New Posts New Posts RSS Feed - Zdravo
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zdravo

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
ozoz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ozoz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zdravo
    Posted: 31 Ožujak 2014 at 19:35
Nekak mi se ovaj pozdrav ovdje činio prikladnim, pa eto, zdravo.

Dozvolite mi da se predstavim.

Ja fizički: Krepala mi je vaga prošli tjedan, a zadnje što sam izmjerio bilo je 83kg. Na visinu od 175cm to nije baš nešto, pa ili ću nabit visinu il skinut težinu. Izbor je jednostavan, morat ću narasti :D

Način života: Imam troje djece, jedno je beba od 7 mjeseci, mali nespavač. Nekad sam jednostavno nakon posla (programer) potpuno psihički potrgan. Glava boli ko vrag, jedva čekam da poberem klince iz vrtića. Dođem doma i ispadne da su klinci isto nervozni i da im je dosta svega. I onda imamo bojišnicu do jedno 7-8-9 navečer, kad se treba ići spavati, što znači da oni zaspu do 11, a beba rijetko prije pol 12. I tako je to 24 sata/7 dana u stroju. Bake i dede na žalost (ili na njihovu sreću?) nisu u toj igri. Naravno, ni žena niti ja ne spavamo puno, nekad 5, nekad 7 sati, ali to je to. Vikendom uhvatimo popodnevni san ako se klincima potrefi da nas puste.

Prehrana: Volimo prirodnu, po mogućnosti domaću klopu - to znači razno povrće i voće, sirupe od bazge/koprive, žitarice, ali i suhomesnate proizvode, piceketinu, sir, kefir, vino i *pivo*. Da, domaće pivo. Radim ga kad ukradem vremena od spavanja.

Povremeni sam pušač i ako počnem vježbati nadam se ostaviti toga. Velim povremeni jer kad mi se puši pušim, to traje koji mjesec ili godinu, pa kad mi počne smetati prestanem na koji mjesec ili godinu, kako kada.

Povremeno trčim. Velim povremeni jer kad mi se trči trčim, to traje... znači sve isto ko i prošli pasos o pušenju.

Kad trčim ne pušim i obrnuto. Eto.

Mislim da sam skroz prosječni hrvatski sjeditelj. Uljuljkao sam se u to i sad se sam sebi gadim. Evo fuj. Nadam se ovdje uključiti u zajednicu (jesam li se dobro izrazio?) i vidjeti šta mogu u njoj. Hoću biti... kak se to ono veli... fit?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 19:56
Pozdrav.... zgodno predstavljanje... ali nisam shvatio tvoj cilj? :D Što želiš postići :S
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Lape View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lape Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 19:57
Relativno sam nova ovdje i ja ti nemogu dijeliti savjete ali ti zato zelim dobrodoslicu i puno srece u postizanju rezultata :)
Nothing lifts me out of a bad mood better than a hard workout on my treadmill. It never fails. Exercise is nothing short of a miracle.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 20:28
Zašto ne bih mogla :) ? ako misliš da znaš slobodno piši :) 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
ozoz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ozoz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 20:57
Da, možda sam to propustio spomenuti Sleepy

Pa za početak bi htio općenito osjećati se bolje.
Osjećam se tromo i nikakvo, bez energije.
*Kad* to postignem, volio bi za početak smršaviti jedno 5 kila.
*Ako* i to uspijem, nabijanje nešto mišićne mase bi bilo vrlo prihvatljivo!

Znači za početak bi volio naći neki način da se fizički osjećam bolje.
Back to Top
Lape View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lape Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 20:58
Pa neznam, bojim se da cu ljude krivo savjetovati, mislim imam dosta znanja sto se tice prehrana i vjezbi jer me to sve jako zanima i uz to fakultet mi je zdravstvenog usmjerenja, ali ja se prva ne pridrzavam toga potpuno vec slusam svoje tijelo i njegove zelje, naravno zdrave namirnice ali nije mi bitno hocu li navecer jesti proteine, masti ili fruktozu, iako se i to pokazalo prilicno uspjesnim :)
Nothing lifts me out of a bad mood better than a hard workout on my treadmill. It never fails. Exercise is nothing short of a miracle.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 21:38
Fizički ćeš se osjećati bolje kada promjeniš neke navike...kada počneš mentalni sklop mjenjati....

