New Posts New Posts RSS Feed - Anoreksija?! Pomoć pri masetini molim!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Anoreksija?! Pomoć pri masetini molim!

 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2015 at 11:32
hvala ljudi na dobrim sugestijama, sve ove probleme kaj sam pokušala navesti što sažetije imaju veze sa mojom niskom tjelesnom masom. jučer sam bila kod jako dobre endokrinke koja se također bavi sportom žena mi je preporučila isto što i vi, vezano za prehranu i dijagnosticirala mi nešto čudno što povlači sve ove probleme sa bubrezima jetrom itd. ubrzan mi je metabolizam na bazi hipotalamusa (štitnjača je okej na kraju, kortizol je podivljao koji me je i pojeo) i zbog toga mi se spolni hormoni (posebno estradiol) gotovo da i ne luče. navodno mi je bf 9% što je ultra bolje neg kaj je bilo, ali problem je što sam izgubila masu mišićnog tkiva pa je itm pao na tako nisku razinu. bolje imati ikakvu težinu neg nikakvu ne? eto.....doslovno veli da će sve doći na svoje budem li dobila težinu. inaće jedem ja i više nego kaj sam napisala, taj dan je bila frka sa voćem i povrćem i nekim još složenim uh nisam imala para pa bolje taj kruh i zobene neg niš. inaće da, računale smo ja i ona jučer- trošim oko 2000, unosim za mrvu više od toga zato mi i neide jer moram povećati kcal. straha se rješavam pošto sad vidim koliko sam NISKO pala u svakom smislu riječi. duram do 50 kg i počinjem vježbati (zasad samo hod, neka joga, puno kretanja i opuštanja, bavim se sad sa drugim stvarima malo više). e onda dalje, kad mi se sve posloži, onda ja mogu sebe reizgraditi. držte mi fige da zadržim ovaj entuzijazam jer iskreno vaši razumni stavovi su doprijeli do mojih nerazumnih strahova i malo izmijenili percepciju priče. hvala ljudi na pomoći.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
yasska View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yasska Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2015 at 12:31
Pozzz Israela
Evo da ti samo dam podršku pošto proživljamo donekle sličnu situaciju.
Isto sam zbrčkanih hormona, mene je nedovoljan unos energije doveo do privremene amenoreje, neredovnih ciklusa nakon toga i djelomične neplodnosti.
Što u kombinaciji s niskom ovarijskom rezervom i nije baš lijepo iskustvo.
Jednostavno rečeno, biološki sat otkucava puno puno ranije nego inače a ja sam to u neznanju i dodatno "pogoršala". Tako da se sad moram hitno udebljati i nabaciti BF da popravim hormonalni disbalans.

Iskreno imala sam isti sklop u glavi, "Sad kad sam ovoliko postigla zar odjednom da udarim suprotno? Kako?!? Kakvi crni kolači, šećer čips??? Bez treninga?!!"   ?!??!?!???
I ona "predivna" slika u glavi mene s ogromnim salastim dupetom s vrećom čipsa na kauču gledam Oprah :D :D Ne znam ni zašto jer inače to nikad nisam radila ali eto obuzme te svašta u tom trenutku.
Došlo mi da plačem majkemi, površno i sebično znam al jbg to je taj trenutni osjećaj, ne možemo pobjeći od toga.

Potpuno razumijem kad kažeš da se bojiš usalit a tamo možda ništa nećeš riješiti s time itd itd… Možda, ali opet možda i hoćeš…   Zamisli da riješiš sve zdravstvene probleme s većim BF-om. Zamisli da je stvarno tako lako, a često su jednostavne stvari najbolje riješenje, isprobano na xy primjera.

Kad shvatiš da će kasnije doslovno biti KASNO i da više nećeš imati priliku ništa napraviti onda se dobro zamisliš. Npr. ja za koju god apsolutno ništa više ne mogu napraviti… Gotovo! Kraj! Sva čuda medicine mi ne mogu pomoći u borbi protiv neplodnosti… A tek mi 29. Freaky, znam… i onda si prisiljen postaviti prioritet.
A u ovom trenutku jedino mogu preuzeti kontrolu nad hranom i to ću uraditi najbolje što mogu i sebi dokazati da mogu sve kad to hoću!
Kao što sam tvrdoglavo skinula tu maščobu i dokazala svima da se to može, sad ću je isto tvrdoglavo i vratiti. Neće ona mene kontrolirati već ja nju :)) To je najmanje što mogu uraditi za sebe u ovom ttrenutku jer kasnije neću moću ništa.

