New Posts New Posts RSS Feed - ...a što kada smo u  restoranu :))
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

...a što kada smo u restoranu :))

 Post Reply Post Reply
Author
Tally View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tally Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: ...a što kada smo u restoranu :))
    Posted: 30 Prosinac 2009 at 11:47
...hello fitovci!...

...svi vi ovdje naravno pazite na prehranu...i onda dodju blagdani i slicni dani kada dane i sate provodimo za stolom umjesto u teretani...jer bas tada i ne radi...i padamo u napast ispred gomile fine masne i slatke kalorija pune hrane...

...a kroz cijelu godinu se svi nadjemo u situaciji (neki cesce..neki manje) da se poslovno, privatno ili iz nekog drugog razloga, hranimo u nekom restoranu, pizzeriji, konobici...

...ono sta mene ovdje zapravo zanima je...sta i kako vi izabirete za jelo kada dobijete onu siroku kartu u ruke?
da li se prepustite i ne razmisljate o dobrom izboru hrane?...ili brojite i dalje svaku kaloriju?...
Odoljevate li desertu?
Cekam vas izbor iz menu-a i vase komentare...
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2009 at 12:36
prepustim se, ali desert nikad ne jedem (nemam tu naviku)
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2009 at 12:52
Uglavnom narucujem stvari sa žara, piletina, puretina + povrce sa žara, zatim salatu miješanu ali NE zacinjenu tak da si sama stavim kako i koliko hocu ulja, octa is soli.

NE jedem nikakve guste krem juhe, to mi je stvarno odvratno.

Meni je bitna dobra bijela riba, bijelo meso piletina/puretina, a kao prilog uglavnom povrce.
Prednost dam kuhanom i grillu(žaru, roštilju).

Jedino u pizzeriji nemam previše posebnih želja samo tražim S JAAKO MALO sira i da je REš pecena.



Deserti....Hm, pa uglavnom NE, jedino kad baš idemo van na neš slatko biram vocne kolace na bazi biskvita, svježeg sira, jogurta i takve stvari, ili, sladoled.

Ili jednostavno narucim najobicniji svježe iscijeđeni sok od narance-divota koja me nekad i košta mog želuca jer je malo prekiselo, ali ja to onda "razvodnim"



Edited by Kate
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2009 at 17:43
Uglavnom izaberem fitness salatu koja se sastoji od piletine i svakakvih sastojaka kao što su npr. paprika, zelena salata, kukuruz, mrvicu vrhnja..

Zatim također meni odgovara:
  • tuna salata
  • piletina grill s povrcem ili kuhanim krumpirom
  • puretina grill + smeđa riža
  • sendvic od piletine i salate
  • rižoto od piletine / morskih plodova
Veoma je bitno izabrati restoran koji ima takvu hranu. Da nije samo neka cevabđinica gdje ima pljeskavice i cevapa. Eto.

Najjaca mi je salata + piletina / puretina zato što se em najedem, em me osvježi.

 

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2009 at 18:45

 Eto, slažem se sa Kate i Zokijem. Uvijek se može naci neka kombinacija koja se uklapa u svakodnevni menu.

I da se osvrnem na brojanje kalorija :) Bar kod mene nije rijec o tome. To što ja povremeno zalutam u neki restorancic ne mora znat da moram ko blesava navalit na neku hranu jer cu ju ko zna kad sljedeci put tako jest. Ja uživam u ovakvoj prehrani i ništa mi ne fali tako da di god dođem uvijek biram nešto slicno tome. cak sam i za Božic bila prilicno umjerena jer ne volim taj osjecaj prenatrpanosti (i usput odradila treninge jer mi je cjelodnevno sjedenje i lupanje po tanjuru nazamislivo) I od onda jedem ko i svaki dan - jer mi tako odgovara a ne jer sam opsjednuta :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2009 at 18:57
  Ja kada odem u restoran ne biram.. Pa mislim ljudi.. ajde razumijem ako idete tjednom 2,3 puta u restoran, ali ako idete jednom mjesecno.. Zato ja kao seljak pravi narucim cevape i pomfri, i ajvara puno sa kapulom.. i sretan
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2009 at 23:38
  ma...idemo neki više puta tjedno...;) ja biram isto salate....u santeru u Ri imaju savršene...plodovi mora sa sezonskom salatom...svega punoooo punoooo...istriana...sa puretinom cini mi se...isto tako...to mi je mrak...
Ili ribice....i blitva....
A ponekad si dopustim i rižoto sa škampima....;) eto...to su moji gušti....;)
Pizze i slicno ne jedem baš vani....ni inace....to sam si ovo ljeto bila dopustila...pa se još vracam na stanje prije ljeta...;)))
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2009 at 00:36