Kada dovedeš se u nekakvi red ... budeš zahvalan na malim stvarima :)

Ako hoćeš nabiti mišićne mase moraš jesti.. to znaš i sam... biraj pažljivije što ćeš jesti ... ipak pred postavljam da si u godinama ... ne divljaš toliko više :) hehe

Povuci prvi potez uvijek.. ne daj da te nešto ne ugodno iznenadi.. reguliraj prehranu... neka bude svega.. što kvlitetnijeg... mesa sira ribe.. orašastih plodova..maslinovog ulja... povrća... voća... cijelovitih žitarica..to je dovoljno da probudiš i protreseš tijelo....

Od aktivnosti ..dali bi radio sa utezima? vježbe sa svojim tijelom? ili nastavio trčati samo?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
ozoz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ozoz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 22:33
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Fizički ćeš se osjećati bolje kada promjeniš neke navike...kada počneš mentalni sklop mjenjati....

Kada dovedeš se u nekakvi red ... budeš zahvalan na malim stvarima :)

Ako hoćeš nabiti mišićne mase moraš jesti.. to znaš i sam... biraj pažljivije što ćeš jesti ... ipak pred postavljam da si u godinama ... ne divljaš toliko više :) hehe

Povuci prvi potez uvijek.. ne daj da te nešto ne ugodno iznenadi.. reguliraj prehranu... neka bude svega.. što kvlitetnijeg... mesa sira ribe.. orašastih plodova..maslinovog ulja... povrća... voća... cijelovitih žitarica..to je dovoljno da probudiš i protreseš tijelo....

Od aktivnosti ..dali bi radio sa utezima? vježbe sa svojim tijelom? ili nastavio trčati samo?

Jesam, nabralo se preko 35.
Ribu jedem, piletinu, patkicu neki dan smazao, al sam ju morao odmašćivat (ne volim masno). Volim kikiriki i ostale orašarije, iako su često vrlo skupe - indijski oraščić i pistaciju obožavam. od sutra vraćam muessli u doručak. Dugo sam ga jeo i izbacio, eh.

S utezima? Naravno. Ne znam di se mogu kupiti dobri utezi za početnika? Je li bolje kupiti one na slaganje ili bučice ili kettle... ?

U stvari, tu i tamo vježbam. Znam neke osnove joga-varijanti istezanja i neke osnovne vježbe, ali se bojim da ih krivo radim. Volio bi neku pomoć u tom pogledu. Ima na netu milijun stvari, ali kad bi mi netko iz prve ruke rekao di da gledam, bio bih zahvalan :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 22:38
super super! Sviđa mi se neka ima svega! Ja radim da zaradim si za prehranu hehehe...

Ovaj.. planiraš kupiti utege? Ili? možda u teretanu? ako ne... imam kolegu ako si tu u blizini Osijeka...mogu ti ga preporučiti da ti pravi...meni je pravio odlični su! pa sve ti zavisi... mada mislim da su isplativiji utezi ... a sa kettle ne možeš slagati težine baš :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
ozoz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ozoz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 22:47
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

super super! Sviđa mi se neka ima svega! Ja radim da zaradim si za prehranu hehehe...

Ovaj.. planiraš kupiti utege? Ili? možda u teretanu? ako ne... imam kolegu ako si tu u blizini Osijeka...mogu ti ga preporučiti da ti pravi...meni je pravio odlični su! pa sve ti zavisi... mada mislim da su isplativiji utezi ... a sa kettle ne možeš slagati težine baš :D

Za teretanu nemam vremena. Vidi početak s malom djecom i to. Obaveze me znaju ubit u pojam.
Mislim da bi vježebe doma s utezima bile puno "uklopivije" u život kakav mi je sad.
Btw, u Zg sam tako da eto... nije baš skroz blizu Osijeka.

