New Posts New Posts RSS Feed - Anoreksija?! Pomoć pri masetini molim!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Anoreksija?! Pomoć pri masetini molim!

 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>
Author
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 00:38
dena75- ja ti jedem dosta :s eo ti primjer za danas
znači ne treniram,trudim se da unosim bar 1,5 g/kg p i jedno 5 g uh masti sam ostavila na 1 g/kg , otprilike gledam pošto znam kako sam prije jela, mada m svaki dan varira i nije striktno velim al neidem ispod 1800 i ne preko 2300 kcal...jbg provuće se kroz svaki zalogaj a meni zadnje kaj treba da još budem opsjednutija ražunanjem
1. dvije šnite raženog cca 80 g sa 70 g pilećih prsa u ovitku
2. šalica jogurta sa žlicom lanenog sjemena
3. riža pun tanjur (al fakat pun), sa raznim povrćem nekaj ubacila za vrijeme kuhanja nekaj sa strane za salatu i 3 jaja (1 žumanjak) sa maalo naribanog gouda sira ...mješana salata ona kupljena
4. 30 grama zobenih sa izmiksanim jogurtom i posnim sirom i jabuka
5. još usranih pilećih prsa  ovitku sa paradajzom i krastavcem i šnita raženog
6. posnjak cca 100 g sad malo prije i malo kikirikija (šaka ajde)
tokom dana se provuko još redak tamne čokolade i jedna kavica sa punomasnim mlijekecom. trudim se sa voćem i povrćem eto al pare mi također brane. uglavnom, to je dosta hrane i to je neki optimalan obrazac kako ja jedem u ovom mirovanju. jedem sve, kaj mi dođe pod ruku, dopustim si pošto znam da ću se vratit čim se oporavim na treniranje, kad će to biti nebitno, samo da budem zdrava...
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 00:49
inače prema nekom izračunu treba mi 1700 kcal....postepeno sam se i kobeljala ko što si i rekao. došlo je puno togg na svoje ali očito ne dovoljno i neznam dokle i kako to normalno treba izgledat ..kako onda zadržati baš to stanje tijela i prehrane bez više mjenjanja ičega i dijeta za debljanje ili mršavljenje..kad dođe zdravlje
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 07:14
...za moj pojam sad jedeš ogromno na tvoje izmrcvareno tijelo....šokiraš ga svakim obrokom a to ne bi smila raditi...baziraj se sad ispočetka na nekim povrtnim gustim juhicama i voća i recimo laganom mesu tipa piletina,oslić...od masti maslinovo ulje i  nikakvo trpanje mastima i proteinima ....najbolje ti je da kontaktiraš metta@ i sam ti je posla poruku ....jer čovik je isto pribolija anoreksiju ka i ti....... i sad je bokun tovara..i skače ka junac na cure po osijeku...hahahaha...valjda se mett@ neće na ovo ljutiti...hahaha....i na kraju sad ti je nabitnije da se vratiš u prvobitno stanje tj da ozdraviš a ne da se i dalje forsiraš jesi li dobila sala(vode).....i te kave izbaci jer podižu raziinu kalija i taj kalij izbacuju iz organizma vani....a tebi on itekako triba na ovu situaciju......i ja san svakog vraga prolazija pa bi se na kraju izvuka jer bi posluša a ovo šta pišen tebi možda  bi  je sebe tako pokuša izvući iz te situacije...koja je stvarno katastrofa.....jer ti si u ovom trenutku bolesna  a bolesniku triba bolnička prehrana a ne prehrana fitness natjecatelja....

