New Posts New Posts RSS Feed - Ab ovo...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ab ovo...

 Post Reply Post Reply
Author
KVFinn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KVFinn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ab ovo...
    Posted: 27 Listopad 2011 at 13:44
dakle, od pocetka...

imam 32 godine i bivši sam sportaš - kakav klišej. ne? Wink
aktivno sam trenirao odbojku š0-ak godina i prestao pri kraju faksa. nakon toga sam nekih 8 godina pauzirao s bilo kakvom fizickom aktivnošcu (jako puno sjedeci pred kompom, naravno), potpuno izgubio kondiciju i nataložio 20-ak kila viška. prije dvije godine sam se uspio sabrati i krenuo rekreativno na odbojku, no zbog raznih problema (posao, padnanje s motora, problemi s kicmom itd.) imao sam duge periode prekida. sada sam konacno uspio više-manje stabilizirati stvari i uspostaviti neki kontinuitet, nadam se dugorocno.

ciljevi su mi sljedeci: skinuti višak kila, vratiti se u formu (kondiciju) i nakon toga oblikovati, tj. definirati tijelo. visok sam š82 cm i (trenutno) težak 85 kg. krenuo sam prije neka dva mjeseca s 90 kg.

kao što sam rekao, idem rekreativno na odbojku, dva puta tjedno. to znaci da su treninzi po sistemu: pola sata razgibavanja i zagrijavanja i nakon toga sat i pol (4-5 setova) igre. dakle, bez ikakvih vježbi snage, kondicije i sl.
istovremeno sam zbog bolova u kralježnici krenuo u teretanu i dva mjeseca radio po programu koji su mi složili, a koji sadrži oko 80% vježbi "na podu" i 20% utega. mogu ga eventualno kasnije detaljno izložiti. to je (uz fizikalnu terapiju) urodilo plodom i vratilo mi jednim dijelom kondiciju pa u teretani namjeravam dalje krenuti s nekim drugim programom koji ce ici prema navedenim ciljevima.

najveci mi je problem u cijeloj prici - naravno - hrana. pošto nisam neki gurman i dosta toga ne jedem, a zadržao sam prehrambene navike iz vremena prije š0 godina (i 20 kila) morao sam radikalno pristupiti promjeni prehrane.
mislim da sam za pocetak prilicno dobro posložio obroke - jelovnik cu detaljno izložiti kasnije - samo mi se cini da su mi kolicine još prekomjerne.

puno su mi pomogle informacija s ovog portala, iako sam se od silne kolicine istoga sada vec poceo gubiti... jako puno je tu varijanti, a i neki od savjeta/pristupa prehrani su mi zbunjujuci, tj. kontradiktorni. zato cu vas zamoliti za konkretne savjete i pomoc.

ako imate kakvih opcenitih opaski na dosad navedeno, recite, a ja cu u sljedecem postu krenuti s konkretizacijom.

ciao.


Edited by KVFinn
Skinite suviąan kilogram - rijeąite se mozga!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 16:14
Pozdrav,

Izloži samo jelovnik pa da vidimo :)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 16:32
Pozdrav.,..

Najjednostavnije, broji kalorije ;))
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
KVFinn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KVFinn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 17:42
nisam izgleda još dovoljno savladao ovaj forum pa sam poceo otkrivati neke dijelove koji mi daju odgovore na neka temeljna pitanja, tako da necu sada ovdje kontaminirati prostor. ostavit cu ga za neka kompleksnija pitanja.

jelovnik cu revidirati jer sam našao opsežan popis primjera, a onda cu ga staviti u "nutricionizam" pa vi koji ste voljni pomoci s komentarima potražite me tamo. Smile


OT: zašto mi nisu stigle obavijesti o odgovorima na post kad mi je oznaceno "Email Notify me of Replies"?


Edited by KVFinn
Skinite suviąan kilogram - rijeąite se mozga!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.