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Ja kada odem u restoran ne biram.. Pa mislim ljudi.. ajde razumijem ako idete tjednom 2,3 puta u restoran, ali ako idete jednom mjesecno.. Zato ja kao seljak pravi narucim cevape i pomfri, i ajvara puno sa kapulom.. i sretan
  

ma gle ovako....nekome je ovakva prehrana manje više odricanje, nekome je gušt i nešto najnormalnije. Ja ne živim ko da sam u zatvoru godinu dana pa me netko pusti s lanca za blagdane, rođendane i ostale d dane...zašto svi misle da je to neko sumanuto brojanje svake kalorije?

Ti sretan s tim cevapima, ja ih ni pomirisala nebi :)) Ne zbog 2 grama više, nego jer mi se to ne jede...ko ni hamburgeri, ni pomfri, ni tome slicno.....uopce nije stvar u kalorijama damn niti u nekom suzdržavanju da nebi slucajno vaga podivljala drugi dan - imala sam te faze, priznajem al sad je drugi sklop u glavi.....

..kad se tijelo navikne na ovakav "clean" režim prehrane, svaka teža junk hrana sjedne ko slon na želudac (meni)...ne isplati se tih muka, nije vrijedno tih š5-ak minuta

To mi je ko kad mi netko kaže da sam luda jer sam na Božic trenirala ..hehe..ko to voli, ne trebaju mu izgovori na takve dane, nešto ti kaže odradi i odradiš - eto, idem i sad  za 8 h  

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tally View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tally Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2009 at 10:58
Ekipa! ;)) ....hvala vam svima na komentarima!...zelim vam svima odlicaaan provod veceras!
...i nastavljamo u Novoj nam godini....

Wishing You a Happy New Year... :)) Full of Good Vibes and Inspiration... Health and Wealth ... :)
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2009 at 11:00
Originally posted by Tally Tally wrote:

Ekipa! ;)) ....hvala vam svima na komentarima!...zelim vam svima odlicaaan provod veceras!
...i nastavljamo u Novoj nam godini....

Wishing You a Happy New Year... :)) Full of Good Vibes and Inspiration... Health and Wealth ... :)



Right back at Ya!


I svim Fitovcima također - zdravlje u tijelu, mir u duši i sjaj u oku želim


Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2009 at 18:10
pa ja ka kuvar ti mogu rec da se uglavnom ispune i zelje gostiju s jelima koja nisu u meniju tako da ako reces da ti naprave nesto drukcije od uobicajenog,vjerovatno ce ti napravit ako je moguce
Back to Top
Tally View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tally Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2010 at 11:32
...ma to je stvarno lipo cut od jednog kuvara :)) ...ali koliko znam niste bas odusevljeni posebnim zeljama...pogotovo u guzvi! ;)
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2010 at 13:22
a kako kad ako je nesto jednostavno nije problem ali ako je neka topla voda izmisljena onda i nismo bas odusevljeni
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2010 at 14:38
Originally posted by Tally Tally wrote:

...ma to je stvarno lipo cut od jednog kuvara :)) ...ali koliko znam niste bas odusevljeni posebnim zeljama...pogotovo u guzvi! ;)


Kuvari...

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

a kako kad ako je nesto jednostavno nije problem ali ako je neka topla voda izmisljena onda i nismo bas odusevljeni


nadam se da cete nam pomoci da dodatno obogatimo naš RECEPTOLOGY
ha?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2010 at 20:26
pisa san ja vec u tu grupu,a kad nesto jos isproban sam onda cu sigurno to i ovde preporucit,naprimjer sad uskoro planiran neku zdravu varijantu lazanja napravit(isto s mesom ali bez dodavanja masla i obicnog ulja sve na maslinovom)
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2010 at 21:43
  Ako je neki "normalan" restoran (rucak varijanta i to), onda uvijek jedem piletinu/puretinu i salatu - tako da kad me netko pita "Jel dobar restoran?", šta rec' - piletina na žaru je uvijek piletina na žaru!


Ali ima restorana gdje ti je naprosto žao jesti piletinu kad ti serviraju 5 slijedova, razne pjenice od škampica, lososice, biftekice s brusnicama....  Mmmm, mljac, mljac, mljac....... Tu jednostavno izgubim razum!!!!! "KCAL?! šTA JE TO?!"
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.