Edited by dena75 - 06 Lipanj 2015 at 07:16
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 08:46
al problem je u tome kaj ovo meni nije jaka prehrana, okej, malo možda jučer bilo masšćobe dosta, inaće je sličan jelovnik bolnički samo sa brdo uh i čak su i užine bogate mastima...jelovnik im ima 2000 kcal, oko 380 g uh, 75 g p, masti čak i u unžinama imaju neke paštete ili masline ili orašaste, svaki obrok i salata ima ulje. ja sam postepeno došla do ovog jelovnika , sa još više masti na uh lagano i dizala kcal. kontaktirala sam se ja sa metastazom, dobro je on meni sve reko, samo da ne brojim previše- a baš me strah tih uh u mirovanju i sve mi je zbrčkano. trebalo mi je dva mjeseca da skočim 3 kg, uz proces najmanje štete. sad stojim na kilaži i neide gore, a mora ić inaće će mi noge otić osteoporozu ću dobit...kaj ti je, te noge su trpile svakakve nepravilne treninge. hipokalijemije se ne bojim prošla sam je to je grozno stanje...a i hiperproteinemija, bila sam solo tume velim ti bez doktora bez svih, jaja su češali al su znali dijagnoze postavljat pa nek se sama bakčem jel. "iznurila si se, daj počni jest sranja da dobiješ kile, raspast ćeš se" je bila najlijepša gesta od endokrinke kod koje sam došla. a ja oću zdrave navike, zdrav život i povrat tkiva.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 08:51
strah od uh potječe otkad nisam nikad shvaćala koliko ih zapravo trebamo...jer kad sam ih jela sam bila debela i nesretna, a kad sam ih svela na minimume mišićava kobila (čudno i neprirodno sve skupa)
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 14:52
[email protected] znam šta bi ti reka na ovo sve...za mene je u tvojoj situaciji brdo kalorija...jbte pa kako će to izmrcvareno tijelo to sve provarit....a i vidim da si imala hipokalijemiju...nedostatak kalije u tijelu i od pustog natrija stvara ti se voda a ti misliš da je salo i kardijaš i vježbaš ka luđakinja ...jer salo i vodu nemoš razlikovat i kataboliraš i padaš u depresiju jer nemožeš tu vodu skinit pogotovo donji dio trbuhaa nikako...da ti je neko stručan to moga objasnit prije do ovoga ne bi došla jer ja znam šta je kad treniraš a ne ide ...i u ovoj situaciji ja mislim da je tebi tijelo najsritnije kad ništa ne jede...zato napravi jedan post od 20 sati...sve iz sebe izbaci toksine i ludosti i ispočetka sa povrtnim juhicama....ajme tvojim jadnim bubrezima sa tim proteinima....i ti proteini to je običan mit taj unos od 2grama...to nek se trpaju oni konji sa stereodima koji glumataju i onda kad prestanu dođu ka ćelava kokoš......
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 16:45
sa dužnim poštoavnjem...ali o čemu ti pričaš?! XD O kakvom kardijanju, POSTANJU, zadržavanju vode?...fulao si spiku skroz stari.....moj abdomen se raspao prije mjesec dana, kaj se tiče neravnoteže elektrolita....ponavljam to sam sredila prje dva mjeseca.  meni fali MASA. unutrašnja tjelesna masa, imam 46 kila ti bi da ja još I POSTIM? ti boga postila sam četiri mjeseca! starii, ja ako slučajno jedem manje od ovoga, padnem na 43 kg, meni treba brutalna prehran...pa jel ti znaš da takve tove kolačima, kruhom bilo čim samo da dobe što prje bilo kakvu masu? zato sam tu jer ja neću bilo kakvu masu! I TROMBOLJATI SE. ja hoću KVALITETNO JESTI, USKORO POČETI LAGANO VJŽEBATI ...ALI  NEZNAM KAKO DA SI SKLOPIM TAJ MRTVI JELOVNIK ZA MIROVANJE?! JEDEM JA I JUHE, I POVRĆE, I VOĆE I MESO I KRUH I ZOBENE I SVE REDOM ŠTO MISLIM DA JE DOBRO ZA MENE. meni trebaju OMJERI...uh, p i m....kako se računaju ti usrani uh? 5 g/kg za masu...iz kojih izvora se to misli? nemoguće je pojest tri šnite kruha po takvome i žlica maslinovog ulja da bi došla do 2000 kcal! trebam masetinu, presporo je dobijam, a tijelo propada još više čim ja manje od ovoga jedem odma nema stolice 3 dana! sad mi više apsolutno ništa nije jasno, samo mi je jasno da nesmijem imati tako malo kila...i tako malo TKIVA da se meni vene i na trbuhu vide...
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 16:58
ovo za maslinovo ulje se očito mislilo na m....nema šanse da doguram sa time do kalorija...bolnički jelovnik koji sam dobila nalaže MARGARIN ZA DORUČAK I OBJE UŽINE
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 19:18
Originally posted by israela israela wrote:

