New Posts New Posts RSS Feed - Anoreksija?! Pomoć pri masetini molim!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Anoreksija?! Pomoć pri masetini molim!

 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>
Author
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2015 at 22:00
...i još nešto israela@ ...kada se radi masa onda se UH računaju... tvoji kilogrami x 4gUH....a kada se radi definicija onda se računa tvoji kilogrami  x 1.5gUH i dodaju se proteini 3.5g x tvoji kilogrami zbog termogeneze...znači proteini prevladavaju više u definicij a ne masi a ti pišeš da želiš proteine zbog mase...to ne može.za masu triba brdo UH....i znaš da se ja sam pitam ...jesi i ti stvarno izgledala masivno sa niskim BF.... ili si sama ,neiskusna odlučila smršavit pa si došla do ovoga...nemoj se ljutit ali ova tvoja priča mi je sumjiva...jer imat niski BF i održavat ga triba biti preiskusan a i triba znati doći do njega....a da postoji neki čarobni štapić i da nekog neiskusnog,masnog  priko noći pretvori u izripanog lika...viruj mi da bi se taj izripani,neiskusni lik u 5 dana ponovo zamastija mada bi se i drža zdrave prehrane ali sve đabe....jer ne zna...

Edited by dena75 - 17 Lipanj 2015 at 22:07
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2015 at 23:04
e dena nemoj molim te...ali pliz...neznaš me...pliz...nemoj se ljutiti ali nemoj ni mene. kao prijatelju to govorim. pliz netreba bi još živaca. neznaš što sam koliko i kako radila, i koliko se trudila. treba brdo uh za masu i brdo proteina da, ja sam na masi dok sam vježbala bila na 3000 kcal o čem pričaš...3g/kg p sam unosila 5/g uh i to samo iz škrobnih izvora i 1,5/g m. i onda kad bi i malo salca nabacila išla bi na defku..kao i svi ostali. sad je situacija drugačija i moje je tijelo u mirovanju. prije 6 mjeseci sam pukla radi određenih problema i došla do anoreksije. jel sad jasnija situacija? i molim te samo da ne ulazimo u te teorije dalje. znam šta mi je činiti što se tiče prehrane ali neznam dali to smijem jel se jedan moj problem kosi sa drugim. neznam di mi je glava a di rep. 
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2015 at 23:21
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

...i još nešto israela@ ...kada se radi masa onda se UH računaju... tvoji kilogrami x 4gUH....a kada se radi definicija onda se računa tvoji kilogrami  x 1.5gUH i dodaju se proteini 3.5g x tvoji kilogrami zbog termogeneze...znači proteini prevladavaju više u definicij a ne masi a ti pišeš da želiš proteine zbog mase...to ne može.za masu triba brdo UH....i znaš da se ja sam pitam ...jesi i ti stvarno izgledala masivno sa niskim BF.... ili si sama ,neiskusna odlučila smršavit pa si došla do ovoga...nemoj se ljutit ali ova tvoja priča mi je sumjiva...jer imat niski BF i održavat ga triba biti preiskusan a i triba znati doći do njega....a da postoji neki čarobni štapić i da nekog neiskusnog,masnog  priko noći pretvori u izripanog lika...viruj mi da bi se taj izripani,neiskusni lik u 5 dana ponovo zamastija mada bi se i drža zdrave prehrane ali sve đabe....jer ne zna...


Znaci prema tvojoj teoriji na keto dijeti nitko ne bi mogao biti na masi? Naravno da bi, stvar je u treningu, sto s mastima se nikada nece izvuci maksimum kao s ugljikohidratima.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2015 at 07:28
Originally posted by israela israela wrote:

e dena nemoj molim te...ali pliz...neznaš me...pliz...nemoj se ljutiti ali nemoj ni mene. kao prijatelju to govorim. pliz netreba bi još živaca. neznaš što sam koliko i kako radila, i koliko se trudila. treba brdo uh za masu i brdo proteina da, ja sam na masi dok sam vježbala bila na 3000 kcal o čem pričaš...3g/kg p sam unosila 5/g uh i to samo iz škrobnih izvora i 1,5/g m. i onda kad bi i malo salca nabacila išla bi na defku..kao i svi ostali. sad je situacija drugačija i moje je tijelo u mirovanju. prije 6 mjeseci sam pukla radi određenih problema i došla do anoreksije. jel sad jasnija situacija? i molim te samo da ne ulazimo u te teorije dalje. znam šta mi je činiti što se tiče prehrane ali neznam dali to smijem jel se jedan moj problem kosi sa drugim. neznam di mi je glava a di rep. 


