New Posts New Posts RSS Feed - 3 (mješovita) pitanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

3 (mješovita) pitanja

 Post Reply Post Reply
Author
BudaMO View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Kolovoz 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BudaMO Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 3 (mješovita) pitanja
    Posted: 16 Studeni 2010 at 12:23
Pozdrav, skupio sam 3 pitanja na koje ne znam odgovor te ih nisam nigdje ni nasao. 2 pitanja i jedan savjet ako moze. Zahvaljujem

Pitanje š.
Hoce li doci do pretreniranosti ako sam jucer radio prsa a danas namjeravam raditi sklekove?

Pitanje 2.
Ne mogu da uradim nijedno propadanje na razboju. Na ravnom bencu radim vise serija i ponavljanja po 55kg, na kosom 40kg, triceps potisak na spravi široki - 30kg. Stvarno ne znam u cemu je caka?

Savjet š.
Novu godinu cu docekati u rotterdamu, idem sa jednom organizacijom mladih te mi trebaju vasi savjeti sta jesti? proslih godina u drugim gradovima europe sam jeo po McD's-u ali tada mi je bilo svejedno jer sam vodio totalno ne zdrav i ne sportski zivot. Hrana je kod njih skupa tako da restorani otpadaju. Jedino mi preostaje otici ujutro u supermarket i napraviti jelovnik za cijeli dan i tako 5 dana... ?! Totalno sam poludio razmisljajuci o tome. Btw. Moje trenutno stanje je da radim na masi, te sam od ljetos na potpuno drukcijoj ishrani, zdravoj ishrani.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2010 at 14:56

 š. Pretreniranost ne dolazi tako lako. Neke mišicne skupine su sklonije pretreniravanju od ostalih, tj. treba im nešto više vremena za oporavak od drugih. Npr. ako upališ kvadove, sigurno ce im trebati duže za oporavak nego recimo biceps il trbuh il prsa cak. Tako da ne trebaš se bojati pretreniranosti, ali pametno rasporedi vježbe i prehranu tokom dana da pokriješ oporavak.

2. Ako ne uspiješ podic svoj BW na benc pressu ne vidim razloga da možeš raditi dipse jer na dipsima radiš sa svojom težinom (koja je pretpostavljam veca od 55 i od recimo max-a). Znaci ak imaš 80kg na dipsima radiš sa 80kg, dok na bencu radiš sa 55.

3. supermarket i kupit sve sa popisa. ili restorani ali ne fast food.

Back to Top
BudaMO View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Kolovoz 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BudaMO Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2010 at 15:56
upravo to mi je trebalo da cujem, zahvaljujem na brzom odgovoru
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2010 at 16:14
Znam jednu formulu koja glasi da je sveukupna težina podignuta na dipsu oko šš5-š25% težine max bencha... a po moj iskustvu i je tako
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.