dapače hehe očekivala sam strašne uvrede i osude...još kad cure navale na temu i to :) dobro si ti to meni sročio, sve je to meni jasno i već milijun puta rečeno. ali neee, ja svoje tupim a kaj je najžalosnije, uvijek sam davala dore savjete svojim frendovima koji su trenutno milijun puta zdraviji od mene, a na sebi nisam ništa od toga primijenila. ponešto nesvjesno a nešto iz straha valjda. ipak sam bila debela ko klinka pa mi je to valjda sve ostalo u podsvijesti. perfekciista užasno restriktivna i stroga prema sebi. da si ja čak ni sad ne dozvolim više od kriške kolača. neg se trpam zdravom hranom -.- da, dobijam masu, i masnu i nemasnu. ali problem je u glavi, ja kad vidim jedan gram sala više nego koji centimetar u ruci ili nozi..-poludim i opet od stresa manje jedem i neznam kaj da radim a vježbom se samo trusim još više.....teško mi je samoj tromboljat se na "zdrav" način -.-! i onda odem kod endokrinologice i veli ona meni ŽDERI MALA TO JE LIJEK. a ja se bojim nagle trbušine i odjedamput nekih promjena na sebi. sad tek i vidim koliko sam nezdravo ja izgledala a to je bilo opet "tako poželjno". ma grozno...ak iskopam neku staru sliku obavezno stavljam prije i poslije 

...israela od ovome ti  ja kardijanju pričam...i zašto se ne držiš bolničkog jelovnika...dok ti se tijelo malo ne obnovi...


Edited by dena75 - 06 Lipanj 2015 at 19:24
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 19:26
http://www.1percentedge.com/ifcalc/       ....evo ti kalkulator za masu i mršavljenje pa vidi
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 20:57
Originally posted by israela israela wrote:

ALI  NEZNAM KAKO DA SI SKLOPIM TAJ MRTVI JELOVNIK ZA MIROVANJE?! JEDEM JA I JUHE, I POVRĆE, I VOĆE I MESO I KRUH I ZOBENE I SVE REDOM ŠTO MISLIM DA JE DOBRO ZA MENE. meni trebaju OMJERI...uh, p i m....kako se računaju ti usrani uh? 5 g/kg za masu...iz kojih izvora se to misli?


Mislim da je tvoj najveci problem ovde, jer si i dalje u nekom rascepu izmedju zelje za izgledom i zeljom za poboljsanim zdravljem, zelis da se udebljas ali opet ne bi da dobijes neku ruznu masu ili salo. Mislim da izgled u ovom trenutku treba da ti bude na poslednjem mestu. Ne trebaju ti apsolutno nikakvi omeri, nikakve razmere, zaboravi i ishranu za masu, definiciju, zaboravi sve te zakone sada. Jedi normalnu zdravu hranu, domace kuvane obroke, meso, ribu, jaja, povrce, voce (ovoga ti jako fali, gde su minerali i vitamini u celoj prici u ovom tvom jelovniku)...Mlecni proizvodi takodje, semenke, bademe, ribu itd. Izvini ali po ovom jelovniku meni uopste ne deluje da ti jedes nesto previse, da jedes mnogo niti da tu ima nesto previse kalorija - opet valjda tvoj psihicki momenat i neka opsednutost izgledom gde vidis vise hrane na tanjiru nego sto je ima. I pitanje je koliko si zapravo u suficitu... Ali to nije ni bitno toliko.

Ovde je sve u glavi, dok se ne resis te opsednutosti izgledom svaka hrana ce ti izgledati kao pretnja, nije uopste tvoj jelovnik problem... Mozda bi ti zaista pomoglo da pricas sa nekim strucnim licem, ili da nadjes neke ljude koji su prosli i preziveli isto sto i ti - oni bi najbolje mogli da te razumeju i da ti pokazu gde eventualno gresis...Mislim da mi ovde mozemo do sutra ali tesko ce to dopreti do tebe, a i mnogi od nas nismo bili tu gde si ti sad, i ne mozemo onako potpuno empaticki da te razumemo.

Sto se tvog bavljenja sportom tice, ja verujem da ces moci da se bavis fizickim aktivnostima opet, zasto ne bi mogla, medjutim i tu bi ti koristila promena mindseta...Za nas obicne ljude, sport i fizicko vezbanje treba da budu pre svega stvar zdravlja i zadovoljstva, a lep izgled to prati. Mislim da treniranje samo i iskljucivo radi izgleda cesto zadje u ovakve negativne krajnosti. Kada se oporavis, vidi mozda da se maknes od teretane i upises neku fizicku aktivnost ili sport koji ce te maknuti od te opsednutosti izgledom ali ti dati neka druga zadovoljstva i mozda vratiti malo telo i psihu u ravnotezu. Toliko lepih stvari ima sto se vezbanja tice (a nista manje lepo telo ne prave), nije teretana jedini izbor. Ali to polagano...