[email protected] mi je sad sve...i ne pilam te više...u redu???...
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2015 at 07:37
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

Originally posted by dena75 dena75 wrote:

...i još nešto israela@ ...kada se radi masa onda se UH računaju... tvoji kilogrami x 4gUH....a kada se radi definicija onda se računa tvoji kilogrami  x 1.5gUH i dodaju se proteini 3.5g x tvoji kilogrami zbog termogeneze...znači proteini prevladavaju više u definicij a ne masi a ti pišeš da želiš proteine zbog mase...to ne može.za masu triba brdo UH....i znaš da se ja sam pitam ...jesi i ti stvarno izgledala masivno sa niskim BF.... ili si sama ,neiskusna odlučila smršavit pa si došla do ovoga...nemoj se ljutit ali ova tvoja priča mi je sumjiva...jer imat niski BF i održavat ga triba biti preiskusan a i triba znati doći do njega....a da postoji neki čarobni štapić i da nekog neiskusnog,masnog  priko noći pretvori u izripanog lika...viruj mi da bi se taj izripani,neiskusni lik u 5 dana ponovo zamastija mada bi se i drža zdrave prehrane ali sve đabe....jer ne zna...


Znaci prema tvojoj teoriji na keto dijeti nitko ne bi mogao biti na masi? Naravno da bi, stvar je u treningu, sto s mastima se nikada nece izvuci maksimum kao s ugljikohidratima.

...ovaj pitanje ti stvarno ne znam....dignit 100kg benđ i napravit šta više ponavljanja a biti samo na mastima i proteinima?....kad isprobam javit ću..za ovo triba otvorit novu temu i raspravljat....
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2015 at 09:48
[/QUOTE]

...ovaj pitanje ti stvarno ne znam....dignit 100kg benđ i napravit šta više ponavljanja a biti samo na mastima i proteinima?....kad isprobam javit ću..za ovo triba otvorit novu temu i raspravljat....
[/QUOTE]

trpala sam se ja i sa ugljikohidratima. žene bez obzira na bildanje ionako bolje vare masti tj. bolje reagiraju a i to je individualno. meni je dobro funkcioniarlo kad sam trenirala, visokomasni režim a uh na nešto malo nižoj razini nego kako pravila nalažu. npr. prije treninga sam jela kikiriki umjesto zobenih ili tjestenine. za masu, meni je to dalo najbolje rezultate i manje sala sam dobijala. ali sad je druga situacija i nesmijem dizati ništa. hoće me ugojiti, kak očekuju da dobijam ikakvu masu sa njihovim slabim jelovnikom za "debljanje". ja na tome ili mršavim, ili stojim na mjestu kao sad pa sam zato i došla tu da mi se sredi prehrana. a proteini bi trebali jednako kao i ugljikohidrati biti jako važni za debljanje. visokorpoteinska šema za mršavljenje je druga priča gdje je osoba u deficitu sa kalorijama općenito a uzima veliku količinu proteina da očuva što više mišićne mase prilikom procesa. pa znaš to i sam. kako bi se ikakva tkiva gradila kod osobe koja treba masu bez proteina i suficita kalorija (iz svihh izvora)?
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2015 at 10:51
Auh Smile

Kateholamini i T3 mogu biti uzrok tom lupanju. a i sve ovo što si nabrojala israela je nažalost posljedica anoreksije. Dobra je stvar da se može sve vratiti u normalu kad unormaliziraš težinu, pa i ti jajnici vjerujem. Razlog da ne misliš previše o višku masnoća i ostalom.

Možemo mi komplicirati do sutra, ti se tog straha moraš rješiti ako želiš ostati živa. Proklet ovaj fitness i sve s njim kada čovjeka toliko obuzme da prije misli na par cm špeka više nego na to da bude zdrav. Možda zvuči grubo, i ja sam malo nervoz danas Big smile ali zbilja nema smisla toliko prtljati oko tih grama ičega kada samo moraš - jesti!

