazu. Tako da ne odustaješ, jer...ako ugljica fali, tijelo ce sigurno nastavit trosit zalihu. Samo, raspitaj se koliko ti je ostatak dijete ok i da ti tijelu ništa ne fali...Otvoreno, najbolje je hranit se zdravo (sa min. 100g uh dnevno) i trenirat...ali, to je na duže staze, pa te shvatam. Mi smo, žene, cesto jako nestrpljive (citaj, uvijek, kada je kilaža u pitanju)... SRETNO I NE DAJ SE!!!!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 19:02
Atkins nije riješenje niti pribiližno najbolji izbor, treba ti dobra balansirana ishrana i aktivnosti, i to je to, toliko je jendostavno. To što nije lako, to je druga stvar :)
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2012 at 17:40

Pozdrav ManuelaLuna Wink

Prvo cu reci da se ne slažem sa tvojim odabirom, odnosno pristupom mršavljenju. Nije cudo da si došla do plafona - prvotni gubitak vode doveo je do povecanog gubitka kilograma (važna napomena - pazi na gubitak MASNOG TKIVA, to nastojiš postic - ne na GUBITAK KILOGRAMA - vaga ne zna što gubiš!), a vjerojatno preveliki manjak kalorija i krivi omjeri nutrijenata do stagnacije u daljnjem gubljenju. Nisi odabrala dobar put, moglo je biti puno lakše i jednostavnije...i uravnoteženije.

Kako tocno jedeš iz dana u dan, iz obroka u obrok?

Odgovori na pitanja:


Originally posted by ManuelaLuna ManuelaLuna wrote:

Bok svima!
Imam nekoliko pitanja:
1. Dal se u prvoj fazi sme uzimat whey protein ( imam ALL WHEY od ALLMAX),ima ukupno 4 g carbs od kojih 3 gr su seceri) i 25 gr proteina
2. 10 dan sam bila ceo dan vanka i pojela sam protein bar (36 gr proteina,2 gr secera,5g masti)!Jer sam tu pogresila?
3.Sme li se uzimat zvake bez secera,evo konkretno Orbit?
4.Prvih dana uzimala sam magnezijum 300 direkt koji po kesici sadrzi 0.005 g proteina,0.1 gr uh,te 0 gr. masti, u sebi sadrzi zasladivac sorbitol, zasladivaci (aspartam,natrijum ciklamat)!Dali mozda je to zasmetalo nesto u procesu ketoze?
5. Smije li se uzimat koketeli iskljucivo iz povrca?
6. Sta tacno se moze uzimat iz povrca ?
7. Sme li se uzimati senf?
8. Zasto sam izgubila toliko malo kg,i dali ce mozda nakon neko vreme,kg s brzijem intezitet
opadati,jer kako vidim iz dr, primera ovo mi je zaista premalo
9. Supice ( kocke) idu li u obzir?
10. Sutra je maldi mesec,pa sam mislila da istrpim taj dan na vode!Hoce li se prekinut proces ketoze ( ako ga vec i imam) ako uradim to?


1. Whey možeš uzimat u svakoj fazi kao zamjenu za proteinski obrok.
2. Kako misliš - to je sve što si jela cijeli dan, taj protein bar?


Za ostala pitanja i ostalo kopiram ovo:

Dopuštena hrana: sve vrste mesa, sve vrste ribe i sve vrste peradi, sve vrste plodova mora, sva jaja na sve nacine (ukljucujuci i omlete sa dodacima, sirom, šunkom, šampinjonima). Skoro sve vrste sireva ukljucujuci tofu (sojin sir), osim proizvoda baziranih na imitaciji sira. Ostala dopuštena hrana: Od povrca za salatu: zelena salata, puterica, eskarola, arugula, endivija, radic, cikorija, kiselica, matovilac, vlasac, peršin, krastavac, rotkvice, anis, celer, paprike, gljive, smrcak, masline. Ostalo povrce koje se može jesti ali kontrolirano, u manjim kolicinama: šparoge, mahune ili grah, kelj, lišce repe, cvjetaca, ljutika, patlidžan, crveni kupus, koraba, rajcica, luk, rabarbara, poriluk, špinat, ljetna mješavina povrca, tikvice, bamije, bundeva, repa, avokado, bambusovi izdanci, klice graha, grašak, kiseli kupus, kupus lisnati, lišce maslacka, kesten, brokule, povrce za crveni umak, korijen celera, prokulice, srca articoki, srca palmi. Razni dodaci za salate koji se preporucuju; usitnjena hruskava slanina, ribani sir, mljeveni tvrdo kuhani žumanjci, kiselo vrhnje, mljevene pirjena gljive. Mogu se koristiti svi zacini koji ne sadrže šecer. Pica: voda, izvorska voda, soda, mineralna voda, kava bez šecera, biljni cajevi, cista juha (bez tjestenine), vrhnje (obratiti pažnju na kolicinu UH), dijetna gazirana pica (citaj etiketu - tipa Coca Cola zero, Deit), ledeni caj s umjetnim zasladjivacem, sok od limuna (sadrži 2, 8 UH na 50 g, vocni sokovi u prahu bez ugljikohidrata, umjetno zasladjeni. Napici od žitarica nisu dozvoljeni kao ni alkohol. Maslac je dozvoljen, margarin nije. Majoneza dozvoljena u ogranicenim kolicinama (citaj etiketu). Umjetni zasladjivaci dozvoljeni: saharin, sukraloza, ciklamat, acesulfam-K, aspartam (manje od 9 tbl.dnevno jer inace može usporiti proces mršavljenja ali samo kod ponekih ljudi). Zasladjivaci poput sorbitola, manitola i dr.heksitola nisu dozvoljeni, kao ni bilo kakvi prirodni zasladjivaci koji završavaju na -oza, poput maltoze, fruktoze itd. Od mlijecnih proizvoda preporuca se samo sir, vrhnje i maslac u neogranicenim kolicinama, a s jogurtom oprez, kao što je vec gore utvrdjeno u postovima. Ostala hrana - zabranjena.

Za 10. pitanje je kasno Big smile

Ok, to je to..a sad ti preporucujem da zaboraviš sve ovo i kreneš citat forum Wink


Edited by Gym_girl - 19 Lipanj 2012 at 17:43
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ManuelaLuna View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ManuelaLuna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2012 at 18:04
Bok decki! Pozdrav i hvala svima vama
Evo mene da pisem.... Znaci ovako, u medzuvremenu u ponedeljak sam prekinula Atkinsa, ( u stvari celi dan jela po Atkins, a uvece sam bila na rodjendan ,i pojela parceta torte), utorak sam krenula da drzim te meseceve dijete, kasno ustala, pojela jedno kuvano jaje s malo salate i od 17 h do 17 h naredni dan pila samo vode( oko 4 litara),i 3 solje caja od kamilice, vezbala oko sat vremena kod kuce kombinacije neke, osecala se vrlo dobro... sve dok se nisam merila nakon toga, i videla istu te istu kilazu     Jedino sam primetila ravniji stomak,that' s all...navodno ako provodis ovu dijetu , mrsavio se od 1,5 do 3 kg, al ako je tako ,onda sta sam ja neki izrod ?! Pa mislim, neka je to voda ,al ne izbacuje se :((((((( Neznam, pocinjem da mislim da je sve toga vec duboko u potsvesti....
@SMAJLICA draga, hvala na podrsci, tu sam i ja ( samo da se malo uhodam u pisanju na forum) Bas si me lepo shvatila:)   
Evo pitanje za tebe,kad si vec sve prosla, koja ti je dijeta bila najdelotvornija?
I koliko tacno vremena si bila na Atkons i koliko smrsala,kako je isao proces,konkretno kod tebe?