Za ovo da presporo dobijas masu...polako, doci ce, izmrcvarila si telo i treba mu vremena da povrati neku homestazu - nije preko noci otislo pa nece preko noci ni doci. Samo lagano, i srecno! Pricaj sa mettom, on je imao slican problem kao i ti, cak je i o tome pisao na blogu...Neka ti nadje taj clanak, jako je koristan

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 21:24
prelijepo si mi napisala post.....srž je nažalost ta opsjednutost sa izgledom da pošto sam imala problema u djetinjstvu sa time ali to je sad nebitno..bitno je da sam ja ZABORAVILA KAKO NORMALAN SASTAV TIJELA IZGLEDA. tako da mi je čudan svaki gram ičega na meni i najveći strah imam od nekog tromboljavog sala bez poboljšanja zdravlja, sigurno kužiš što hoću reći. nitko nebi htio dobijat samo masno tkivo (to je nemoguće naravno dobijaš sve kad se debljaš) ali ja želim SIMULTANO dobijati puno tkiva kojeg sam izgubila. više ni sama neznam ovo za ugljikohidrate...to mi je najveća dilema- dali vrijedi 5g/kg (primjer) iz škrobnih izvora odnosno složenih uh ili iz svih? iz mliječnih proizvoda? povrća? okej znam da je to malo...ali daje puno...što se tiče povrća, ono jedem bez da brojim (eventualno pripazim na količinu rajčica, voće također ubrajam u unos uh)...to mi nikad nije bilo jasno jer mi je dok sam vježbala bilo potpuno nebitno. znala sam da ću kardijanjem izgubit ako sam slučajno bila u suficitu jer sam sa vremenom imala zdraviji stav o hrani pa nisam pretjerano vagala. Sada me muči, kako da si izračunam barem otprilike koliko meni uh treba, a i ove masti što sam nabrojala u svom jučerašnjem jelovniku nisu ništa pretjerano...čak nisu dosegli ni 1g/kg. tako da....neznam ni sama iz kojih izvora, koliko i kako meni treba da se moje tijelo oporavi i dobi masu. Doktori sugeriraju KOLAČE...a ja imam genetsku predispoziciju za šećer iovak ionak i neželim si stvarat TAKVE NAVIKE. ŽELIM NORMALNO I ZDRAVO JESTI, ZNATI KOLIKO MI ČEGA TREBA DA NABIJEM KILAŽU DO 55 KG DA DOBIJEM MENGU. A I SAMA ZNAŠ DA NIJE ISTO BITI TROMBOLJAV I IMATI 55 KG I BITI UTEGNUT I IMATI 55 KG....Stoga trebala bi biti u nekom sitnom suficitu ponajviše iz proteinskih izvora i nešto malo ugljikohidrata. to bi mi pokrilo otprilike 200-300 kcal što znači da bih mjesečno s obzirom na čudne mjene metabolizma dobivala oko 2 kg. to mi je optimalno...ali svih tkiva, ne da najviše bude tromboljavljenja i saletina. bila bih najsretnija da mi netko da primjer jelovnika s kojim bih nastavila živjeti i kad počnem normalno vježbati (nebum se više zaj*** sa zdravljem, masama i definicijama) nego ću normalno održavati onda svoju kilažu dok dođe dokle treba da ozdravim. samo to mi je potrebno.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 21:34
e da i samo još nešto....vitamina se trudim jako puno čupati koliko mogu, jedem povrće kad god se sjetim ..ovaj jelovnik je bio primjer makronutrijenata ponajviše a i to je bilo jučer, danas sam imala 3 salatice i tak...meseko, krumpirić kuhani sa peršinom, češnjaka u sve stavljam...još i popim koji vitamin c reda radi....velim, puno sam se spasila fala bogu otprije 4 mjeseca di sam imala hipokalijemiju i hiperproteinemiju, tad sam se najviše je***avala sa hranom i prehranom, nisam znala kako jesti, i sad mi nije potpuno jasno ali vidim da kaj god trpala u sebe ne dobijam više kilažu. kaj bi trebala još žderat, i kaj? velim, doktori mi rekli margarin na svaku šnitu kruha. a ja to neželim tako. znam da su u krivu i da ih boli dupe, frendicu su mi tako za**ali, sad je tromboljava lijepo i dalje nema mengu. i ima osteoporozu. mislim stvaarno, neznam više kaj da radim. a kaj je sve se dešavalo slučajno i nesvjesno i to "trošenje tijela" i pretretreniranost dok sam trenirala je očito počelo i puno prije. sve mi je nejasno.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2015 at 14:00
Njoj trenutno nije potrebno računanje u gramima nutrijenata niti kalorija.... Đabe sve to kalkuliranje...dok se nešto ne promjeni u sklopu... samo može doći do toga da se zatvori u još jednu novu čeliju.. i šta onda?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2015 at 06:12
Potpisujem Morrighan, Metta, denu u nekim stvarima (ne slažem se sa prijedlogom posta i sa izjavom da joj je ovo previše hrane :), potpisujem sve ali opet kažem bojim se da mi tu jednostavno malo toga možemo i čudim se svim tim doktorima, psihijatrima, endokrinolozima...zar nitko pametan? Kužim da ima bukvana koji znaju samo lijek prepisat ali brate mili ovako ispada da si apsolutno pogodila sve budale. Ili ljudi dobro govore ali si ti tvrdoglava Smile

