New Posts New Posts RSS Feed - Ah to slatko......
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ah to slatko......

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Petrarka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Petrarka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ah to slatko......
    Posted: 16 Veljaca 2010 at 17:38
Pozdrav svima!

Imam jedan mali problem.....SLATKO !!!!!!!
Znaci da odmah naglasim da nemam bas sad nekih ogromnih problema s težinom (drugim rijecima - prilicno sam zadovoljna...koliko to jedan ženska osoba može bit );hranim se više manje po vašim "uputama" (5 obroka na dan, voce, povrce itd...), vježbam 4-6 puta na tjedan u teretani............
Moj problem je što mi svaki, ALI BAS SVAKI dan treba nešto slatko......nebi bilo nikakvog problema da ja pojdem 2-3 keksa ili stangicu cokolade..ne, ne, ne...ja odmah smazem š5 keksa i cijelu cokoladu (naravno ne bas svaki dan, ali prilicno svaki drugi)   
....Pocela me vec živcirati ta glupa "navika" i potreba pa bi vas zamolila da mi predlozite neke manje "stetne" iliti zdravije, fine, slatke zalogajcice kojima bi se mogla rijesiti "ovisnosti" o ovim ne tako zdravim i kaloricnim slasticama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2010 at 18:21
Predlažem ti da se za pocetak prebaciš na bezbolnije varijante slatkih napasti.

Npr. umjesto nekih duplih filanih keksa s kremom i coko napolitanki - piškote, integralni keksi ili petit beurre keksi.
UMJESTO:         &nb sp;           & nbsp;      RADIJE:
Mlijecna cokolada     -->  crna cokolada
                                   cokoladni puding
                                         od obranog mlijeka
cokoladni kremasti sladoled -->   vocni sladoled/sorbet

ITD.


Također, kad posegneš za cokoladom/kutijom keksa, najprije uzmi manji komad/2-3 keksa i žvaci POLAKO.
Guštaj u okusu i vidjet ceš da ce do mozga doci signal da ti je mali slatki zalogaj dovoljan.
Ako ni to ne pali, radije si izvadi na tanjuric/zdjelicu par komada neceg od toga umjesto da držiš cijeli paket u ruci. Imat ceš bolju predodžbu i svijest o tome koliko si maznula pa ceš se lakše i kontrolirati.

Probaj umjesto slatkiša uzeti suho voce-bogato je prirodnim šecerima i ne treba ti puno da zadovoljiš volju za slatkim.


I na kraju...pogledaj rubriku RECEPTOLOGY u podforumu Nutricionizam. Tamo ceš naci razne recepte za zdravije deserte i međuobroke od kojih se neki spravljaju u samo nekoliko minuta.


Edited by Kate
Back to Top
Petrarka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Petrarka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2010 at 18:28
....a piškote ...pa na njih sam cisto zaboravila.....nisam ih jela š00 godina.....hvala na odlicnoj ideji
Suho voce ne dolazi obzir....imam osjecaj da jedem trulo voce
.....idem odmah scekirat receptology
tnx kate
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2010 at 18:36
Originally posted by Petrarka Petrarka wrote:

....a piškote ...pa na njih sam cisto zaboravila.....nisam ih jela š00 godina.....hvala na odlicnoj ideji
Suho voce ne dolazi obzir....imam osjecaj da jedem trulo voce
.....idem odmah scekirat receptology
tnx kate



You're welcome.
Drago mi je da ce bit od pomoci.

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 09:09
  Probaj s tamnom cokoladom, ona te poprilicno zasiti, a korisna je.

I - kontrolaaaa! Pa ne možeš pojesti cijelu cokoladu!!!!! Ili si gladna, ili ne znaš guštati! Kvragec!

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 10:50

Originally posted by Theia Theia wrote:

  Probaj s tamnom cokoladom, ona te poprilicno zasiti, a korisna je.