@Illuvator,svesna sam da nije najbolji izbor al,mislila sam da je najbrzi....:(

@Gym_Girl, Hvala puno,puno za iscrpni odgovor, Da znam da vaga nije merodavna ( da kazem da moja ne pokazuje gramove, al je tacna), al koliko sam procitala ipak se trebala bar pomeriti za jos 2-3 kg za ta 2 tjedna...mada sam pogresila sto ne sam se izmerila bar u cm, nekako tu osjecam vise poboljosanja i lakse se generalno lakse se osecam...
E sad kako je izgledao od prilike moj dan na Atkins...Ovako,prvo da kazem da buduci da ne radim i nemam nekoh obaveza , imam prilicno nesredzeni bioritam, znaci ustajem zaista u zavisnosti kako se osecam ,tako da moze da ustnem u 9, 10, pa cak i u 15 h, takodze idem da spavam od 2 pa do 5 ujutro, nije da imam neki burni zivot,naprotiv, al nemam red....tako da prvi obrok mi je bio 30 min nakon budjenj, i u glavno je bio kajgana ( 2-3 jaja) u pocetku samo jaja, zatim sam dodavala nekad mortadelu, nekad povrce, za rucka ( nazivajmo to rucak ako je u 19 h) , salata ,obicno krastavac s mesa (oko 200 gr recimo) ,i kao 3 obrok opet jaja, dal jedno ili 2 kuvane ....Izmedju desavalo mi se da pojedem neko parce salame, a i da ne zaboravim upotrbjavala sam margarin ( sad sam videla da nije u dopustenih namirnica)....Sta se tice fizicke aktivnosti prve nedelje vrlo slaba, buduci da sam se osecala vrlo lose, a 2 nedelja vec sam i pocela radit neku vezbicu kod kuce, i pesacila...
Za 2 pitanje, nije mi bio jedini obrok, prije toga sam jela kajganu ,zatim taj protein-bar i te veceri sam bila kod frendice na rodjus pa sam uzela svezu salatu i mineralne vode...
Sad kad sam opsirnije objasnila,jer mi mozes rec,u cemu je problem?!
Inace da napomenem da su mi tiroidni hormoni u redu, ispitivala sam mnogih hormona 11 meseca ,buduci da imam policisticnih jajnika ,al nemam nikakvih osobitih problema, sve hormoni su bili u redu,ukljucujuci i tiroidne...
Citam forum, i jos vise cu, i znam da dijeta nije resenje ,ali uzasno mi treba smrsat malo brze bar 5 kg,pa za ostale moze i malo sporije, tako da please neka delotvornija za mene, ili da pocnem iz novo atkins ili neka varijacija ketogene dijete?
Dal je upravo nesredzeni bioritam kriv za neuspeh?!
I da napomenem da sam isla u gym, nekih 4meseca,sad 2 meseca ne idem, imala sam malu prosirenu venu leve noge koju sam sredila sklerozacijom, pa nisam mogla krevati tegove, sada planiram da vezbam kod kuce ,( brasilian butt lift) imam,inace su mi kvadricepsi blago razvijeni,najvise me muci unustrasnja strana nadkolena ,kolena i butine....Obuceno i delujem ajmo nazvat '' zgodno'' ,ali s mesa od struka dole, celulit je jedan od moih najvecih neprijatelja...

Jos jednom hvala, puno, puno svima!!!!
Veliki pozdrav
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2012 at 20:50
Draga, moj prvi savjet ti je da skloniš ove suze gore iznad...Iako je ovo internet, ovdje ceš dobit prave prijatelje, podršku i baš ono što ti treba, ako otvoriš srce i pustiš da te vode oni koji znaju više od nas obje. Cijela ekipa je za cistu desetku, a Gym je djevojka koja je moj život promijenila iz korijena, kao i riješila me mnogih kompleksa, naucila brdo,brdo stvari (i još uvijek me "vadi" i poducava) Tako da...pitaj šta god te zanima, svi ce te podržati i pomoci ti, u to garantujem.

Ovako, glede mog iskustva s dijetama: NAJGORA I NAJVECA GRESKA JE IZGLADNJIVANJE! Znaci, to nipošto, i nemoj sebi bezveze usporavat metabolizam i razbolijevat organizam (rima zvuci ironicno...ccc ;) ). Dalje, više manjih obroka, kombinuj ili uh+p ili p+m. Za skidanje masti UH minimalno (ja ih srežem, a najbolje ti je držat se tih 100g uh dnevno-otprilike dvije šnite kruha i brdo salata do kraja dana-uci i racunaj sebi kako ti paše). Uvecer jedi meso i salatu...bilo riba, jaja, filet, puretina...samo da je protein. Ono najbitnije: DAJ SI VREMENA! Ne opterecavaj se vaganjem i prvih mjesec se nemoj ni mjerit, pa samu sebe iznenadi 31.dan ujutro. ;)

O jelovniku ceš naci milion varijanti na forumu, o kolicinama hrane, tajmingu i sl....dakle, SAMO UCI O SVOM PROBLEMU I TIME VEC RADIŠ NA SEBI, VJERUJ!

Ja ti nisam uzor, ali ceš ih ovdje puno naci. Jer i ja svoju bitku još uvijek vodim. Ipak, ako ti mogu pomoc iskustvom, piši poruku što god te zanima...moje vec nauceno od Gym ti mogu prenijeti, ili te uputit na temu na forumu...ohrabrit, što god...tu sam!