Ne znam tko će odavdje uć u tu odgovornost da ti prepisuje neki jelovnik kad zapravo ni sami ne znamo o čemu je tu točno riječ. Samo ti imaš svoje nalaze, iz ovog nabrojenog možemo zaključiti svašta i ništa. Ja jedino što prvo primjetim je ono što je i Morr na početku svog posta napisala.....u rascjepu si između zdravlja i izgleda. Bojiš se tih kcal i jbg-a, znam kako je, ali ako želiš krenuti sa kilažom gore - jesti moraš. Kažeš proteine sa minumumom uh-a? Eto, opet radiš iste greške koje su te i dovele u to stanje.

Jednostavno digni kcal u svakom obroku, malo pomalo ako hoćeš. Da svaki od ovih obroka digneš za 50-100 kcal gledaj koliko će se nakupiti s vremenom. Svugdje imaš prostora - u doručku za još malo proteina (ako smiješ) i koji izvor masti. U međuobroku za još 1-2 žlice lanenih, koju voćku usput, više jogurta ili svježeg sira. U ručku za još 1 ili čak 2 cijela jaja kvragu. Najmanje 50g zobenih, pa neka konkretnija večerica (ribica npr. sa nekim prilogom) i na kraju još više posnog ili kikirikija ako treba......ha, easy Wink

I ti to znaš samo te je strah Smile

Opet kažem, odgovornost je tu jer tvoje zdravstveno stanje još nije skroz razjašnjeno......kažeš bubrezi, jetra propadaju, što, kako......a ti ostavljena sama sebi...hmm......štitnjača..si na terapiji ili? hipo, hiper? i mogli bi dalje....opet kažem - čudi me da su svi digli ruke....

Uglavnom - logično je početi jesti više pa će i kilaža doći. Ako je došla sa povećanjem do sada, doći će opet samo treba tijelo adaptirati na novi unos hrane. Kako kaže mett...kakva pusta kalkuliranja kad ti zdravlje i život vise na tako tankom koncu.....pusti konje da budu konji, ti budi čovjek i izvuci se. Ja bi na tvom mjestu pokrila ogledalo i opustila se malo.  Uvijek ćeš imati vremena srediti viškove kasnije na jedan zdrav način, kad se oporaviš....svatko ko zna kako mu tijelo funkcionira to lako sredi. Sad bi ti trebalo biti najbitnije da se oporaviš.

Znam kako ti je, i sama sam imala svoje strahove.......pa zato i znam kako je napokon živjeti slobodno.




Edited by Gym_girl - 09 Lipanj 2015 at 06:18
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2015 at 11:03
...gymWink...a znaš da su moje metode agresivne i brutalne..hahaha...pisa san ti o tome....šta se tiče israele u svojin postovima sam pisa da nisam stručanjak i doktor ali ići se maltretirat u startu hranom...ne znam...a šta se tiče posta jednom vikendom nije loše napravit još ako dan prije napraviš cheat day i onda se očistit dobro...dobro dođe viruj mi...veliki si ti psiholog to san ti reka 100x samo te nekako nema...i na kraju krajeva i meni si pomoglaWink...dobri stari lyl..hahaha..
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.