I - kontrolaaaa! Pa ne možeš pojesti cijelu cokoladu!!!!! Ili si gladna, ili ne znaš guštati! Kvragec!

 

Ako sam dobro shvatio, preporucaš da ne idemo do kraja u svojim užicima?

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 11:01
  kad se grijesi, se grijesi kako spada..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Petrarka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Petrarka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 11:19
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

 
kad se grijesi, se grijesi kako spada..




....potpisujem
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 17:39
evo ja proba neki mavrovicev keks zove se irekoz,ima raznih okusa u tome ugl.suho povrce unutra i nije neki totalni junk EDIT:zove se irokez

Edited by zmaj
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 18:14
  ma nije to uopce junk
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 19:32
Originally posted by Petrarka Petrarka wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

 
kad se grijesi, se grijesi kako spada..




....potpisujem


Haha.. sam ti potpisuj, pa otvaraj teme o ovisnosti!


Do prije nekoliko godina sam i ja baš pretjerivao sa slatkim, i cijelu stvar sam pripisivao nekakvoj "ovisnosti".
Sve dok se nisam suocio s tim da ne postoji nikakva ovisnost, vec samo moja lijenost da se ustanem i napravim normalnu klopu.

Znaci kad god sam bio lijen da napravim neki sendvic, ugrijem si rucak ili pojedem neko voce, najjednostavnije je bilo uzeti cokoladu ili keks.

I onda normalno, pošto sam gladan, mogu pojesti i tri kutije keksa...

A kad se najedem prave hrane, pa mi mama donese malo keksa...  ne mogu više od dva tri keksica



Izgovori, izgovori, izgovori..
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 20:26
Tako je Lega, sve su to samo izgovori
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 21:35
Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by Petrarka Petrarka wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

 
kad se grijesi, se grijesi kako spada..




....potpisujem


Haha.. sam ti potpisuj, pa otvaraj teme o ovisnosti!


Do prije nekoliko godina sam i ja baš pretjerivao sa slatkim, i cijelu stvar sam pripisivao nekakvoj "ovisnosti".
Sve dok se nisam suocio s tim da ne postoji nikakva ovisnost, vec samo moja lijenost da se ustanem i napravim normalnu klopu.

Znaci kad god sam bio lijen da napravim neki sendvic, ugrijem si rucak ili pojedem neko voce, najjednostavnije je bilo uzeti cokoladu ili keks.

I onda normalno, pošto sam gladan, mogu pojesti i tri kutije keksa...

A kad se najedem prave hrane, pa mi mama donese malo keksa...  ne mogu više od dva tri keksica



Izgovori, izgovori, izgovori..


A ja nakon cijelog rucka i deserta.. kad bih vec trebao lezat od sitosti, ja jos ko mali ptic cekam slatko
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 21:47
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

A ja nakon cijelog rucka i deserta.. kad bih vec trebao lezat od sitosti, ja jos ko mali ptic cekam slatko


Daj mi adresu da te dođem ispljuskat iducu put kad budeš kukao da bi manje kila
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 21:50
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

A ja nakon cijelog rucka i deserta.. kad bih vec trebao lezat od sitosti, ja jos ko mali ptic cekam slatko


Daj mi adresu da te dođem ispljuskat iducu put kad budeš kukao da bi manje kila


haha.. ajde ajde.. nisi jedini.. doma me vrijedjaju da stalno jedem, a kad ne jedem, da jadan cu se srusit od gladi tako da, moram jest
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 21:54
Originally posted by davor23 davor23 wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

A ja nakon cijelog rucka i deserta.. kad bih vec trebao lezat od sitosti, ja jos ko mali ptic cekam slatko


Daj mi adresu da te dođem ispljuskat iducu put kad budeš kukao da bi manje kila
haha.. ajde ajde.. nisi jedini.. doma me vrijedjaju da stalno jedem, a kad ne jedem, da jadan cu se srusit od gladi tako da, moram jest


whatever makes you feel better, man
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.