RIJEŠI SVOJ PROBLEM I OSTVARI SI ŽELJU! Ovdje možeš postat samo pobjednik svojih strahova i uspjeti...samo ako slušaš prave ljude i uciš! Cuvaj svoje živce i ne nerviraj se...However, to je samo izgled koji ceš sigurno dovest do željene slike! Vidim da želiš, a to je najbitnije!

Hugs!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2012 at 11:34


Zanimljivo da si spomenula PCOS (policisticne jajnike). Pretpostavljam da i sama znaš da je to jedan od uzroka debljanja i zadržavanja vode, pogotovo s obzirom na terapiju koju uzimaš i kako ti odgovara ili ne odgovara. Sigurno ti to malo odmaže, u najvecem smislu ako si sklona povecanom unosu ugljikohidrata (jer je provociranje inzulina zeznuto kod PCOS-a), pogotovo loših i neuravnoteženih sa ostalim obrocima (a na taj nacin si i natukla kilograme).

Ja nekako volim krenuti od pocetka, odnosno od onoga što je osobu udebljalo. I sama si rekla da si pretjerala sa slatkišima i ostalim, dakle rijec je bila o totalno neuravnoteženoj prehrani, najvjerojatnije bogatoj UH-ima uz sigurno premale kolicine proteina i povrca, voca, a o zdravim mastima da ne govorimo :) E baš to što sam sad nabrojala da ti je falilo bi trebao bit tvoj izbor. Najviše zbog PCOS-a pokušaj se za neko vrijeme riješiti žitarica - kruha, tjestenine, možda cak riže i krumpira...i sve te UH-e velike gustoce zamijeniti velikim kolicinama povrca (pogotovo zelenog, lisnatog - pripazi na mrkvu i kukuruz), umjerenim kolicinama voca (pripazi na banane i lubenicu), kvalitetnim izvorima malomasnih proteina (bijelo meso, riba, jaja, svježi sirevi, proteinski prah ako želiš) i zdravim mastima (maslinovo ulje, laneno ulje i sjemenke, riblje ulje, orašasti plodovi). Dakle, neka ti glavni izvori UH-a kroz dan budu povrce i nešto malo voca (ne preslatkog). Nešto od proteina u svaki obrok i uz to masti (žlica maslinovog ulja, šaka orašastih, žlica lanenih sjemenki). Možda se ni ne moraš odmah odricati svih žitarica, za mršavljenje ti nece štetiti. Pa si recimo ostavi za ujutro npr. zobene ili kruh sa nekim proteinima, a onda kroz dan kombiniraj povrce i voce ( i nakon treninga možeš UH-e uz proteine, zapravo sve ovisno o treningu).

Iako je ovo slicno Atkinsu, ne radi se o tom principu i nije stvar u gramima UH-a koji se moraju ispuniti vec u njihovoj kvaliteti. Ovdje je više baza na utjecaju hrane na hormone, nego na brojanju koliko grama UH-a i kalorija se unijelo. Tako da nemoj ovo shvatit kao dijetu nego kao pokušaj izvlacenja najboljeg iz hrane koju jedeš Smile

Na taj nacin držat ceš inzulin u kontroli (što ti je bitno i za mršavljenje i za PCOS), postici ravnotežu makronutrijenata u obrocima, dobiti puno vitamina i minerala iz hrane, osjecat se lagano i punom energije i topit masti ko iz šale ;)

5 obroka kroz dan, sa cca 3-4h razmaka izmedju, ne dopusti da pregladniš pa pocneš tamaniti po kuhinji sve što stigneš ;) Nauci se na povrce, bit ce ti najbolji saveznik ;) I pazi na proteine - nauci se da ih unosiš u svakom obroku, od dorucka do vecere. Masti ce ti dati energiju i zastiti te dovoljno do sljedeceg obroka.

I naravno, trening + puno kretanja. S obzirom da si sklona skupljanju masti u tom donjem dijelu tijela, moraš malo zaposliti nožice Wink

I još jedna stvar - znam da je teško jer navike su navike ali uredi si malo taj životni ritam Smile Sigurno da ima utjecaja. Kvaliteta sna je jako važna, a nacin na koji si rasporediš obroke po danu kljucan za zdravlje i izgled tijela. Nemoj se zanemarivati radi nebitnih stvari..pa što radiš do 2-5h ujutro? Smile A vjerujem da se digneš umornija nego što si legla :) Potrudi se malo pomalo sredjivati to pa ce ti postati normalno na vrijeme otic lec i na vrijeme se dizat - uostalom, i samom promjenom prehrane osjecat ceš se energicnije i nece ti ni trebat toliko sna. Moraš uložiti u sebe da bi ti se vratilo Wink