I pazi, stvarno već vidim određene promjene i stvarno vjerujem da ću dobit rat.

Opusti kočnicu što se tiče namirnica, naravno da nećeš žderkit kolače cijeli dan svaki dan. Ali kruh s maslacem (ili kikiriki maslacem), kokosovim uljem, nekim finim džemom bi ti dobro došao. Punomasni sir, ne mora biti posni, domaća kuhinja
punjene paprike npr… ;))

Evo ostavih dušu u ovom postu nadam se samo da ćeš shvatiti zašto ti ovo sve napisah, vjeruj mi nije tako strašno malo popustiti kočnicu ;)
I držim fige

Sretno...
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2015 at 19:29
yasska....gotovo ista situacija, vidim da si ispustila dušu kao i ja na samom pitanju...toliki strah od bf-a, a još veći od onog visceralnog sala BEZ poboljšanja zdravlja....sve kužiš ništa nemoram objašnjavati :) ja se toplo naaadam da ćemo ti i ja dobiti svoju dobru mašćobu (ja i izgubljeno mišićno ttkivo) i konačno biti zdrave i sretne. nadam se da hipotalamus nije trajno oštećen, i da su jajnici još uvijek sposobni ovulirati.....držimo si fige međusobno! eo trpamo se zdravom hranom, umjereno smo aktivne, što nam drugo preostaje? MORA DOĆI NA SVOJE. i hoće.....jednom dok sam se opustila (mada tada nisam daleko ni zaglibila) dobila malo sala.....i menga mi je došla! možda će i tebi...no meni će trebati jako jako dugo da se oporavim, ali hoću. nadam se da situacija kod tebe nije tako ozbiljna, jer ako je samo i isključivo bf u pitanju, dobit ćemo je...kolesterol stvara spolne hormone....idemo se umastit šta nam preostaje :) ako niš od tog....ah jbg život je okrutan..uvijek mi možemo na defku kasnije- samo pametnije malo
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
yasska View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yasska Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2015 at 20:53
Potpisujem, samo pametnije malo ;)
E to i govorim s nekih užasnih 46 kg sam je izgubila al čim sam vratila malo salceta došla je, znači ide to :) Tu je valjda bila neka granica...
I dalje sam u laganom disbalansu, i s produženim ciklusima ali treba malo da se sve vrati u normalu. Tako da nemoj odustati :) nego otkoči u glavi i daj si vremena da sve sjedne na svoje mjesto :) To je ono što ja radim sada i čvrsto vjerujem da će to sve doć na svoje.
I drago mi je da si našla super endokrinku koja zna što radi. Neprocjenjivo! I na psihičkoj razini te oslobodi...

Eto samo da znaš da nisi sama :))) Malo potpore uvijek dobro dodje

Pozzz
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2015 at 21:01
...super sad da ste se vas dvi našle...istina...psihološka podrška itekako dobro dođe...više nego dobroWink..
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2015 at 06:48
Cure moje, pa upravo je to to. Ja nisam zaglibila tako daleko ali pred par godina sam i sama prošla period kad sam 2 mjeseca bila bez menstruacije, a uvjerena da sam zdrava ko nikad. Moram naglasiti da s tim nikad nisam imala problema i uvijek je dolazilo u dan tako da mi je to bio prvi alarm. Nisam htjela ići kod doktora, nekako sam sama skužila u čemu je stvar. Pojačala hranu, malo popustila kod treninga i eto, sve ok......sada točno znam kad izletim iz balansa. A lako je izletit.....yasska i sama si rekla - misliš da si zdrav, osjećaš se odlično, imunitet na vrhuncu.....a tijelo ipak pati deep inside :) Svi imamo svoju granicu.....meni je 55 kg :))

