New Posts New Posts RSS Feed - Aromaterapija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Aromaterapija

 Post Reply Post Reply
Author
Mihaela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mihaela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Aromaterapija
    Posted: 17 Lipanj 2007 at 20:29

 

Koristite li etericna ulja, i kako?

Ja ih obozavam!

 

Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2007 at 22:08

Povremeno nakapam neko ulje u onu lampicu, ono, kad mi padne na pamet. Mandarina mi je ok za razbudjivanje, a lavanda za smirivanje. Ali vec dugo nisam nista koristila.

Back to Top
Mihaela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mihaela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2007 at 23:45
Originally posted by Signorina Signorina wrote:

Povremeno nakapam neko ulje u onu lampicu, ono, kad mi padne na pamet. Mandarina mi je ok za razbudjivanje, a lavanda za smirivanje. Ali vec dugo nisam nista koristila.

 

Da, i ja ih tako najcesce koristim...ali i za masazu(pomijesam sa baznim uljem), za kupku...mmm...gust!

Sad sam se navukla na narancu, pase mi za osvjezenje u vrucim danima.

Vazno je da koristis š00%cista ulja, jer su ostala vise stetna nego li korisna...

Prava se prepoznaju po varijacijama u cijeni ovisno od biljke do biljke, napisan je sastav i latinski naziv...

Dobra je Gea i Aromateka...

Back to Top
x_sport View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote x_sport Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2007 at 18:39

Pozdrav!

S obzirom da mi je to struka, ja sam preporucam od aromare ulja, takodjer pri pripremi za masazu, pazite kakvo je bazno ulje i koliko tocno kapi nakapate, jer ni previse nije dobro. Ako je samo za osvjezavanje prostora onda su dobra i ona iz dm-a, samo tu ne valja sto ih semora puno stavit. Auu, sto ga pametujem....




EDIT: smanjen font

Edited by Zoki
Back to Top
x_sport View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote x_sport Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2007 at 18:41

A vidim ja da se i Mihcla kuzi! Treba bolje citat... Me embarassed...




EDIT: smanjen font



Edited by Zoki
Back to Top
Mihaela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mihaela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2007 at 18:24

 

Aaa hoces rec...bas je i Mihcla pametovala prije mene

Jesi se  vani skolovao, ili si isao na neki tecaj u Hrvatskoj?

Podijeli s nama sto jos znas!

Pozdrav!

 

 

Back to Top
x_sport View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote x_sport Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2007 at 14:05

 

Ma neee, nisam mislio da mihcla pametuje Kod nas, zavrsio tecaj zamasera klasicne medicinske mas., i radio sam u Crikvenici. Nisam puno upoznat sa aromaterapijom, jer me nije toliko interesirala kao npr. sportska masaza, al znam da i u jednom i u drugom ima toliko novosti svaki dan da covjek ne moze bit u toku tako jednostavno... Ti, mudrice? Di si se ti skolovala? Pozdrav

Back to Top
Mihaela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mihaela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2007 at 20:38
 

Ej! Ma nemam ti ja skole, samo sam istrazivala po Netu i citala knjige…htjela bi se usavrsit, i znati sve o tome…ali imas pravo, svakim danom ima nesto novo…

Htjela sam ici na jedan tecaj masaze ali je bio skup, a samo bi me ukucani iskoristavali hehehe…

Hm…volim masirati,ali ipak vise da mene masiraju.

Ciao!

Back to Top
hedera View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hedera Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2007 at 14:40
ej, a gdje kupujete ta bolja ulje? gea pretpostavljam u gei!
ja ih koristim samo  za kupke i prostor. znaci za prostor dm prolazi, ali za kupku bas i ne?
Back to Top
Mihaela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mihaela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2007 at 21:47

Originally posted by hedera hedera wrote:

ej, a gdje kupujete ta bolja ulje? gea pretpostavljam u gei!
ja ih koristim samo  za kupke i prostor. znaci za prostor dm prolazi, ali za kupku bas i ne?
 

Ej!

Neznam gdje ti je najblize…

AROMATEKA je na trgu bana Jelacica, a imas ih i u Saxu:Gajeva 2a,Heinzelova2a…

Gea je Gea, na Kvatricu u smjeru Petrove.Tamo su ulja od AROMARE.

Za kupku su definitivno bolja kvalitetna.

Cijene ti se krecu cca. 30-š50kn, ali doziras u kapljicama, tak da ti dugo traju

Najbolje ti je u zlicu krupne soli staviti 7-8 kapi et.ulja.

Sol se koristi radi bolje disperzije ulja u vodi.

Nemoj mijesati vise od 3 vrste etericnih ulja odjednom.

Putevi kojim dopiru u organizam su sljedeci:

Nos-mozak-vegetativni zivcani sustav

Nos-pluca-krvotok-organi

Koza-krvotok-organi

Koza-krvotok-mozak

Uh, jesam se raspisala!

 

x_sport sta ti velis?

 

 

Edited by Mihcla
Back to Top
robi21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robi21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2015 at 15:40
Ja sam kupio bamija ulje te je bilo užasno, tj. žena mi je dobila jak svrbež na nogama i crvenilo koje se smirilo tek nakon tjedan dana mazanja nevenom. Užas, ne nasjedajte kao ja!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.