New Posts New Posts RSS Feed - š0 zdravih namirnica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

š0 zdravih namirnica

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: š0 zdravih namirnica
    Posted: 10 Sijecanj 2008 at 20:54

Klinika Mayo na svojem webu ima popis od š0 zdravih namirnica:

š. Jabuke
2. Bademi
3. Prokulice
4. Borovnice
5. Crveni grah
6. Losos
7. Spinat
8. Slatki krumpir
9. Psenicne klice
š0. Sok od povrca


Koliko njih redovito jedete?


 
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2008 at 22:49
 Jabuke skoro pa svaki dan, prokulice ajmo rec jedan put tjedno, borovnice rijetko, crveni grah isto rijetko, losos premalo, spinat jednom mjesecno, slatki krumpir nikada, psenicne klice skoro nikada, sok od povrca nikada skoro
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2008 at 23:43

Ako dobro razumijem psenicne klice su zitarice koje se nalaze u kruhu i muesli-ju... ili se one mogu nabaviti zasebno kao lanene sjemenke??

Postoji nekakav napitak od povrca koji pokriva 50% potreba za vitaminima i moze se kupiti u bocici ... jedino sumnjam da se moze kupitit kod nas (vidio sam reklamu na njemackoj telki)

Kako jedes prokulice... kuhane?
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2008 at 23:47
Znam da je to sve super zdravo ali od toga jedino tu i tamo ubacim spinat.

Jabuka je super zdrava ali je uopce ne jedem - ne znam zasto.
U zadnje vrijeme tamanim mandarine.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2008 at 23:55

Originally posted by ©ime ©ime wrote:


Klinika Mayo na svojem webu ima popis od š0 zdravih namirnica:

š. Jabuke
2. Bademi
3. Prokulice
4. Borovnice
5. Crveni grah
6. Losos
7. Spinat
8. Slatki krumpir
9. Psenicne klice
š0. Sok od povrca


Koliko njih redovito jedete?


 
 

  1. jabuku svaki dan
  2. crveni grah, losos i spinat ponekad
  3. ostalo nikad

Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2008 at 08:50
Originally posted by šime šime wrote:


š. Jabuke
2. Bademi
3. Prokulice
4. Borovnice
5. Crveni grah
6. Losos
7. Spinat
8. Slatki krumpir
9. Psenicne klice
š0. Sok od povrca

cesto:
š. jabuke - najdraze voce zimi
2. spinat - najdraze povrce
3. prokulice
4. slatki krumpir - na tome sam stedjela zbog uh
rijetko:
š. bademi
2. crveni grah
3. losos
4. sok od povrca (mrkve)
5. psenicne klice
nikad:
borovnice (ne znam zasto)
 

Edited by enaa
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2008 at 15:55
Cesto: jabuke i spinat
Rijetko: prokulice, borovnice, losos
Ostalo skoro nikad ili nikad.

A sto se tice slatkog krumpira, kaj toga ima kod nas? Jel to isto kao batat mozda?
(To stalno jedu u americkim filmovima )
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2008 at 16:05

Originally posted by ©ime ©ime wrote:


Ako dobro razumijem psenicne klice su zitarice koje se nalaze u kruhu i muesli-ju... ili se one mogu nabaviti zasebno kao lanene sjemenke??

Postoji nekakav napitak od povrca koji pokriva 50% potreba za vitaminima i moze se kupiti u bocici ... jedino sumnjam da se moze kupitit kod nas (vidio sam reklamu na njemackoj telki)

Kako jedes prokulice... kuhane?
 

otprilike jedan deciliter bocica,plasticna,takodjer i vocni napitak postoji..da li na to mislis ..

sta su prokulice?   ima rijeci koje moram traziti u rijecniku pa cak i zvati kolege da mi objasne...

Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2008 at 16:10
prokulica ili kelj pupcar
Evo i recepta:
prilog od prokulice


Edited by Signorina
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2008 at 19:07
Originally posted by emilio emilio wrote:

otprilike jedan deciliter bocica,plasticna,takodjer i vocni napitak postoji..da li na to mislis ..

sta su prokulice?   ima rijeci koje moram traziti u rijecniku pa cak i zvati kolege da mi objasne...




da, to je valjda to. gdje si to vidio?

upisi prokulice u Google Images...
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2008 at 19:11
Originally posted by Signorina Signorina wrote:

prokulica ili kelj pupcar
Evo i recepta:
prilog od prokulice



"Prokulice ocistite i stavite u kipucu, blago posoljenu vodu i kuhajte dok ne omeksaju (oko š5 minuta)."

Mislim da ovaj drugi dio recepta s maslacem, uljem i krusnim mrvicama nije potreban .... pitanje je jedino da li su tako kuhane jestive. Provjeriti cu!

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2008 at 20:26
 pronasao sam ih,,,volim te prokulice,,,,sto se tice onih bocica ´to su KNORR proizvodi,,pa u ducanu ih kupujem,6 komada pakovanje........pozdrav  

Edited by emilio
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2008 at 12:05
Originally posted by šime šime wrote:

Mislim da ovaj drugi dio recepta s maslacem, uljem i krusnim mrvicama nije potreban .... pitanje je jedino da li su tako kuhane jestive. Provjeriti cu!



He he, pa ponekad se smije i malo zastraniti, ne? Alternativa je "salata od prokulica". Isto se skuhaju, a zacine se s malo sitno rezanog cesnjaka, octa ili acceto balsamico i malo ulja, meni najbolje pase maslinovo, ali moze i neko drugo. A tko voli slanije, moze i posoliti.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2008 at 16:19

 Ovako... ja skuham prokulice, brokulu, kelj i onda kada je skuhano.... stavim u tavu u ful malo naslinovog ulja....u kom sam predhodno ispekla pileci ili pureci file..... dodam malo vode... vegeta, sol... malo cesnjaka..... i bude stvarno fino.....

I spinat obozava... njega malo prokuham u vodi....ocijedim.... zdinstam kapulu i malo cesnjaka.... dodam spinat.... i jedan kuhani krumpir... mrvicu mlijeka... i zacini....kako tko voli...;)

Ajmo otvoriti temu recepti... jel ima to vec

Back to Top
direktor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote direktor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2008 at 18:28
Originally posted by dalila dalila wrote:

 Ovako... ja skuham prokulice, brokulu, kelj i onda kada je skuhano.... stavim u tavu u ful malo naslinovog ulja....u kom sam predhodno ispekla pileci ili pureci file..... dodam malo vode... vegeta, sol... malo cesnjaka..... i bude stvarno fino.....

I spinat obozava... njega malo prokuham u vodi....ocijedim.... zdinstam kapulu i malo cesnjaka.... dodam spinat.... i jedan kuhani krumpir... mrvicu mlijeka... i zacini....kako tko voli...;)

Ajmo otvoriti temu recepti... jel ima to vec



daj mi reci..ako sam dobro shvatio,ti peces na maslinovom ?
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2008 at 20:26
Originally posted by dalila dalila wrote:

Ajmo otvoriti temu recepti... jel ima to vec


Ima tema, ali nije bila bas popularna:
tema s receptima

Ja nisam bas neka kuharica, kad mi padne nesto fino na pamet, napisat cu.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.