No stalno se vrtimo oko istih krivih pretpostavki :)  Kao da dobivanje na kilaži uključuje dobivanje tone sala Smile Taj dio si morate obje izbit jer je stvar u tome što i koliko jedete i koliko ste aktivne. Nema šanse da se usalite ako pojačate unos dobre hrane i ako se bavite barem nekom aktivnošću tako da tijelo vidi da mu trebaju te vražje miške :) Tako da nema straha oko toga - da počnete dane provoditi po junkerijama to bi bila druga stvar (mada bi na početku to strašno kickalo napredak tako da bi skoro i preporučila nekih par dana uživanja Big smile) Možda je i glava željna neke hrane, koje ste duuugo zanemarivale...pa sve sve te želje i potrebe slože i dobiješ zastoj. Znam po sebi, nema toga što bolje pogura stvar od dobre stare pizze  Big smile

Ali dugoročno - zdravo i aktivno! I sve će doći na svoje, sjesti tamo di treba Wink 

Iako vas dvije imate mrvu različite prioritete opet se sve svede na isto - zdravlje. I neka vam to bude prvo! Jer ako se ne oporavite, badava forma, badava pločice, badava sve......stanje će biti još gore i gore, a znate kako to sve ide.
Fitness nije ropstvo, nije muka, nije uništavanje samog sebe....nažalost skoro pa više toga vidim nego nekog istinskog zadovoljstva i gušta. Treba naći ravnotežu inače tijelo kaže svoje, ne traje dovijeka i ima svoje granice.



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2015 at 06:57
I samo da se ne shvati krivo - nisam htjela reći da se od zdrave hrane (bar u onom smislu u kojem govorimo :) ne može udebljati, može :) Pogotovo ako debelo premašimo potrebe i ne stimuliramo tijelo dovoljno, a i ne tolerira svakome tijelo hranu na isti način.....treba i tu biti oprezan jer višak energije je ipak višak i ako je pretjeran skupit će se....ali opet je sve to puno manje nego da jedemo nekvalitetno i sjedimo.

Malo pomalo dizati kcal iz dobrih izvora i tako će se najbolje minimizirati šteta. 

No opet.......treba nekad i potrpiti malo tog sala kada je riječ o ovakvim stvarima. Jer ipak - jedno je imati 20,30 kg viška da ne govorim više....a drugo je biti opsjednut sa par milimetara masnog tkiva kojeg nitko osim nas ne vidi :) Mislim da smo po pitanju forme malo previše zaglibili i previše se uspoređujemo s onima od kojih bi mnogi odustali od svega da nemaju ormariće pune lijekova.




