New Posts New Posts RSS Feed - 0,45 kg ili 1 kg sala je jednako 3500 kcal?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

0,45 kg ili 1 kg sala je jednako 3500 kcal?

 Post Reply Post Reply
Author
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 0,45 kg ili 1 kg sala je jednako 3500 kcal?
    Posted: 11 Prosinac 2013 at 12:08
Pozdrav svima,

Vec odavno se oslanjam na informaciju kako je za 1 kg sala ustvaripotreban deficit od 3500 kcal (tokom vremena, jel u toku dvije sedmice ili mjesec dana, zavisi kako kome odgovara), medjutim sada nailazim na razlicite informacije da ustvari 3500 kcal je potrebno da se izgubi 1 funta (ili kako se vec prevodi ona engleska mjera) odnosno 0,45 kg. Onda sam naišla na neke druge informacije da su sve ove mjere ustvari neispravne, i da se ne zna precizno koliki je potreban deficit da bi se izgubila jedna kg...Sad mi ništa više nije jasno, u cemu je stvar ovdje :(
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2013 at 12:24
Koliko ja znam 1kg masti = 7000kcal?
pola kg = 3500kcal
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2013 at 12:30
Ali tko ce to znati više....
Ni ne možemo biti sigurni da cemo u deficitu gubiti upravo masti a ne mišice.
I po meni je dosta teško odrediti koliki nam je ustvari TDEE od kojeg oduzimamo kcal, jer se sve racuna na nekakvim online kalkulatorima, a svi smo razliciti, svi imamo drugaciji metabolizam i nemamo iste intenzitete treninga, omjer masti i mišica u tijelu itd...
Ali ja se nebi oslanjala na nikakve takve precizne kalkulacije, zbrajanja koliko sam potrošila itd., nego budi u nekom umjerenom deficitu, treniraj, jedi - i sve ce doci na svoje.
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2013 at 13:06
ma da, ali sada je pitanje šta je uopšte umjereni deficit...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2013 at 16:24
Originally posted by vedrana29 vedrana29 wrote:

Pozdrav svima,

Vec odavno se oslanjam na informaciju kako je za 1 kg sala ustvaripotreban deficit od 3500 kcal (tokom vremena, jel u toku dvije sedmice ili mjesec dana, zavisi kako kome odgovara), medjutim sada nailazim na razlicite informacije da ustvari 3500 kcal je potrebno da se izgubi 1 funta (ili kako se vec prevodi ona engleska mjera) odnosno 0,45 kg. Onda sam naišla na neke druge informacije da su sve ove mjere ustvari neispravne, i da se ne zna precizno koliki je potreban deficit da bi se izgubila jedna kg...Sad mi ništa više nije jasno, u cemu je stvar ovdje :(


1 kg sala ima cca 7000kcal, što znaci da za pola kg sala manje u jednom tjednu trebaš bit u deficitu 3500kcal, odnosno 500kcal na dan
cookies are for pussies
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2013 at 17:01
a odakle ta informacija i kolko je pouzdana :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2013 at 17:39
Originally posted by vedrana29 vedrana29 wrote:

a odakle ta informacija i kolko je pouzdana :)



1g masti ima 9 kcal, sto bi znacilo da 1 kg masti ima 9000kcal, odnosno pola kg masti ima 4500kcal. No so obzirom da govorimo o salu tj body fatu ono se ne sastoji samo od masti vec i od vode, vezivnog tkiva, proteina itd. govorimo o prosjecno 7000tis kcal tj 3500kcal za pola kg sala
cookies are for pussies
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2014 at 21:38
ako negdje vidis 1= 3500 to su ti pounds sto bi za kile bilo pola kile znaci 2 pounds 7000 kalorija.
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.