New Posts New Posts RSS Feed - 0,45 kg ili 1 kg sala je jednako 3500 kcal?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

0,45 kg ili 1 kg sala je jednako 3500 kcal?

 Post Reply Post Reply
Author
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 0,45 kg ili 1 kg sala je jednako 3500 kcal?
    Posted: 09 Veljaca 2014 at 21:38
ako negdje vidis 1= 3500 to su ti pounds sto bi za kile bilo pola kile znaci 2 pounds 7000 kalorija.
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2013 at 17:39
Originally posted by vedrana29 vedrana29 wrote:

a odakle ta informacija i kolko je pouzdana :)



1g masti ima 9 kcal, sto bi znacilo da 1 kg masti ima 9000kcal, odnosno pola kg masti ima 4500kcal. No so obzirom da govorimo o salu tj body fatu ono se ne sastoji samo od masti vec i od vode, vezivnog tkiva, proteina itd. govorimo o prosjecno 7000tis kcal tj 3500kcal za pola kg sala
cookies are for pussies
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2013 at 17:01
a odakle ta informacija i kolko je pouzdana :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2013 at 16:24
Originally posted by vedrana29 vedrana29 wrote:

Pozdrav svima,

Vec odavno se oslanjam na informaciju kako je za 1 kg sala ustvaripotreban deficit od 3500 kcal (tokom vremena, jel u toku dvije sedmice ili mjesec dana, zavisi kako kome odgovara), medjutim sada nailazim na razlicite informacije da ustvari 3500 kcal je potrebno da se izgubi 1 funta (ili kako se vec prevodi ona engleska mjera) odnosno 0,45 kg. Onda sam naišla na neke druge informacije da su sve ove mjere ustvari neispravne, i da se ne zna precizno koliki je potreban deficit da bi se izgubila jedna kg...Sad mi ništa više nije jasno, u cemu je stvar ovdje :(


1 kg sala ima cca 7000kcal, što znaci da za pola kg sala manje u jednom tjednu trebaš bit u deficitu 3500kcal, odnosno 500kcal na dan
cookies are for pussies
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2013 at 13:06
ma da, ali sada je pitanje šta je uopšte umjereni deficit...
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2013 at 12:30
Ali tko ce to znati više....
Ni ne možemo biti sigurni da cemo u deficitu gubiti upravo masti a ne mišice.
I po meni je dosta teško odrediti koliki nam je ustvari TDEE od kojeg oduzimamo kcal, jer se sve racuna na nekakvim online kalkulatorima, a svi smo razliciti, svi imamo drugaciji metabolizam i nemamo iste intenzitete treninga, omjer masti i mišica u tijelu itd...
Ali ja se nebi oslanjala na nikakve takve precizne kalkulacije, zbrajanja koliko sam potrošila itd., nego budi u nekom umjerenom deficitu, treniraj, jedi - i sve ce doci na svoje.
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2013 at 12:24
Koliko ja znam 1kg masti = 7000kcal?
pola kg = 3500kcal
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2013 at 12:08
Pozdrav svima,

Vec odavno se oslanjam na informaciju kako je za 1 kg sala ustvaripotreban deficit od 3500 kcal (tokom vremena, jel u toku dvije sedmice ili mjesec dana, zavisi kako kome odgovara), medjutim sada nailazim na razlicite informacije da ustvari 3500 kcal je potrebno da se izgubi 1 funta (ili kako se vec prevodi ona engleska mjera) odnosno 0,45 kg. Onda sam naišla na neke druge informacije da su sve ove mjere ustvari neispravne, i da se ne zna precizno koliki je potreban deficit da bi se izgubila jedna kg...Sad mi ništa više nije jasno, u cemu je stvar ovdje :(
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.