New Posts New Posts RSS Feed - Ajme
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ajme

 Post Reply Post Reply
Author
Osoba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Osoba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ajme
    Posted: 02 Lipanj 2008 at 20:09
 Ja imam velik problem jer san ja skroz oblikovan osim na podrucju trbuha i jednostavno smršavio ja i 5 ili š0 kila izgleda mi da nema promjene pa sam od toga odusta i udeblja se još više.Kile su užasne a još gore šta san ja ocito odi najmlađi i iman š3 godina pa me sram otic na plažu i znate ono pubertet i te stvari.Znan da se u pubertetu nesmi neka ozbiljna dijeta radit al ja neznan šta cu.
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2008 at 17:39

Pa pocnimo s onim ocitim. što jedeš? što piješ? Koliko? Kada? Jel se baviš športom? Treniraš?
 
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2008 at 14:32
Mlad si, razvijaš se tek, još ceš i narasti..... Pocni se baviti nekim sportom da sve to usmjeriš na pravi put.
Back to Top
Osoba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Osoba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2008 at 21:44
 Pa jedem dosta povrca i voca.Pokušavam smanjiti slatko i meso.Pijem vodu i sok-izbacio sam gazirane stvari.A sad koliko stvar je u tome šta to slatko šta ne jeden onda nadomjestin tin vocen i povrcen i to previše a ni to nije dobro.Izbbjegavam veceru, a dorucak je nikakav zbog škole ujutro.Bavio sam se sportom ali sam se razbolia i nisan smia trenirat tako da se nima vratia.To mi je u planu posli škole a inace vježbam.To je to.
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2008 at 22:47

joj!! meso trebaš povecati - u njemu su proteini koji su ti bitni za mišice!!

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2008 at 23:30
Originally posted by Osoba Osoba wrote:

 Pa jedem dosta povrca i voca.

što više!

Originally posted by Osoba Osoba wrote:

Pokušavam smanjiti slatko i meso.

Smanji/izbaci slatko, meso NIKAKO! Povecati unos životinjskih proteina iz mesa!

Originally posted by Osoba Osoba wrote:

Pijem vodu i sok-izbacio sam gazirane stvari

Voda ok. što ce ti sok? Voda je najbolji izbor. Bio sok gaziran ili ne, nije toliko poželjan (ali opet ovisi o tvom metabolizmu) za svakodnevnu konzumaciju.

Originally posted by Osoba Osoba wrote:

A sad koliko stvar je u tome šta to slatko šta ne jeden onda nadomjestin tin vocen i povrcen i to previše a ni to nije dobro.

Odakle ti da previše voca i povrca ne valja? Potpuno krivo.

Originally posted by Osoba Osoba wrote:

Izbbjegavam veceru

Opet krivo. Vecera svakako treba postojati, kvalitetna kao i ostali obroci.

Originally posted by Osoba Osoba wrote:

dorucak je nikakav zbog škole ujutro.

Misliš da je drugima lako imati dorucak, a ipak idu na posao, u školu, na faks itd...

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2008 at 15:57
Ah ta djeca

Ovako možeš svojem prijatelju objašnjavati svoju prehranu, dok pijete kolu ispred školskog igrališta. Zdrava prehrana je preciza znanost i da bih te mogao uputiti kako da skineš tu škembu, morat ceš mi u detalje opisati što sve jedeš i piješ u jednom danu... sve sa vremenskim oznakama, kolicinskim podacima, markama proizvoda, svako zrno šecera i svaki gutljaj Studene s okusom limuna.

Evo kako to treba izgledati:
https://www.fitness.com.hr/forum/forum_posts.asp?TID=574& PN=š
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2008 at 16:13
Originally posted by šime šime wrote:

Zdrava prehrana je preciza znanost i da bih te mogao uputiti kako da skineš tu škembu, morat ceš mi u detalje opisati što sve jedeš i piješ u jednom danu... sve sa vremenskim oznakama, kolicinskim podacima, markama proizvoda, svako zrno šecera i svaki gutljaj Studene s okusom limuna.

Evo kako to treba izgledati:
https://www.fitness.com.hr/forum/forum_posts.asp?TID=574& PN=š

Ovo tvoje može biti samo pokušaj onoga kako bi to trebalo izgledati, odnosno preciznije za nekakvo skidanje masti taj jelovnik je 0!
Zapravo, možda ima eventualno jedan pošteno sastavljen obrok.

Kako možeš nekome preporucivati svoj jelovnik, kakav god bio, kada taj drugi ima sasvim razlicitet potrebe i ciljeve?
cak i da ti on napiše sve u detalje,ti mu nešto odrediš,  hoce li to biti dovoljno da on skine masti i popravi izgled? Nece, naravno.

Ovo radim samo kako bih svratio pozornost na krivo davanje savjeta i uputa.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2008 at 21:41
Ja mu nisam preporucio svoju prehranu, nego sam naveo kako zelim da on meni napise svoju prehranu.