Edited by Gym_girl - 22 Lipanj 2012 at 11:38
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
waleeed00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2016
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote waleeed00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2016 at 11:13
bioritam, znaci ustajem zaista u zavisnosti kako se osecam ,tako da moze da ustnem u 9, 10, pa cak i u 15 h, takodze idem da spavam od 2 pa do 5 ujutro, nije da imam neki burni zivot,naprotiv, al nemam red....tako da prvi obrok mi je bio 30 min nakon budjenj, i u glavno je bio kajgana ( 2-3 jaja) u pocetku samo jaja, zatim sam dodavala nekad mortadelu, nekad povrce, za rucka ( nazivajmo to rucak ako je u 19 h) , salata ,obicno krastavac s mesa (oko 200 gr recimo) ,i kao 3 obrok opet jaja, dal jedno ili 2 kuvane ....Izmedju desavalo mi se da pojedem neko parce salame, a i da ne zaboravim upotrbjavala sam margarin ( sad sam videla da nije u dopustenih namirnica)....Sta se tice fizicke aktivnosti prve nedelje vrlo slaba, buduci da sam se osecala vrlo lose, a 2 nedelja vec sam i pocela radit neku vezbicu kod kuce, i pesacila... 
Za 2 pitanje, nije mi bio jedini obrok, prije toga sam jela kajganu ,zatim taj protein-bar i te veceri sam bila kod frendice na rodjus pa sam uzela svezu salatu i mineralne vode...
waleeed
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2016 at 12:05
Originally posted by waleeed00 waleeed00 wrote:

bioritam, znaci ustajem zaista u zavisnosti kako se osecam ,tako da moze da ustnem u 9, 10, pa cak i u 15 h, takodze idem da spavam od 2 pa do 5 ujutro, nije da imam neki burni zivot,naprotiv, al nemam red....tako da prvi obrok mi je bio 30 min nakon budjenj, i u glavno je bio kajgana ( 2-3 jaja) u pocetku samo jaja, zatim sam dodavala nekad mortadelu, nekad povrce, za rucka ( nazivajmo to rucak ako je u 19 h) , salata ,obicno krastavac s mesa (oko 200 gr recimo) ,i kao 3 obrok opet jaja, dal jedno ili 2 kuvane ....Izmedju desavalo mi se da pojedem neko parce salame, a i da ne zaboravim upotrbjavala sam margarin ( sad sam videla da nije u dopustenih namirnica)....Sta se tice fizicke aktivnosti prve nedelje vrlo slaba, buduci da sam se osecala vrlo lose, a 2 nedelja vec sam i pocela radit neku vezbicu kod kuce, i pesacila... 
Za 2 pitanje, nije mi bio jedini obrok, prije toga sam jela kajganu ,zatim taj protein-bar i te veceri sam bila kod frendice na rodjus pa sam uzela svezu salatu i mineralne vode...

salata mineralna voda, protein bar i kajgana nema ni 800 kalorija zajedno,
a 1400 kalorija je granica za odraslog covjeka... tako da... to sve kaze...prvo i osnovno pocni jesti Tongue
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2016 at 12:57

Odgovor nakon skoro 4 godine Smile

waleed, kakva je sad situacija sa kilažom? I ...zar svo to vrijeme jedeš ovako malo, jednolično i neuravnoteženo?




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Champion1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2016
Location: aaaaaa
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Champion1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2016 at 13:03
i kao 3 obrok opet jaja, dal jedno ili 2 kuvane ....Izmedju desavalo mi se da pojedem neko parce salame, a i da ne zaboravim upotrbjavala sam margarin ( sad sam videla da nije u dopustenih namirnica)....Sta se tice fizicke aktivnosti prve nedelje vrlo slaba, buduci da sam se osecala vrlo lose, ??????
ALi
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2016 at 16:43
sta se ovdje desilo,

post od nikuda ko grom iz vedra neba nakon dvije god.
bez ikakve povezanosti i smisla. :D
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
alstonamos View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alstonamos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2016 at 10:19
Evo pitanje za tebe,kad si vec sve prosla, koja ti je dijeta bila najdelotvornija? 
I koliko tacno vremena si bila na Atkons i koliko smrsala,kako je isao proces,konkretno kod tebe? 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.