Uh ili masti, jedi ono od čega nećeš biti previše sita. Po nekim teorijama UH bi te čak mogli i previše zasititi radi nekih relacija sa serotoninom no opet, treba vidjeti. Jedi ono od čega si gladnija, odnosno ono što te nebi ograničilo u izboru hrane....jer badava sve ako se zakopaš sa jednim obrokom pa grickaš po ptičica ostatak dana. No, opet uh-i ti trebaju jer te je njihov nedostatak i doveo do ovog. Ravnoteža.

Očito je taj jelovnik manjkav, fali energije i ok, treba ga nadopuniti. Što god, samo da više kreneš jesti i da tijelo skuži da je sigurno. Što imaš od ovoga sada? Zapitaj se, je li bolje to ili možda mrva masti više na tijelu?

Teško je pisati.... najrađe bih te protresla, pa par puta našamarala, pa zagrlila LOL Trebaš jedan dobar wake up call i neku amneziju od svih fitness pravila Smile Sve ti to sada više šteti nego koristi jer sve obroke gledaš iz pozicije kako si to radila prije i koliko čega ima i kako će to utjecati.....a bilo bi ti bolje da samo jedeš i uživaš.

Kako da ti skrenem pažnju na ono što je bitno? Smile

A u biti i sama znaš da moraš jesti više, i to je ono najgore. Moramo rješiti strah, promijeniti prioritete, naći neki drugi smisao...a je li to moguće preko monitora? Kad će zdravlje sjesti na prvo mjesto, ispred potrebe za svakim gramom na svom mjestu?

Kažem ti - tvoj uspjeh je sad 10 kg više, ništa drugo.








Edited by Gym_girl - 18 Lipanj 2015 at 10:53
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2015 at 16:27
gym@ spremna sam više jesti ali samo u slučaju da smijem lagano vježbati. jer kako će tijelo te kalorije pretvarati u išta dobroga. kao što je i endo rekla- samo ću se usaliti jako brzo. tako da je opet stvar računanja, bilokakvog kretanja ili vježbe. morala bi neku ravnotežu uspostavit između opsesivnog računanja i zdrave svijesti o obroku ispred mene. što mi u zadnja dva tjedna ide dosta dobro. moram se malo pohvalit, samo sam si stvorila jednu šemu- idem vježbat/kretat se i onda ću imati paniku da sam jela PREMALO pa ću nadoknadit to još jednim obrokom. tako par dana, manje misliti samo jesti i onda promotriti kako sam radila i kako sam se osjećala. pa izračunam, i skužim da se krećem između 1800-2100 kcal što je okej po meni i ako sam taj dan uložila veći napor, još malo. zasad me takva praksa dovela barem do ovih 48 kg (nije više 46 :) a minimalna šteta. ignoriram što se pločice sve manje vide jer primjećujem da su mi noge jače i ruke (masa koju trebam sa ravnomjerno raspoređenim masnim tkivom) jer 10 kg čistog sala nabrzaka nemože ništa riješiti niti je isto kao laganim tempom 10 kg svega uz vježbu i hranu. nisam htjela to govoriti jer bi me ubila ali vježbam tjedan dana (lagano samo snagu pola sata svaki drugi dan) i već mi se vraća neki obujam ruku i nogu, mišićna memorija je ipak dobra tvrdnja heh. sad je jedino frka moja psiha koja me okreće svako malo i potencijalne opasnosti odnosno posljedice anoreksije na koje nemogu utjecati jer nisam ni doktor niti sama znam kako se time nositi, što me nebi smjelo spriječiti da lagano vježbam i jedem bez straha...nema mi druge. štetiti nemože čim kilaža ponovno raste.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2015 at 09:00
I dalje ti je izgled glavna preokupacija, u tome je problem. Zdravlje je tu negdje kao motiv ali zamagljuje ga ta potreba za savršenstvom. I to je po meni problem jer će tebe svaki višak tjerati da opet manje jedeš i više vježbaš.... 