U stvari našao sam FAQ dio pa ću prvo to pročitati valjda.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 22:52
Auffff ... mogu ti jedino ostaviti kontakt broj od njega..pa ja ne znam gdje se on sve kreće...možda ide za ZG... znam da puno putuje..ili poštom se srediti...mislim da ima jedna dostava gdje sam još prije..platio 50 kn-a dostavu 100kg utega....

tako da sve se da riješiti..a i sa dostavom je definitivno isplativije...čovjek radi 10kn-a po kg.... rijetko da ćeš igdje to naći :)

Pročitaš faq ... da :)

gdledaj  za početak ako planiraš utezima... mada bih svima preporčuio prvo Body vježbe.... pa odna na utege...ali dobro... ako želiš direkt na željezo... jednostanvo je drži se složenih vježbi...kao što su

Čučnjevi... Bench... Mrtvo dizanje... Zgibovi.... Vojnički potisak..... vježbe veslanja....

Uglavnom one vježbe gdje rade više mišićnih skupina.... :) A i za masu ti ne treba ništa više :D i jesti naravno :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
ozoz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ozoz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2014 at 17:07

Ok, pregledao sam FAQ i selim se na početniku temu.

Mettasttaza, hvala na uvodu. Imam osjećaj da sad trebam par dana malo čitati da bi našao neku odgovarajuću metodu. Spomenuo si body vježbe, ne znam jel to termin za nešto specifično ili se radi općenito o vježbi bez pomagala poput sprava i utega.

Ostala pitanja ću tamo gdje pripadaju - na početnike.

Back to Top
fitlegs View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitlegs Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2014 at 12:23
I ja sam nova, ali evo meni je nešto upalo u oko pa možda da skreneš pozornost i malo provjeriš, nisam liječnik, da ti odmah kažem...Ako sam i u pravu nije to ništa strašno. Kažeš da jedeš sireve, sirupe, pivo, vino, žitarice, a  osjećaš se stalno umorno i tromo i imaš veliku želju za čokoladom, slatkim. Ako imaš još i jutarnje omaglice kad se probudiš (7 sati sna nije premalo) i  problem s probavom vidi malo da li možda imaš povećanu candidu u probavnom sustavu. Ako imaš, biti će ti puno lakše doći do svog cilja kad izbaciš ono što ona voli jesti. 
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2014 at 18:01
Originally posted by ozoz ozoz wrote:

Ok, pregledao sam FAQ i selim se na početniku temu.

Mettasttaza, hvala na uvodu. Imam osjećaj da sad trebam par dana malo čitati da bi našao neku odgovarajuću metodu. Spomenuo si body vježbe, ne znam jel to termin za nešto specifično ili se radi općenito o vježbi bez pomagala poput sprava i utega.

Ostala pitanja ću tamo gdje pripadaju - na početnike.


Da da bez sprava i utega tako je :)

Znači tipovi sklekovi zgibovi čučnjevi... znaš malo da aktiviraš.. tj savladaš neke osnove...da ojačaš core...stabilnost... i povezanost umno-mišićnu.... to najprije vježbaj....


Kada očvrsneš.. kada ti postane lagano.. pređi na utege :) a i do tada ćeš ušparati taman za ono što ti treba od prilike :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
ozoz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ozoz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2014 at 22:27
Ok, danas sam počeo pomalo puniti zalihe povrćem i voćem. Osim toga ubacujem i koštice - bademi, bučine golice, kikiriki, lješnjaci. Al to sve volim žvakat i sad sam se natrpao sjemenkama i mrkvom :D Početak je bio dva jaja i šnita integralnog za večeru, al ove sjemenke zovuuuuu
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2014 at 06:07
Samo pazi sa sjemenkama koliko ih jedes, zdrave su jako, ali i kaloricne, zato nemoj pretjerati ako te jako privlace, jednu šaku dnevno, bar tako ja radim...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.