Da, moja prehrana ne valja, a kada netko preporuca prehranu sa 70% bjelancevina, onda je to OK, jelda?
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2008 at 22:07
Originally posted by šime šime wrote:

Ja mu nisam preporucio svoju prehranu, nego sam naveo kako zelim da on meni napise svoju prehranu.

Pogrešno. Procitaj još jednom svoj post i vidi što si tocno napisao.

Originally posted by šime šime wrote:

Da, moja prehrana ne valja, a kada netko preporuca prehranu sa 70% bjelancevina, onda je to OK, jelda?

Sa krivom loptom me gađaš. Neceš ništa dobiti ovakvim prepucavanjem. Kako ne bih decku uništio temu, ne želim ispravljati cijeli tvoj jelovnik i objašnjavati zašto ne valja (u velikoj vecini).
Ali vidi na koju sam ja loptu stao, (ako vec izuzmemo tvoj jelovnik, kakav god on bio) - on nema nikakve koristi od toga što ti njemu nudiš svoj jelovnik i pokazuješ kako to treba izgledati. Vidiš da vec sam sebi bacaš kontra argumente - taj jelovnik nikako nije za skidanje masti, kako to vec popularno zovemo.

Dakle, ja sam se osvrnio i kritizirao tvoje 2 stvari
-loš organiziran i sastavljen jelovnik (nisam kritizirao kolicinu, % P!)
-tvoje preporuke kako mu možeš pomoci ako ti sve u detalje napiše

A tvoja jedina kontra je moj jelovnik sa kako ti kažeš (a uopce ne znaš) 70% P?
A šta misliš gdje bih ugurao % masti i ugljikohidrata u cifru od š00%? Možda da š00% sadrži š30%? Ne bih rekao.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2008 at 01:35
Hm... izgleda da je svo moje znanje o zdravoj hrani zapravo nekakva moja znanstvena fantastika, jer je ova moja prehrana koju toliko cijenim zapravo lose organizirana. A bio sam uvjeren da sam ju dobro sastavio.

Ali, na srecu, unatoc tome uspijevam biti odlicno gradjen pa se necu previse buniti.
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2008 at 09:30
Originally posted by šime šime wrote:

Ali, na srecu, unatoc tome uspijevam biti odlicno gradjen pa se necu previse buniti.

Dobro, u redu, nikad nije na odmet podic ego i pohvaliti se pred svima, jer tko to može bolje uciniti od nas samih.

Vjerojatno
si onda mezomorfne građe (kada kažeš da odlicno izgledaš), odlicno pališ bilo kakvu hranu, metabolizam dozovvoljava da, karikiram, "rasteš od kifli i cokoladnih keksa". Dakle, imaš nešto što si genetski pokupio, a tvoja prehrana može biti i najvece smece na svijetu ali ceš i dalje kako kažeš odlicno izgledati upravo zbog svoje tjelesne konstitucije mezomorfa (koju sam pretpostavio), tj. odlicnog metabolizma.

A možda si i ektomorf, tko zna...ali oni prema mnogima nisu baš najsretnije građeni, tj. odlicno.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2008 at 22:16
Prije nego kaj dodje do rata, evo da se razumno zensko ubaci

Originally posted by šime šime wrote:

Ah ta djeca
...
sve sa vremenskim oznakama, kolicinskim podacima, markama proizvoda, svako zrno šecera i svaki gutljaj Studene s okusom limuna.



S prvom recenicom se š00% slazem. Pa decko ima š3 godina, samo š3! Zato mi je ova zadnja recenica neprimjenjiva. Pa sjetite se samih sebe s š3 godina. Tko je tada imao dovoljno samokontrole za bilo kakav definirani rezim prehrane, svaka cast.

Sve mi se cini da nema govora ovdje o gojaznosti, vec o samom ulasku u pubertet, kad i najmanji slaufic oko struka izgleda kao kamionska guma.

Dragi moj Osobo, moj prijedlog ti je da se ne opterecujes s prestrogim rezimima zasad, to ostavi kad prodje barem prvi dio puberteta i kad ti se tijelo donekle razvije (jer jos bude). Sad je doba da uzivas i nemoj se previse opterecivati s malim nedostacima jer to zaista nema veze. Razumijem da ti je bed zbog plaze, ali vjeruj mi, i ostalima je u tim godinama. A sad klisej, ali istinit: ako si duhovit, zabavan i dobar, malo skembice nece smetati nikome, vjeruj mi na rijec.

A da ipak ne zabusavas, slazem se s prvom Hammerstrengthovom porukom na ovoj temi na pitanje kaj papati, a da citiram za kraj jos jedno razumno zensko ovdje:

Originally posted by Theia Theia wrote:

Mlad si, razvijaš se tek, još ceš i narasti..... Pocni se baviti nekim sportom da sve to usmjeriš na pravi put.
 

(malo offtopic: kad se sjetim moje š2-te i š3-te godine, padne mi mrak na oci, otad pa nadalje ide samo na bolje )


Edited by Signorina
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2008 at 22:44
a koliko kg imas i koliko si tezak? to nisi nigdje napisao? 
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.