Edited by Gym_girl - 10 Lipanj 2015 at 06:59
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2015 at 10:40
gym sve što si rekla apsolutno drži vodu, skužila sam te potpuno, jako si inteligentna ženstvena i nemrem zamislit kako rasturaš kad dođe sat prije wheya. e pa tak se to dela, malo se treba pratiti a ne ignorirati svaki umor, svaku venu i dogotrajnu amenoreju. nažalost, i meni i yasci je to negdje duboko jasno ali isto tako negdje duboko leže debele curice koje papaju čokoladu jer su upravo dobile odj** od nekog ili pak nešto tužnije. sve je to subliminalno i koliko god zvučalo jednostavno, baš i nije i sama znaš jer si rekla da si bila na rubu. e sad, ja se jesam primila posla (klope) kao što rekoh jedem sve i ne tresem se baš nad redom čokolade iskreno, ali uvijek na kraju dana- kad znam da sam u velikom suficitu, samo mi prolaze slike visceralnog sala koji nemože riješit apsolutno nikakav problem (a tome sam baš sklona). čak ii to zanemarim jer se podsjetim da ću kao što si rekla neke sitne viškove rješavati kasnije kad izduram i oporavim se. ali neka slika mene kako treniram i onako veselo idem pripremat cheat (kao zaslužila sam heh) me baci u neki očaj gdje se ja pitam koliko kako i kada ću opet moći biti kobila nad kojom se muške face klanjaju kad prolazi cestom :P a sve zbog vlastitog truda i odricanja...a ovako, jedući zdravu hranu, imajući na umu da se moram i debljati plus pomisao da neće riješiti zdravstvene probleme i da kasnije NEĆU IMATI PRILIKU vratiti se punom parom- me ubija. evo, trudim se, sada sam već u tri mjeseca uz najmanju "štetu" sa 800 kcal skočila na 2 100- 2 300 i ne dobijam masu. vježbati nesmijem, smijem samo hodati i istezati se (jogica neka eventualno pilates) što je meni apsolutno novo...a moram a neeeide. ali ustrajna sam sad u tome, nije mi zato teško palo jučer pojest i krumpir i kruh i zobene. i polumasni sir (btw samo 1 g p razlike a okus je neopisiv) i leći zadovoljno i sito u krevet. možda ipak tijelo stvarno traži veliku obnovu, kao što vas dvije kažete možda je baš uvijek riječ o nečem tak jednostavnom. neka, idem probati, još malo durati do 50 lagano....pa kad stanem na noge počinjem vježbati. nekako vjerujem osobi koja je to prošla barem slično, i metta mi je sve rekao i svi mi to govore. ako svi vide zeleno zašto ja vidim crveno :) častim vas crvenim vinom ukoliko upali kao simbol sveg prelijepog i crvenog XD
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
yasska View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yasska Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2015 at 14:31
Ne kažem da je lako, nije nimalo lako kad ti se svakodnevica okrene naglavačke pa se ti snađi. Sve je to u glavi.
E tada isključi žaljenje za onim "šta bi bilo kad bi bilo" i "što će biti kad bude ili ne bude" i uključi razum. Pođi polako i živi dan po dan. Jedan za drugim i svaki za sebe. Pokušaj naći neki hobi, nešto što te ispunjava. I tako se zabavi dan po dan do 50 kg i onda će ti biti puno toga jasnije, moć ćeš subjektivnije razmisliti o cijeloj situaciji a vrlo vjerojatno će se stanje poboljšati. I tada razmisli što ćeš dalje bistre glave..

I svi izgleda imamo potrebu da uvijek nekome drugome dokazujemo da smo uložili puno truda i odricanja da bi izazvali nečije poštovanje.
Kaže jedan lijepi citat:

"Postoji nešto prokleto u nama ljudima.
Postoji neka bolesna želja da izađemo iz sebe, iz onoga što jesmo i postanemo ono što nismo, za one koji nisu bitni.
Do kada?
I ono bitnije, zašto pobogu?…" I.Divković
Možda ti je ovo prilika da izvučeš neko svoje "bolje ja" koje nije definirano isključivo fitnessom, nikad ne znaš ;)
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2015 at 15:02
mah....dobre stare prodike ;p nema čime se nisam bavila u životu i uvijek doživjela neki neuspjeh, zato mi je ovo točka na i...ali nikad nisam odustajala pa neću niti sada. koji apaurinček i da vidiš kak me više nije briga ni za visceralno salo preko kojeg su pločice na koje kreće masno tkivo. XD meni je problem borba protiv neuspjeha opće više ni u izgledu nije stvar. problem su moje traume, teško djetinjstvo i sj***n hipotalamus koji više ove stresove i šokove nemože tolerirati. dublji je to bezdan od same frke oko izgleda. sada evo trudim se stvarno vratiti neke stare hobije u kojima sam uživala, družiti se s ljudima koje sam redom izbjegavala radi okupacije sobom i što više se maniti svega što ima veze sa samoprocjenom ...čak i komplimente ne primam više k srcu, (komplimenti kompliciraju situaciju). vratit ću se punom parom, samo da budem stabilna...pa čak i ako se nevratim i ako moja sreća ne leži u fitnessu, neka imam i 20 kg viška, sreća ne poznaje razlike ni prioritete. sreća je stanje uma, mir kojem očajnički težim. fitness je manifestacija uspjeha jer me izvukao iz pakla droge. zato tolika opsjednutost time svime. nije ovo za forum dalje, možda je zato krivo sve zvučalo i možda su zato procjene mojih prioriteta bile preokvirne. ja sam iznijela samo ovaj dio oko kojeg ste mi mogli pomoći jer ovo je ipak fitness forum. nije psihijatrija na rabu :) i tako je yaska- hobi je bilo što. sve što mi skreće toksične misli sa ovoga. čak mi je hobi i lakiranje usranih noktiju. bilo šta, šetnja 18 km/h je super normabel, joga fenomenalan balans, čitanje povijesne tematike koja me oduvijek interesirala...ima toga u čemu mogu naći spas dok se situacija kreće sama od sebe dan za danom...kako budem NAPREDOVALA baš kao i ti, i fitness će ponovno biti dio naših života, ali fitness- a ne pretvaranje u muškarca. cure- pametne ste, barem ste uspjele pogoditi srž problema koji je 80 posto situacije. skidam kapu i nadam se da ću kasnije dobiti još savjeta kako da se uspješno vratim u formu!
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
yasska View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yasska Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2015 at 16:14
Nisu prodike, dapače tako ja sebi tuvim bitne stvari u glavu, pa evo dijelim i okolo, možda nekome isto bude od pomoći :D
A hobi apsolutno pomaže, zaokupi misli. Meni trenutno kniige, a plus bacila sam se u nekakvo pravljenje džemova, unbelieavable al eto :D full mi je zanimljivo.
I tako ide dan po dan, kažem ja sam si potpuno izbacila ono dugoročno promišljanje, planiranje i meni pali ;)))