Mislim gle, kužim ja tu potrebu da to odradiš kvalitetno ali nemoj u krajnosti. Nećeš se usaliti preko noći, ne tako lako s obzirom da ti je tijelo jednostavno gladno svega. Računanje je ok, ravnoteža je poželjna i sve to stoji ali možeš li ti to izvesti bez opsesija? Svaka čast što ti ide dobro, polako se to diže, podržavam te u tome i vjerujem da na neki način i sama osjećaš šta je najbolje za sebe samo računaj na to da je puno tih strahova još tu i da nekad glibimo sve dublje uvjereni da se znamo.

Jer gledaj, tebi je hrana povezana sa vježbanjem...ti se moraš tjerati na trening da biš mogla pojesti više, a tako ko zna koliko puta samo poništiš taj obrok i još više iscrpljuješ tijelo. Koliko je to dobro ne znam, pogotovo tako često, dok si u tom stanju. Nisam stručnjak, a još ni ti nisi sigurna što je sve poremećeno, a ideš se igrati sama. Ne znam, što god da ti kažem bilo bi mi pod upitnikom jer nikad nisam baš ciljano radila sa osobom u tvojoj situaciji. Mislim da tu treba malo više osoba bit uključeno, gotovo jedan tim svakakvih stručnjaka.

Ako uspiješ sama svaka čast, nitko sretniji od mene ali nekako mi nešto neda mira da si ne radiš dobro. Trenutno ignoriraš to što ti se pločice sve manje vide ali hoćeš li to nastaviti ignorirati i dalje? Tu sad dolazi ta frka oko psihe......dokle ide ta psiha. Da ti jednog dana to malo masnog tkiva jednostavno ne postane previše....i onda?

Ja vjerujem da se mnogi, ako ne i svi hormonski poremećaji vrate u normalu kad se kilaža stabilizira. Ojača tijelo i sve. Da li je već sad pametno iscrpljivati cijeli sustav u tolikoj mjeri, nisam sigurna, ne znam što ti reći jer opet kažem - cijelu situaciju ne znamo. U svakom slučaju, ono što bih ja voljela vidjeti iz tvog pisanja je zdravlje ispred izgleda, barem dok ne vratiš ono što trebaš.....a onda kad se normaliziraš krenuti sa nekim normalnim, uravnoteženim pristupom. Kvaliteta da, ali ne u smislu opsesije čistom hranom i odbijanja svakog zalogaja nečega što ne spada pod to.....jer ti sada svaka kcal treba, treba ti malo opuštanja.

Možda sam u krivu, to su samo neka moja razmišljanja ...




