New Posts New Posts RSS Feed - A kud sa strijama?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

A kud sa strijama?

 Post Reply Post Reply
Author
buca_debeljuca View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buca_debeljuca Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: A kud sa strijama?
    Posted: 12 Ožujak 2010 at 20:08
Ljudi ako iko zna kakve savjete ideje kako da se rijesim strija bar da ih prikrijem nek mi odgovori.Hvala!
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2010 at 20:16
 dovoljna je jedna tema u jednom podforumu sigurno ce ti jedna od cura moc dat neki savjet
Back to Top
buca_debeljuca View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buca_debeljuca Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2010 at 20:19
da .zeznila sam se heh a valjda ce mi neko odgovorit heh.
Back to Top
zilla View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zilla Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2010 at 11:23
 Ja sam muško a imam strije na bicepsu... to mi se javilo nakon što sam išao u teretanu neko vrijeme... Stvarno bi volio ako bi mi neko mogao pomoci kako da ih se riješim...
Back to Top
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2010 at 12:59
  rijesit ih se nemozes nikako!
zapravo mozes,ali kosta puno love.
laserom ih mozes srediti tako da se suze pa budu tanje i manje vidljive.

ja vam mogu preporuciti frei Ol kojim se mazu trudnice protiv strija,a kod vas koji ih vec imate ulje ce pomoci da izbjele pa postanu manje vidljive.
strije su zapravo popucala koza kojoj nema vise spasa.
jedino da se izgladnis u jako kratkom roku i dok je koza jos u opustenom stanju kirirg moze da ti izreze stirije pa sastavi kozu opet tako da umjesto š0 trija imas samo jednu tanku liniju.
na isti nacin je meni korigovan oziljak od operacije koji je zbog mog naglog debljanja bio skoro 3 centa sirok!
sad imam samo jednu tanku liniju na mjestu tog oziljka.

mazanje,mazanje,mazanje sprecava strije.
pogotovo osobe sa suhom kozom su podloznije strijama,a u starosti i borama na licu.suva koza je manje elasticna od masne.
muskarci bilderi uglavvnom imaju taj problem na rukama,ramenima i ispod pazuha,zene strije dobijaju po bedrima,trbugu i straznjici u trudnoci.
i osobe koje imaju veliki visak kilograma,ipak ni jedna koza se ne moze razvuci peterostruko.
onaj koji ima strije ima vise sanse da ce koza istati da mu visi na tom podrucju jer strije su zapravo mrtvo tkivo/oziljak koji ne sadrzi pigment,ne skuplja i ne razvlaci ce,strija jedino moze da dalje puca,se vise siri i s tim se siri i to mrtvo tkivo koje nije elasticno i ne skuplja se mrsavljenjem kao koza.

cak ljudi koji naglo izrastu u pubetretu imaju ponekad probleme sa strijama,u ovom slucaju su strije vodoravne.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2010 at 22:26
  Da, nema ti neke pomoci....

Ja sam ih dobila u donjem dijelu leđa kad sam se pocela razvijati malo u srednjoj školi i nažalost, nema carobnog lijeka. Osim skuuuupih tretmana, naravno!
Back to Top
vanna2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vanna2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2010 at 12:58
koža je koža...nema tu muško ili žensko...navodno one s vremnom blijede pa nisu tako vidljive....
Back to Top
Arthas View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 86
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arthas Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2010 at 21:34
da...potrebno je nekih 3 - 4 godine...da izbljede...pa da nebudu više vidljive...ali gle....danas veliki broj ljudi ima stije tako ad...ono ...sto ces sto je tu je...ja sam ih dobio na dnu trbuha kada sam se bija naglo udebljao...smrsavio sam ali jos su tu...ali su poprilicno izbljedile... tako da eto ima više ljudi koji dijele isti problem...
Back to Top
MajaMjau View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MajaMjau Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2010 at 17:09
jep, strije su sveprisutne. ja ih imam po nogama, muž po leđima :D...
no, moram priznati da nikad nisam pretjerano pazila na njegu kože, pa je tu dio krivice.
možeš ih ublažiti kremama (ja sam koristila od afrodite protiv strija i celulita) i naravno, suncanje pomaže. ali oprezno :).

a što se tice operabilnih zahvata, postoje, skupi su, i moraju se u nekoliko navrata ponoviti. iako, cijena zahvata ukljucuje tih nekoliko tretmana.
Back to Top
buca_debeljuca View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buca_debeljuca Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2010 at 15:07
nemam novaca za operacije hehe.Eto nasla sam na netu kao neka maska za strije od zumanjka nevenovog cickovog i kantarionovog ulja pa cu probat to napraviti...meni je koza svuda popucala :( i na nogama i kod koljena i malo na rukama ledja stomak da ne spominjem.jbga.valjda ce s vremenom otici same od sebe.naravno ne planiram se opet debljati heh.samo me brine i kad smrsavim jos 30kg da li ce mi se koza objesiti. I da, pomaze li odlazak u solarij?
Back to Top
MajaMjau View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MajaMjau Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2010 at 19:01
Pa, ja nemam naviku ici u solarij, ali ljeti se stanje popravi. Tako da, ako imaš para, udri :)). Sigurno da ce dobro doci ono što hrani kožu, bilo krema, sunce, vitamini.

I naravno, maži se nekim preparatom citavo vrijeme mršavljenja!!
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2010 at 12:00
  Postoji i nešto novo na tržištu za strije i ožiljke, no nemam osobnog iskustva, pa ne mogu ništa u vezi toga reci, osim uputiti na link.


Znaci mala spravica s sitnim iglicama kojima oštecuješ tkivo kako bi se potaknula proizvodnja kolagena i elasticnosti kože.

U nekim kozmetickim salonima su poceli koristiti to vec. Ali sve je još u experimentalnoj fazi.
 

Edited by Ann
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2010 at 13:03
  U međuvremenu sam odlucila experimentirati.
Ponudila sam se salonu da naprave test na meni s tim derma rollerima (ne da mi se placati, kad ne znam jel valja, pa sam se prodala pod pokusnog kunica). U utorak krecemo.


Back to Top
buca_debeljuca View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buca_debeljuca Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2010 at 13:16
a di da se ja tako ''prosvercam''?? hehe ovo mi izgleda bolno heh bas me zanima kako je proslo napisi...pozz
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2010 at 20:26
Sutra prije podne  idem, pa javim kako je bilo. Nadam se da ce biti bezbolno.
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2010 at 21:23
Nije bilo strašno uopce, skoro pa da ništa ne osjetiš. Sad je to tretirano podrucje crveno i ništa se posebno ne događa. U petak idem ponovno.
Vjerojatno ce potrajati do nekih rezultata. Javiti cu ako bude nešto znacajno.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.