Da ne zalazimo dalje u psihologiju ;) drž se, papaj kvalitetno i pametno!
Isto želim i sebi :))
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2015 at 15:49
Ja kapiram skroz razlog zbog kojeg ste zaglibile toliko i po mom misljenju to je jedna od onako, dosta velikih mana fitness sveta gde neko nagrabusi kao vi, neko primi sve od tog sveta i pliva u tome jer mu odgovara, neko nadje nesto svoje. Ali definitivno je od strane te industrije nametnuta velika opterecenost fizickim izgledom i zaista mislim da zbog tih konstantnih priliva takvih tipova tela (da se ne zezamo fitness telo mozes da prepoznas na kilometar i postoji ooogromna razlika izmedju fitness tela i na primer telo nekoga ko se bavi sportom ili necim drugim, pa cak i profesionalni sportisti ne izgledaju izvajano i izgradjeno kao ljudi koji se bave fitnessom, sto je sasvim logicno)ljudi ispustaju iz vida da i jedno prosecno, fit telo u formi sa normalnim postotkom masti i jako blagom definicijom moze da bude lepo. Ne vide ti se trbusnjaci, ramena, ledja...? A ne, pa nisi dovoljno fit...Nema veze sto jacina i funkcionalnost trbusnjaka nemaju veze sa njihovom vidljivoscu, ali ajde, kapiram, ljudi padaju na izgled pa je to nekako prva naznaka da je neko u ''kondiciji''. Pa onda taj osecaj koji ti daje fitness, tipa ti kontrolises sebe i svoju sudbinu, ti protiv sebe, ti i pomeranje granica, ti si najjaci, ti si car, ti imas moc blablabla.... Malo pisem sarkasticno jer uglavnom nisam fan tih motivational gluposti i uglavnom mi se retko koja zapravo zaista dopadne i izmotivise me :D Pa kada osetis da mozes sebe da menjas kako hoces, i da utices na to, posle prvih rezultata uvek hoces jos, pa posle drugih rezultata postavis jos jedan cilj i sve tako... Dok na kraju dobijes nesto sto uopste nisi ti na pocetku :D

Ja sam bas bila u slicnom fazonu kao vi, doduse nisam dosla do toga da budem nezdrava posto sam oduvek volela da jedem i nikada se toga nisam odricala ni za koju definiciju na svetu :D ali sam dogurala do kilaze koja je za mene bila potpuno neprirodna, trebalo joj je puno odrzavanja, konstantnog planiranja, vaganja, o treninzima (isto tako neodrzivim na duze staze) da ne pricam...I sve to za sta? Da bi neko na prvi pogled mogao da kaze za mene da sam fit, fitness cica, da bih mogla da se svrstam u kategoriju tih devojaka? Da se ne lazemo, i da budemo sto posto iskreni, u jednom trenutku svako od nas prodje kroz tu fazu gde se povinujemo nekom drustveno prihvatljivom izgledu i zelimo da se uklopimo u tu sliku nekako.