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2015 at 13:28
dobro ti misliš bez danjega. posebno što se tiče opuštencije i zdravlje na prvo mijesto. sve to stoji i svaki savjet ima svoje mjesto pošto je logično da se neću izgraditi i dogurati te kile ako se potrošim kojim slučajem. ali strašno povezujem hranu sa aktivnošću jer nemože mi nitko tvrditi da se mogu zdravo udebljati ležeći i jesti kolače i rješit sve zdravstvene probleme. nemogu si to objasniti i zvuči mi to pre idealno pošto sam za sve u životu u čemu sam briljirala (ili što je bilo češće čupala se iz govana) morala proljevati krvi i znoja da se spasim iz svega dosada. tako da me nikako logika ne vuće da se sada odjednom moram opustiti da bi mi zdravlje, kile i menzis došle na mjesto. najgore je to što nemogu znati, jel ni "stručnjaci" neznaju. njima je nevjerjatno da netko može imati baš ovakve pehove valjda pa misle da je ipak samo stvar u kilaži i tkviu, neznam kaj misle ali samo znam da ne rade svoj posao. a ja nemogu gledati kako se troboljavim a poboljšanju ni traga- neću i nemogu. možda sam uspjela nešto dići kilažu, jer nisam mogla hodati (neznam zašto mi nitko nije rekao premršava si?!) pa sam nekako sama shvatila da je sve u toj mrtvoj težini i da svi nabrojani problemi pa čak i ovi sa bubrezima ili jetrom imaju veze sa KILAMA. znam da ih moram dizati i ŽELIM samo ono što neželim je dobiti 10 kila masti i obolit od šećera, izgubit nogu i oslijepit kao što je moj djed. doktori su preporučili tjelovježbu da neode sve u salo koje neće ništa rješiti ali kad su čuli da sam pretjerivala u tome i vidjeli moje vene i neke djelove tijela rekli da ipak ne...pa malo da pa malo ne jel a ja nek se patim sama. lagano sve radim, to mi je neka zlatna sredina sada, ako se osjećam dobro lagano vježbam ili hodam, tako sam dosad nakupila kile i mislim da bi tako trebala nastaviti. jer što mi preostaje pošto ionako ništa neznam a iste su tegobe ležala ja mjesec dana ili vježbala mjesec dana. pratila sam se kroz razdoblje. međutim, OPET SI U PRAVU kad kažeš da treba biti tim stručnjaka koji bi mi ustanovili što je meni točno i što smijem a što ne i zašto, bilo bi mi 50 posto lakše nositi se sa psihičkim stanjem jer bi onda imala PUNO OPRAVDANJE i siguran smjer...ovako nemam pa radim po svome. pokušavam i ignoriram izgled, do 55 kg onda ću se time bakčati, sada mene i brine zdravlje više jer me ono i zaustavlja da i planiram išta za ubuduće odnosno to neznanje mi daje još veću nesigurnost u vl. postupke i sumnju u sebe i koliko se još mogu narušiti...neznam, samo znam da tebi nekako više vjerujem nego endokrinki jer si ipak prošla nešto i znaš malo više o tome, malo ću se probati opustiti, možda taj diabado više izađe iz mene da se vratim sebi i svojoj prirodi svom instinktu i unutarnjem glasu. ovako, račnuati sumnjati dijagnosticirati nešto o čem nemam pojma, to mi neće pomoć nego me uništit do kraja.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2015 at 16:35
Nisam medicinski strucnjak i necu se osvrnuti na tvoje probleme endokrinoloske i druge vrste, ali moram da ti kazem, za ovo sto stalno pricas kako ne zelis da se usalis i otromboljis i tako dalje.
Gojenje i nabacivanje mnogo kila viska kod vecine ljudi ne ide preko noci, ne ide bas ni tako lagano. Vecina ljudi koji zavrse sa viskom kilograma, zavrse tako kroz duzi vremenski period, najcesce su u pitanju godine, kroz koje se to tako nakupi neprimetno, i to kao rezultat dugogodisnjih/visemesecnih celokupno losih prehrambenih navika, lose hrane, neaktivnosti, sedalakcog nacina zivota i tako dalje. Dakle tu ima milion faktora koji dovedu do tog stanja, nije to preko noci kao sto ti zamisljas da ce se to desiti(i to, pazi, kod ljudi sa VISKOM kilograma, a tebi tih par kilograma vise nece doci kao visak, nego ce ti doci kao normalna kilaza). Sto nas dovodi do druge stavke, a to je da tebi niko, barem odavde ne kaze, da moras trpati u sebe cipseve, piceve, kolace, cokolade od 300 grama pred spavanje i tako dalje. Devojko, od NORMALNE i zdrave hrane, prirodne hrane, koju jedes u ono doba dana