New Posts New Posts RSS Feed - Abdominalne vježbe (HINT)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Abdominalne vježbe (HINT)

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Maddock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maddock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Abdominalne vježbe (HINT)
    Posted: 17 Lipanj 2013 at 00:30
bok svima! imam 18 godina, visok sam 198 cm a u zadnjih 8 mjeseci skinuo sam sve zajedno 31 kg, sa 108 na 77. Poceo sam, prije par dana, raditi tzv. bicycle trbušnjake ( 5x20), trbušnjake s utegom (od 5 kg, 2 puta po 40rep) i obicne trbušnjake (50rep), sve svaki dan.  Radim ih na krevetu s cvrstim madracem, te vježbe nisu olakšane elasticnošcu krevetu. Ne želim se napucat, a naravno samo s ovim ni ne mogu. Ali, pošto nemam sala oko trbuha, jel bi mogao za cirka 2 mjeseca postignut odredjen stupanj vidljivosti trbušnih mišica, kako rectus tako i oblique? Hvala na info unaprijed Big smile

Edited by Maddock - 17 Lipanj 2013 at 00:34
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2013 at 07:16
Mogao bi uz jako reguliranu prehranu.
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2013 at 08:43
ono u cemu mnogi griješe: vježbanjem trbušnih mišica ne dobivaju se plocice! abs are made in kitchen. dakle, pazi na prehranu, tek onda imaš šanse za plocice (osim ak nemaš jako dobre genetske predispozicije, pa možeš jest kolko oceš a da ti se ocrtava svaka crta na tijelu)+vježbanje.
sretno!
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Maddock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maddock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2013 at 19:22
Da shvacam, ofc... samo da napomenem, vec sad se nazire muskulatura, dakle, ne krecem od nule, mišici su tu, samo kako da ih "nabreknem" malo više, tj. radim li dobro da to postignem... uz naravno prehranu crvenog mesa, povrca, ribe, jaja i ostalih izvora aminokiselina i proteina.
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 19:06
radi izdržaje (plank)
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 19:17
Originally posted by Jean Jean wrote:

ono u cemu mnogi griješe: vježbanjem trbušnih mišica ne dobivaju se plocice! abs are made in kitchen. dakle, pazi na prehranu, tek onda imaš šanse za plocice
sretno!


Slažem se u potpunosti. I u 2 mjeseca možeš velike rezultate postic, ali jako puno pazi šta jedeš , i radi cardio što više.
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 19:31
@Jean,kako misliš da se vježbanjem trbušnih mišica ne dobivaju plocice,šta misliš da trbušni mišici ne mogu hipertrofirati?Možda nece biti vidljivi zbog kolicine masnog tkiva koja ih prekriva ali naravno da ce rasti ukoliko su izlagani opterecenju i pravilnim vježbama...
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 19:48
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

@Jean,kako misliš da se vježbanjem trbušnih mišica ne dobivaju plocice,šta misliš da trbušni mišici ne mogu hipertrofirati?Možda nece biti vidljivi zbog kolicine masnog tkiva koja ih prekriva ali naravno da ce rasti ukoliko su izlagani opterecenju i pravilnim vježbama...


Siguran sam da je to i mislila, ali je rekla ovako opcenito da ljudi misle ako naprave 2 trbušnjaka, da ce odma imati plocice, a imaju 30% bodyfat
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 22:32
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

@Jean,kako misliš da se vježbanjem trbušnih mišica ne dobivaju plocice,šta misliš da trbušni mišici ne mogu hipertrofirati?Možda nece biti vidljivi zbog kolicine masnog tkiva koja ih prekriva ali naravno da ce rasti ukoliko su izlagani opterecenju i pravilnim vježbama...