Danas svi hoce da izgledaju i treniraju kao atlete, a daleko su od tih mogucnosti i potencijala, a najbitnije - NE TREBA IM! Uvek cu ostati pri misljenju da osobi koja hoce da izgleda lepo i bude ZDRAVA, ima lepu kilazu i lepo telo ne treba gotovo nista od svih komplikovanih fitness postulata o prehrani i treningu. Zdrava, normalna hrana i neko osnovno znanje o tome sta koja hrana sadrzi i kad bi trebalo da se jede i neki sport, fizicika aktivnost... Osim ukoliko se neko ne bavi polu-profsionalno necim, ne vidim razlog za pliometrijskim vezbama, raznim hiit-ovima, tabatama i ostalim treninzima koji opterecuju srce i razaraju zglobove i daju nam privid da smo u kondiciji i super fit za pravo nam ispod svega fali one osnovne fizicke spreme.
Nazalost, tu dolazi lobiranje fit tela, koje ne mozes bas da imas tako lako, osim ako se debelo ne pomucis, a to se nekada prelomi kao vama sto se prelomilo.

Devojke, nema niceg loseg u malo masnog tkiva. Pa pogledajte na primer sportistkinje koje se krecu tu negde oko 20-22 bfa (odbojkasice), ili teniserke koje idu cak i do 24% bfa, a zaista tesko da i jedna od njih izgleda salasto, debelo, mlitavo i tako dalje. Meni su njihova tela daleko lepsa od suvih, izdefinisanih kakve imaju fitnessice. Mozda i sienje vidika u smislu estetike mogu da pomognu. Meni je pomoglo, kad sam pocela da se ugledam na tela koja vise slice mom, umesto sto sam stalno jurila neka koja su skroz drugacija.

Takodje, nije tako lako nabaciti hrpu sala i celulita uz normalnu hranu iz dobrh izvora, a pogotovo ako je neko bio fizicki aktivan jako dugo vremena. Ne brinite se ni od toga, izgubite taj strah! Licno sam imala svakakve faze u ishrani i razne oscilacije u kilazi i izgledu, i nista mi nije toliko urnisalo misicni tonus i napravilo celulit kao - STRES, nerviranje i nespavanje! Tako da potpisujem ovo sto kaze gymka, samo zdravo i aktivno.

I najiskrenije preporucujem promenu prioriteta vezbanja. De ne bude samo radi izgleda, budzenja misica, izgleda statue itd, jer je velika sansa da cete se opet zaglibiti u istu zamku. Krenite sa treningom radi zdravlja, kondicije, fizicke pripremljenosti koja ce vam biti transfer na neku drugu aktivnost kojom odlucite da se bavite...Ranije sam mozda izgledala fit, ali nisam mogla pola stvari koje sada mogu...Sada izgledam manje fit, ali mogu volu rep da iscupam, mogu da se snadjem u gotovo bilo kom sportu itd :D. I mnogo mi je drazi osecaj toga za sta je telo sve sposobno, a ne samo kako izgleda. Svakome ko ima problema sa body image-om bih prepocuila da nadje neku aktivnost koja ce pre svega biti hrana za duh i mozak, sa tim SVE ali SVE nedoumice i kompleksi vezani za izgled propadnu i pokleknu pred tim osecajem.

Ako niste profesionalci i nemate ambicije da se penjete na binu, te sitnice u izgledu zaista nisu toliko bitne, a nisu toliko ni odrzive.

I da napomenem : ovo je sve samo i iskljucivo moje misljenje, ne kazem da trebamo svi tako da razmisljamo, naravno. Mozda to nekome bude korisno, a nekome ne...
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2015 at 21:43
Svaka čast Morr, u potpunosti se slažem s napisanim. Priče cura su zaista nešto što je poučno i svi bi trebali pročitati prije nego počnu luditi za dijetama i stavljati izgled pod prioritet pa makar pod cijenu zdravlja....
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2015 at 22:15
[email protected]žemo govorit šta god `oćemo ...svi mi želimo izgledat dobro ali ne možemo i onda ćemo  pričat neku drugu priču tj,sam sebe podržavat jer nešto nemožemo postić.....najveći problem je ako osoba teži perfekciji ...e onda je gadno i tu se ništa ne čudim ..kao bivši solo gitarista ako nisam zna sve solo dionice od svjetskih muzičara onda ne bi izaša vani dok to ne bi savlada a o nervozi radi toga da ne pričam....samo jbga razlika  je svirat i ako ne ide u toj ćeš gitari posadit tratinčice.........ili  upravljat svojim tijelom .koje će ti ujutro kad se probudiš priredit šokove ako nešto dan prije krivo napraviš...... po pisanju israelinih@ prošlih postova ....imam osjećaj da je težila perfekciji i zato je došla do ovoga....jer teško je upravljat hormonima al može se....