kad je ona najefikasnija, niko nije dosao do gojaznosti, pogotovo ako je koliko toliko aktivan, ako makar seta preko dana, itd (da ne pricamo o nekom treningu, ali mislim da tebi trening u pravom smislu te reci u ovom momentu treba da bude u najmanju ruku, zabranjen, jer tezis perfekciji i neces moci odraditi lagan trening, nego ces isiliti svoje telo do maksimuma i sta si onda uradila?). Ja razumem tebe sta ti pricas, i ne treba da nabacis masu od junk hrane, ali sa druge strane ti si sama rekla na nekoj stranici pre ove da meris povrce i meris UH iz nekog povrca?! Ovde ljudi pokusavaju da ti kazu da su to preterrivanja i da se ne trebas toliko opterecivati kada je u pitanju zdrava, prirodna hrana, i veruj mi uopste nije isto nabaciti 5 kila od proteina, zdravih masti, povrca i voca i nabaciti 5 kila od dzank hrane i kolaca (bila sam i tu), iako ce ti reci da je salo salo - jeste, ali telo ce pre imati sta da uradi sa zdravim proteinima i mastima nego sa kolacima, i moci ce barem neku pametnu sintezu u tvom telu da odradi, pa cak i bez vezbanja.
I jos nesto, ljudi koji su izmrcvarili telo takvim rezimom, i ne samo telo, vec i psihu raznoraznim kompulsivnim glupostima, anskioznostima i stresom, tek imaju dug put vracanja kilograma, i tek kod njih to tako lako ne ide! Da ti ne pricam o jednoj meni dragoj osobi koja se vadila iz uzasnih psihickih problema, anskioznosti, OKP-(zbog cega je spala na nenormalnu nisku kilazu), koliko su kilogrami sporo isli gore posle toga...A nema sta se nije jelo, i ta osoba se trpala dzankom samo da bi malo povecala kilazu, rostilji, big mekovi, cokolade, raznorazne gluposti. Da ti ne pricam koji su to minimalni pomaci bili, i koliko je bilo potrebno da se dodje na normalnu kilazu (isto oko 10 kg vise), naravno bez vezbanja sve... I ta osoba sada izgleda jedno milion puta bolje, iako su sa tako niskim bodyfatom sevale plocice, vene, koskice. Pa sad zamisli koliko ce kod tebe to ici sa zdravom, normalnom, prirodnom hranom. Zato moras JESTI vise bez toga da ides da sve to odmah potrosis, jer ce ti pomaci biti minimalni, a i pored svega toga ja sumnjam da ti je telo spremno za neki ozbiljniji trening osim nekog laganog setanja, istezanja i tako dalje...A cak i ti treninzi nisu bas najbolji jer ih ti ne kosristis u najbolje svrhe a to je zdravlje a ne izgled! Za ovo sedela ili trenirala isto ti dodje jer iste tegobe imas, to je tacno, ali ne moras bas da ih pogorsas ili jos vise da diras te ionako neuravnotezene hormone... Za zdravlje je dovoljna i fizicka rekreacija koja je daleko manje zahtevna od TRENIRANJA, pa opet nikome od nas to nije dovoljno, tako da ako ti je zaista na provm mestu zdravlje onda ce ti biti dovoljno da odes u setnju ili da radis yogu 15 minuta svako jutro, no da li ce to tebe zadovoljiti obzirom da takve aktivnosti nisu dovoljne za izgled kakav bi vecina zelela? Pravo ti kaze gymka, vuce te izgled i dalje i to je to. A moras se malo pomiriti sa cinjenicom da moras dobiti masti , i da ces dobiti odredjen postotak masti, bez toga ne moze... Ali skontaj da je za tebe u ovom trenutku 10 kilograma viska NORMALNA tezina, a ne gojazna tezina, ne debela tezina, ne visak... Ti kao da imas osecaj da ti na normalnu kilazu dodajes 10 kg vise pa da ces izgledati kao bundeva a nekako ne kapiras da si premrsava i da ce ti tih 10 kg vise (ili koliko god, koliko god je to kilograma koji ce to dogurati do zdrave kilaze)tebi doci kao normalna kilaza, sa verovatno opet sasvim normalnim i za zenu lepim postotkom masti. Ne znam, zao mi je sto znam da ne vredi nista sto ti neko odavde prica, to je neka tvoja opsesija koju moras resiti sama sa sobom, a kako pocinje bobra sa tim, ne znam... Znam samo da je mnogim ljudima sa takvim razmisljanjem strucna pomoc dobro dosla, ali ne mislim na one sto te nakljukaju antidepresivima i kazu dodji za mesec-dva, nego oni ce zaista da te saslusaju, postave ti prava pitanja i uzmu tebe celu u obzir, jer ti ljudi znaju zaista d ti pogode zicu i znaju gde je problem i znaju kako i na koji nacin da ti pridju, odnosno koju terapiju da ti primene..