U pravu si, glasam za tebe :)    Plank je izvrsna vježba za stabilizaciju i snagu, izdržljivost trupa, ali ne i za razvoj trbušnih mišica.
Maddock, ako radiš pravilno,sa dobrom amplitudom i sa kontracijom u krajnjem položaju, sumnjam da bi mogao napraviti 40 rep. Progooglaj i potraži neko dobro objašnjenje vježbi koje radiš na netu, vidjeo sam u teretanama tisuce ljudi koji krivo rade i naprave 50 i više repa, a kad ih se uputi kako, ne mogu ni 15.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 09:28
Originally posted by iver iver wrote:

Originally posted by Tancho Tancho wrote:

@Jean,kako misliš da se vježbanjem trbušnih mišica ne dobivaju plocice,šta misliš da trbušni mišici ne mogu hipertrofirati?Možda nece biti vidljivi zbog kolicine masnog tkiva koja ih prekriva ali naravno da ce rasti ukoliko su izlagani opterecenju i pravilnim vježbama...

U pravu si, glasam za tebe :)    Plank je izvrsna vježba za stabilizaciju i snagu, izdržljivost trupa, ali ne i za razvoj trbušnih mišica.
Maddock, ako radiš pravilno,sa dobrom amplitudom i sa kontracijom u krajnjem položaju, sumnjam da bi mogao napraviti 40 rep. Progooglaj i potraži neko dobro objašnjenje vježbi koje radiš na netu, vidjeo sam u teretanama tisuce ljudi koji krivo rade i naprave 50 i više repa, a kad ih se uputi kako, ne mogu ni 15.


Bome istina.. kad mi netko kaze da radi 5,6 serija po 200 trbusnjaka, samo se nasmijem.. pravilna tehnika i totalno su tezi za radit..

Ja sam pred 15 dana poceo radit sa ab wheel-om i mogu reci da sam odusevljen.. Em me boli trbuh sa svih strana, em imam osjecaj da mi rade i rameni stabilizatori, prsa, sve..napravim 3 serije po 12 komada i upala :D
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 09:57
onda ja valjda dobro radim,jer nakon 20 trbušnjaka,umirem !
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 14:08
Originally posted by XQ XQ wrote:



Siguran sam da je to i mislila, ali je rekla ovako opcenito da ljudi misle ako naprave 2 trbušnjaka, da ce odma imati plocice, a imaju 30% bodyfat

da, na to sam mislila. :)

vidiš, ovo za plank nisam znala, mene je plank oduševio jer su mi trbušni jako ojacali. ali sad ubacujem i druge vježbe, hvala, iver :)
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 15:39
Normalno da su teži....pumpati 200 trbušnjaka leci do kraja i dizati se do kraja nema svrhe po meni...i ovako pregib trupa slabo radim ..i ako ih radim radim sa utezima ...
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
eXpertise View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 200
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eXpertise Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 16:39
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/q71/s720x720/983895_365487946886139_285849715_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q71/s720x720/479726_364419173659683_1466294698_n.jpg

tu imaš neke vježbe ako ti treba :)
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 11:34
Originally posted by eXpertise eXpertise wrote:

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/q71/s720x720/983895_365487946886139_285849715_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q71/s720x720/479726_364419173659683_1466294698_n.jpg

tu imaš neke vježbe ako ti treba :)


vecinu sam radila, ali ne cesto, hvala, budem i ja probala :)
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 12:36
Plank, plank2elbow plank, side plank, walking plank to side, walking plank napred-nazad.
na šipci za zgibove, sve ove vježbe koje se mogu na podu možeš i tamo, crunch, bicikla, side-crunch, kicks, crisscross, škarice itd. :)
Još jedan sklopka :)

Ima i  onako malo extremnijih što smo mi na treningu znali radit
netko ti stane na stopala ili ih zakaciš za šipku, digneš ruke iznad glave i ustaneš se stojecki. 3x10 i gotovo
Drugi extremniji je bio, napraviš 2 trbušnjaka na kosoj klupici i na drugom kada dodješ na vrh izdahneš stisneš iz sve snage i lupiš se sam ili te netko lupi.
Isto tako staneš ruke iznad glave i netko radi "kickove nogom" a ti stisneš na udarcu.

To su onako kickbox rutine, ne preporucujem ako ne možeš primit udarac :D


Edited by White_Insane - 20 Lipanj 2013 at 12:44
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.