Edited by dena75 - 11 Lipanj 2015 at 22:22
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2015 at 23:51
Naravno da svi zelimo izgledati dobro, slazem se Dena, no problem je nametanja nacina , proizvoda i sl kako do toga......zapravo usmjeren si tako da krenes s pretjerivanjem. Dovoljno je pogledati vecinu postova ovdje da se iscita da bi svi nesto na brzaka, picajzle oko prehrane i kombiniranja namirnica kao da na bini i zive od toga i opterecuju totalno nebitnim sitnicama i ulaze u tolike dubioze. Zar to nije pretjerivanje, tezenje perfekciji? Najgore je kaj ce u konacnici vrlo malen broj njih unatoc pretjerivanju i postici perfekciju, no to je sad druga prica i neda mi se o tome trenutno......
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2015 at 01:10
phoenix- eto prvi sam freak što se tiče perfekcionizma u vezi svega, naročito zato što sam u dosadašnjim izdanjima, onima prije fitnesa potpuno propadala odnosno neuspjevala u životu. to i je srž problema i na koncu- ako se još i fitnessom takva osoba počne baviti- siguran ulaz duboko u anoreksiju toga tipa. teško je definirati perfekciju, ali ja sam sebi tada bila savršena, jer sam bila zadovoljna, bez obzira što mi je i kosa počela opadati zbog tolikog disbalansa u tijelu a taako zdravog izgleda. naravno da sam bila zbunjena kako i zašto. joj pa zašto žena nebi mogla imati nizak bf i hrpetinu mišića...eto zašto, neprirodno je...i ružno složit ćeš se. ali MENI je bilo lijepo, meni je odgovaralo, jer sam na taj način SEBI dokazala da mogu pobjeć od onoga što sam bila- nezadovoljna i potpuno propala napaćena djevojka. je**š izgled, ta moć koja je tako isijavala samo zato što sam bila zadovoljna...sa tim 8 packom, ja sam sebi bila ne kralj- nego tron kraljevske duše. i sada naravno kada toga više nema, kada je od lean body massa ostala viseća koža ispunjena vodom i kiselinom, kada je kosa počela otpadati i kada ja nisam mogla stati na noge sa 39 kg. potpuno je jasno da se boram debelo privikavati na to kako uopće normalno tijelo izgleda i kakvo treba biti da mogu nastaviti živjeti prema prirodnim pravilima jer tu sam očito izgubila bitku. ignorirati nedoumice i sumanutosti koje mi se vrte po glavi kao zaštekao film. trebalo mi je vremena, volje i odricanja da uopće stanem na noge i dođem do tih bjednih 46 kg koliko sada imam- i to sama bez doktora, na rubu smrti sam bila. oporavila sam se 70 % i naravno da sam došla ovdje na fitness forum postaviti pitanje- kako dalje? kako da se vratim SPORTU i ZDRAVLJU a da ponovno ne iznurim svaku stanicu u sebi. želim zdravlje, sreću pa makar i ako to značilo da se neću moći vratiti narednih godinu dana. samo želim znati kako da pomognem sebi a i ostalim djevojkama da prihvatim svoje tijelo u prirodnom obliku i da ga prirodnim zaubuduće i održavam. sa bb-om je gotovo, ali sa sportom i pravilnom ishranom nikada. dalje u psihologiju ne ulazim, to je samo bila kratka natuknica da se zna glavni razlog ove situacije i da se istakne kako uopće u pitanju nije bila pusta želja za izgledom. to je samo manifestacija mog pojma uspjeha u nečemu a sada i ponovnog neuspjeha.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.