New Posts New Posts RSS Feed - Anksioznost, visok BMI i teretana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Anksioznost, visok BMI i teretana

 Post Reply Post Reply
Author
leonarda View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Ožujak 2011
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leonarda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Anksioznost, visok BMI i teretana
    Posted: 15 Ožujak 2011 at 11:16
U subotu mi je, nakon povratka iz teretane, pozlilo.
Odjednom me 'napuhalo', srce pocelo kucati kao ludo, hladnoca, slabost.. tlakomjer je pokazao š55/š30. (BM index mi je 30 i može biti da malo pretjerah u teretani, krenuh s vježbanjima prije 6 tjadana i možda sam trebala ostati na 30-tak minuta)

Nazvala sam hitnu, savjetovali su mi jedan tinidil pod jezik i jedan normabel te - ležanje. Tlak se smirio, no ni dva dana kasnije (spavala sam doslovno dva dana) se ne osjecam dobro.

Moram napomenuti da, nažalost, imam ogromnog iskustva s anksioznošcu i panicnim napadima ('proganjaju' me zadnjih 5-6 godina, poceli su godinu dvije nakon što sam naglo prekinula s treniranjem, a tad sam i BMI natukla), ali nikad pritom nisam imala problem s tlakom. Također, obicno osjetim kad dolazi pa sam vježbama dubokog disanja to nekako naucila regulirati. Tlak mi je samo dvaput izmjeren preko š80/š00 i obicno se, a mjerim ga svaki dan, krece od š20/65, rijetko š45/80.

Isto tako imam iskustva s teretanama dok ih na ovim prostorima skoro nije ni bilo. Dapace, nekad davno bijah osobna trenerica u gymu u koji ne možeš upasti bez testa pri upisu (spirometrija u mirovanju, test opterecenja, mjerenje udjela i distribucije masti u organizmu..) Dakle, nije da nemam pojma o nicem.

Zanima me, je li itko imao slicnih iskustava? Mislite li da je ovaj slucaj povezan s anksioznošcu? Može li biti da je uslijed (low intensity) 60-minutnog vježbanja tijelo proizvelo previše kortizola, hormona stresa (a nakon vježbanja sam popila 300 ml shakea s 30gr whey proteina) što je rezlutiralo divljanjem srca i krvnog tlaka?

Inace svaki EKG koji sam radila (zadnji prije 4 tjedna) je u redu. Prije no što krenuh u teretanu otišla sam i u kod kardiologa i na uzv srca; nalaz uredan uz, naravno, preporuku reduciranja tjelesne težine.


Imate li kakvu ideju, što dalje? Bila sam na toliko pretraga, na hitnoj.. vec me naprosto sram otici kod lijecnika. Nalazi su uvijek u redu, a ja više ne mogu normalno funkcionirati. Fizicka bol, strah da ce me nešto 'zdrmati', da cu se srušiti, da cu samo pasti, da ce mi srce eksplodirati...užas.

Any?

ps. a moram skinuti kg. moram.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2011 at 11:25
Anksioznost i napadaji panike, vjerovatno ništa
drugo.......dokaz tome ti je da kak velis svaki dan mjeris
tlak, a to nije normalno bas, tak da po tome si ocito
svakodnevno pod stresom i u anksioznom stanju
Back to Top
Asia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Asia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2011 at 11:30
Da li se kontroliraš kod dr,ustavri da li ideš na psihoterapije..?
To je vrlo važno.
Da li si u tom shake-u imala dosta dekstroze,možda ti je naglo dignulo inzulin i s time uzrokovao napad(jer to je vjerojatno bio panicni napad..znam o tome jer meni jedna vrlo bliska osoba ima isti poremecaj kao ti) znam da ona mora paziti na unos hrane i kave odnosno kofeinske i sl napitke jer su joj triger za napad.
I isto ima visok BMI i apsolutno joj je zabranjena takva vrsta treninga,dok ne izgubi š0 kg,samo LI cardio,i normalna uravnotežena prehrana sa dovoljno UH,s time da su izvori UH iz namirnica s niskim GI zbog ravnoteže inzulina.
To sve kaj si navela su klasicni simptomi panicnog napada,s obzirom da sia nksiozna isto tako valjda duže vremena,moraš znati da se te stvari teže lijece,moraš se samo nauciti živjeti stime
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2011 at 13:16

Originally posted by leonarda leonarda wrote:

U subotu mi je, nakon povratka iz teretane, pozlilo.
Odjednom me 'napuhalo', srce pocelo kucati kao ludo, hladnoca, slabost.. tlakomjer je pokazao š55/š30. (BM index mi je 30 i može biti da malo pretjerah u teretani, krenuh s vježbanjima prije 6 tjadana i možda sam trebala ostati na 30-tak minuta)

Nazvala sam hitnu, savjetovali su mi jedan tinidil pod jezik i jedan normabel te - ležanje. Tlak se smirio, no ni dva dana kasnije (spavala sam doslovno dva dana) se ne osjecam dobro.

Moram napomenuti da, nažalost, imam ogromnog iskustva s anksioznošcu i panicnim napadima ('proganjaju' me zadnjih 5-6 godina, poceli su godinu dvije nakon što sam naglo prekinula s treniranjem, a tad sam i BMI natukla), ali nikad pritom nisam imala problem s tlakom. Također, obicno osjetim kad dolazi pa sam vježbama dubokog disanja to nekako naucila regulirati. Tlak mi je samo dvaput izmjeren preko š80/š00 i obicno se, a mjerim ga svaki dan, krece od š20/65, rijetko š45/80.