Edited by Morrighan - 19 Lipanj 2015 at 16:37
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2015 at 21:15
Israela, pisao sam post, no pobrisalo mi se u brzini pisanja, tako da necu duljiti i ogolit cu post na pomalo grubi, onaj šamarčinu jednu jer tupis jedno te isto v.ec 6 stranica.
Povezujes dobivanje 10 kg sa automatskim dijabetesom, da ces osljepiti umrijeti? Tebi ocito nije jasno da je tvoje trenutno stanje po zivot opasno, da su ti organi na aparatima, riskiraz zivot, mogucnost dozivotnih zdravstvenih problema prolongirajuci ovakvo stanje dok filozofiras oko fitnessa, sala, treninga. Tvoj vlak za igrice oko kombiniranja da se vadis iz bolesti uz treninge, zbrajanje kalorija i pazenja kolko i gdje ces dobiti je odavno prosao, no iako ti je i Gym na lijep nacin rekla isto ti se uporno vrtis u krug oko svoje opsesije izgledom. DObivanje 10 kg , kakvih god za tebe trenutno znaci izlazak iz "crvene zone" , no i tada si jos daleko od dobroga, tako da ne pokusavaj ici 3 koraka unaprijed jer ti i taj 1 treutno je korak od "7 milja" .
Grubo receno mozda no takva je realnost, no ti ipak filozofiras oko nepovjerenja endokrinolozima, doktorima i sl, koji ipak takvih kao ti imaju na dnevnoj bazi i to im je posao , vide te, razgovaraju s tobom, imaju tvoje nalaze, tako da ako su ti s obzirom na osnovu svega rekli i zakljucili da je za tvoje psiholosko stanje i fizicko vjezbanje i uopce primisao vjezbanja losa onda ocito znaju zasto to kazu, a ocito je zasto su to i rekli s obzirom na sve sto pises.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 13:04
stvarno nije neznam kako da to više objasnim riječ o izgledu/ljepoti nikako. zato i tupim 6 strana o zdravstvenom stanju samo zato, možda će ovo pomalo jezivo zvučati ali istina, da imam rupu na sakralnom dijelu RUPU i da mi fali hrpa trkiva koje ja NEZNAM !"izgraditi" . ponavljam, NIJE RIJEČ O LJEPOTI NIKAKVE VRSTE..LJEPOTA?! sa rupom iznad guzice? ne ne ne...NESVJEST O NORMALNOJ LJUDSKOJ ANATOMIJI, NE LJEPOTI. neznam kako ljudsko tijelo izgleda, normalno tkivo koje moram imati i koliko mi ga uopće fali. SVE BIH DALA DA IMAM OPET SVOJU KILAŽU SVE! MAKAR I VIŠKA SAMO DA NEMAM PRAZAN PROSTOR ISPUNJEN VODOM I KISELINOM. Neznam kako ljudsko tijelo izgleda, ne lijepo ljudsko tijelo VEĆ NORMALNO TIJELO ČOVJEKA. neznam koja tkiva sam mogla i kako izgubiti i kako da ih vratim. TUPIM JEDNO TE ISTO JER POKUŠAVAM OBJASNITI DA ZAISTA ALI ZAISTA NIJE RIJEČ O IZGLEDU NEGO O OVOJ SITUACIJI GDJE JA NEMOGU KONTROLIRATI VJETROVE JER MI CRIJEVA NAPOLA VISE, JA NEVJERUJEM DA JE TO NORMALNO VEĆ 6 MJESECI. ovo zvuči sotonski i grubo ali molim sve koji mi misle opaliti šamarčinu da shvate da nije riječ o razmaženoj curi koja želi biti usrano mršava. samo to i zato tupim 6 stranica o istome. i kada sam došla ovdje tražiti savjet, došla sam jer vidim da ljudi ovdje imaju pojma o zdravlju, prehrani i anatomiji za razliku od ovih doktora koji su me znali samo plašiti a rješenja ni traga! kako nebih postala psihijatrijski slučaj? kada kažem tromboljanje, ne mislim da strah od sala, već strah od TROMBOLJANJA. da je barem salo, neka je i višak samo da imam sve, ljudsko tijelo, Z-D-R-A-V-LJ-E, a ne da 6 mjeseci nemogu SJEDITI jer nemam TKIVO. 