New Posts New Posts RSS Feed - Za zdraviju 20š0. - fitness upute
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Za zdraviju 20š0. - fitness upute

 Post Reply Post Reply
Author
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Za zdraviju 20š0. - fitness upute
    Posted: 30 Prosinac 2009 at 10:14



Zanimljiv clanak. I poucan


I sama sam odlucila ukljucit neke dodatne aktivnosti u svoj dnevni/tjedni raspored.

Za kucni fitness "opskrbila" sam se DVD-ima i knjigama s vježbama , malo Cindy, malo Renata Sopek i još koja stvar i u trenu se odradi trening


Malo cu i sa strane stavit pa kupit steper, vec ga dugo gledam...





Edited by Kate
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2009 at 23:12
Za zdraviju 20š0. budite aktivni pola sata svaki dan

Vježbajte, krecite se i mislite pozitivno - za kvalitetniji život ne postoji jednostavnija formula



Prema rijecima strucnjaka Petera Brubakera, inace profesora sa Sveucilišta Wake Forest, redovito svakodnevno vježbanje je glavni korak prema zdravijem životnom stilu. „Ljudi ne shvacaju da mogu imati ogromnu korist od tjelesne aktivnosti cak i ako ne izgube niti jedan kilogram", kaže Brubaker.

Jednostavno je, povecana tjelesna aktivnost smanjuje rizik od srcanih bolesti, dijabetesa, određenih vrsta raka, koštanih poremecaja i apneje. Evo nekoliko savjeta koje Brubaker preporuca svima onima koji žele zdraviju 20š0.:

    * Hodajte. Ovo je najlakša i najefikasnija aktivnost za vecinu ljudi.
    * Nosite pedometar. Nedavne studija je pokazala kako osobe koje nose pedometar povecavaju tjelesnu aktivnost za 25 posto.
    * Ubacite nove aktivnosti u svakodnevnu rutinu. Sami odnesite uredsku poštu. Idite stepenicama umjesto liftom. Pomažite u kucnim poslovima. Nađite bilo kakav razlog da se krecete.
    * Vodite dnevnik. Kontrolirajte i pratite sami sebe tijekom aktivnosti jer je to važno kad radite promjene životnog stila, a može poslužiti i kao poticaj kad vidite koliko ste toga napravili.
    * Ne brinite previše o mršavljenju. Redovita tjelesna aktivnost ima mnogo prednosti, cak i ako ne izgubite kilograme. Ljudi koji ozbiljno žele smršavjeti neka vježbaju barem sat vremena dnevno.
    * Raznolikost. Bavite se sa što više manjih aktivnosti; raznolikost je dobra i za tijelo i za um.
    * Zatražite potporu bližnjih. Pokušajte ih istovremeno nagovoriti da i sami pocnu obavljati svakodnevno 30-minutne tjelesne aktivnosti i vršite pozitivan pritisak jedni na druge.
    * Postavite realne ciljeve. Opasno je imati prevelika ocekivanja. Nakon š. sijecnja morate prionuti poslu, a ocekivanja su najveca prepreka uspješnoj preobrazbi životnog stila. Ljudi su cesto nerealni jer misle da rezultati dolaze preko noci. No, to nije tako. 

Izvor:metro-portal.hr

--------------------------

Ovo je još jedan od korisnih vodica kako se aktivirati, kako se osjecati super u svome tijelu, kako biti vitak, zdrav i FIT. Preporuka svima. Bilo bi idealno kada bi svi imali kod kuce bar dio omiljenih sprava iz teretane i onda bi definitivno svakodnevno vježbali min. 30 minuta.

Pricao mi je jednom prijatelj koji je tek krenuo u teretanu, i rekao mi je sljedece:
Sve je super, smršavio sam 5kg, no previše mi vremena odlazi na vježbanje u teretani. Treba mi 30min dok se spremim, š5min dok dodjem do teretane, šh da odradim trening, 20ak min da se istuširam i spremim za polazak kuci, š5min dok dodjem do kuce. To je sveukupno preko 2h. Pošto ima doma ženu i djecu ucinilo mu se to previše.

Moj savjet njemu je bio: kupi si doma orbitrek i nekoliko osnovnih fitness rekvizita i odrađuj doma trening svaki dan po pola sata. Kaže da mu je to sada puno bolja varijanta i da je sada dosljedan treninzima i nije mu više problem vrijeme.

Eto, kako osigurati svakodnevnu aktivnost ako smo ponekad i lijeni. Svakome je san imati doma bar dio gyma, bar one omiljene sprave... Definitivno uzimam uskoro doma orbitrek, bench klupu, šipku i dovoljno utega. S time mogu odraditi cijelo tijelo.

 

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.