Isto tako imam iskustva s teretanama dok ih na ovim prostorima skoro nije ni bilo. Dapace, nekad davno bijah osobna trenerica u gymu u koji ne možeš upasti bez testa pri upisu (spirometrija u mirovanju, test opterecenja, mjerenje udjela i distribucije masti u organizmu..) Dakle, nije da nemam pojma o nicem.

Zanima me, je li itko imao slicnih iskustava? Mislite li da je ovaj slucaj povezan s anksioznošcu? Može li biti da je uslijed (low intensity) 60-minutnog vježbanja tijelo proizvelo previše kortizola, hormona stresa (a nakon vježbanja sam popila 300 ml shakea s 30gr whey proteina) što je rezlutiralo divljanjem srca i krvnog tlaka?

Inace svaki EKG koji sam radila (zadnji prije 4 tjedna) je u redu. Prije no što krenuh u teretanu otišla sam i u kod kardiologa i na uzv srca; nalaz uredan uz, naravno, preporuku reduciranja tjelesne težine.


Imate li kakvu ideju, što dalje? Bila sam na toliko pretraga, na hitnoj.. vec me naprosto sram otici kod lijecnika. Nalazi su uvijek u redu, a ja više ne mogu normalno funkcionirati. Fizicka bol, strah da ce me nešto 'zdrmati', da cu se srušiti, da cu samo pasti, da ce mi srce eksplodirati...užas.

Any?

ps. a moram skinuti kg. moram.
 ja imam problem sa niskim tlakom, nikakve naznake da imam dispoziciju ili da postoji neka mana na srcu al u periodu kad sam bila izuzetno utrenirana uslijed povece vlage i guzve u autobusu dozivjela sam srcani arest i narednih š0 dana me drzalo u krevetu. Sto je bio razlog nisam nikad saznala al se klonim kao djavo od tamijana visokih vlaga i autobusa.

Moram priznat da kad mi se to dogodilo i kad razmisljam o svemu.. nisam bila ni na hitnoj, niti sam panicarila.. nazvala sam doktoricu opce prakse, pojasnila sto je bilo i jednostavno mirovala. I zato se tu moram slozit sa Phoenixom - jednostavno prestani toliko paznje i straha usmjeravati u svoje tijelo jer ti takav stres steti. Sto se tice visokog tlaka - on se mora kontrolirat i svakodnevno mjerenje je uredu (zivim sa 2 visokotlakasa) al s obzirom da si mlada.. kazu da je alternativna varijanta za snizavanje caj od preslice, koprive i lipe (mislim da je to "dobitna" kombinacija iako moji doma nisu probali).

ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2011 at 13:22
 Zaboravih nadodat.. kada se osjeti bol u srcu (a srce je ni manje ni vise misic) ta bol je najcesce refleksija boli nekog organa blizu srca. Pa tako ako se dogodio neki poremecaj u prehrani ili smo jednostavno popili previse vode ili otezano disemo zbog katara u bronhijima, ostale crijevne smetnje.. itd mogu izazvat smetnju na srcu koja se moze refleksirat i kao znojenje, nelagoda, hladnoca..
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2011 at 15:12
Ma rekao bi d ane mjeri tlak zbog problema s tlakom nego
radi strha i kontrole same sebe da se smiri da joj nis
nije.....jer ne vidim da spominje uzimanje lijekova za tlak
tad je to skakanje tlaka vjerovatno zbog anksioznosti i
napada panike....
mozda se varam, al ja sam tak to shvatio
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2011 at 15:19
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Ma rekao bi d ane mjeri tlak zbog problema s tlakom nego
radi strha i kontrole same sebe da se smiri da joj nis
nije.....jer ne vidim da spominje uzimanje lijekova za tlak
tad je to skakanje tlaka vjerovatno zbog anksioznosti i
napada panike....
mozda se varam, al ja sam tak to shvatio
 kako god.. kloniti se straha.. i Churchill je govorio "Najveci covjekov neprijatelj je nj. vlastiti strah"!¨da, da...uzrokuje samo probleme
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2011 at 15:46
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Ma rekao bi d ane
mjeri tlak zbog problema s tlakom nego radi strha i
kontrole same sebe da se smiri da joj nis nije.....jer ne
vidim da spominje uzimanje lijekova za tlak tad je to
skakanje tlaka vjerovatno zbog anksioznosti i napada
panike.... mozda se varam, al ja sam tak to shvatio

 kako god.. kloniti se straha.. i Churchill je govorio
"Najveci covjekov neprijatelj je nj. vlastiti strah"!¨da,
da...uzrokuje samo probleme


Slazem se, al lako je to rec, ak si anksiozan i imas
problema s tim onda niej to sam tak lako napravit
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2011 at 16:00
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Ma rekao bi d ane
mjeri tlak zbog problema s tlakom nego radi strha i
kontrole same sebe da se smiri da joj nis nije.....jer ne
vidim da spominje uzimanje lijekova za tlak tad je to
skakanje tlaka vjerovatno zbog anksioznosti i napada
panike.... mozda se varam, al ja sam tak to shvatio

 kako god.. kloniti se straha.. i Churchill je govorio
"Najveci covjekov neprijatelj je nj. vlastiti strah"!¨da,
da...uzrokuje samo probleme


Slazem se, al lako je to rec, ak si anksiozan i imas
problema s tim onda niej to sam tak lako napravit
 svatko od nas je pomalo anksiozan s vremena na vrijeme.. neizbjezno.. ja bar jednom dnevno al nastojim sve kontrolirat. Zikine knjige su mi pomogle
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.