6 mjeseci se trudim iz petnih žila dobiti težinu, ali ja ne osjećam pomak i nevidim da se ikakva tkiva uopće i grade, nemojte me osuđivati molim vas, zadnje što meni treba je još jedan šamar sa muške strane. molim vas samo da mi povjerujete da nije riječ o izgledu, samo to pliz. ovo je očaj koliko želim to dokazati. došla sam ovdje i uvažavam svaki savjet svaku riječ sve mi znači. računanje nema veze sa fitnesom nego sa mojim manjkom apetita a bez hrane ja očito neću moći vratiti to tkivo. jezivo je, neznaš koliko kada osjećaš da se raspadaš a neznaš si pomoći. još kada ti doktor kaže da moraš računati a to te je i dovelo do ove pozicije, zamisli kakvu dijaboličnu sliku imam. bez obzira hvala na potpori, ponavljam bilo kakav pristup, bilo kakav savjet od bilo koga mi ZNAČI SADA SVE. i ako je vaša volja prokomentirati bilo što, zahvalna sam do neba. samo želim ponavljanjem dokazati svoje neznanje i situaciju i razbiti svaki mogući mit o anoreksiji koji postoji. nisu svi isti, niti su svi u istoj situaciji. a kada doktor pusti suzu jer nezna kako pomoći mladoj osobi koja se priznajem sama toliko IZNURILA da sve manje nade imam u spas a sve veće sumnje u neke ozbiljne komplikacije. dijabetis spominjem jer sam kao mala imala već problema nekih sa time, i sa štitnjačom naravno da mi se to sve pomješalo i da to povezujem sa ovom situcaijom jer si neznam pomoći.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 13:06
samo molim nemojte me osuđivati, stvarno vam hvala svima koji pomažete jer pomažete
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 14:53
Ja sam stvarno mlada i neiskusna prema članovima koji su ti pisali.. Ali jedi! Jedi! Ne biraj toliko, nemoj vagati, gledati koliko unosiš čega.. Najbitnije ti je dobiti masu, da ti organizam normalno funkcionira, i fizički i psihički. Pusti fitness i ovo sve, za neko vrijeme ćeš se moći tome vratiti, ali ako nastaviš ovako taj period će se samo produljiti. Istina, jesi u teškoj situaciji, ali nije nerješivo, imam i ja probleme sa šitnjačom, nadbubrežnom, mjesečnicom,koji su daleko manji nego tvoji, ali u principu sa terapijom sve je pod kontrolom, osjećam se bolje nego ikad i vježbam, prije se nisam bavila s ikakvim aktivnostima, jedan period borbe s tim svim i opravka uzeo mi je godinu i pol dana, nakon toga lagana aktivnost tipa šetnje,orbitrek..i s vremenom pomalo jači intezitet toga svega, danas imam kondiciju i snagu kakvu nikad nisam imala, što je još slabo i očekujem napredak, mislim glupo mi je davati neke savjete jer šta ja mogu znati sa nepunih 18 god, ali eto.. Pozdrav i jedi, pobjedi taj strah od hrane jer u pitanju je zdravlje.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 15:34
svaka čast never give up :) tako treba sa štitnjačom, tako sam i ja još ko klinka kad mi je glukoza bila povišena i usporena štitnjača počela se baviti sportom i nisam kasnije više imala problema sa time dosada. tako da mogu reći da sam se uvijek čisto hranila i bavila se sportom bez obzira na debljinu od koje sam patila kao klinka. tako sam i izgubila svijest o normalnoj građi čovjeka kao što sam navela. ne ne, ništa nisi glupo rekla, dapače, osoba sa 18 godina tako ustrajna u samopomoći i predana sportu je i više nego primjer svima ostalima što onima koji nisu ili jesu imali zdravstvenih problema. da hehe jedem, to i napominjem da nije anoreksija u pogledu odbijanja hrane ili straha od debljanja, jedem da se spasim i jedem gotovo sve što mi dođe pod ruku no ipak se trudim da bude domaće i zdravo. zato sam i došla na fitnes forum sa željom da prilagodim životni stil koji je uvijek bio zdrav i pomalo restriktivan i ovu situaciju gdje je bitno uopće da jedem bilo što kao što sam dosad se i čupala na taj način. unaprijed hvala na potpori i savjetu :) makar mi doktorica veli da obavezno vodim računa o zdravoj prehrani u ovom stanju, zato sam i na forumu ovdje gdje se ljudi razumiju u to. pretpostavljam da i tebi puno znači pročitati pokoji savjet ili vidjeti tuđi plan pa ga prilagoditi sebi što ti kao što mogu misliti itekako dobro funkcionira :D
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.